• Hlavná
  • Herci
  • Sean Berdy je nepočujúci a nie je zasnúbený s Mary Harman – Wiki

Sean Berdy je nepočujúci a nie je zasnúbený s Mary Harman – Wiki

Obsah



Raný život, rodina, vzdelanie

americký producent, herec a spisovateľ, Sean Lance Berdy sa narodil 3. júna 1993 v Boca Raton, Florida, USA. Bol vychovaný so svojím mladším bratom Tylerom Scottom a Terrie Berdyovými v hebrejskej katolíckej rodine. Všetci štyria sú nepočujúci. Sean sa narodil ako nepočujúci a plynule hovorí americkým posunkovým jazykom (ASL), ale hovorí po anglicky. Je írsko-ruského etnika, pretože jeho otec má ruských predkov a jeho matka je írskeho pôvodu Sean má americkú národnosť.

Od mladého veku Sean predvádzal komediálne improvizačné predstavenia, pričom Tyler mal na starosti osvetlenie predstavení, čo podnietilo jeho vášeň pre vystupovanie. Keď bol malý, zaujímal sa najmä o mágiu. a získal prvé miesto na Svetovom detskom festivale kúzelníkov v Petrohrade v Rusku.

Od základnej školy navštevoval Indiana School of the Deaf a v roku 2010 počas druhého ročníka získal titul Mr. Deaf Teen America. Modelová stredná škola začala súťaž pre nepočujúcich v roku 1999. Súčasťou jeho povinnosti ako víťaza bolo cestovať po USA a šíriť povedomie o tomto postihnutí. Jeho cesty a vystúpenia ho priviedli k imatrikulácii na diaľku z Kalifornie v roku 2011. Keď bol na strednej škole, vystupoval so školskou umeleckou turistickou skupinou Vibrations, kde podpísal The Way You Make Me Feel od Michaela Jacksona v americkom posunkovom jazyku. S kapelou vystupoval po celej krajine a vystúpenia sa stali populárnymi nielen naživo, ale aj na YouTube, na ktorom bolo zverejnené video z vystúpenia.

Kariéra

Jeho hereckú kariéru začal v roku 2005, keď si zahral zlomyseľného, ​​ale milého Sammyho Fingersa Samuelsona vo filmovom pokračovaní The Sandlot 2, ktorý nahovoril a režíroval David Mickey Evans. V roku 2006 si zahral po boku Michaela Angarana ako vedľajšiu úlohu Younga Treya vo filme The Bondage, ktorý režíroval a napísal Eric Allen Bell. V roku 2008 sa objavil ako Nick v The Legend of the Mountain Man a ako Wesley v The Deaf Family.

Od roku 2011 do roku 2017 hral v piatich sezónach Switched at Birth, presťahoval sa do Kalifornie, aby nakrútil sériu ABC Family, a hlavnú postavu si zahral Emmett Bledsoe, jedna z dvoch nepočujúcich postáv v seriáli. Marlee Matlin hrala Melody Bledsoe, Emmettova matka Vanessa Marano a Katie Leclerc boli tiež stálymi hercami v seriáli.

Emmett je fotograf, jazdí na motorke a hrá na bicie v kapele. Sean získal ocenenie Deaf Nation Inspiration Award for Entertainment za pozitívny vplyv, ktorý jeho rola priniesla komunite nepočujúcich, a seriál bol ocenený za to, že povzbudil ľudí, aby sa naučili americký posunkový jazyk, a za zvýšenie povedomia o komunite nepočujúcich.

V roku 2011 bol Sean nominovaný na Teen Choice Award za TV Breakout Star. V rozhovore pre časopis Time sa Sean podelil o svoje skúsenosti s hraním Emmetta a povedal, že hoci Emmett vyrastal ako hluchý ako on, vždy bol schopný trochu počuť – počuje zvuky pomocou načúvacieho prístroja a rád počúva hudbu. . Považuje sa za bilingválneho, pretože má schopnosť hovoriť a rozumieť anglicky.

Dodal, že oceňuje, že ľudia po zhliadnutí relácie prevzali iniciatívu naučiť sa americký posunkový jazyk. Sean vysvetlil, že keď ide von do pekárne, reštaurácie alebo kdekoľvek verejne, ľudia mu poďakujú a niečo podpíšu, na čo on odpovie: „Kde si sa to naučil?“ a oni odpovedia: „Z predstavenia“, čo dokazuje, že Switched at Birth malo neuveriteľný vplyv.

V Ice Age: Continental Drift, animovanom filme Twentieth Century-Fox vydanom v roku 2012, Sean podpísal film v americkom posunkovom jazyku pre DVD verziu. Je možné ho vidieť počas filmu, zobrazený v okne obraz v obraze. V roku 2018 sa objavil ako Frank Bowe v epizóde Občianske práva zo série Drunk History.

Od roku 2019 hrá Sama Eliota v The Society spoločnosti Netflix, jednu z hlavných postáv, ktorá je nepočujúca a gay.

Samovi najlepší priatelia Gordie (hrá Jose Julian) a Becca Gelb (Gideon Adlon) sa naučili americký posunkový jazyk, aby sa s ním ľahšie dorozumievali. Jack Mulhern hrá Grizza, Samovho priateľa, ktorý sa tiež učí komunikovať so Samom potom, čo sa náhodou začal učiť britský posunkový jazyk. Sean opäť hovoril s časopisom Time, keď sa pripojil k obsadeniu The Society, a hovoril o tom, ako šou rieši posunkovú reč. Pre magazín povedal, že žiadny z hercov nevedel, ako sa podpísať, takže potom bol na natáčaní americký tréner posunkového jazyka, ktorý by hercom pomohol naučiť sa ich repliky v posunkovej reči – herci budú mať lekcie cez víkendy a počas voľného času. čas v dňoch natáčania. Sean vyjadril svoj obdiv ku Gideonovi Adlonovi, ktorý hrá Beccu, a povedal, že jej odhodlanie naučiť sa posunkovú reč naňho nesmierne zapôsobilo.

Gideon mal týždeň a pol až dva týždne na to, aby sa naučil svoje riadky a dokázal ich plynule podpísať, no vystihol ich každú epizódu. Vo svojom rozhovore hovoril aj o filmoch Tiché miesto a Podoba vody, čo sú dva veľké hollywoodske filmy s posunkovou rečou a nepočujúcimi postavami „...inými spôsobmi“.

V rozhovore pre The Wall Street Journal hovoril o tom, prečo je zastúpenie nepočujúcich také dôležité. Sean vysvetlil, že správna reprezentácia ukazuje, že nepočujúci ľudia nielen „pohybujú rukami...“, ale existuje celá kultúra, komunita a jazyk. Že vzťahy medzi nepočujúcimi a počujúcimi ľuďmi obsahujú viacero výziev, ale sú radostné a šťastné, presne ako „normálne“ vzťahy. Objavil sa v niekoľkých hudobných videách, aby poskytol tlmočenie do posunkovej reči, a predniesol množstvo motivačných kľúčových prejavov po celej krajine.

Sean Berdy

pridané DeafNation na Pondelok 6. augusta 2012

Jednou z jeho najznámejších verzií amerického posunkového jazyka je známa pieseň od Enriqueho Iglesiasa Hero – Seanova verzia získala na YouTube viac ako milión zhliadnutí. V roku 2012 vystúpil naživo v posunkovej reči Hero na inauguračnej akcii Disneylandu SIGNin’ in the Street, ktorá oslavovala kreativitu v komunite nepočujúcich. V máji 2019 oznámil, že je v procese písania romantického filmu v americkom posunkovom jazyku. Počas svojej kariéry sa objavil v niekoľkých reklamách na verejné služby. Plánuje rozvinúť svoju komédiu The Sean Berdy Show, ktorá bude obsahovať scénky, stand-up comedy, osobné životné príbehy a ďalšie témy. Chce tiež natáčať ďalšie klipy so znakmi.

Osobný život

Povedal, že je opakom svojej postavy Switched at Birth, Emmetta, ktorý je odlúčený a ľadový Sean o sebe hovorí, že je spoločenský a hravý.

Od 11 rokov trpí bipolárnou poruchou. Svoje problémy otvoril v júni 2018, keď zdieľal príspevok na Instagrame a povedal: „Tak dlho som sa skrýval a skončil som s tým, pretože viem, že keď budem zdieľať, dostanem väčšiu podporu.“ cvičí jogu a meditáciu a chodí na prechádzky a túry, ktoré mu pomôžu vyrovnať sa s jeho poruchou. Chodil s Mary Harmanovou, no odvtedy sa dvojica rozišla, po čom sa ona zasnúbila a vydala za Colina Whiteda, no Sean je zdanlivo stále slobodný.

Záľuby, obľúbené veci a zaujímavé fakty

Vo svojom rozhovore pre theTVaddict.com Sean uviedol, že jeho obľúbeným hercom je Jim Carrey, ktorý ho už od útleho veku inšpiroval, jeho snom by bolo hrať po boku Jima vo veľkom komediálnom filme. Vyhrkol: ‚On [Jim] je jednou z veľkých inšpirácií v mojom mladom živote a stále ním je.‘ Jeho plynulosť a rýchlosť pri podpisovaní mu vyslúžili prezývku ‚podpisový ninja‘.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#SeanBerdy foto od @seanhagwell #deaftalent #thesociety #netflix #samelliot #grizzam #switchedatbirth #emmettbledsoe #bemmett

Príspevok zdieľaný používateľom Skupina fanúšikov Seana Berdyho (@seanberdygroup) 30. júla 2019 o 9:19 PDT

Keď mal dva roky, jeho teta zo žartu povedala, že sa stane hercom ako Marlee Matlin, ktorá ironicky hrala jeho matku o 15 rokov neskôr vo filme Switched at Birth. Pravidelne je uznávaný a oceňovaný za svoju prácu pri prevrate v záujme ľudí o komunitu nepočujúcich a pri učení sa posunkovej reči.

Vzhľad

Má červenohnedé vlasy a modré oči. Je vysoký 5 stôp 10 palcov (1,78 m) a váži asi 68 kg.

Čistý majetok a plat

Od začiatku roku 2020 sa jeho čisté imanie odhaduje na viac ako 2 milióny dolárov.