Taya Smith’s Wiki – Manžel, čistá hodnota, rodina, merania

ObsahKto je Taya Smith?

Taya Smith sa narodila 10. mája 1989 vo Walese v Spojenom kráľovstve a je speváčkou, ktorá sa najviac preslávila ako členka austrálskej uctievanej kapely Hillsong United. Má na svedomí hit Oceans (Where Feet May Fail), ktorý sa dostal na vrchol amerického rebríčka Billboard Christian Songs a nakoniec získal niekoľko ocenení.

Bohatstvo Tayi Smithovej

V polovici roku 2020 sa čistý majetok Taya Smith odhaduje na viac ako 1 milión dolárov, ktorý zarobila úspešná kariéra v gospelovej hudbe. Za prácu v Hillsong United dostáva stály plat – úspech kapely viedol aj k mnohým finančným odmenám.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Našiel som svoj život, keď som ho položil #tayasmith #hillsongunited #whenmykneeshittheground #uctievanie

Príspevok zdieľaný používateľom Taya Smithová (@tayasmith) 5. januára 2019 o 17:45 PST

Raný život a začiatky kariéry

Taya vyrastala vo Walese a v mladom veku sa venovala rôznym záujmom a dokonca uvažovala o kariére herectva. Pred kariérou speváčky bola súčasťou The Wally Show Podcast, v ktorej vystupovali Garry Wallace, Betty Lou a Rebekah Eaker. Podcast mal byť diskusným programom, v ktorom sa komici stretávali, hrali hry a rozprávali sa o rôznych aspektoch života.

Neskôr sa s rodinou presťahovala do Austrálie, kde sa stala členkou ich miestneho zboru a nakoniec sa stala vedúcou mládežníckej skupiny. V tom čase spievala aj pre svoj kostol a robila to už nejaký čas.

Nakoniec narazila na skupinu Hillsong, ktorá je jednou z najznámejších chváliacich a uctievacích kapiel na svete. Nakoniec ona a jej rodina začali navštevovať tento kostol a ona tiež začala získavať uznanie za svoje vokálne talenty.

Hillsong United

Hillsong United odvodzuje svoj názov od Kostol Hillsong , kresťanská megacirkev v krajine, ktorej história siaha až do roku 1983, kedy ju založil Brian Houston. V priebehu rokov cirkev získala medzinárodné uznanie pre svoju bohoslužobnú hudbu, pričom mnohí z jej hudobníkov komponovali a vydávali piesne. Hillsong United je druhá kapela, ktorá vznikla z cirkvi, prvá je Hillsong Worship a posledná je Hillsong Young & Free.

Zatiaľ čo každá kapela vydáva hudbu nezávisle, je známe, že sa z času na čas prelínajú, najmä počas bohoslužieb, kde sa väčšina členov kapely mieša.

Hillsong United založili niekedy v roku 1998 úzka skupina priateľov v rámci pastorácie mládeže v kostole Hillsong. Skupina mala prax prearanžovania populárnych piesní, ako aj skladania originálnych piesní, ktoré sa neskôr rozdelili do dvoch skupín, Powerhouse a Wildlife. Druhá skupina pozostávala z mladšej demografickej skupiny, zatiaľ čo Powerhouse mal členov skupiny starších ako 18 rokov. V roku 2003 bola skupina prevedená na Joela Houstona, ktorý potom pomohol vytvoriť súčasnú zostavu Hillsong United, ktorá zahŕňa aj Smitha.

Spočiatku bolo v kapele veľa členov a po silnom vystúpení v letnom tábore sa skupina začala nazývať United.

Úspech Hillsong United

Keď si speváčka Hillsong Worship Darlene Zschech vypočula niektoré skladby skupiny, navrhla, aby nahrali album. To viedlo k vytvoreniu ich debutu Extended Play (EP) One. Nakoniec pracovali na svojom debutovom albume Everyday a obe vydania získali pozornosť na národnej úrovni, pričom obe dosiahli zlatý status. Postupom rokov sa kapela premenovala na Hillsong United a začal každoročne vydávať albumy.

Mnohí z ich členov sa zapojili do služieb Hillsong Church, ale mnohí členovia kapely neskôr odišli, aby sa venovali iným záujmom alebo sa usadili.

Súčasnú zostavu United tvoria Taya, Dylan Thomas, Joel Houston, Jad Gillies, Matt Crocker, Jonathon Douglass, Simon Kobler, Peter James, Adam Crosariol a Benjamin Tennikof. V roku 2007 skupina získala medzinárodné uznanie po vydaní svojho prvého kompletného štúdiového albumu – All of the Above – čo viedlo k tomu, že koncertovala po celom svete. Stali sa medzinárodným hitom a ich úspech pokračoval dlhé roky.

Ich súčasné logo bolo debutované počas albumu To the Ends of the Earth a navrhol ho Munns.

Oceány a nedávne snahy

V roku 2013 naspievala Taya vedúcu úlohu v singli Hillsong United Oceans (Where Feet May Fail), ktorý bol poslednou skladbou ich tretieho štúdiového albumu Zion. Pieseň bola veľmi úspešná a dostala sa na prvé miesto v rebríčku Billboard Hot Christian Songs zostal v rokoch 2014 až 2016 61 po sebe nasledujúcich týždňov, pričom sa do roku 2017 udržala v top 10. Je hodnotená ako najlepšia kresťanská pieseň desaťročia, získala platinovú platňu od asociácie Recording Industry Association of American (RIAA) a vyhrala pieseň roka na udeľovaní cien Dove.

Pieseň nielenže pozdvihla status kapely ďalej, ale priniesla aj veľkú popularitu Tayovej ceste.

Počas svojho pôsobenia ako kapela vyhrali päť ocenení Dove a vyhrali najlepšieho kresťanského umelca udeľovaného Billboard Music Awards. Niekoľkokrát boli nominovaní aj na American Music Awards. V roku 2018 vydali ďalší hit Tak budem (100 miliárd X) , tentoraz pod vedením Benjamina Hastingsa. Pieseň sa nachádza na ich albume Wonder, čo je ich posledný štúdiový album. Odvtedy vydali živé albumy a ďalšie rozšírené hry.

Osobný život

Taya bola predtým vo vzťahu so spevákom a skladateľom Hillsong Young a Free Aodhanom Kingom, ale nakoniec sa rozišli. Neskôr nadviazala vzťah s Benom Geem, ktorého stretla v kostole. Po chvíli randenia si uvedomila, že on bol ten pravý, kým boli na výlete na pláži a v roku 2017 sa zasnúbili. ženatý nasledujúci rok na súkromnej ceremónii, ktorú celebroval jeden z jej kolegov z kapely. Niektoré fotky z ich svadby boli zverejnené na internete a ona to opisuje ako jeden zo svojich najväčších zážitkov, dokonca sa jej podarilo získať vysnívané šaty na svadbu.