• Hlavná
  • Herci
  • Prečo Gary Burghoff opustil MASH? Čistá hodnota, ruka. zomrel?

Prečo Gary Burghoff opustil MASH? Čistá hodnota, ruka. zomrel?

Gary Burghoff je populárny americký herec na dôchodku, ktorý je väčšinou stále známy tým, že stvárnil postavu Radara O’Reillyho v sitcome CBS MASH. Opustil svoju prácu v televízii, aby mohol tráviť viac času so svojou rodinou.

ObsahRaný život a rodina

Gary Rich Burghoff sa narodil 24. mája 1943 v Bristole, Connecticut, USA, má teda americkú národnosť a jeho znamenie zverokruhu sú Blíženci. Gary sa narodil Rodneymu a Ann Burghoffovým, jeho otec pracoval pre miestnu hodinársku spoločnosť, zatiaľ čo jeho matka bola v divadle ako profesionálna tanečnica a režírovala aj niekoľko miestnych scénických inscenácií. Gary má staršieho brata Davida Burghoffa.

Od malička sa Gary zaujímal o prírodu, najmä o zvieratá. Keď dovŕšil osem rokov, rodičia mu darovali skaláru, o ktorú sa veľmi zodpovedne staral.

Všetko najlepšie k narodeninám Gary Burghoff! Burghoff (dnes má 73) je známy najmä vďaka úlohe Waltera 'Radar' O'Reillyho v televíznom seriáli M*A*S*H.

pridané Mash Notes na Utorok 24. mája 2016

Keď mal okolo 10 rokov, zľutoval sa nad kŕdľom kačíc, ktoré, ako si myslel, sa príliš nudili na farme jeho suseda, a tak ich vypustil do neďalekého jazera. Vo veku 14 rokov dostal Gary svoju prvú prácu v miestnom obchode s domácimi zvieratami. Neskôr jeho otec dostal novú prácu v Delavane vo Wisconsine, takže sa tam celá rodina presťahovala, keď bol Gary stredoškolák.

Vzdelanie

Gary študoval na miestnej strednej škole v Bristole v štáte Connecticut, kým sa nepresťahoval do Delavanu v štáte Wisconsin, kde v roku 1961 zmaturoval na miestnej strednej škole. Počas školy chodil na hodiny tanca, keďže mal veľmi rád step. Stal sa aj bubeníkom, aj keď mal vrodenú chybu troch kratších prstov na ľavej ruke. Keď si jeho matka našla novú prácu ako choreografka vo Wisconsine, mal možnosť vyskúšať si ako herec v divadle Belfry, kde získal rolu Bobbyho v produkcii The Boy Friend.

Neskôr Gary študoval v HB Studio, ktoré sa nachádza v New Yorku.

Popri svojich hudobných snahách (Gary hral na bicie v kluboch Milwaukee, vystupoval s Bud Wilber Orchestra) bol tiež veľmi dobrý v maľovaní. Jeho dielo Men of Jazz mu v roku 1961 vynieslo Hallmarkovu cenu a toto dielo vystavuje aj na výstave Hallmark Student Art Exhibition, ktorá sa konala vo Washingtone D.C a ktorá predstavuje jeho štát Wisconsin.

Kariéra

Herecká kariéra: prvé kroky

Počas štúdia herectva musel Gary pracovať ako obchodný asistent v obchode so spodnou bielizňou, ktorý sa nachádza na Saks Fifth Avenue, pretože si potreboval zarobiť peniaze na kurzy a jednoducho na živobytie. Jeho kamarátmi z hereckého štúdia boli James Tuttle, Sandy Meisner a Charles Nelson Reilly. Založil tiež jazzové trio – The We Three – a hral v miestnych nočných baroch a kluboch.

V roku 1967 získal Gary rolu Charlieho Browna v originálnej off-Broadwayskej produkcii You’re a Good Man, čo bola jeho prvá vážna práca na javisku. Stále nechcel skončiť s hudobnou kariérou, a tak v roku 1968 hral na bicie v skupine Relatives a vystupoval väčšinou neskoro v noci v salóniku Sahara Hotel and Casino v Las Vegas. Speváčkou kapely bola Lynda Carter, ktorá sa tiež stala slávnou herečkou. Gary a Lynda neskôr spolupracovali v obsadení populárnej série The New Adventures of Wonder Woman, kde sa v roku 1978 objavili v epizóde Muž, ktorý by to nepovedal.

Ďalší úspech, pridanie sa k obsadeniu MASH

V roku 1970 Robert Altman pozval Garyho, aby sa objavil vo svojom filme MASH, čiernej komédii o skupine medikov, ktorí pracovali v Mobile Army Surgical Hospital (MASH) v časoch kórejskej vojny.

Gary mal hrať postavu hlavného úradníka desiatnika Waltera Eugena Radara O’Reillyho.

Potom, čo film pritiahol vysoké hodnotenia a pozitívne recenzie od kritikov, sa tvorca rozhodol rozvinúť dej, ktorý bol založený na knihe Richarda Hookera M*A*S*H: A Román o troch armádnych doktoroch, a vydal televízny seriál. Gary bol jediný človek, ktorý sa objavil vo filme aj v seriáli a hral rovnakú postavu. Gary však neskôr priznal, že prinútil svoju postavu v seriáli premýšľať a správať sa úplne inak ako vo filme: „V pôvodnom celovečernom filme MASH som vytvoril Radar ako osamelú, temnejšiu a trochu sardonickú postavu, akousi tienistou. Obrázok Začal som Radara formovať do nevinnejšej, naivnejšej postavy v kontraste s ostatnými postavami,“ uvažuje Gary o svojej úlohe.

Garyho práca v seriáli M*A*S*H (1972-1980) získala šesť cien Emmy ako vynikajúci herec vo vedľajšej úlohe v komediálnom seriáli. Počas svojej neustálej zaneprázdnenosti v M*A*S*H mal Gary stále šancu pracovať v iných sériách vo filmoch, zoznam z nich zahŕňa Insight, Sweepstakes a Ellery Queen.

Odchádzam z M*A*S*H

Na konci roku 1979 Gary opustil herecké obsadenie M*A*S*H, pretože bol unavený z pozornosti verejnosti, a sťažoval sa, že nemôže ísť nikam von s rodinou, aby si oddýchol, pretože by ho okamžite spoznali. niekto: ‚Rodina sa pre mňa stala najdôležitejšou vecou... Ako otec som nebol k dispozícii kvôli svojej práci. To nekončí, keď sa práca zastaví,“ vysvetlil Gary svoje rozhodnutie opustiť show. Neskôr sa opäť objavil v špeciálnej epizóde s názvom Goodbye, Radar.

V roku 1984 sa Gary objavil v dvoch spin-offoch série, W*A*L*T*E*R a AfterMASH. Tiež ho bolo možné vidieť v epizóde seriálu Burke's Law v roku 1995 a vo filme Behind the Waterfall v tom istom roku. V roku 2010, už údajne na dôchodku, sa Gary objavil vo filme Daniel's Lot, kde získal rolu pastora Mahoneyho.

Odchod do dôchodku a vynálezy

Garyho život na dôchodku nebol vôbec nudný, konečne mohol tráviť toľko času rybárčením, koľko chcel. Stal sa dokonca vynálezcom špeciálneho rybárskeho náčinia Chum Magic, ktorý mal prilákať ryby na rybársky čln. Vynašiel a nechal si patentovať aj nový typ rybárskej palice a zdvíhaciu rukoväť záchodovej dosky.

Gary by tiež mohol tráviť svoj voľný čas maľovaním divokej prírody Kalifornie.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Veselú Veľkú noc!✝️ #happyeaster #happyresurrectionday #mash4077 #mash4077th #radaroreilly #garyburghoff

Príspevok zdieľaný používateľom Christine T (@tenzcompanion) 12. apríla 2020 o 5:13 PDT

V roku 2018 Garyho pozvala jeho kolegyňa herečka Alan Alda, aby sa pripojil k podcastu Clear + Vivid, kde sa opäť stretol so všetkými zostávajúcimi členmi obsadenia M*A*S*H: „Loretta Swit a ja budeme hovoriť z New Yorku, Mike Farrell bude v štúdiu v L.A. bude Jamie Farr na telefóne zo svojho domu v Bell Canyon a Gary Burghoff bude na telefóne zo severnej Kalifornie, Alda oznámil podcast. Zdieľal, že podcast sa mal uskutočniť o niečo skôr, ale Jamie Farr v tom čase takmer prišiel o dom v lesných požiaroch pokrývajúcich Kaliforniu, takže museli odložiť opätovné stretnutie.

Osobný život, bývalé manželky Janet Gale a Elisabeth Bostrom

Gary Burghoff sa oženil s Janet Gale v roku 1971. V roku 1975 sa Janet narodila ich dcéra Gena, ktorá sa potom stala herečkou a dokonca si zahrala so svojím otcom vo filme Behind The Waterfall.

Gary sa rozviedol s Janet v roku 1979, potom sa v roku 1985 oženil s Elisabeth Bostromovou, ktorá Garymu darovala dvoch synov, Milesa a Jordana. O dve desaťročia sa manželia rozviedli v roku 2005 s odvolaním sa na odlišné náboženské presvedčenie, ktoré zničilo ich zväzok. Elisabeth, ktorá je skúsenou zubnou asistentkou, stále žije v Connecticute s ich dvoma synmi.

Záľuby, obľúbené veci a zaujímavé fakty

V roku 2009 Gary vydal knihu To M*A*S*H and Back: My Life in Poems and Songs.

Gary je filatelista, ktorý zbiera mince a známky, a v roku 1988 bol pozvaný, aby sa stal rozprávačom filmu Video sprievodca zbieraním známok, ktorý mal začínajúcich zberateľov naučiť princípy zbierania známok a tiež zobrazoval rôzne druhy známok. rôzne obdobia. V roku 1994 posudzoval súťaž Federal Duck Stamp Competition.

Garyho ďalšia vášeň, ktorou je maľovanie, zachránila život jeho rodine v ťažkých časoch, keď sa Gary neobjavil v žiadnom filme ani seriáli. Začal predávať svoje obrazy a zarobené peniaze pomohli jemu a jeho rodine prežiť. Keď Gary žil v Kalifornii, jeho susedia ho volali The Birdman of Malibu, keďže jeho záhrada bola vždy plná vtákov všetkých druhov. Garyho obľúbený šport je bejzbal.

Vzhľad

Gary má krátke sivé vlasy a modré oči. Je vysoký 5 stôp a 5 palcov (1,66 m), jeho hmotnosť a dôležité štatistiky nie sú k dispozícii.

Čistý majetok a plat

Od roku 2020 sa odhaduje, že čistý majetok Garyho Burghoffa bude okolo 6 miliónov dolárov .