Partner „Boy Toy“ The Untold Truth Of Liberace – Scott Thorson

Pán šoumenstvo, ako Liberaceho ľudovo nazývali, prežil 50. a 70. roky plnohodnotný život, bol najlepšie plateným zabávačom na svete, mal dosť kontroverzný život a na konci r zomrel na syndróm získanej imunodeficiencie ( AIDS). Počas života sa nikdy nepriznal, že je homosexuál, no po jeho smrti, ale aj niekoľko pred smrťou, sa ozvalo niekoľko jeho milencov. Jedným z nich bol jeho zamestnanec Scott Thorson, ktorý si teraz odpykáva trest odňatia slobody v bezdozornej väzbe v rezidenčnej väzbe, ktorej prepustenie je naplánované na 3. septembra 2022.

Scott Thorson a Liberace

pridané Šperky bohatých slávnych a mŕtvych na Utorok 29. decembra 2015

Liberace's Boy Toy alebo Toy Boy, ako ho často nazývajú, má dramatický život od prvého stretnutia s Liberace, keď mal len 17 rokov.

ObsahNevyslovená pravda

Scott Thorson sa narodil 23. januára 1959 v La Crosse v štáte Wisconsin v USA a žil s násilníckym otcom a duševne chorou matkou. Scott sa čoskoro ocitol na ulici. S Liberaceom sa stretol v roku 1976 prostredníctvom ich spoločného priateľa Boba Streeta, ktorý s Liberaceom spolupracoval na jeho vystúpeniach vo Vegas, a práve na jednej z týchto vystúpení sa Liberace a Scott stretli. O rok neskôr bol Scott najatý Liberace ako osobný priateľ, spoločník, šofér a asistent počas výstav.

Ich vzťah sa zmenil na romantiku a trval ďalších päť rokov, kým mladý Scott nedovŕšil 22 rokov, keď ho prepustili a ich vzťah skončil.

Podľa Scotta tvrdil, že ich vzťah sa skončil buď pre Thorsonovu drogovú závislosť, Liberaceho promiskuitné správanie alebo oboje. V priebehu rokov sa u Scotta vyvinula drogová závislosť tak tvrdá, že neskôr v živote mal množstvo problémov a až dodnes sa svojej závislosti nezbavil. Tvrdil, že keď podstúpil plastickú operáciu – aby vyzeral viac ako Liberace – chirurg mu dal kokteil návykových drog, ktorý zahŕňal kokaín, Quaaludes, Demerol a bifetamíny.

Keď sa ich vzťah skončil, Scott podal žalobu proti Liberace za 113 miliónov dolárov, ale nakoniec sa prípad vyriešil mimosúdne v roku 1986, rok pred Liberaceovou smrťou, pričom Scott dostal hotovosť 75 000 dolárov a tri autá plus tri domáce psy v hodnote viac ako 20 000 dolárov. Podľa zdrojov by dnešná hodnota tejto sumy bola 222 000 dolárov. Akonáhle bola žaloba verejná a Scottove tvrdenia, že ho Liberace vyhodil na ulicu bez ničoho, Liberace začal popierať obvinenia, že je gay, a v roku 1984 počas súdnych výpovedí tvrdil, že Thorson nikdy nebol jeho milenec.

Po Liberaceovej smrti vydal Scott knihu Behind the Candelabra: My Life with Liberace, ktorá zobrazuje ich vzťah. Z knihy neskôr vznikol film Behind the Candelabra režiséra Stevena Soderbergha a vydaná v roku 2013 s Michaelom Douglasom ako Liberace, zatiaľ čo Scotta stvárnil Matt Damon.

Problémy so zákonom, streľba, väznenie

V roku 1989 bol Scott hlavným svedkom štvornásobných vrážd gangu Wonderland a kvôli dôležitosti jeho svedectiev bol zaradený do federálneho programu na ochranu svedkov.

Nasledujúci rok bol však päťkrát zastrelený vo svojej hotelovej izbe v Jacksonville na Floride, ale prežil, aby mohol doslova rozprávať príbeh.

Jeho problémy s drogami pokračovali do konca 2000-tych rokov, keď bol odsúdený na štyri roky väzenia po tom, čo sa v roku 2008 priznal k drogám a vlámaniu. O štyri roky neskôr mu diagnostikovali rakovinu hrubého čreva II. počas svojej liečby prosil o peniaze prostredníctvom verejných kampaní. Rok po tom, ako sa dostal z väzenia, polícia vystopovala Scottovi ukradnuté kreditné karty pod prezývkou Jess Marlow a po priznaní viny dostal päť rokov podmienečne.

Jeho snaha zostať mimo väzenia však bola naozaj nulová, pretože mal niekoľkokrát pozitívny test na drogy a jeho podmienečný trest sa zmenil na trest odňatia slobody na osem až 20 rokov. Dňa 2. januára 2014 bol uväznený v nápravnom stredisku v Severnej Nevade v Carson City, ale teraz je vo väzbe bez dozoru v rezidenčnej väzbe s plánovaným dátumom prepustenia 3. septembra 2022.

Scott Thorson Čistá hodnota

Scott si užíval okázalý život, keď bol s Liberaceom, keďže ho šoumen zasypal darčekmi, šperkami, drahým cestovaním, diamantmi a norkovými kabátmi.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#Liberace #ScottThorson #dráma #návyková #legendárna 🧚‍♂️

Príspevok zdieľaný používateľom Freddy Cross (@freddy_cruz_251) 11. januára 2019 o 16:05 PST

Scott tvrdil, že má viac diamantov a norkových kožuchov ako Elizabeth Taylor. Neskôr však takmer všetok svoj svetský majetok predal za autá a drogy. Jeho čisté imanie sa však od polovice roku 2020 odhaduje na približne 1 milión dolárov.

Krátky životopis Liberace

Narodil sa ako Władziu Valentino Liberace 16. mája 1919 vo West Allis, Wisconsin USA, bol synom Salvatora Liberaceho, prisťahovalca z Formie v regióne Lazio v Taliansku, a jeho manželky Frances Zuchowskej s poľskými predkami. Jeho brat identické dvojča zomrel pri narodení a mal troch súrodencov, ktorí ho prežili – huslistu Georgea, Angelinu a Rudolpha Valentina Liberaceovcov.

Rodina mala finančné problémy, čo členov zaťažilo, ale Liberace začal chodiť na hodiny klavíra, keď mal iba štyri roky. Bol zázračným dieťaťom a pestoval svoj talent – ​​nebol ako ostatné deti, čo sa prejavilo v jeho tínedžerskom veku, keď začal prejavovať svoju zženštilú osobnosť, za čo bol počas školských rokov šikanovaný.

Napriek tomu našiel útechu v klavíri a hudbe a pod vedením Florence Kellyovej, učiteľky hudby, ktorá dohliadala na jeho rozvoj, začal vystupovať na tanečných kurzoch, v kluboch a na svadbách.

V roku 1936 získal svoje prvé veľké angažmán a do roku 1986 neustále vystupoval. Bolo ho počuť v rádiu, v koncertných sálach a vidieť ho v televízii. Za svoje živé vystúpenia zarábal viac ako 300 000 dolárov týždenne. Hoci to takmer každý vedel, Liberace sa nikdy nepriznal, že je gay, ale nakoniec 4. februára 1987 zomrel na HIV.

V čase jeho smrti sa čistý majetok Liberace odhadoval na viac ako 110 miliónov dolárov.