Partner Stephanie Gosk (NBC News), čistá hodnota, plat, Wiki

Stephanie Gosk je americká novinárka, televízna osobnosť a spravodajkyňa, ktorá sa preslávila vďaka svojej práci v programoch NBC TODAY a NBC Nightly News s Lesterom Holtom.

ObsahRaný život a rodina

Stephanie Gosk sa narodila 17. apríla 1972 v Londonderry, New Hampshire, USA. O jej raných rokoch sa vie len málo, zriedka spomínala svojich rodičov a nikdy nehovorila o žiadnych súrodencoch, čo mnohých viedlo k presvedčeniu, že je jedináčik.

pridané Stephanie Gosk na Streda 30. septembra 2015

Vzdelávanie

Po imatrikulácii na miestnej strednej škole v Londonderry navštevovala Middlebury College vo Vermonte, no v polovici semestra sa rozhodla prestúpiť na Georgetown University vo Washingtone D.C. s pocitom, že potrebuje výzvu žiť a študovať vo veľkom meste, nájsť Middlebury College. byť pre ňu príliš vidiecky, aj keď mala rada učiteľov a školu. Povedala to rodičom po telefóne, ale hovor bol prerušený. Jej rodičia neboli nadšení z jej plánov, ale povedali: Dobre, to je v poriadku. Vôbec sa do toho nebudeme zapájať. A ak sa naozaj chce preniesť, celú vec zvládne sama. Stephanie vyštudovala bakalársky titul v odbore ekonómia v roku 1994.

Kariéra

Prvý krok

Po vysokej škole sa dobrovoľne prihlásila do Mierového zboru a bola umiestnená v Dominikánskej republike. Keď sa vrátila do USA, zamestnala sa v ABC News v New Yorku ako asistentka a producentka mimo vysielania. Počas svojho pôsobenia tam pracovala ako terénna producentka počas prezidentských volieb v roku 2000 a pre množstvo najnovších správ na miestnej úrovni. Neskôr ju zaujalo cestovanie a prijala úlohu spravodajkyne so sídlom v Londýne. Odišla tiež na Blízky východ sama, aby produkovala hĺbkové príbehy, pričom bola súčasťou americkej armády umiestnenej v Iraku a prispievala do správ pre vlajkové relácie ABC vrátane World News Tonight a Good Morning America.

Na nejaký čas Stephanie tiež prijala miesto v Bostone ako producentka ABC News a prispievala kúskami o kontroverzných správach, ako je napríklad škandál s bostonským katolíckym kňazom. Poskytla tiež pozoruhodné podrobné informácie o útokoch z 11. septembra, hurikáne Katrina a smrti pápeža Jána Pavla, keď tam bola.

Ďalší úspech

V roku 2006 prestúpila do NBC, kde začínala ako spravodajkyňa ae networks a do septembra 2012 pokrývala príbehy z London News Bureau. Bola tiež zodpovedná za živé správy o významných udalostiach po celom svete, vrátane smrti Usámu Bin Ládina v Abbottabad, Pakistan. , ťažké boje v Líbyi spolu s miestom pobytu Kaddáfího, hackerský škandál Murdoch News of the World a bezpečnostné riziká počas letných olympijských hier v Londýne v roku 2012.

Stephanie sa vrátila do ústredia NBC v New Yorku a pokračovala vo svojom spravodajstve, z ktorých najpozoruhodnejšia bola vodná kríza kontaminovaná olovom Flint v roku 2014, proces sexuálneho zneužívania bývalého predsedu Snemovne reprezentantov Dennisa Hasterta v roku 2015, podivné okolnosti úteku väznice z najväčšieho väzenia s maximálnou ostrahou v New Yorku aj v roku 2015 a séria vyšetrovacích správ o zdravotných rizikách vyplývajúcich z používania umelého trávnika na detských futbalových ihriskách v roku 2016.

V súčasnosti ju možno vidieť v niekoľkých hlavných televíznych reláciách NBC, ako sú TODAY a NBC Nightly News s Lesterom Holtom, ako spravodajca pre NBC Jednotka vyšetrovania správ.

Osobný život

Stephanie je lesbička s partnerkou, televíznou osobnosťou Jennou Wolfe, s ktorou mala dve dcéry Harper a Quinn. Svojho partnera stretla v roku 2010 a ich láska k extrémnym outdoorovým aktivitám vytvorila puto, ktoré ich priviedlo k tomu, aby sa stali párom. Obaja sú otvorene gayovia pre svoju rodinu, priateľov a kolegov a vyšiel na verejnosť dňa 27. marca 2013. Jenna Wolfe mala rozhovor s Mattom Lauerom počas jednej z epizód NBC’s TODAY, keď ju Matt pobádal k jej veľkej novinke. Tam nenútene oznámila, že je tehotná so svojou partnerkou Stephanie, ktorá v tom čase pracovala ako zahraničná korešpondentka pre NBC.

Ona a Jenna so svojimi dvoma dcérami momentálne bývajú v New Yorku.

Kto je Jenna Wolfe?

Jenna Wolfe z Americko-portorický pôvod sa narodila ako Jennifer Wolfeld 26. februára 1974 v Kingstone na Jamajke. Jej otec Bennet Wolfeld bol Portoričan a jej matka Sheila Greenfelsová bola Američanka z New Jersey. Jej židovskí rodičia sa presťahovali na Jamajku, aby rozšírili rastúci biznis a zároveň si založili rodinu. Keď mala Jenna päť rokov, rodina sa presťahovala do Petion-Ville na Haiti a keď mala 15 rokov, rodina sa natrvalo presťahovala do USA.

Jenna maturovala na State University of New York College v Geneseo alebo SUNY Geneseo v roku 1994 a promovala na Binghamton University s bakalárskym titulom vo francúzštine a angličtine v roku 1996.

Jej vysielacia kariéra sa začala v miestnych staniciach, kde sa stala prvou športovkyňou WPHL-TV vo Philadelphii, kde pracovala pre sieť Madison Square Garden. Predtým, ako sa stala stážistkou v NBC, spolupracovala aj s dvoma ďalšími stanicami v New Yorku, WICZ-TV v Binghamtone a WUHF-TV v Rochestri.

Do siete NBC sa pripojila v roku 2007 a stala sa spravodajkyňou televíznych správ pre niekoľko relácií NBC. Dva roky pravidelne vystupovala v šou Weekend Today a potom ju v roku 2014 opustila, aby sa zamerala na to, aby sa stala korešpondentkou o životnom štýle a fitness vlajkovej lodi NBC TODAY.

V septembri 2017 odišla z NBC, aby prevzala novú úlohu športovej moderátorky populárnej televíznej show FOX Sports First Things First s Chrisom Carterom a Nickom Wrightom, v ktorej sa rozprávajú o športe vrátane štatistík hráčov, analýzy hier a debaty o problémy. Je tiež jednou z terénnych korešpondentov Yellowstone Live pre National Geographic.

Zaujímavosti

  • Bola nadšená, že bude mamou, ale nie na rovnakej úrovni nadšenia z nosenia dieťaťa v brušku. Jenna bola ochotná byť tehotná prostredníctvom umelého oplodnenia od anonymného darcu spermií. Obaja sa rozhodli, že bude najlepšie, ak oni a ich budúce deti nebudú vedieť, kto bol otec.
  • Počas škandálu so sexuálnym zneužívaním Matta Lauera mala problém oznámiť podrobnosti o obvineniach, keďže ona aj Jenna s ním dlho spolupracovali. Cítila však, že tú prácu potrebuje urobiť a nájsť o nej pravdu.

Vzhľad

Je vysoká 5 stôp 6 palcov (1,70 m) a váži okolo 135 libier (61 kg). Je kaukazská s krátkymi hnedými vlasmi a modrými očami.

Čistý majetok

Autoritatívne zdroje odhaduje Stephaniein čistý majetok na 2 milióny dolárov od mája 2020, ktorý sa nahromadil najmä z jej platov korešpondentky zahraničných správ počas niekoľkých rokov a jej súčasnej práce ako televíznej prispievateľky v niekoľkých reláciách NBC. Údajne zarába až 120 000 dolárov ročne. Čistý majetok jej partnerky Jenny sa tiež odhadoval na približne 2 milióny dolárov.