Smrť a príčina dcéry O. J. Simpsona – Aaren Simpson

ObsahKto bol Aaren Simpson?

Aaren Simpson sa narodila v Kalifornii v USA 24. septembra 1977 – jej znamenie zverokruhu boli Váhy a mala americkú národnosť. Dodnes je známa tým, že bola najmladšou dcérou O. J. Simpsona , bývalý hviezdny hráč amerického futbalu, ale nedávno známy tým, že bol súdený za vraždu svojej druhej bývalej manželky Nicole Brown Simpsonovej a jej blízkeho priateľa Rona Goldmana.

Smrť a príčina

Aaren zomrela 26. augusta 1979, menej ako mesiac pred svojimi druhými narodeninami. Vo svojom dome spadla do bazéna a v čase, keď ju našli, bola v bezvedomí.

Privolaní záchranári sa ju snažili oživiť predtým, ako ju vezme do Kalifornskej univerzity – nasadili jej podporu života, ale upadla do kómy a o niekoľko dní zomrela.

Je pochovaná na cintoríne Holy Cross v Culver City v Los Angeles.

Rodičia a súrodenci

Aaren strávila len dva roky svojho života v Kalifornii, kde ju spolu so svojimi súrodencami Arnelle L. Simpson a Jason Lamar Simpson vychovávali ich otec a matka Marguerite L. Whitley, ktorá bola v domácnosti.

Jej rodičia sa zosobášili 24. júna 1967, keď mal O. J. 19 rokov. V roku 1977 začal O. J. chodiť s Nicole Brown po tom, čo sa s ňou stretol v nočnom klube

Daisy, u ktorej pracovala ako čašníčka – v tom čase bol ešte ženatý so svojou prvou manželkou, no rozviedol sa s ňou v marci 1979. 2. februára 1985 O. J. a Nicole sa vzali na súkromnom obrade navštevovali ich najbližší priatelia a rodina a Nicole v rokoch 1985 a 1988 porodila ich dve deti, Sydney Brooke Simpson a Justin Ryan Simpson. Nicole požiadala o rozvod v roku 1992, ale potom sa údajne v roku 1993 obaja zmierili. Avšak 12. júna 1994 našli Nicole a Rona Goldmanových ubodaných na smrť pred Nicoliným bytom.

Kto je O. J. Simpson?

Orenthal James ‘O. J.‘ Simpson sa narodil v San Franciscu v Kalifornii v USA 9. júla 1947 – jeho znamenie zverokruhu je Rak a má americkú národnosť.

Je to bývalý hráč amerického futbalu, herec a hlásateľ, ktorý je známy tým, že odohral 11 sezón v National Football League (NFL), z ktorých väčšina bola za Buffalo Bills (deväť sezón).

O. J. vyrastal v San Franciscu spolu so svojím bratom Melvinom Leonom 'Trumanom' Simpsonom a sestrami Shirley Simpson-Baker a Carmelita Simpson-Durio (zosnulými), ich otcom Jimmym Lee Simpsonom, ktorý bol šéfkuchár, a ich matkou Eunice, ktorá bola správkyňou nemocnice. – Jimmy Lee bol tiež drag queen, ktorý krátko po rozvode s Eunice v roku 1952 oznámil, že je gay, v roku 1986 zomrel na AIDS.

O. J. bol počas svojich tínedžerských rokov členom gangu perzských bojovníkov a nejaký čas strávil v San Francisco Youth Guidance Center – útechu našiel vo futbale, ktorý začal hrať počas štúdia na strednej škole Galileo. Bol jedným z najsľubnejších stredoškolských futbalistov, no jeho známky boli slabé a prinútil O. J. uveriť, že ho žiadna vysoká škola nebude chcieť, čo ho viedlo k úvahe o vstupe do armády. Potom, čo bol jeho priateľ zranený vo vojne vo Vietname, O. J. sa rozhodol nevstúpiť do armády, ale začať navštevovať City College of San Francisco a hrali za univerzitný futbalový tím ako ich beh a obranca.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný O.J. Simpson (@ojsimpsonofficial)

Pre svoje skvelé schopnosti bol pozvaný, aby sa presťahoval na University of Southern California (USC), ako aj na University of Utah, pričom si vybral USC, na ktorej ho trénoval John McKay, slávny futbalový tréner – O. J. vyštudoval Bakalársky titul v roku 1969.

V roku 1969 ho draftovali Buffalo Bills, ktorí sa rozhodli ísť s jeho želaním podpísať päťročný kontrakt na 650 000 dolárov, najväčší v histórii profesionálneho futbalu v tom čase. O. J. hral priemerný futbal počas svojich prvých troch sezón v Buffalo Bills, ale v roku 1972 sa stal jedným z najžiadanejších hráčov NFL, keď ho nový hlavný tréner Lou Saban vymenil, aby hral stred útoku. V tom istom roku získal O. J. cenu NFL pre najužitočnejšieho hráča (MVP).

V roku 1978 podpísal zmluvu so San Francisco 49ers a zostal s nimi takmer dva roky, kým 16. decembra 1979 odišiel do futbalového dôchodku.

Je tiež hercom, svoju kariéru odštartoval počas štúdia na vysokej škole rolou v televíznom seriáli Dragnet 1967. Objavil sa v miniseriáli Roots, dramatickom filme Klansman a katastrofickom thrilleri The Cassandra Crossing, zatiaľ čo v roku 1979 videl, ako si založil vlastnú filmovú spoločnosť Orenthal Productions. Jeho prvé pozoruhodné herecké výkony boli v roku 1987 v komediálnom filme Back to the Beach a v kriminálnej komediálnej trilógii The Naked Gun, v ktorej hrali Leslie Nielsen a Priscilla Presley a bola hitom. O. J. je známy aj tým, že v roku 2006 hral vo svojej vlastnej improvizačnej komediálnej show Juiced.

Potom, čo boli Nicole Brown a Ron Goldman 12. júna 1994 nájdení ubodaných, O. J. bol hlavnou osobou záujmu. O päť dní neskôr, 17. júna, na sedadle spolujazdca, bol zapojený do naháňačky v nízkej rýchlosti, ktorú televízne stanice vysielali naživo – naháňačku sledovalo 95 miliónov ľudí. 3. októbra 1995 bol O. J. uznaný nevinným z dvoch vrážd, no krátko na to rodina Rona Goldmana podala proti nemu občianskoprávnu žalobu – bol uznaný zodpovedným za smrť Rona a musel zaplatiť odškodné 33,5 milióna dolárov. ktoré podľa všetkého spláca dodnes.

Bol zatknutý na základe obvinení, ako sú ublíženie na zdraví a vlámanie vo februári 2001 a prekročenie rýchlosti cez ochrannú zónu lamantínov 4. júla 2002. Bol uznaný vinným z 12 obvinení vrátane lúpeže, použitia smrtiacej zbrane a únosu 3. októbra 2008 a po novom procese 5. decembra 2008 odsúdený na 33 rokov za mrežami – podmienečne ho prepustili a 1. októbra 2017 ho prepustili z väzenia.

Knihu If I Did It o O. J. a dvoch vraždách napísal duchom Pablo Fenjves, pričom celý výťažok z jej predaja išiel rodine Rona Goldmana.