Richard Buckley – vek manžela Toma Forda, čistý majetok, Wiki

ObsahKto je Richard Buckley?

Richard Buckley sa narodil v roku 1948 v Spojených štátoch amerických a je módnym novinárom, známym najmä ako manžel módneho návrhára Toma Forda. Jeho manžel sa preslávil spustením svojej vlastnej značky v polovici roku 2000, ktorá ho povýšila na úroveň mnohých luxusných módnych domov.

Čistá hodnota Richarda Buckleyho

Začiatkom roku 2020 sa čistý majetok Richarda Buckleyho odhaduje na viac ako 20 miliónov dolárov, zarobených úspešnou kariérou v módnom priemysle.

Aj keď sa stal vo svojom odbore uznávaným novinárom, pravdepodobne ťaží aj z úspechu svojho manžela, pretože Ford má čisté imanie odhadované na viac ako 500 miliónov dolárov, pričom väčšinu svojho bohatstva získal vďaka svojej módnej značke.

Raný život a kariéra

Richardov život bol dlhé roky mimo akejkoľvek pozornosti médií. Po ukončení vzdelania začal pracovať ako novinár v oblasti módy, zbieral novinky, tvoril črty, navštevoval podujatia a publikoval diela v rozsiahlom poli módneho priemyslu. Jeho prácu nakoniec predstavilo niekoľko publikácií vrátane Vogue Vanity Fair a New York Magazine.

Úzko spolupracoval s niekoľkými glamour domami a zastával spisovateľské pozície vo viacerých spoločnostiach. S Tomom Fordom sa stretol niekedy v roku 1986 na módnej prehliadke spoločného priateľa. V tom čase pôsobil ako šéfredaktor v Vogue Men International , medzinárodná edícia Vogue vydaná vo Francúzsku. Ford bol v tom čase nováčik, spolupracoval s dizajnérkou Cathy Hardwick. Dvojica zažila lásku na prvý pohľad a po rozhovore vo výťahu sa obaja začali stretávať. Po mesiaci začali spolu bývať a ich vzťah zostal pevný.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

môj dátum šatka Buckley.#široká #richardbuckley #losangeles

Príspevok zdieľaný používateľom Šperky Lisa Eisner (@lisaeisnerjewelry) 18. septembra 2015 o 00:12 PDT

Choroba, film a nedávne snahy

Tri roky po stretnutí Buckleymu diagnostikovali rakovinu, ktorá bola prekvapením pre mnohých jeho priateľov a rodinu. Pár sa nevzdal nádeje a začal pracovať na rôznych spôsoboch, ako sa zotaviť. Trvalo to dlho, no po desaťročí vyhlásil, že sa z choroby úplne vyliečil a odvtedy sa mu už nevrátila.

V roku 2009 sa mu po účinkovaní vo filme dostalo trochu pozornosti hlavného prúdu Slobodný muž , ktorý bol režijným debutom jeho partnerky a zahrali si v ňom Colin Firth, Julianne Moore a Nicholas Hoult.

Je založený na rovnomennom románe Christophera Isherwooda, ktorý rozpráva príbeh vysokoškolského profesora, ktorého stále prenasleduje smrť jeho dlhoročnej partnerky. Film získal pozitívne recenzie, najmä výkon Colina Firtha ako jednu z jeho najsilnejších stránok.

Tri roky po filme manželia oznámili, že majú a dieťa cez surogátu a syn sa im narodil niekedy neskôr v roku. Odvtedy pokračuje v práci novinára, aj keď už nemá taký vyčerpávajúci rozvrh ako pred mnohými rokmi.

Manžel – Tom Ford

Tom Ford pôvodne študoval dejiny umenia na New York University (NYU), neskôr však zanechal hereckú kariéru, keď zistil, že je gay, neskôr sa začal zaujímať o interiérový dizajn a zapísal sa na Parsons the New School for Design so sídlom v New York. Počas štúdia absolvoval stáž v Paríži a nakoniec vyštudoval architektúru. Jeho prvá práca bola v Chloe, kde pracoval v oblasti vzťahov s verejnosťou. Potom začal spolupracovať s návrhárkou Cathy Hardwick, ktorá sa ho ujala napriek jeho nedostatku skúseností v móde.

V nasledujúcich rokoch pracoval aj v Perry Ellis a Marc Jacobs, aj keď sa necítil spokojný, pretože mu spoločnosti bránili naplno sa prejaviť, pokiaľ ide o kreativitu v oblasti oblečenia. Presťahoval sa do Európy, kde bol jeho vkus viac oceňovaný, a začal spolupracovať s Gucci, pomohol značke postaviť sa na nohy a stal sa kreatívnym riaditeľom spoločnosti. Je uznávaný za to, že pomohol pozdvihnúť spoločnosť na módnu veľmoc. To viedlo k tomu, že pracoval v rovnakej funkcii pre Yves Saint Laurent, ktorú v roku 1999 získala spoločnosť Gucci.

Značka Tom Ford

V roku 2004 Tom Ford opustil Gucci, aby založil módnu značku a o dva roky neskôr spustil svoju značku so zameraním na doplnky, pánske oblečenie, okuliare a ďalšie kozmetické produkty. Propagoval produkty pre mužov aj ženy, pričom uprednostňoval silu, kultúru a inteligenciu. Rýchlo získal a obrovská sledovanosť , po jeho úspechu s Guccim. Mnoho celebrít začalo podporovať a kupovať oblečenie Toma Forda, vrátane Daniela Craiga, Johnnyho Deppa, Willa Smitha, Beyonce, Gwyneth Paltrow a Michelle Obamovej.

Na svetovom turné spolupracoval aj s Justinom Timberlakom, pričom v roku 2013 navrhol viac ako 600 kusov.

Úzko spolupracoval aj s Jayom Z a podpora celebrít priniesla jeho značke ešte viac príjmov. V roku 2019 jeden z jeho návrhov mala na sebe herečka Gemma Chan počas Met Gala.

Aj keď bol úspešný, mal aj svoj podiel na kontroverziách, najmä v spôsobe, akým používa v reklamách nahé ženy. Bol obvinený z objektivizácie opačného pohlavia, na čo tvrdil, že by tiež chcel objektivizovať mužov, ale nahí muži sú vo väčšine častí sveta vo všeobecnosti nenávidení. Niektoré z jeho reklám boli zakázané kvôli sexistickým implikáciám.

Osobný život

Richard žije s Fordom a ich dieťaťom na niekoľkých miestach. Majú domov v Taliansku a takmer dve desaťročia zostali v Londýne. Majú tiež domy v Los Angeles, New York a Santa Fe v Kalifornii. Ich rezidencia v Santa Fe sa rozprestiera na ploche 24 000 akrov a obsahuje štruktúry, ktoré boli vytvorené, aby pomohli hosťovať západné filmy. Obsahuje aj ďalšie štruktúry vytvorené Marmolom Radzinerom. Manželia vlastnia aj hladkých foxteriérov, psov, ktorých s nimi bolo možné vidieť na viacerých akciách. Jeho manžel sa drží vegánskej stravy, hoci nie je známe, či Buckley zdieľa rovnaký názor.