Odhalená skrytá pravda o hviezde „Storage Wars“ Dave Hesterovi

Každá show musí mať záporáka a v prípade Storage Wars bol Dave Hester viac než dychtivý vystúpiť na tanier. Dave v sebe vyvolal snáď najviac zlých a chorých pocitov ako ktorákoľvek iná hviezda v ktorejkoľvek opakovaní tejto show. Dave, prezývaný „The Mogul“, je známy tým, že robí prakticky čokoľvek, aby zarobil peniaze alebo znížil zisky iných kupujúcich. Zatiaľ čo niektorí považujú jeho postoj za obchodnú stratégiu, iní ho kritizujú za to, že je zbytočne pomstychtivý a divoký. Dave tiež zohral kľúčovú úlohu v zrazení celej show na kolená, sériou násilných výbuchov a množstvom súdnych sporov.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#yuup

Príspevok zdieľaný používateľom Dave Hester A&E (@davehester_yuuup) 15. januára 2013 o 16:23 PST

ObsahRaný život a rodina

Hoci ľudia majú tendenciu neznášať podnikateľa, pozrite sa na jeho skorý život nám môže poskytnúť pohľad na to, čo vytvorilo postavu, ktorú poznáme dnes. Dave Hester sa narodil 23. júla 1964 na námornej základni Camp Pendleton v Kalifornii. V šou Dave spomenul, že bol jedným z piatich detí – veľká finančná záťaž pre rodinu žijúcu z vojenskej výplaty. Je pravdepodobné, že táto skúsenosť ho prinútila urobiť alebo zomrieť, bezohľadný postoj. Dave prvýkrát zažil dražobnú scénu, keď mal päť rokov. Aby si Hesterin otec doplnil svoj príjem, cestoval na predaje do dvora, aukcie a výmenné stretnutia a snažil sa získať čokoľvek, aby zmiernil finančnú záťaž.

Dave sprevádzal svojho otca na tieto udalosti, a tak nadobudol chuť dražiť.

Dave bol podnikavé dieťa a vo veku štrnástich rokov začal s nejakým vlastným podnikaním. Hester dražila na aukciách, nakupovala nástroje, ktoré potom odovzdával miestnym obchodom na vojenských základniach. Hesterin život však nebol len obchodnými a vojenskými dojmami – má pekné spomienky na rozsiahlu zbierku vlakových súprav svojho otca, ktorá ho priviedla k tomu, že aukcia môže byť eklektická a zároveň zisková.

Vzdelávanie

O Hesterovom formálnom vzdelávaní nie je veľa ľahko dostupných informácií. Zdá sa však jasné, že Hester sa už roky ženie za úspechom v dražobnom priemysle a v roku 1992 sa stala licencovaným a viazaným dražiteľom.

Aj keď sa často zúčastňuje aukcií na strane kupujúcich, v posledných rokoch Hester využíva túto licenciu na prevádzkovanie vlastných aukcií.

Kariéra

Začíname

Dave Hester začal pracovať pre aukčný dom v 90. rokoch – bol a lapač ponúk , a práve v tejto polohe doladil svoje ikonické ‘Yuuup!‘ – zvuk, pri ktorom jeho konkurencia stoná a dražitelia sa škeria. Dave sa stal licencovaným dražiteľom v roku 1992 a začal stávkovať na aukciách svojich vlastných. Hester počas piatich rokov predal aj cennú vlakovú súpravu svojho otca a premenil ju na skutočné bohatstvo, na ktorom mohol vybudovať svoje vlastné impérium.

Jeho vlastné impérium

Nie je presne známe, kedy Dave Hester otvoril svoje obchody, ale nachádzali sa v Orange County v Kalifornii s názvom Newport Consignment Gallery a Rags to Riches Thrift Store. Zatiaľ čo sa tieto obchody spočiatku zameriavali na položky vyššej kategórie, Dave sa čoskoro zoznámil s nižšou úrovňou podnikania. V roku 2005 bola Hester odsúdená DUI a odsúdený na 30 dní verejnoprospešných prác v miestnom obchode Goodwill Store, kde si uvedomil, že práca, ktorú tam robili, spracovanie použitého oblečenia a domácich potrieb, sa až tak nelíšila od toho, čo robil.

SOLANO SŤAHOVANIE A SKLADOVANIE AUKCIA!Dave Hester Dražiteľ!Dátum: sobota 4. februára 2017 o 11:00 Adresa: 1340…

pridané Dave Hester na Štvrtok 2. februára 2017

To otvorilo myšlienku vyhľadávania skladovacích priestorov. V jednej epizóde šou Hester dokonca priznal, že práve táto expozícia na spodnom konci trhu ho videla cez niektoré ťažké finančné záplaty.

Vojny skladovania

Dva obchody Davea Hestera prosperovali, tlačené výlučne jeho odhodlaním a odvahou. Bola to práve táto odbornosť, vďaka ktorej bol uznaný za potenciálneho kandidáta na šou A&E Network, Vojny skladovania , ktorý mal premiéru v roku 2010. Séria sledovala životy ľudí ako Hester – aj keď bez úplne rovnakého postoja a dravosti. Aukční kupci zarábajú na skladovacích skrinkách, ktorých nájomcovia zaostali v prenájme o tri mesiace – v Kalifornii zákon umožňuje tieto jednotky vydražiť.

Pravidlá týchto aukcií vyžadujú trochu viery a veľa šťastia, dražiteľom je umožnený len krátky a obmedzený pohľad do celku. Každá jednotlivá položka v jednotke musí byť zakúpená spolu, dúfajme, že prinesie celkový zisk, ktorý by mohol byť dokonca jednou položkou s nesmiernou hodnotou.

Dave Hester má oko pre tento druh práce, ale v roku 2012 bol vylúčený zo show, čo sa ukázalo ako katalyzátor prvého z mnohých súdnych sporov – za to, že bol nesprávne prepustený – a spustil sériu obvinení týkajúcich sa legitimity show. Hester tvrdila, že šou bola zmanipulovaná, cenné predmety boli vopred umiestnené a jednotky vopred pridelené. Zatiaľ čo niektoré z týchto tvrdení mohli byť pravdivé (kto necháva živého losa v skladovacej jednotke?), Hester dopadla v súdnom spore najhoršie.

Dostal pokutu 122 000 dolárov, ktorú odmietol zaplatiť, ale nejako to všetko zahodil a vrátil sa do šou na piatu sezónu.

Daveova oddanosť svojmu remeslu je absolútna. Dokonca zavrel oba svoje obchody, aby mohol všetku energiu a prostriedky venovať šou. Vyskytla sa dokonca epizóda, v ktorej Hester vyrazila na scénu, rozzúrená, že herec Barry Weiss zaobchádza s týmto odvetvím ľahkovážne, keď si kúpil dvoch duchovných, aby mu pomohli v aukcii.

Hesterina oddanosť nebola vždy dobre zmiešaná s jeho nestálou povahou. V roku 2015 sa Hester dostala do totálneho pästného súboja s Danom Dotsonom a možno dokonca zasiahla Lauru, keď mal pocit, že je v aukcii odstrčený a ignorovaný. Nezdalo sa, že by to zastavilo jeho kariéru, pretože v šou pokračoval až do roku 2017.

Teraz

Dave Hester otvoril svoju vlastnú dražobnú spoločnosť – Dave Hester Auctions – v roku 2011, kde v súčasnosti pôsobí. Svoje obrovské skúsenosti v tomto odvetví využíva na presné posúdenie, aspoň pokiaľ ide o neho, hodnoty predmetov naprieč širokým spektrom, ktoré následne draží.

Osobný život

Na rozdiel od okázalosti, s akou sa správa v aukčnom priestore, zostáva Dave rezervovaný, pokiaľ ide o jeho osobný život. Okrem odcudzeného brata sa toho veľa nevie o jeho vzťahu k súrodencom a rodičom a či ešte vôbec žijú. Dave je ženatý s Donnou a majú syna Davea Jr. a dvoch mopslíkov.

Hester miluje cestovanie, no sústredí sa na prácu a budovanie budúcnosti pre svojho syna. Daveova vlastná budúcnosť vyzerala pochmúrne, keď trpel a mŕtvica v novembri 2019, ktorý bol určený ako vyvrcholenie vysokého krvného tlaku a chronického spánkového apnoe. Je však v zálohe a pracuje, ako by bol len muž s jeho odhodlaním. Nenechal však žaloby pokoj a so spoločnosťou Songz bojuje o autorské práva kvôli svojej ochrannej známke „Yuuup!“.

Vzhľad

Dave Hester je ľahko rozpoznateľný pre svoju statnú, ale pevnú postavu a hladko oholené vlasy, možno dedičstvo po jeho vojensky orientovanom otcovi. Jeho črty sú konglomerátom jeho zmiešaného dedičstva – jeho matka je rodená Mexičanka a otec nemeckého a írskeho pôvodu.

Vďaka tomu, spolu s jeho povesťou, je okamžite viditeľný medzi davom záujemcov. Dave Hester je vysoký 5 stôp 8 palcov (1,75 m) a váži 176 libier (80 kg).

Čistá hodnota a plat

Dave Hester nazhromaždil čistú hodnotu 6 miliónov dolárov, čo je pozoruhodná značka vzhľadom na jeho skromné ​​začiatky predaja elektrického náradia do obchodov na vojenských základniach. Hester dostával mesačný príjem 25 000 dolárov za svoje vystúpenie na Storage Wars, a to ani nezohľadňuje veci, ktoré nájde v jednotkách. Hester odišiel s kompletnými reštauračnými súpravami a jedálenskými apartmánmi a jedným z jeho najpôsobivejších nálezov bol obraz Jacka Wilkinsona Smitha, impresionistu z Kalifornie, ktorý sa predal za 155 000 dolárov.