Reportérka Nahej pravdy z Fox News – Carley Shimkus

ObsahKto je Carley Shimkus?

Carley Noelle Shimkus sa narodila 7. novembra 1986 v Long Valley, New Jersey, USA, a je novinárkou v oblasti rozhlasového a televízneho vysielania, ktorá sa preslávila najmä prácou pre Fox News, v ktorej vystupuje v programoch ako Fox & Friends. Pracuje tiež ako reportérka pre Fox & Friends First a je jednou zo spolumoderátoriek Fox Nation.

Bohatstvo Carleyho Shimkusa

Začiatkom roku 2020 sa čistý majetok Carley Shimkus odhaduje na viac ako 1 milión dolárov, zarobený prevažne úspešnou kariérou vo Fox News. Vďaka svojej nepretržitej práci online získala lukratívne zmluvy a jej sláva ju priviedla k ďalším príležitostiam vrátane účinkovania v miestnych publikáciách.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Dnes som si kúpil kvety a jeden mi spadol zo stonky. Myslím, že je dobrý čas vážiť si maličkosti

Príspevok zdieľaný používateľom carleyshimkus (@carleyshimkus) 13. marca 2020 o 14:22 PDT

Raný život a vzdelávanie

Carleyina matka pracovala ako letuška a svojho otca spoznala, keď bol cestujúcim na jednom z jej letov. Jeho predkovia pochádzajú z Litvy a pracoval ako chemik, zatiaľ čo jej matka mala portorickú krv. Vyrastala po boku staršej sestry, ktorá inklinovala viac k umeniu a neskôr sa stala učiteľkou umenia. Na druhej strane Carley sa chcela stať modelkou, navštevovala West Morris Central High School.

Škola slúži okresu Morris v New Jersey, ako aj ďalším blízkym komunitám, pričom pravidelne navštevuje viac ako 1 000 študentov.

Počas strednej školy Carley dosiahla výšku potrebnú na prácu modelky a krátko sa pokúsila o niekoľko koncertov v tomto odvetví. Po niekoľkých zamestnaniach však zistila, že to nie je kariéra, akú si predstavovala, a od tohto sna sa vzdialila. Po maturite na strednej škole sa zapísala na Quinnipiac University a vyštudovala žurnalistiku vo vysielaní. Súkromná univerzita ponúka rôzne programy a je tiež hostiteľom inštitútu pre prieskum verejnej mienky, ktorý každoročne zhromažďuje prieskumy.

Pracujte s Foxom

Počas dokončovania štúdia získala Shimkus svoje prvé skúsenosti s prácou vo vysielaní s pobočkou DC Fox News.

Pracovala tam rada, a tak sa po ukončení štúdia v roku 2012 uchádzala o prácu. Bola rýchla prijatý do spoločnosti a začal pracovať ako producent správ. Po niekoľkých rokoch práce tam bola povýšená a začala pracovať v Fox Business Network ako jeden z jej pridružených producentov.

Bola zodpovedná najmä za obsah rozhlasovej relácie s názvom Imus in the Morning, ktorú moderoval Don Imus. Prehliadka prebiehala od 60. rokov do roku 2018, aj keď sa zmenila na rôzne stanice. Prehliadka bola nakrátko zrušená v roku 2007 po kontroverzii s hostiteľom, ale vrátila sa neskôr v roku.

Fox Business Network bola zodpovedná za súčasné vysielanie šou v rokoch 2009 až 2015, ale ich dohoda bola predčasne ukončená pre nezhody. Prehliadka sa potom presunula do Cumulus Media, ale potom, čo táto spoločnosť vyhlásila bankrot, sa Don Imus rozhodol ukončiť šou s jej záverečné vysielanie ktorý sa konal začiatkom roka 2018.

Ďalšie programy Fox

Po práci s Imusom in the Morning bola Carley poverená, aby sa stala osobnosťou vo vysielaní, najprv vo Fox & Friends, kde dostala úlohu hlavnej reportérky a pripojila sa k obsadeniu, ktoré zahŕňalo Briana Kilmeadea, Ainsleyho Earhardta a Steva Doocyho. Relácia je hlavnou rannou spravodajskou reláciou siete, ktorá vznikla po skončení relácie X-press.

Obsahuje kombináciu spravodajstva, segmentov životného štýlu a zábavných funkcií s niekoľkými opakujúcimi sa segmentmi založenými na odborníkoch z určitej oblasti, ako je medicína.

Svojím pôsobením sa tam stala aj súčasťou podobného programu tzv Fox & Friends First s tým rozdielom, že tento druhý program sa vysielal v skorých ranných hodinách a je určený pre tých, ktorí práve začínajú svoj deň, je to dvojhodinový program, ktorý potom vedie do trojhodinovej rannej šou Fox & Friends, ale vzhľadom na skorý časový úsek zriedka obsahuje hostí na rozdiel od svojho náprotivku.

Zvyčajne je vnímaná ako súčasť segmentu s názvom Fox and Trends, ktorý diskutuje o aktuálnych trendových správach s ďalšími členmi hereckého obsadenia vrátane Tracee Carrasco a Janice Dean.

Fox Nation

Jedným z jej najnovších projektov Shimkus je služba tzv Fox Nation , na ktorej je spolumoderátorkou po boku Roba Schmidta. Fox Nation je streamovacia služba, ktorá bola vytvorená ako vedľajší produkt od Fox News po objavení rastúceho publika v rámci digitálnych platforiem a internetu. Služba je poskytovaná ako alternatíva k Fox News Channel a ponúka množstvo programov.

Rovnako ako mnoho digitálnych služieb obsahuje vo veľkej miere obsah nasnímaný online vrátane videoklipov, novinových článkov, blogov a odkazov. Fox Nation často obsahuje komentátorov z rôznych strán v rámci americkej politickej sféry, pričom mnohí z nich prijímajú príspevky alebo vystupujú v rámci služby.

Fox Nation je tiež interaktívnejšia platforma v porovnaní s televíziou, pretože diváci sú vyzývaní, aby komentovali program, pretože je propagovaný ako miesto na diskusiu, diskusiu a zdieľanie. Prehliadka však prešla niekoľkými kontroverziami, vrátane zdieľania falošných správ nahlásených webovými stránkami o hoaxoch.

Pri jednej príležitosti Fox Nation informoval o článku The Onion o tom, že bývalý prezident Barack Obama poslal veľmi dlhý e-mail o súčasnej politickej situácii v krajine. Fox bol tiež obvinený zaujatý hlásenia a pochybné činy niektorých jej zamestnancov.

Osobný život

Shimkus sa s Petrom Buchignanim zoznámila počas oslavy svojich 23. narodenín a odvtedy sú vo vzťahu. Vydali sa v roku 2015 a bývajú v New Jersey, hoci jej manžel je často preč kvôli práci v Chicagu, zatiaľ čo ona často trávi čas prácou v New Yorku – nazýva ho svojím najlepším priateľom. Títo dvaja sú veľkými fanúšikmi amerického futbalu a podporujú univerzitný futbalový tím Michigan Wolverines, ktorí sú samozvanými skalnými fanúšikmi.