• Hlavná
  • Herci
  • Sadie Frost – Kto je bývalá manželka Judea Lawa – Sadie Frost? Wiki

Sadie Frost – Kto je bývalá manželka Judea Lawa – Sadie Frost? Wiki

Obsah



Raný život, rodina, vzdelanie

Anglická módna návrhárka, herečka, autorka a producentka Sadie Liza Vaughan sa narodila 19. júna 1965 v Islingtone v Londýne v Anglicku herečke Mary Davidsonovej a Davidovi Vaughanovi, psychedelickému umelcovi, ktorý pracoval pre The Beatles.

Keď hovorila pre Sunday Times, povedala, že jej detstvo bolo ‚chaotickým, ale pozitívnym zážitkom.‘ Narodila sa v Islingtone, no po rozchode rodičov prežila väčšinu svojho detstva v Ashton-under-Lyne v Lancashire. David a Mary mali medzi nimi viacero vzťahov, čo viedlo k tomu, že Sadie mala veľa súrodencov. Je nevlastnou sestrou herečiek Jade Davidson a Holly Davidson, bratov Tobiasa Vaughana a učiteľa základnej školy Gabriela Jupitera Jessi Frost a sestru Sunshine Purple Tara Velvet.

Sadie Frost, #SadieFrost #Sadie #Frost #Fotky #- #Laurence #Oliver #Ocenenia #V #Londýne #- #Zimbio Nakupujte veci o '…

pridané Obrázky celebrít na Piatok 3. júna 2016

Keď mala tri roky, hrala v reklame Jelly Tots a keď mala päť rokov, objavila sa s komickým dvojaktom Morecambe a Wise. Získala štipendium, aby mohla navštevovať Akadémiu divadelných umení Italia Conti, ale po tom, čo trpela skorými poruchami príjmu potravy, opustila školu, keď mala 13 rokov a vzdala sa herectva. Potom navštevovala Hampstead School.

Vychádzajúc zo štúdia herectva na Akadémii divadelných umení Italia Conti, ako 19-ročná navštevovala Manchester Royal Exchange Theatre. Po promócii v roku 1984 unikla rodičom odchodom z domu a v tom roku sa objavila v Mumbo Jumbo na Royal Exchange Theatre, Manchester, hra režírovaná Nicholasom Hytnerom.

Kariéra

Sadie debutovala vo filme v roku 1987 v Empire State. V roku 1989 sa objavila vo filme Diamond Skulls av roku 1990 hrala Alicu v televíznom filme A Ghost in Monte Carlo.

Jej najznámejšou postavou bola upírka Lucy Westerna vo filme Brama Stokera Dracula z roku 1992, ktorý produkoval Francis Ford Coppola.

Preslávila sa však účinkovaním v hudobných videách vrátane Not Over Yet '99 od Planet Perfecto s Grace, Common People od Pulp a niekoľkých videí Spandau Ballet. Práve na inscenáciách Spandau Ballet spoznala Garyho Kempa, svojho prvého manžela. V roku 1990 sa spolu objavili vo filme The Krays a potom sa objavili aj v dvoch ďalších filmoch, vrátane filmu Magic Hunter z roku 1994, kde spolu museli predviesť milostnú scénu, hoci v tom čase boli v skutočnom živote oddelení.

V roku 1994 bola obsadená ako Jo, do hlavnej úlohy vo filme Paul W.S. Andersonov režijný debut Nakupovanie, v ktorom hrá po boku Judea Lawa. Potom, čo sa vydala za Jude a porodila ich tri deti, prijala menej hereckých úloh a zamerala sa na spoluzaloženie produkčnej spoločnosti a produkciu filmov. V roku 1997 založila produkčnú spoločnosť Natural Nylon s niekoľkými ďalšími hercami, vrátane Jude Lawa, Jonnyho Lee Millera a Ewana McGregora. V roku 1999 spoločnosť produkovala eXistenZ, sci-fi-hororový film, av roku 2000 vytvorila Noru. Produkčná spoločnosť už neexistuje.

V roku 1999 hrala Lauru Cheveley vo filme Ideálny manžel a Governess v Presence of Mind. V roku 2000 hrala Sadie in Love, Honor, and Obey a nasledujúci rok sa objavila v Uprising ako Zivia Lubetkin.

Sadie sa objavila aj v niekoľkých televíznych seriáloch, vrátane Casualty v roku 1988, Press Gang v roku 1989 a Ruth Rendell Mysteries v roku 1999.

V roku 2004 koprodukovala Sky Captain and the World of Tomorrow, kde si zahrali Gwyneth Paltrow a Angelina Jolie.

Sadie spolu so svojou priateľkou Jemimou Frenchovou v roku 1999 založila módnu značku Frost French. Značka začala len so spodnou bielizňou a potom sa rozrástla aj na výrobu kolekcií oblečenia. V roku 2004 vyhral Frost French ocenenie Elle’s Designers of the Year Award. Sadie a Jemima sa objavili na Project Runway ako hosťujúci porotcovia. V roku 2011 sa značka zatvorila kvôli problémom s dodávkami tovaru a investíciami.

V roku 2004 napísala a produkovala krátky seriál What Sadie Did Next pre E4. V roku 2005 sa objavila v BBC 2 Eating with… Sadie Frost.

Pre projekt Homes of Hope v marci 2006 odletela do Južnej Afriky, aby čiastočne financovala sirotinec.

Nahá pózovala v septembri 2006 pre kanadského fotografa Bryana Adamsa. Fotografie boli reklamou PETA proti kožušinám a vyšli v rovnakom čase ako London Fashion Week. Mala vtedy 41 rokov.

Vo West Ende debutovala v roku 2009 v hre Zoë Lewisovej, Touched For The First Time, hru produkovala Imogen Lloyd Webber v réžii Douglasa Rintoula a bola to show pre jednu ženu.

V januári 2010 si zahrala po boku Carla Barata v hre Fool for Love v divadle Riverside Studios.

V roku 2012 Sadie spoluzaložila Blonde to Black Pictures, ďalšiu produkčnú spoločnosť s Emmou Comley, dlhoročnou priateľkou. Sadie sa podelila s Guardianom: „Celou našou víziou bolo kultivovať nové talenty, poskytnúť jednotlivcom šance... riskovať a veľa z toho robiť sami.“ Ich prvým celovečerným filmom bol Buttercup Bill v roku 2014.

Osobný život

Sadie sa zoznámila so skladateľom a gitaristom Garym Kempom z britskej skupiny Spandau Ballet v roku 1981, keď tancovala v jednom z ich hudobných videí. V tom čase mala 16 rokov, takže prestali byť v kontakte, kým obaja nemali 21. Začali spolu chodiť krátko po opätovnom spojení a vzali sa 7. mája 1988, krátko pred jej 23.rdnarodeniny. 20. septembra 1990 sa im narodil syn Finlay Munro Kemp, no Sadie a Gary sa 19. augusta 1995 rozviedli.

Počas práce na filme Nakupovanie sa na pľaci zoznámila s hereckým kolegom Judom Lawom.

2. septembra 1997 sa vzali a mali spolu tri deti – syna Raffertyho narodeného 6. októbra 1996, dcéru Iris Tallulah 25. októbra 2000 a ďalšieho syna Rudyho Indianu Otisa Lawa narodeného 10. septembra 2002, ale Sadie a Jude sa rozviedli 29. Október 2003. Za krstnú mamu Iris vyhlásila Kate Moss a za krstného otca BBC Radio 1 DJ-a Nicka Grimshawa. Ich starší syn bol menovaný medzi najlepšie oblečenými britskými chlapmi GQ.

V roku 2010 Sadie napísala a vydala autobiografiu Crazy Days. Jude si najal poprednú právnickú firmu Atkinsa Thomsona, aby požadovala odstránenie všetkých zmienok o ich manželstve z knihy, dokumentu pozostávajúceho zo 100 strán. Okrem toho namietal proti zverejneniu fotografií ich detí a akýchkoľvek menších domácich detailov. Prípad sa riešil na Najvyššom súde.

Záľuby, obľúbené veci a zaujímavé fakty

Sadie je vegetariánka.

Je krstnou mamou Lily Grace Moss, dcéry Kate Moss.

V roku 1994 odmietla úlohu Elizabeth vo Frankensteinovi, keďže nechcela byť obsadený, keďže v roku 1992 stvárnila podobnú rolu vo filme Brama Stokera Dracula.

Režisér Mary Reilly, Stephen Frears, si v roku 1996 vybral Sadie do hlavnej úlohy, no štúdio chcelo Juliu Roberts.

V roku 1995 si ju Michael Caton-Jones vybral, aby hrala Mary vo filme Rob Roy. Producenti však nesúhlasili s výberom režiséra a vyzvali ho, aby obsadil slávnejšiu herečku Jessicu Lange, ktorá získala rolu.

Vzhľad

Má orieškové oči a tmavohnedé vlasy. Je vysoká 5 stôp 3 palce (1,6 m), váži okolo 128 libier (58 kg) a jej vitálne štatistiky sú 36-28-34.

Čistý majetok a plat

Čistý majetok Sadie sa od polovice roku 2020 odhaduje na približne 4 milióny dolárov.

Kto je Jude Law?

Angličtina herec David Jude Heyworth Law sa narodil 29. decembra 1972 v Londýne, kde vyrastal.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Fantastické zvery 3 môžu obnoviť natáčanie vo Veľkej Británii! ✨ . #judelaw #lennybelardo #theyoungpope #thenewpope #yonrogg #fantasticbeasts #fantasticbeasts2 #thethirdday #fantastic beeaststhecrimesofgrindelwald #dumbledore #captainmarvel #jude #albusdumbledore #therhythmsection #younglocknestholdere

Príspevok zdieľaný používateľom Jude Law (@judehlaw) dňa 1. júna 2020 o 6:49 PDT

Predtým, ako sa objavil v malých úlohách v celovečerných filmoch, začal hrať v divadle. V roku 1999 získal uznanie jeho výkon vo filme Anthonyho Minghellu Talentovaný pán Ripley, za ktorý získal cenu BAFTA za najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe a bol nominovaný na Oscara a Zlatý glóbus. V roku 2001 sa objavil vo filme Stevena Spielberga A.I. Umelá inteligencia a Nepriateľ pred bránami, za ktoré sa mu dostalo komerčného a kritického uznania. Za rolu vo vojnovom filme Cold Mountain z roku 2003 si vyslúžil nominácie na BAFTA, Zlatý glóbus a Oscara.

Niektoré z jeho filmov nezískali rovnaký kritický a komerčný úspech, ako napríklad filmy Alfie a Sky Captain z roku 2004 a Svet zajtrajška, ale v tom istom roku si zahral aj vo filme Closer v hlavnej úlohe romantickej postavy, ktorý bol veľmi dobre prijatý. ako jeho vystúpenie v The Holiday v roku 2006.

V roku 2009 hral Dr. Watsona vo filme Sherlock Holmes po boku Roberta Downeyho Jr., ktorý stvárnil hlavnú postavu, úlohy, ktoré si zopakovali v pokračovaní Sherlock Holmes: Hra tieňov z roku 2011. V tom roku sa objavil aj vo vedľajších úlohách v dvoch ďalších filmoch, Hugo a Nákaza, pričom oba získali pozitívne recenzie.

V roku 2017 hral vo filme The Young Pope a v roku 2018 si zahral Albusa Dumbledora vo filme Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald. Nasledujúci rok si zahral Yon-Rogga vo filme Captain Marvel, ktorý je jeho doteraz najlepšie zarábajúcim filmom.

Jude sa objavila na javisku a objavila sa v niekoľkých inscenáciách na Broadwayi a West Ende, vrátane Hamleta, Les Parents Terribles a Anny Christie.

Aký je tvoj obľúbený Judov film?

pridané Jude Law na Nedeľa 7. júla 2013

Má päť detí s tromi rôznymi ženami. Sadie a Jude majú spolu tri deti, jeho dcéra s americkou modelkou Samanthou Burke sa narodila v septembri 2009 a dcéra s Catherine Hardingovou v roku 2015. 1. mája 2019 sa oženil s Phillipou Coan.

Získal množstvo ocenení, vrátane filmovej ceny BAFTA, ako aj nominácií na dve ceny Tony, dve ceny akadémie, tri ceny Laurence Oliviera a štyri ceny Zlatý glóbus. V roku 2007 bol ocenený za jeho prínos k svetovému filmovému umeniu a potom bol francúzskou vládou vymenovaný za rytiera Rádu umenia a literatúry.

Jeho čisté imanie sa od polovice roku 2020 odhaduje na viac ako 45 miliónov dolárov.