Shauna Redford – Kde je dnes dcéra Roberta Redforda?

ObsahKto je Shauna Redford?

Shauna Jean Redford sa narodila 15. novembra 1960 v Spojených štátoch amerických a je maliarka, no pravdepodobne známejšia ako dcéra herca na dôchodku Roberta Redforda. Jej otec sa preslávil v 60. rokoch a mal za sebou plodnú kariéru plnú filmových hitov od 60. do začiatku 2010.

Bohatstvo Shauny Redfordovej

Začiatkom roku 2020 sa čistý majetok Shauny Redford odhaduje na viac ako 2 milióny dolárov, ktoré zarobila úspešná kariéra v maliarstve. Zatiaľ čo mnohí očakávali, že pôjde v šľapajach svojho otca, ona sa rozhodla ísť vlastnou cestou, nasledovala svoju vášeň pre výtvarné umenie, v ktorej vynikala a pomohla jej získať bohatstvo.

Pravdepodobne ťaží aj z úspechu svojho otca, keďže Robert má vďaka dlhej a úspešnej kariére vo filmovom priemysle čisté imanie odhadované na viac ako 170 miliónov dolárov.

Skorý život

Shauna je dcérou Roberta z prvého manželstva s historičkou Lolou Van Wagenen. Obaja zostali spolu od roku 1958 do roku 1985 a pred rozvodom mali tri deti. Vyrastala s množstvom luxusu, ktorý jej doprial vďaka bohatstvu jej otca, no život bol relatívne normálny, pretože deti boli držané mimo centra pozornosti a boli povzbudzované, aby si plnili svoje vlastné sny.

Boli to štyria súrodenci, no najmladší Scott umrel keď mal iba tri mesiace v dôsledku syndrómu náhleho úmrtia dojčiat. Syndróm je, ako naznačuje názov, náhla smrť dieťaťa bez akéhokoľvek vysvetlenia, príčina ešte nebola identifikovaná, hoci sa to stáva zriedka. Nakoniec Shauna objavila vášeň pre umenie, najmä pre maľovanie, ktorému sa venovala aj počas štúdia.

Škola a kariéra

Zatiaľ čo Shauna zostala mimo pozornosti médií, mnohé oči sa na ňu obrátili počas vysokej školy, keď sa zapojila do vyšetrovania vraždy.

* Robert Redford * ...špeciál ku Dňu otcov! ★ ~ Shauna, Lola, Amy, Bob a Jamie ~ (zľava doprava)...na natáčaní filmu The Great Gatsby v roku 1973

pridané Robert Redford Post na Nedeľa 21. júna 2015

Obeťou bol jej priateľ na vysokej škole, muž menom Sid Wells, s ktorým bola spolužiakmi na University of Colorado. Tí dvaja boli spolu tri roky, až kým ho v roku 1983 neobjavili mŕtveho, postrelil ho do hlavy vo svojom dome, v bytovom dome neďaleko univerzity, jeho bratom, ktorý sa na nejaký čas stal podozrivým z vraždy. Prípad zostáva nevyriešené hoci mnohí veria, že spúšť stlačil jeho spolubývajúci. Nedostatok dôkazov však znamená, že ho úrady nemohli obviniť.

Shauna bola dlho zarmútená a nemohla správne fungovať, vrátane štúdia, a nakoniec skončila školu.

Ona a jej otec sa objavili počas Wellsovho pohrebu. Nakoniec sa dokázala pohnúť ďalej a sústredila sa na maľovanie kariéra . Má trochu úspech, aj keď médiá jej činy až tak nesledujú v porovnaní s jej otcom. Stále sa objavuje na verejnosti, ale pozornosť na ňu sa znížila, najmä potom, čo jej otec odišiel do dôchodku.

Otec – Robert Redford

Robert Redford sa narodil v roku 1936 v Santa Monice v Kalifornii, kde vyrastal, ako syn účtovníka. Jeho rodičia sa neskôr rozišli a jeho otec sa znovu oženil, čo ho priviedlo k tomu, že vyrastal s nevlastnou matkou. Zostal so svojím otcom, keď sa presťahovali do Van Nuys, kde sa mu v akademických štúdiách nedarilo, uprednostňoval čokoľvek, čo súviselo so športom alebo umením.

Po maturite na strednej škole sa napriek tomu zapísal na University of Colorado, Boulder, kde tiež krátko pracoval v jednej z reštaurácií na akademickej pôde. Pre problémy s pitím ho však vyhodili zo školy.

V nasledujúcich rokoch cestoval po Európe, spoznával viac o kultúre, keď sa snažil nájsť smer. Po návrate do USA študoval maľbu a nakoniec spoznal herectvo a chodil na hodiny na Americkej akadémii dramatických umení. V 60. rokoch začal svoju kariéru na javisku, kde sa objavil v niekoľkých broadwayských inscenáciách vo vedľajších úlohách.

V roku 1963 si získal trochu pozornosti prácou vo filme Barefoot with the Park, ktorý otvoril cestu k televíznym úlohám – niektoré z jeho diel v tomto období zahŕňajú Perryho Masona, The Untouchables, Alfred Hitchcock Presents a The Twilight Zone.

Úspech Roberta Redforda

V roku 1962 Redford debutoval vo filme War Hunt a tri roky na to sa objavil vo filme Inside Daisy Clover, ktorý ho ustanovil ako film. hviezda , keďže vyhral Zlatý glóbus za najlepšiu novú hviezdu a potom pokračoval v sérii úspešných filmov. V roku 1969 prerazil a stal sa medzinárodne uznávaným vďaka úlohe vo filme Butch Cassidy a Sundance Kid s Paulom Newmanom.

Medzi ďalšie pozoruhodné filmy, na ktorých pracoval, patria Jeremiah Johnson, The Way We Were a All the President’s Men, čo bola jedna z jeho najvýznamnejších úloh.

Mnohí veria, že jeho najúspešnejším filmom je The Sting, opäť v hlavnej úlohe s Paulom Newmanom, ako aj Robertom Shawom, ktorý získal 10 Oscarov a je považovaný za jeden z najlepších filmov všetkých čias. V roku 1980 sa pustil do réžie a jeho debut Obyčajní ľudia vyhral štyri ceny Akadémie, čím sa stal nielen hviezdnym hercom, ale aj hviezdnym režisérom. Vyhral veľa ocenenia cez niekoľko režijných diel, na ktorých pracoval, vrátane Brubaker, Out of Africa, A River Runs It a Quiz Show.

Bol označený za jedného z najvplyvnejších ľudí na svete a pomohol inšpirovať mnohých hercov a režisérov, ktorí by našli svoj štart v nezávislých filmoch, podobne ako on.

Osobný život

Shauna sa neskôr stretla a nadviazala vzťah s Ericom Schlosserom, ktorý je autorom, profesorom a producentom. Je známy svojou prácou na knihe Fast Food Nation. Vzali sa v roku 1985 a majú spolu dve deti. Rodina často zverejňuje niekoľko fotografií online, hoci ona zostala mimo centra pozornosti. Zostáva blízko k obom svojim rodičom, aj keď všetci žijú veľmi odlišné životy. Aby sa vyhla akejkoľvek pozornosti, nemá žiadne verejné online účty.