• Hlavná
  • Herci
  • Nevyslovená pravda Williama Fichtnera. Aký je bohatý? Čistá hodnota

Nevyslovená pravda Williama Fichtnera. Aký je bohatý? Čistá hodnota

ObsahKto je William Fichtner?

William Edward Fichtner Jr. sa narodil 27. novembra 1956 na leteckej základni Mitchel v New Yorku v USA a je známy najmä svojou prácou charakterného herca v rôznych populárnych televíznych programoch. Je tiež oporou filmov, s niektorými z jeho najvýznamnejších projektov vrátane Prison Break, Blades of Glory, Black Hawk Down, The Dark Knight a Teenage Mutant Ninja Turtles.

Bohatstvo Williama Fichtnera

Začiatkom roku 2020 sa čistý majetok Williama Fichtnera odhaduje na viac ako 8 miliónov dolárov, ktoré zarobil úspešnou kariérou v herectve, pričom jeho práca sa datuje do konca osemdesiatych rokov minulého storočia. Okrem hraných vystúpení sa pustil aj do hlasového herectva, pričom pracoval na rôznych videohrách.

pridané Kaštieľ Williama Fichtnera na Piatok 29. júla 2016

Raný život a vzdelávanie

William vyrastal na Long Islande a má nemeckých predkov. Vychovali ho rodičia a v mladom veku nemal v úmysle pokračovať v kariére herectva. Navštevoval strednú školu v Maryvale, ktorá sa nachádza neďaleko jeho domova, a po imatrikulácii sa zapísal na Farmingdale State College, kde navštevoval kurz trestného súdnictva. Po dvoch rokoch získal titul spolupracovníka a potom pokračoval v štúdiu na Štátnej univerzite v New Yorku (SUNY) Brockport, kde dokončil bakalárske štúdium.

V tom čase mu jeho poradca pre prijímanie na vysokú školu poradil, aby sa venoval hereckej kariére, pretože na to prejavil talent, a tak sa rozhodol nepokračovať v kariére v oblasti trestného súdnictva a namiesto toho sa zapísal na súkromnú školu American Academy of Dramatic Arts. ktorá pomáha svojim študentom, ktorí sa venujú kariére v televízii, filme alebo divadle. Spriatelil sa s poradcom Donom Harveym, ktorý mu pomohol získať jeho prvú prácu na Broadwayi.

Herecká kariéra

Po niekoľkých inscenáciách dostal Fichtner svoju prvú televíznu rolu v telenovele As the World Turns, v ktorej stvárnil postavu Josha Snydera. Mydlo je jedným z najdlhšie trvajúcich denných programov v USA, ktorý trvá 54 rokov.

Pôvodne nasledoval príbeh základnej rodiny, hoci neskôr pridal ďalšie postavy a rodiny, keď herci starli. Po práci sa mu otvorilo viac príležitostí a stal sa známym ako charakterový herec, často stvárňujúci výstredné alebo nezvyčajné úlohy.

Jeden z jeho prvých pozoruhodných projektov bol vo filme Zrútiť sa , v ktorom si zahrali Sandra Bullock a Don Cheadle a bol inšpirovaný udalosťami v živote režiséra Paula Haggisa, ktorý zažil, ako mu v roku 1991 prepadli jeho Porsche. Film bol úspešný a získal cenu za najlepší herecký súbor počas Screen Actors Guild (SAG ) ocenenia.

Počas svojej kariéry bol hlavne vedľajšou postavou, aj keď mal niekoľko hlavných úloh. Hral vo filme Passion of the Mind po boku Stellan Skarsgard a Demi Moore, ktorý režíroval Alain Berliner, ktorý je známy svojou prácou v Ma Vie en Rose.

Pokračujúca práca a hlasové herectvo

V roku 2002 sa Fichtner pustil do hlasového herectva pre postavu Kena Rosenberga, ktorý sa objavil v dvoch hrách Grand Theft Auto, a to Grand Theft Auto: Vice City a Grand Theft Auto: San Andreas. Séria videohier je považovaná za jednu z najúspešnejších, pričom každá iterácia často mení prostredie videoherného priemyslu.

Mnohé z jej hier sa držia na vysokých hodnoteniach v recenziách, no je rovnako kontroverzná, pretože témy každej hry, ako ich názov naznačuje, obsahujú zločin, násilie, sex a podobne. V hrách často hráči zdvíhajú autá, zapájajú sa do prestreliek, chodia do striptízových klubov a iných aktivít. Hry boli celosvetovo chválené ako jedny z najlepších videohier všetkých čias pre ich príbeh a sandbox mechaniku, a to aj napriek negatívam.

Okrem Grand Theft Auto bol William potom obsadený v televíznom seriáli Invasion, kde hral rolu šerifa Toma Underlaya, ktorý trval sezónu pred jeho zrušením, ale to nebol koniec jeho televíznej kariéry.

Neskoršie projekty

V roku 2006 hral Fichtner v seriáli úlohu agenta Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) Alexandra Mahonea. Útek z väzenia . Prehliadka bola široko úspešná a hrá Wentworth Miller v rozprávaní príbehu muža, ktorý sa snaží pomôcť svojmu bratovi utiecť z väzenia pomocou prepracovaného plánu vytetovaného na jeho tele. Zostal v šou tri roky a potom sa objavil v menšej úlohe vo filme Christophera Nolana Temný rytier.

Potom hral úlohu televízneho producenta Phila Yagodu v seriáli HBO Entourage.

Predstavenie je voľne založené o skúsenostiach producenta a herca Marka Wahlberga počas jeho pôsobenia ako nováčika v Hollywoode.

V šou sa objavuje množstvo celebrít, často v portrétoch alebo v hraných fiktívnych verziách seba samých. V roku 2011 ešte raz prepožičal svoj hlas videohre Call of Duty: Modern Warfare 3, potom sa vyjadril k filmu Teenage Mutant Ninja Turtles, ktorý vyšiel v roku 2014. Film je založený na fiktívnom superhrdinskom tíme s rovnakým názvom, popularizované v karikatúrach. Prehliadka bola veľmi úspešná v pokladniach a je to najlepšie zarábajúci film v sérii Ninja Turtles.

Osobný život

William sa oženil s herečkou Betsy Aidem v roku 1987 a mali spolu dieťa.

Bola známa svojou prácou v rokoch 1990 až 2000, s niektorými z jej pozoruhodných projektov vrátane The Americans, Aeris, The Bleeding House a The High Life. Pred rozvodom zostali spolu deväť rokov, potom nadviazal vzťah s Kymberly Kalil a o dva roky sa vzali a majú spolu aj dieťa.

Okrem herectva je a veľký fanúšik profesionálneho tímu amerického futbalu Buffalo Bills, ktorý súťaží v Národnej futbalovej lige (NFL). Veľa podporuje tím a dokonca pre nich v roku 2014 urobil reklamu. Prispel tiež ako rozprávač dokumentárneho filmu Four Falls of Buffalo, ktorý podrobne opísal úsilie tímu v po sebe idúcich vystúpeniach v Super Bowle od roku 1990 do roku 1993.