• Hlavná
  • Herci
  • Patrick Labyorteaux Čistá hodnota, manželka, rodina, deti – Bio

Patrick Labyorteaux Čistá hodnota, manželka, rodina, deti – Bio

ObsahKto je Patrick Labyorteaux?

Patrick Francis Labyorteaux sa narodil v Los Angeles, Kalifornia, USA, 22. júla 1965 – jeho znamenie zverokruhu je Rak a má americkú národnosť. Je hercom, televíznym scenáristom a producentom , ktorý je možno dodnes najznámejší vďaka stvárneniu Andrewa ‘Andyho’ Garveyho v romantickej rodinnej sérii Malý domček na prérii, ktorú vytvorila Blanche Hanalis a vysielala sa v rokoch 1974 až 1983. V seriáli si zahrali Melissa Gilbert, Michael Landon a Karen Grassle a sledovala rodinu Ingallsovcov žijúcich na stredozápade USA v 19. storočí – získala 17 ocenení a bola nominovaná na 42 ďalších, vrátane troch Zlatých glóbusov.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#PatrickLabyorteaux začal na #LittleHouseOnThePrairie — a stále hrá aj po viac ako 40 rokoch!⠀ ⠀ Vidieť ho na #GunsOfParadise — 4p ET.

Príspevok zdieľaný používateľom getTV (@gettv_official) 17. augusta 2020 o 12:15 PDT

Raný život a vzdelanie

S Patrickom zle zaobchádzali jeho rodičia a bol opustený skôr, ako mal jeden rok – nakoniec si ho adoptovali Ronald Labyorteaux, ktorý bol talentovým agentom a ktorý zomrel v roku 1992, a Frances Mae Labyorteaux, ktorá bola herečkou a zomrela v roku 2012. Patrickovho brata Matthewa si Frances a Ronald adoptovali v roku 1966 predtým, ako dovŕšil jeden rok a jeho sestra Jane bola adoptovaná o dva roky neskôr.

Patrick sa začal zaujímať o herectvo po tom, čo ho Frances začala brávať na nakrúcanie svojich filmov a televíznych seriálov, a keďže bola tiež divadelnou herečkou, Patrick sa mohol objaviť v niekoľkých jej hrách (neprihlásené vystúpenia).

Stal sa členom dramatického krúžku na základnej škole, účinkoval vo všetkých predstaveniach, ktoré sa tam hrali aj po ňom zapísal na strednú školu , začal sa objavovať aj v divadelných hrách a bol chválený za svoje herecké umenie. Po imatrikulácii v roku 1983 sa Patrick nezapísal na vysokú školu, ale sústredil sa na svoju kariéru herca.

Úlohy v televíznych seriáloch

Patrickovi sa pripísalo asi 60 úloh v televíznych seriáloch a filmoch a v tomto článku spomenieme niektoré z jeho najvýznamnejších výkonov.

Debutoval v televíznom seriáli v roku 1973 ako osemročný, keď hosťoval ako Eric Barrington v epizóde Child of Rage, Child of Tears kresťanského dramatického seriálu This Is the Life a o tri roky neskôr si zahral Billa Sherwooda v jediná epizóda živého akčného programu Shazam!.

png

Uznanie si získal v roku 1976, keď ho obsadili do úlohy mladého Roryho Armagha v miniseriáli Kapitáni a králi, ktorý vychádza z rovnomenného historického románu od Taylora Caldwella. Väčšina jeho úloh v nasledujúcich rokoch bola v jednotlivých epizódach mnohých seriálov. ako napríklad komediálna dráma The Love Boat and lekárska dráma Trapper John, M. D. ako v roku 1979, tak aj policajný procedurálny seriál 21 Jump Street v roku 1989 (po veľmi dlhej prestávke). Patrick debutoval v roku 1995 ako Flash Thompson v animovanom seriáli o superhrdinoch Spider-Man a zostal členom hlavného obsadenia až do roku 1998.

Hosťuje aj ako Howie v epizóde Bavíme sa ešte? zo sitkomu Hope & Gloria a ako Bob Fences v epizóde Kontakt zo série superhrdinov Lois & Clark: The New Adventures of Superman.

V roku 1995 bol Patrick obsadený, aby stvárnil hlavnú postavu Lt. Buda Robertsa Jr. v právnom dramatickom seriáli JAG, ktorý sa nakoniec objavil v 208 epizódach, kým sa séria neskončila v roku 2005 – medzitým sa objavil v šiestich epizódach sitcomu The Last Frontier v roku 1996, epizóda The Engagement: Part 2 komediálneho seriálu Living Single v roku 1999 a epizóda Let's Get Jaggy with It zo sitcomu Yes, Dear v roku 2003.

V nasledujúcich rokoch sa objavil v jednotlivých epizódach mnohých seriálov, ako je procedurálna forenzná dráma CSI: Crime Scene Investigation v roku 2008, sci-fi katastrofická miniséria The Storm v roku 2009 a antológia skutočný kriminálny seriál American Crime Story v roku 2016. po sedemročnej prestávke v televízii.

Tri z posledných Patrickových úloh v televíznom seriáli boli v epizóde kriminálneho komediálneho seriálu Castle, v ktorom hral Glen Hume, a v jednej epizóde politického trileru Scandal ako Doug Morton v roku 2016 a v epizóde Brother's Keeper of policajnú drámu Rebel, v ktorej v roku 2017 stvárnil Dr. Adama Loytona.

Úlohy vo filmoch

Patrick debutoval (neuvedený) vo filme v roku 1974, keď stvárnil Henryho v satirickej západnej čiernej komédii Blazing Saddles, v tom istom roku sa objavil ako Peter v muzikáli Mame a ako Peter West vo filmovej dráme Only With Ženatí muži.

Uznanie získal po stvárnení Teda Kennedyho v životopisnom filme Young Joe, the Forgotten Kennedy v roku 1977, pričom v tom istom roku sa objavil aj v dráme Opening Night. V roku 1986 stvárnil Patrick vedľajšiu postavu Justina v romantickej komédii Prince of Bel Air a potom sa objavil v niekoľkých kriticky uznávaných filmoch, ako napríklad v komédii Letná škola v roku 1987 a sci-fi film Terminal Entry v tom istom roku, ako aj v temnej komédii pre tínedžerov Heathers v roku 1988.

Svoj debut vo filme urobil v roku 1991, keď prepožičal svoj hlas Rexovi a pánovi Bigovi vo filme Adventures in the Dinosaur City a Patrick sa potom objavil v komediálnom filme 3 Ninjas v roku 1992 a v ďalšom komediálnom filme National Lampoon's Last Resort v roku 1994.

V roku 2008 stvárnil Marva v kriticky uznávanom komediálnom filme Yes Man s Jimom Carreym a Zooey Deschanel v hlavnej úlohe, ktorý sleduje muža, ktorý musí všetkému povedať „áno“. Tri z najnovších rolí Patricka vo filmoch boli v napínavom thrilleri In My Sleep, v ktorom hral Roba v roku 2010, v katastrofickom filme 2012: Doba ľadová, v ktorej v roku 2011 stvárnil Billa Harta, a v katastrofickom filme sci-fi komédie The Last Sharknado. : It's About Time, v ktorej v roku 2018 stvárnil hlavnú postavu Juliusa Caesara.

Manželka a deti

Patrick sa zoznámil so svojou druhou polovičkou – Tinou Albanese – keď ich v roku 1994 na večierku zoznámil spoločný priateľ – Tina je filmová spisovateľka, producentka a strihačka, ktorá je dnes snáď najznámejšia vďaka práci na sérii Picket Fences (1992- 1995), JAG (1995-2000) a See Dad Run (2012-2015). Obaja sa vzali na súkromnom obrade za účasti ich najbližších priateľov a rodiny dňa 3. októbra 1998 a v júli 2001 privítali svojho syna Jeau Bennetta. Trojčlenná rodina momentálne vedie zdanlivo šťastný život v Los Angeles, pretože o Patrickovom manželstve nie sú žiadne chýry ani kontroverzie.

Patrick nehovoril o žiadnych iných ženách, s ktorými mohol chodiť predtým, ako stretol Tinu, takže od septembra 2020 je ženatý a má jedného syna.

Záľuby a iné záujmy

Patrick sa už ako tínedžer zaujímal o stand-up comedy a vystupoval v mnohých kluboch po Los Angeles, no v tejto oblasti sa nepresadil.

Cestovanie je jedným z jeho hlavných koníčkov a radšej cestuje do zámoria ako po USA – bol v mnohých európskych krajinách, navštívil aj mnoho afrických a ázijských krajín vrátane Egypta (Afrika), Japonska a Číny (Ázia).

Je milovníkom zvierat a v priebehu rokov mal veľa domácich miláčikov vrátane psov, mačiek a škrečkov.

Patrick Labyorteaux z JAG!

pridané HEAVENDROPt na Sobota 23. augusta 2014

Patrick má svojich obľúbených hercov a herečky, z ktorých niektorí sú Jim Carrey, Will Smith a Sandra Bullock, zatiaľ čo niektoré z jeho obľúbených filmov sú Bruce Almighty, Ace Venture: Pet Detective – When Nature Calls a Ja, Robot. Rád tiež sleduje sitcomy a jeho obľúbeným je That '70s Show.

Čistý majetok

Patrick má 55 rokov. Má krátke hnedé vlasy, ktoré si občas prefarbil na bielo, a jeho oči sú hnedé. Je vysoký 1,75 m a váži okolo 71 kg.

Od septembra 2020 Patrikov čistý majetok sa odhaduje na približne 18 miliónov dolárov.