Roger Cook z Wiki „This Old House“ – aktualizácia o chorobe/zdraví

ObsahKto je Roger Cook?

Roger Cook sa narodil v Spojených štátoch amerických zrejme v polovici 50. rokov minulého storočia. Je krajinárskym dodávateľom, televíznou osobnosťou a prispievateľom, najlepšie známym ako moderátor programu This Old House, ktorý sa vysiela na PBS od roku 1988. Väčšinu svojej kariéry je spájaný so show.

Čistá hodnota Rogera Cooka

V polovici roku 2020 sa čistý majetok Rogera Cooka odhaduje na viac ako 11 miliónov dolárov, zarobených predovšetkým dlhou a úspešnou kariérou v televízii. Je jedným z najuznávanejších členov PBS a This Old House, ktorý pôsobí nielen v televízii, ale aj v iných zákulisných snahách, dokonca pracuje v redakčnej rade časopisu pomenovaného po relácii.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Roger Cook Jedna z pôvodných štyroch legiend @thisoldhouse. Vyrastal som a každý víkend som sledoval Rogera a myslel som si, že niekedy budem mať o niečom toľko vedomostí. Cítil som, že Roger dokáže odpovedať na akúkoľvek otázku, ktorá mu bola položená. Inšpirovalo ma to nasať čo najviac vedomostí. Nikdy som si tiež neuvedomil, koľko išlo do krajiny a tvrdej krajiny, ktoré som považoval za samozrejmosť. Roger pre mňa nikdy nestratil status hrdinu. Pred 11/12 rokmi to bolo neskoro v noci Lowe’s run a na ostrove 13 stál Roger Cook... Bolo to ako stredoškolský tanec (pre mňa). Snažil som sa nabrať dosť odvahy povedať ahoj. Skúsil som to 100-krát v mojej hlave. Dokonca som zavolal @tchourihan a povedal jej, koho vidím 50' od nás.... Kráčal som po ostrove a kráčal ďalej.... Mal som pocit, že ho poznám, ale vedel som, že nebude mať ani poňatia, kto som... nemohol som urob to... som blázon!!! • Roger, ďakujem, že si mentorom a prezrádzaš každé tajomstvo, ktoré máš, ľuďom, ktorých nepoznáš. Myslím, že som bol posadnutý skutočnosťou, že vzdelávaním ľudí (klientov) a tým, že práca vyzerá úžasne, môžete niekomu vyčarovať OBROVSKÝ úsmev na tvári. Nikdy to nebolo o peniazoch na TOH a chcel som niekomu priniesť tú radosť svojimi vedomosťami, vášňou a zručnosťou. Ja stále robím!! • Je to trapas, na @thisoldhouse & @askTOH vás uvidíme o niečo menej, ale zdravie a rodina sú na prvom mieste. Boh žehnaj a vedzte, že ste inšpirovali armádu remeselníkov, aby pokračovali v dedičstve/remeslu, ktoré ste nás učili 35 rokov prostredníctvom televíznej obrazovky. • #thisoldhouse#askthisoldhouse#respect#rogercook#legend#thankyou

Príspevok zdieľaný používateľom JÁN HOURIHAN (@heresjohnnyh) 8. júna 2018 o 17:42 PDT

Raný život, vzdelávanie a začiatky kariéry

V mladom veku Roger vyrastal a objavil záujem o životné prostredie, najmä o ochranu prirodzených biotopov a súvisiacej divočiny, čo sa nakoniec zmenilo na záujem o navrhovanie a vytváranie vonkajších scenérií. Po maturite na strednej škole sa zapísal na University of Maine, kde získal titul v oblasti manažmentu voľne žijúcich živočíchov a práva na ochranu prírody. Univerzita je známa tým, že je vlajkovou loďou celého systému University of Maine, jednej z mála inštitúcií vyššieho vzdelávania, ktoré majú vesmírne, námorné a pozemné granty.

Potom sa presťahoval do Massachusetts, kde sa začal učiť viac o terénnych úpravách. Po riadnom zaškolení sa stal certifikovaným dodávateľom v tejto oblasti a stal sa aj členom združení arboristov. Stal sa kľúčovou postavou v skupine krajinných dodávateľov v Massachusetts a pripojil sa k predstavenstvu New England Grows. V roku 1982 založil svoju spoločnosť s názvom K & R Tree and Landscape Company , pomenovaný po sebe a svojej manželke.

Tento starý dom

Keď sa Roger v tejto oblasti presadil, dostal zmluvu na väčšie a hodnotnejšie projekty.

To nakoniec viedlo k jeho združeniu v r Tento starý dom , pretože spoločnosť ich zmluvne zaviazala stať sa krajinármi pre množstvo projektov pre výstavu, ako aj pre časopis. Bol vymenovaný za krajinského majstra a nakoniec sa stali kľúčovou súčasťou pokračovania show.

Tento starý dom je výstava domácich majstrov, ktorá sleduje rôzne projekty prestavby, ktoré sa často robia v priebehu týždňov. Prehliadka spočiatku začala ako mini-séria, ale nakoniec sa preslávila, takže sa producenti rozhodli v nej pokračovať ako v bežnej show. Počas svojej existencie získala viac ako 17 cien Emmy a vytvorila množstvo sesterských show a spin-offov, vrátane The New Yankee Workshop The This Old House Tour a This Old House Classics.

Prehliadka sa zameriava na prestavbu starších domov, zvyčajne skromnej hodnoty alebo veľkosti. Majitelia domu často spolupracujú s posádkou, čo je taktika, ktorú by neskôr prijali mnohé iné show. Nakoniec sa prehliadka posunula tak, aby predstavila viac luxusných krajín a domov.

Úspech tohto starého domu

Zatiaľ čo Cook pracoval v This Old House od začiatku 80. rokov, až v roku 1988 bol podpísaný, aby sa stal členom šou na plný úväzok. Po sporoch so sponzormi v deväťdesiatych rokoch došlo k posunom v obsadení a sponzorstve, ale relácii sa naďalej darilo kriticky dobre a bola tiež hitom v sledovanosti.

pridané Tento starý dom na Nedeľa 2. apríla 2017

V roku 2003 sa k hereckému obsadeniu pripojil aj hostiteľ Kevin O'Connor a pokračovalo vo vysielaní s mnohými špeciálmi, ako sú napríklad výročia.

Okrem hlavného programu sa Roger zapojil aj do spin-offu Ask This Old House, v ktorom herci odpovedajú na otázky napísané divákmi, hosťujúcimi členmi sú často povolaní, aby pomohli odpovedať na tieto otázky. Úspech predstavenia podnietil vytvorenie This Old House časopis , a Roger sa stal členom redakčnej rady. Časopis vydáva približne osem čísel ročne a s príchodom internetu vytvorili aj webovú stránku, ktorá pre divákov predstavuje tipy, návody a inšpiratívne návrhy.

Obsahuje tiež epizódy relácií, priame prenosy prebiehajúcich renovácií a informácie o obsadení.

Zdravotné problémy

Ako roky postupovali, fanúšikovia si všimli, že Cook hrá výrazne menšiu úlohu. V polovici roku 2010 boli obdobia, keď nebol súčasťou niekoľkých renovačných programov a zúčastňoval sa čoraz menej času na obrazovke. Stal sa známym tým, že kríval pri chôdzi, a hoci nikdy nešpecifikoval príčinu zranenia, krívanie sa v tomto čase akosi zhoršilo. Po mnohých otázkach o svojom stave sa v roku 2018 konečne ozval a oznámil, že bude výrazne brať znížená úloha vo všetkých projektoch This Old House, kvôli niekoľkým zdravotným problémom, s ktorými naraz bojoval.

jpeg

Nikdy nešpecifikoval, s akými chorobami má do činenia, hoci niektoré povesti uvádzajú, že trpí spinálnou stenózou, veľmi nepredvídateľnou chorobou, ktorá postihuje miechové nervy, čo vedie k mnohým stavom v tele. Iní verili, že choroba môže byť niečo podobné Parkinsonovej chorobe, inej chorobe súvisiacej s nervovým systémom, ktorá vedie k stuhnutosti, pomalšiemu alebo nekontrolovateľnému pohybu. Tieto dve choroby sú často spojené, hoci stenóza je ťažšie diagnostikovateľná kvôli mnohým symptómom, ktoré s ňou môžu byť spojené. Objavili sa aj správy, že utrpel infarkt alebo nejakú formu srdcovej choroby, žiadna zo správ a klebiet sa nepotvrdila.

Osobný život

Začiatkom osemdesiatych rokov sa Roger oženil s Kathleen a ona bola čiastočne zodpovedná za pomoc pri vytváraní jeho podnikania v oblasti záhradných úprav. Majú spolu dve deti. Koncom roku 2000 bola jeho manželke diagnostikovaná rakovina tráviaceho traktu, ktorá jej neskôr v roku 2010 vzala život. So svojimi deťmi býva v Burlingtone v štáte Massachusetts a má aj dom v Cape Cod v štáte Massachusetts.

Po niekoľkých rokoch, čo bol sotva aktívny v This Old House, hostiteľ Kevin O'Connor oznámil, že Roger oficiálne odstúpil a odišiel do dôchodku kvôli zdravotným problémom, oznámené počas segmentu v The Tonight Show. Keď odišiel, nahradila ho Jenn Nawada, veteránka show, ktorá bola hosťom niekoľkokrát.