• Hlavná
  • Herci
  • Patrick Wayne Čistá hodnota. Aký bohatý je syn Johna Wayna? Wiki

Patrick Wayne Čistá hodnota. Aký bohatý je syn Johna Wayna? Wiki

ObsahKto je Patrick Wayne?

Patrick John Morrison sa narodil 15. júla 1939 v Los Angeles, Kalifornia, USA, a je herec na dôchodku, známy aj tým, že je synom slávneho herca Johna Wayna – vlastným menom Michael Morrison. Patrick bol veľmi aktívny od 50. do 90. rokov 20. storočia, objavil sa v mnohých filmoch, na niektorých z nich spolupracoval so svojím otcom.

Bohatstvo Patricka Wayna

Začiatkom roku 2020 sa čistý majetok Patricka Waynea odhaduje na viac ako 15 miliónov dolárov, zarobených úspešnou kariérou v zábavnom priemysle a nepretržitou prácou po celé desaťročia. Pravdepodobne ťažil aj z úspechu svojho otca, vrátane dedičstva, pretože John mal v čase jeho smrti čistý majetok odhadovaný na viac ako 50 miliónov dolárov.

Patrick Wayne

pridané Oriešky môjho manžela na Pondelok 15. apríla 2019

Raný život a začiatky kariéry

Patrick vyrastal v Los Angeles ako druhý syn zo štyroch detí Johna Wayna a jeho prvej manželky Josephine Alicie Saenz. Jeho matka bola dcérou generálneho konzula USA v Paname. Už v mladom veku túžil kráčať v šľapajach svojho otca, ktorý bol svojho času jedným z najúspešnejších hercov. Prvú spoluprácu so svojím otcom nadviazal v Rio Grande, keď mal 11 rokov, westernový film, ktorým sa jeho otec stal známym, je súčasťou trilógie o jazde od režiséra Johna Forda.

O niekoľko rokov neskôr sa objavil vo filme The Quiet Man, romantickej komédii, v ktorej hral jeho otec Maureen O'Hara a Ward Bond.

Film je známy tým, že zobrazuje írsky vidiek a bol veľmi úspešný, získal dve ceny Akadémie. Nakoniec Patrick začal pracovať na iných projektoch vďaka pomoci Johna Forda, ktorý sa stal rodinným priateľom Waynovcov. Objavil sa vo filme The Sun Shines Bright a potom ešte raz pracoval so svojím otcom v The Searchers.

Pokračujúci herecký úspech

V roku 1955 Patrick pracoval na televíznom filme Rookie of the Year, čo bola ďalšia spolupráca medzi ním a jeho otcom. Vo filme je Patrick ako talentovaný záujemca o profesionálny bejzbal, ale je synom bývalého profesionála, ktorý mal zakázanú účasť v Major League Baseball (MLB).

Jeho otec hral úlohu športového novinára. Po maturite na strednej škole sa zapísal na Loyola Marymount University a na pár rokov si dal od herectva pauzu.

Po návrate sa objavil v ďalšom filme Johna Forda – Flashing Spikes – ktorý sleduje život bývalého profesionálneho bejzbalového hráča. V roku 1959 začal stavať na svojej vlastnej identite a etabloval sa ako hviezda vo filme The Young Land, v ktorom sa objavil po boku Yvonne Craig a Dennisa Hoppera. Bol to jeden z mála pokusov o vedúcu úlohu oddelene od svojho otca. V nasledujúcich rokoch narukoval do americkej pobrežnej stráže a zastavil svoju dynamiku vo vedúcich pravidlách.

Nakoniec sa vrátil k filmom, aby podporil svojho otca, vrátane filmov Dezertér, Oko za oko a Cheyennská jeseň. Bol tiež obsadený ako hlavná hviezda vo filme The Bears and I.

Neskôr Kariéra

V sedemdesiatych rokoch sa Patrick stal etablovanou hviezdou, často sa objavoval v sci-fi filmoch, ktoré ho etablovali ako oporu žánru. Mal aj iné projekty, hral vo filme Sindibád a Tigrie oko, predtým ako pracoval na filme Ľudia, na ktorý čas zabudli, ktorý je založený na románoch Edgara Ricea Burroughsa. V roku 1979 hral milostný záujem o postavu Shirley Jonesovej v šou Shirley, než sa pustil do hosťovania.

Pri realizácii týchto projektov prijal aj hosťujúce úlohy – medzi obľúbené programy, v ktorých sa objavil, patrí Loď lásky, Charlieho anjeli, Ostrov fantázie a Sledge Hammer! V roku 1990 sa stal hostiteľom oživenia hernej show Tic-Tac-Dough a zostal aktívny v herectve ako aj hosťovaní až do odchodu do dôchodku v roku 1997. Za svoje úspechy v r. film, ktorý získal ocenenie vďaka svojmu španielskemu pôvodu z matkinej strany.

Zatiaľ čo herecké projekty pre svoj vek už neberie, stále je filantropom.

Otec – John Wayne

John Wayne vyrastal v južnej Kalifornii a už v mladom veku mal v úmysle pokračovať v kariére v profesionálnom americkom futbale. Mal hrať univerzitný futbal na University of Southern California, ale jeho štipendium bolo zrušené po tom, čo utrpel nehodu pri bodysurfingu. Zhrozený prerušil štúdium na vysokej škole a potom našiel novú vášeň v herectve. Najprv začal pracovať pre Fox Film Corporation, hlavne vo vedľajších úlohách.

V roku 1930 dostal svoju prvú hlavnú úlohu vo filme The Big Trail, ktorý sa v pokladni nedaril dobre, a reťaz béčkových filmov pokračovala. Nakoniec sa etabloval ako stály hráč v západných filmoch a povýšil na hviezdu vo filme Stagecoach, ktorý začal jeho spoluprácu s Johnom Fordom. Nakoniec sa objavil vo viac ako 140 filmoch ako hlavný, pričom mnohé z nich sa odohrávali v čase divokého západu alebo pohraničia. Niektoré z jeho najvýznamnejších projektov zahŕňajú Red River, True Grit, Rio Bravo a The Longest Day. Tri desaťročia zostal oporou v top kasových trhákoch a jeho úspechy viedli k tomu, že mu bola udelená Prezidentská medaila slobody.

Osobný život

Patrick sa po niekoľkých rokoch vzťahu oženil s Peggy Hunt v roku 1965 a pred rozvodom spolu zostali 13 rokov. Slobodný zostal až do roku 1999, kedy sa oženil s Misha Anderson. Vo svojich manželstvách má štyri deti. Je veľmi aktívny v podpore rôznych snáh zameraných na liečbu rakoviny a je predsedom John Wayne Cancer Foundation. Bolo to preto, že jeho otec trpel rakovinou žalúdka a zomrel na túto chorobu na vrchole Patrickovej kariéry. Pred smrťou sa jeho otec aktívne venoval hľadaniu možných liekov na rakovinu.