• Hlavná
  • Herci
  • Siena Agudong – vek, rodičia, národnosť, výška, sestra, životopis

Siena Agudong – vek, rodičia, národnosť, výška, sestra, životopis

ObsahAká je národnosť Siena Agudong?

Siena Nicole Agudong sa narodila v Kauai na Havaji v USA 19. augusta 2004 – jej znamenie zverokruhu je Lev a má americkú národnosť. Ona je herečka ktorá je azda najlepšie známa tým, že stvárnila jednu z hlavných postáv, Sophiu Miller vo všetkých 20 epizódach rodinnej komediálnej série Star Falls z roku 2018, ktorú vytvoril George Doty IV a v ktorej hrali Dion Johnstone, Elena V. Wolfe a Tomaso Sanelli, ide o dospievajúce dievča Sophia, ktorá sa snaží prinútiť slávneho herca Craiga Brooksa, aby sa zamiloval do jej matky. Séria získala zmiešané recenzie, ale získala tri ceny, zatiaľ čo bola nominovaná na šesť ďalších.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Sienou Agudong (@sienaagudong)

Rodičia, sestra a raný život

Siena bola vychovávaná spolu so svojou staršou sestrou Sydney na Kauai ich otcom Kennethom, ktorý je divadelným hercom, a ich matkou Karen, ktorá je v domácnosti – bola to práve Sydney, ktorá Sienu motivovala a povzbudzovala, aby sa venovala kariére herečky.

Herectvu sa začala venovať krátko po zápise na základnú školu, keď vstúpila do školského dramatického krúžku a účinkovala vo väčšine školských hier. V roku 2013 vo veku deviatich rokov Siena odštartovala svoju kariéru prostredníctvom svojich rodičov, keď bola pozvaná stvárniť Mindy v rodinnom filme Second Chances, ktorý napísali Japheth Gordon a Adrien Theuer a v ktorom si zahrali Madison Iseman, Emily Miles Hsia a Tristan Lamb.

Nasledujúci rok hrala jednu z vedľajších postáv, Lulu Parker vo westernovom dramatickom seriáli Killer Women, ktorý je o Texaskej rangerke Molly Parker – za svoj výkon bola Siena nominovaná na cenu pre mladého umelca za najlepší výkon v televíznom seriáli. – Opakujúca sa mladá herečka desať a menej rokov.

Po ukončení základného vzdelania v roku 2018 sa Siena presťahovala do Los Angeles, kde sa zapísala na strednú školu, a všeobecne sa verí, že po imatrikulácii nebude pokračovať v štúdiu na vysokej škole, ale s najväčšou pravdepodobnosťou sa zameria na svoju hereckú kariéru.

Kariéra herečky

V roku 2018 hrala Siena hlavnú postavu Reagana Willsa v rodinnom športovom filme Alex & Me, ktorý napísal a režíroval Eric Champnella a ktorý je o dvoch priateľoch, ktorí sú nadšení pre hranie futbalu, a ich rodinách, ktoré ich podporujú.

Od roku 2015 do decembra 2018 Siena stvárnila Natlee v rodinnej komediálnej sérii Nicky, Ricky, Dicky & Dawn, ktorá bola v USA pomerne populárna, pretože získala dve ceny vrátane Primetime Emmy a bola nominovaná na 19 ďalších cien. Začiatkom roka 2019 hrala Tiffany v epizódach Playing the Partum, The Last Day a Duct Duct Goose of komediálny seriál Učitelia , pričom v tom istom roku sa objavila aj ako Brittany v epizóde You’ve Got Female rodinnej komédie Sydney to the Max, ktorá je o Sydney Reynoldsovej, ktorá žije so svojím otcom Maxom a starou mamou Judy.

Siena potom hrala ako Nick vo všetkých 20 epizódach rodinnej komediálnej série No Good Nick z roku 2019, ktorú vytvorili Keetgi Kogan a David H. Steinberg a v ktorej si zahrali aj Lauren Lindsey Donzis a Kalama Epstein – séria bola nominovaná na tri ceny vrátane Daytime. Emmy.

Po získaní uznania za svoje herecké schopnosti bola Siena pozvaná, aby hosťovala v jedinej epizóde z roku 2020 kritikou uznávanej akčnej kriminálnej drámy Hawaii Five-0 a neskôr v tomto roku bola speváčkou v krátkom hudobnom videu Siena Agudong. , Izabela Rose: Miesto pre nás.

Dve z jej najnovších úloh boli v roku 2020 v rodinnom fantasy filme Upside-Down Magic, kde si zahrali po boku Izabely Rose a Kyle Howarda, a v epizóde Tesscue Me z roku 2020 z rodinnej komediálnej série Raven’t Home, v ktorej stvárnila Mikku.

Siena bola nedávno obsadená do úlohy Scarlett v pripravovanom sci-fi filme Let Us In, ktorý by mal vyjsť do konca roka 2020.

Iné vystúpenia

V roku 2016 sa Siena objavila v televíznom špeciáli The 1st Annual Young Entertainer Awards, zatiaľ čo nasledujúci rok bola v The 2nd Annual Young Entertainer Awards. V roku 2019 bola pozvaná, aby sa objavila v jednej epizóde dokumentárnej talk-show Teens Wanna Know, pričom v tom istom roku sa objavila aj v epizóde krátkeho spravodajského seriálu Red Carpet Report.

Dve z jej posledných vystúpení boli v jednotlivých epizódach dvoch talk-show – On the Scene with Lindalee a Good Morning America.

Ďalšie ocenenia a vyznamenania

V roku 2016 bola Siena nominovaná na cenu pre mladého umelca za najlepší herecký výkon v televíznom seriáli – mladá herečka 10 a menej v hlavnej úlohe za výkon vo filme Nicky, Ricky, Dicky & Dawn.

Následne bola v rokoch 2016 až 2019 nominovaná na päť cien Young Entertainer Awards za najlepšiu herečku do 12 rokov – cenu za televízny seriál , zatiaľ čo v roku 2017 bola nominovaná na cenu za najlepšiu opakovanú mladú herečku 10-14 – televízny seriál a vyhrala cenu za najlepšiu hosťujúcu mladú herečku do 12 rokov – televízny seriál.

V roku 2018 bola Siena nominovaná na cenu za najlepšiu opakovanú mladú herečku do 12 rokov – televízny seriál, zatiaľ čo v roku 2019 bola so svojimi kolegami nominovaná na cenu za najlepší mladý súbor – televízny seriál za Star Falls.

Milujte život a randenie

Siena je celkom otvorená, pokiaľ ide o jej milostný život, a už takmer dva roky chodí s Connorom Finnertym. Connor je tanečník, herec a model, narodený v Roseville, Kalifornia, USA 28. marca 2003, ktorého znamenie zverokruhu je Baran a má americkú národnosť – je známy asi najlepšie za to, že tancovala vo videoklipoch známych spevákov ako Zac Efron, Meghan Trainor a Derek Hough.

Siena aj Connor nahrali na svoje účty Instagram množstvo obrázkov, na ktorých sú spolu, pričom sa tiež zúčastnili väčšiny svojich podujatí na červenom koberci vedľa seba.

Mnohí veria, že títo dvaja sú vzájomnou prvou láskou, je však známe, že Connor bol predtým vo vzťahu s Jaydenom Bartelsom, americkou herečkou, tanečnicou a speváčkou.

Siena nehovorila o žiadnych chlapcoch, s ktorými by mohla chodiť, a od októbra 2020 vo veku 16 rokov je slobodná a nevydala sa.

Záľuby a iné záujmy

Siena chodí na hodiny tanca už viac ako desať rokov a zúčastnila sa mnohých súťaží bez toho, aby doteraz žiadnu vyhrala.

Cestovanie sa stále stáva jej primárnym koníčkom a jej herecká kariéra ju zaviedla do niekoľkých štátov USA, pričom mala možnosť cestovať so svojimi rodičmi aj do Paríža vo Francúzsku.

Je veľkou milovníčkou zvierat, pričom medzi jej obľúbené patria psy.

Siena rada trávi svoj voľný čas vonku a je vášnivým horolezcom v interiéri a zároveň rada hrá futbal so svojimi priateľmi.

Niektorí z jej osobných obľúbených hercov a herečiek sú Matt Damon, Russell Crowe a Angelina Jolie, zatiaľ čo niektoré z jej obľúbených filmov sú Dobrý Will Hunting, Dobrý rok a Lara Croft: Tomb Raider – Kolíska života.

Vek a výška

Siena má 16 rokov. Má dlhé hnedé vlasy a hnedé oči, jej výška je 1,59 metra a váži okolo 50 kg.

Od októbra 2020 sa jej čistý majetok odhadoval na viac ako 150 000 dolárov.