• Hlavná
  • Herci
  • Robert Taylor (austrálsky herec) Životopis – vek, čistá hodnota

Robert Taylor (austrálsky herec) Životopis – vek, čistá hodnota

ObsahRaný život, rodina, vzdelanie

americký herec, John Taylor Robert sa narodil 12. novembra 1963 v Melbourne, Victoria, Austrália. Presťahoval sa do baníckeho mesta v Západnej Austrálii a žil so svojím strýkom a tetou, keď sa jeho rodičia rozišli, keď mal deväť rokov. Ako tínedžer pracoval ako baník, neskôr sa zamestnal ako plavčík, potom ako vyhadzovač. Trikrát navštevoval univerzitu.

Keď mal 21 rokov, pracoval na ropnej plošine v Indickom oceáne. Pri západnom pobreží Austrálie sa jeho loď zrazila s inou a potopila sa, našťastie utiekol na záchrannom člne so svojimi dvoma kolegami z posádky.

Robert Taylor

pridané Filmy z 20. – 60. rokov na Utorok 15. novembra 2016

Mal zlomené rebrá a ruku, ale keď bol v nemocnici, videl reklamu na konkurzy na divadelnú školu v Perthe. Vo veku 24 rokov sa zúčastnil konkurzu a bol zapísaný na Western Australian Academy of Performing Arts (WAAPA).

Zdieľa meno s americkým hercom zo 40. a 50. rokov 20. storočia, Robertom Taylorom, a má pekné spomienky na to, ako vyrastal so svojím menom „filmová hviezda“. Keď bol dieťa, žil v severozápadnej Austrálii, bol súčasťou skupiny Cub Scout. Pripomína, že domorodci majú tendenciu pomenovávať svoje deti po filmových hviezdach, takže v jeho skautskej skupine boli aj ‚Gary Cooper, John Wayne a Matt Dillon‘ – jeho meno je samozrejme po jeho otcovi, ktorý sa tiež volal Robert Taylor.

Osobný život rodiny

Je ženatý s austrálskou filmovou producentkou Ayishou Davies, ktorá sa preslávila produkciou známych filmov vrátane Krvavého sladkého hitu v roku 2007 a Coffin Rock z roku 2009. Je iróniou, že Robert hral v oboch filmoch. Predtým, ako sa stala filmovou producentkou, pracovala pre austrálsky televízny seriál Halifax ako sekretárka produkcie a potom sa stala literárnou manažérkou zastupujúcou Davida Lightfoota a filmárov zo SAW, medzi niekoľkými ďalšími talentami v austrálskom filmovom priemysle.

V súčasnosti pracuje pre Ultra Films. V roku 2007 prvýkrát produkovala krátky film Krvavý sladký hit v réžii Damiana Walshe-Howlinga, ktorý zožal obrovský úspech.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Elizabeth s Robertom Taylorom na Royal Command Film Show, ca. 6. december 1948. #ElizabethTaylor #RobertTaylor

Príspevok zdieľaný používateľom ALŽBETA ♡ TAYLOR (@elizabcthtaylcr) dňa 18. októbra 2019 o 16:04 PDT

Bol vybraný na hranie na rôznych pódiách vrátane Medzinárodného filmového festivalu St Kilda, Flickerfestu, filmového festivalu v Miami, festivalu krátkych filmov, Movie Extra a londýnsky Rushes Soho MTV Italy nedávno film zakúpili. Medzi jej ďalšie producentské práce patrí What Lola Wants, John Doe: Vigilante, Press, Skylab a Rogue.

Kariéra

In

Televízny seriál

V roku 1988 Robert promoval na WAAPA. a začal sa venovať profesionálnej činnosti hereckú kariéru , ktorý sa objavil ako Nicholas Walsh v austrálskej telenovele Home and Away, čo bola jeho prvá významná úloha. Jeho prvá hlavná úloha bola v roku 1993 v miniseriáli The Feds ako David Griffin.

V roku 2001 hral otca Vincenta Sheahana v Ballykissangel – televízna dráma BBC sa odohrávala v Írsku a režíroval ju Kieran Prendiville. Séria sleduje vidiecku írsku komunitu v malej dedinke Ballykissangel a špecificky sa zameriava na miestny kostol a krčmu. Séria mala celkovo šesť sérií, no Robert sa objavil iba v tej poslednej – jeho postava pochádza z Austrálie a zaoberá sa podivným zmiznutím Briana Quigleyho a nová online spovednica.

V roku 2002 hral Paula Bennetta v MDA a Nicholasa Raya vo filme The Mystery of Natalie Wood z roku 2004, ktorý režíroval americký režisér Peter Bogdanovich. V roku 2005 hral Kirona v telefilme NBC Hercules, Johna McCoya vo filme Satisfaction z roku 2010, Toma O’Neilla v Cops LAC a Tima Watsona-Munra v Killing Time z roku 2011.

Od roku 2012 do roku 2017 hral šerifa Walta Longmirea vo filme Longmire, hlavnej úlohe v seriáli kriminálnej drámy A&E, ktorý sa po tretej sezóne presunul na Netflix. Americko-westernový seriál mal celkovo šesť sezón, premiéru mal 3. júna 2012 na A&E a vychádzal z mysterióznych románov Craiga Johnsona Walta Longmirea. Hoci to bola najvyššia hodnotená pôvodná dráma v histórii A&E, po tretej sezóne sériu neobnovili, takže od augusta 2014 štvrtú a nasledujúce sezóny prevzal Netflix. Keď Robert hovoril o šou, vyjadril, aká veľká je česť pracovať na šou. „Pracoval som v Írsku, Anglicku, Novom Zélande, Ázii a Kanade. Toto je úžasný projekt s niekoľkými úžasnými ľuďmi a vôbec to neznamená, že sa vzdávam svojej vlasti, že mám tú česť prísť sem a pracovať s týmito ľuďmi na tejto šou.

Jeho kariéra trvala viac ako tri desaťročia a za ten čas hral v niekoľkých ďalších austrálskych a amerických televíznych produkciách, vrátane Mr. & Mrs Murder on the TEN Network, Ned Kelly, Nash’s Vision a Screentime’s Underbelly – Tell Them Lucifer Was Here.

Filmy

V roku 1999 stvárnil agenta Jonesa v populárnom filme Matrix, ktorý je považovaný za jeho hollywoodsky veľký zlom. V roku 2000 hral Skipa Taylora vo Vertical Limit po boku Scotta Glenna a Chrisa O'Donnella. Akčný triler režíroval Martin Campbell, ktorý režíroval aj GoldenEye a Casino Royale. Vo filme The Hard Word z roku 2002 hral hlavnú úlohu Franka po boku Rachel Griffiths a Guya Pearcea.

V roku 2007 sa objavil v troch filmoch, v krátkom filme The Bloody Sweet Hit ako Lindsay, ako Everett vo filme Rogue, ktorý režíroval Greg McLean a vo filme Storm Warning' ako Rob, v hlavnej úlohe po boku francúzskej herečky Nadie Fares – režíroval Jamie Blanks. film pre americkú filmovú produkčnú spoločnosť Dimension movies.

V roku 2009 hral hlavnú úlohu Roba Willisa vo filme Coffin Rock pre Head Gear Films. V roku 2015 si zahral po boku Margot Robbie a Willa Smitha ako McEwen vo filme Focus v réžii Johna Requa a Glenna Ficarru. V tom istom roku si zahral ďalšiu vedľajšiu úlohu ako Jed vo filme What Lola Wants, po boku Sophie Lowe vo filme režiséra Ruperta Glassona. V roku 2016 hral Clivea Struthersa v austrálskom celovečernom filme režiséra Davida Parkera Menkoff Method.

V roku 2017 sa objavil v dvoch filmoch: Kong: Skull Island a Don’t Tell. V austrálskom filme Don’t Tell hrá Roberta Brewstera a hrá po boku Jacqueline McKenzie, Rachel Griffiths, Adena Younga a Jacka Thompsona v réžii Tori Garrett. Kong: Ostrov lebiek napísali Dan Gilroy, Max Borenstein a Derek Connolly a Robertova rola je menšia, keďže film režíroval Jordan Vogt-Roberts. V roku 2018 si zahral Hellera v akčnom sci-fi The Meg režírovanom Jonom Turteltaubom po boku Jasona Stathama. V roku 2019 sa objavil v Blood Vessel ako Malone a ako Frank Parson vo filme Into the Ashes.

Objavil sa v niekoľkých austrálskych televíznych filmoch, vrátane niekoľkých hosťujúcich úloh. Medzi takéto vystúpenia patria Stingers a Blue Heelers – často je obsadzovaný ako policajt.

Spoluzaložil Veg Out, komunitnú záhradu a farmársky trh v St Kilda, Victoria. V roku 2019 získal medailu Austrálskeho rádu za službu komunite St Kilda.

Osobný život

Po 16 rokoch randenia sa Taylor a Ayisha vzali 12. júla 2017. V roku 2011 sa im narodila dcéra Scarlet.

Vzhľad

Má červenohnedé vlasy a modré oči. Je vysoký 6 stôp 2 palce (1,88 m) a váži 172 libier (78 kg).

Čistý majetok a plat

Začiatkom roku 2020 sa jeho čisté imanie odhaduje na 6,45 milióna dolárov.