• Hlavná
 • Herci
 • Nicholas Turturro Čistá hodnota, Brat, Etnická príslušnosť, Prvá manželka

Nicholas Turturro Čistá hodnota, Brat, Etnická príslušnosť, Prvá manželka

Nicholas Turturro Jr je americký herec, ktorého tvár by poznali mnohí fanúšikovia NYPD Blue. Najviac sa stotožňuje so svojou postavou seržanta Martineza, ale nie je jediným hercom v jeho rodine, jeho brat John Turturro, ktorý je ľahko rozpoznateľný ako agent Seymore Simmons vo filmoch Transformers, aj sesternica Aida zo slávy The Sopranos, sú známi. herci. Hoci Nicholas nie je taký slávny ako jeho starší brat, napriek tomu si užil úspešnú kariéru s množstvom titulov vo svojom portfóliu, ako aj niekoľkými nomináciami na ocenenia. Nasleduje všetko, čo by ste mali vedieť o Nicholasovi.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Buon Compleanno @nickturturro1 narodený dnes v roku 1962 v #Queens #NewYorkCity #NewYork je #herec #spisovateľ #producent a #režisér známy svojimi úlohami ako #detektív JamesMartinez vo filmoch #NYPDBlue a #SgtAnthonyRenzullialians #HeritBlue TalianskaKultúra #TalianskaPride #TalianiVHollywoode #TalianskyAmerickýHerec #HappyBirthday #HBD #BuonCompleanno #NicholasTurturro #NickTurturro

Príspevok zdieľaný používateľom Taliani zo západného pobrežia (@westcoastitalian) 29. januára 2020 o 12:36 PST

ObsahRaný život a rodina

Nicholas – ‚Nick‘ – sa narodil 29. januára 1962 v Queens, New York City, USA rodičom Nicholasovi Turturrovi Sr a Katherine Florence. Jeho otec bol prisťahovalec z Giovinazzo, Puglia, Taliansko, ktorý pracoval ako tesár a obuvník a počas 2. svetovej vojny slúžil aj v americkom námorníctve.

Nicholasova matka bola jazzová speváčka, ktorá v tom istom čase pracovala na námornom dvore a má taliansky pôvod s koreňmi na Sicílii. Jeho brat John Micheal sa narodil v roku 1957 a vyrastali v rímskokatolíckom dome – obaja sú oddaní svojmu náboženstvu.

Vzdelanie

Nicholas ukončil stredoškolské vzdelanie väčšinou navštevovaním katolíckych škôl a odtiaľ pokračoval Adelphi University . Po dvoch rokoch na univerzite Nicholas vyštudoval divadlo, no najprv sa musel venovať rodinnému životu.

Kariéra

Nicholas spočiatku pracoval ako vrátnik, potom debutoval ako herec, pretože v tom čase bol ženatý so svojou prvou manželkou a vychovával ich dcéru Ericu. Nicholasov debut vznikol vďaka vplyvu jeho brata, ktorý ho zoznámil so Spikeom Leem, ktorý hral v niekoľkých produkciách Spikea Leeho, vrátane jeho prvej úlohy ako komparzista a dabéra vo filme Do The Right Thing z roku 1989.

Na Spika Nicholasa tak zapôsobil, že mu napísal vyhradenú rolu v jeho ďalšom filme Mo’ Better Blues. Nicholas pokračoval vo svojom úspechu a hral v niekoľkých ďalších celovečerných filmoch Spikea Leeho, medzi ktoré patril Malcolm-X a Jungle Fever po boku svojho brata Johna. Začiatkom deväťdesiatych rokov dostal Nicholas niekoľko ďalších úloh, vrátane filmu Men Of Respect z roku 1991.

V roku 1992 získal Nick rolu v populárnom televíznom seriáli Zákon a poriadok, no v nasledujúcom roku bol úspešnejší, pretože získal časti v troch televíznych seriáloch – L.A. Law, The Young Chronicles of Indiana Jones a jeho dlhotrvajúci úlohu v NYPD Blue.

V roku 1994 si Nicholas zahral po boku svojej sesternice Aidy v nezávislom filme The Search for One-eye Jimmy. V roku 2000 odvysielala séria NYPD Blue svoje posledné diely, no o roly pre talentovaného herca nebol núdza a Nicholas sa neskôr objavil v niekoľkých predstaveniach, vrátane The District, Touched By an Angel a The Twilight Zone.

V roku 2003 získal Nick svoju druhú dlhotrvajúcu rolu v Tretej hliadke. V roku 2005 Nicholas hral v komédii Adama Sandlera The Longest Yard a nasledujúci rok bol obsadený do úlohy dôstojníka Colovita vo World Trade Centre.

Hral v niekoľkých ďalších celovečerných filmoch vrátane televíznych relácií a filmov, ale až v roku 2010 mal ďalšiu opakujúcu sa úlohu v televíznom seriáli, ako Sgt Anthony Renzulli vo filme Blue Bloods, ktorý hral do roku 2016. bolo možné vidieť aj v niekoľkých filmoch, vrátane Zookeeper a Paul Blart: Mall Cop 2. Najnovšie sa objavil v produkcii Shooting Heroin z roku 2020.

Záľuby, obľúbené veci a zaujímavé fakty

Počas práce ako vrátnik na Manhattane v bytovom dome, kde býval hudobník Billy Joel, Nicholas hodnotil všetky ženy, ktoré by navštívili Billyho, na základe jeho prstov. Napodiv, Billyho manželka v rokoch 1985 až 1994, Christie Brinkley, bola jediná, ktorá získala hodnotenie desať pri dvoch príležitostiach.

Zdá sa, že rodina Turturro je veľmi oboznámená so slávou a ďalší Nickov brat Ralph je slávny hudobník. Svoj vzostup slávy začínajú aj najmladší členovia rodiny, medzi ktorých patria Amedeo Turturro a Diego Z Turturro.

Nicholas je známy tým, že je veľkým fanúšikom bejzbalu, zbiera baseballové suveníry a pravidelne zverejňuje videá na sociálnych sieťach na podporu svojho obľúbeného tímu – New York Yankees.

Vzťahy

Nicholas sa dvakrát oženil. – v roku 1985 sa oženil s Jami Biunno, s ktorou sa mu narodila prvorodená Erica, no v roku 1994 sa rozviedli. Spoznali sa počas štúdia na univerzite a svoje herecké túžby musel odložiť, aby si založil rodinu.

Svoju druhú manželku Lissu Espinosovú, ktorá pracovala ako letuška, stretol ako pasažierku v lietadle. Vzali sa 3. augusta 1996 a odvtedy zostali spolu. Majú dve deti, syna Mikuláša III. a ďalšieho syna Santino .

Fyzicka charakteristika

 • Dátum narodenia: 29. januára 1962
 • Farba vlasov: tmavo hnedá
 • Farba očí: hnedá
 • Výška: 5 stôp 7is (1,72 m)
 • Hmotnosť: 165 libier (75 kg)
 • Veľkosť obuvi: Neznáma
 • Hviezdne znamenie: Vodnár
 • Národnosť: Americká
 • Etnická príslušnosť: Talian/Latino

Čistý majetok

Nicholas ako dlhoročný aktívny herec nazbieral odhadom čisté imanie 5 miliónov dolárov od roku 2020.