• Hlavná
  • Herci
  • Odchádza Peter Bergman z Y&R? Životopis – manželka, čistá hodnota

Odchádza Peter Bergman z Y&R? Životopis – manželka, čistá hodnota

ObsahOdchádza Peter Bergman z Y&R? Wiki Bio

Peter Michael Bergman sa narodil na námornej základni Guantánamo Bay na Kube 11. júna 1953, takže jeho znamenie zverokruhu sú Blíženci a má americkú národnosť – obaja jeho rodičia sú Američania. Je to herec najlepšie známy tým, že sa objavil v dlhotrvajúcom americkom televíznom seriáli The Young and the Restless, kde stvárnil Jacka Abbotta.

Aj keď sa v roku 2019 objavili klebety, že Peter by mohol opustiť show a že jeho postava bude odstránená, tieto sa odvtedy ukázali ako nepravdivé a Peter stále strieľa do show.

Peter Bergman

pridané Mydlá Miesto na Piatok 21. októbra 2016

Raný život a vzdelanie

Peter bol vychovávaný ako jediné dieťa v Camp Springs v Marylande jeho otcom Walterom Bergmanom, ktorý slúžil v americkom námorníctve ako dôstojník, keď sa Peter narodil, a jeho matkou Carlottou, ktorá je v domácnosti. Jeho rodičia sa neskôr z neznámych dôvodov rozišli (nerozviedli), ale dali sa opäť dokopy – Peter žil ten rok so svojou matkou, zatiaľ čo jeho rodičia bývali na rôznych miestach.

Navštevoval Crossland Senior High School, kde bol fyzicky aktívny, vynikal vo futbale, pričom sa zaujímal aj o herectvo, vystupoval vo väčšine školských hier, pričom ho profesori povzbudzovali, aby sa venoval herectvu.

Po imatrikulácii sa zameral na to, aby sa stal hercom a cvičil herectvo na Americkej akadémii dramatických umení v New Yorku.

Kariéra ako herec

Svoju hereckú kariéru odštartoval v roku 1979, keď sa zúčastnil konkurzu na postavu Dr. Jeffa Martina v televíznom seriáli Všetky moje deti, no nakoniec bol vybraný, aby stvárnil hlavnú úlohu Dr. nominovaný na cenu Daytime Emmy za vynikajúceho herca v hlavnej úlohe v dramatickom seriáli.

K seriálu sa vrátil v rokoch 1988 a 1989 – najpozoruhodnejšou vecou na jeho postave bolo, že si vzal to isté dievča, Ninu, štyrikrát, keď sa rozviedli trikrát, a keď sa show skončila, stále boli manželia.

Debutoval vo filme v roku 1982, keď stvárnil Larryho vo Fantasies 1982, a v roku 1986 sa objavil v reklame pre Vicksa Formulu 44, kde povedal: „Nie som lekár, ale hrám ho v televízii“ – reklama sa stala tou najlepšou, značka Vicks Formula 44 kedy vyrobila.

Petrova ďalšia rola vo filme prišla v roku 1989, keď stvárnil Branta vo filme Peniaze, moc, vražda a v tom roku sa preslávil na celom svete po tom, čo začal hrať Jacka Abbotta v romantickom dramatickom televíznom seriáli. Mladí a nepokojní , v ktorom si zahrali aj Doug Davidson, Eric Braeden a sleduje dva klany, Newmana a Abbota žijúce vo vymyslenom Genoa City. Peter za svoj výkon získal v roku 1991 cenu Daytime Emmy za vynikajúceho herca v hlavnej úlohe v činohernom seriáli a v roku 1993 cenu Soap Opera Digest Award za vynikajúceho herca v hlavnej úlohe, pričom bol nominovaný na ďalšie dve ceny Daytime Emmy Awards a jednu reportáž z telenovely. Ocenenie a spolu viac ako 20.

Hral Warrena Taylora vo filme Danielle Steel's Palamino v roku 1991, po ktorom nasledovalo jeho stvárnenie Jacka Abbotta v epizóde The Heather Biblow Story televízneho seriálu The Nanny v roku 1997 – hrali v ňom Fran Drescher a Charles Shaughnessy a nasledovala predavačka kozmetiky. ktorá po prepustení z bývalého zamestnania začína pracovať ako opatrovateľka troch detí.

Peter pokračoval stvárnením Jacka Abbota v ďalších dvoch televíznych seriáloch The Bold and the Beautiful v roku 1998 a The King of Queens v roku 2001, čo boli tiež jeho posledné dve úlohy predtým, ako sa rozhodol sústrediť len na účinkovanie v televíznom seriáli The Young and the Nepokojný.

Milujte život a manželku

V roku 1976 sa Peter oženil s Christine Ebersole, herečkou a speváčkou, ktorá sa preslávila účinkovaním v muzikáli 42nd Street a v sitcome Sullivan & Son a boli spolu až do roku 1981, keď sa rozviedli. Hovorí sa, že keď sa Peter stal slávnym, začal sa stretávať s inými ženami, zatiaľ čo iná sa hovorí, že Christine v tom čase nechcela žiadne deti, a preto Peter požiadal o rozvod.

V roku 1983 sa stretol s Mariellen Bergman a obaja sa vzali o dva roky neskôr v roku 1985 na ceremónii, na ktorej sa zúčastnili len ich najbližší priatelia a rodina. V roku 1987 porodila Mariellen ich syna Connora a o dva roky neskôr ich nasledovala dcéra Clare. Mariellen a Peter momentálne žijú v Los Angeles v Kalifornii, zatiaľ čo Claire a Connor sa odsťahovali pred viac ako desiatimi rokmi.

Záľuby a iné záujmy

Peter má svojich favoritov, pokiaľ ide o slávnych hercov a herečky, z ktorých niektorí sú Robert De Niro, Johnny Depp a Natalie Portman, zatiaľ čo medzi jeho obľúbené filmy patrí franšíza Krstný otec, Nožnicovoruký Edward a V ako Vendeta. Rád je fyzicky aktívny a väčšinu svojho voľného času trávi cvičením v posilňovni, pričom sa venuje aj rôznym športom vrátane tenisu, boxu a golfu. Príležitostne hrá videohry so svojimi priateľmi a kolegami pre zábavu.

Cestoval po celých USA, aby nakrútil televízny seriál, v ktorom sa objavil, zatiaľ čo on a jeho manželka boli na dovolenke v niekoľkých európskych krajinách vrátane Marseille vo Francúzsku a Barcelony v Španielsku. Peter je milovníkom zvierat a má niekoľko domácich miláčikov vrátane psov, mačiek a škrečkov. Je filantrop a daroval peniaze na výskum rakoviny.

Vzhľad a čistý majetok

Peter má 66 rokov. Má krátke hnedé vlasy a modré oči, je vysoký 1,85 m a váži okolo 82 kg. Od marca 2020 jeho čistý majetok sa odhaduje na viac ako 10 miliónov dolárov.