• Hlavná
  • Herci
  • Nevyslovená pravda syna Steva Buscemiho – Lucian Buscemi

Nevyslovená pravda syna Steva Buscemiho – Lucian Buscemi

Lucian Buscemi je americký hudobník a herec, narodený 30. júna 1990 v New Yorku, USA. Je známy tým, že je synom herca, producenta a režiséra Steva Buscemiho.

ObsahSkorý život

Lucian je jediné dieťa, ktoré vzniklo z manželstva Steva Buscemiho a Jo Andres.

Podrobnosti o Lucianovom vzdelaní nie sú známe. Bolo však odhalené, že svoje detstvo strávil v Park Slope v Brooklyne.

Napriek profesiám svojich rodičov zameraných na film, Lucian namiesto toho vyvinul hlboký záujem o rock a alternatívnu hudbu. Lucian si pod vplyvom svojho otca zamiloval a vyrastal na počúvaní legendárnych punkových kapiel zo 70. rokov The Ramones a The Clash. Aj on sa počíta Korn, Blink-182 a Green Day ako jeho vplyvy.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Steve Buscemi a Filmom (@stevebuscemi_art1)

Inšpirovaný rôznymi hudobnými žánrami sa Lucian Buscemi začal učiť hrať na rôzne nástroje už v ranom veku. V súčasnosti je považovaný za multiinštrumentalistu, keďže hrá na klavír, gitaru a basgitaru.

Kariéra

Hollywood – herec a hudobník

Kariéra herca Luciana Buscemiho začala veľmi skoro, keď mal iba šesť rokov, keď ho obsadili do menšej úlohy vo filme Trees Lounge. Tento film, ktorý mal premiéru v roku 1996 a napísal a režíroval ho Lucianov otec Steve Buscemi, sa sústreďuje okolo mechanika menom Tommy, ktorý necháva život plynúť a on sa ospravedlňuje, aby neopustil svoje alkoholické návyky.

V roku 2007 sa Lucian podieľal na soundtracku Interview s piesňou jeho skupiny Fiasco 0157: H7 (Spy Song).

Film, v ktorom hrá a režíruje jeho otec Steve, je remake The Departed a hoci jeho scenár dostal zmiešané kritiky, bol tiež dobre hodnotený odborníkmi kvôli jeho prevedeniu.

V roku 2011 Lucian spolupracoval na pôvodnom soundtracku (OST) filmu 4:44 Last Day on Earth. Film – ktorý získal rozporuplné recenzie – je SCI-FI drámou režiséra Abela Ferreiru a jeho ťažiskom je príbeh dvoch milencov, ktorí spolu trávia koniec sveta v New Yorku.

Aj v roku 2011 Lucian pracoval vo zvukovom oddelení filmu Sal, ktorý je založený na skutočnom príbehu herca/hudobníka Sala Minea.

Hudobná kariéra – fiasko

Spolu s Jonathanom Edelsteinom a Julianom Bennettom Holmesom založil Lucian Buscemi, ktorý mal vtedy 16 rokov, skupinu Fiasco. Zvuk Fiasca nezapadal iba do jedného žánru, keďže členovia kapely sa inšpirovali mnohými kapelami ako Bad Brains, Don Caballero a Lightning Bolt.

Často definovaný ako zmes matematického rocku a hardcore punku, povedal Lucian Gothamista že členovia kapely boli hudobne inšpirovaní svojimi osobnými skúsenosťami a preferenciami: „Všetci sme sa v podstate dostali k hardcore punku prostredníctvom ústneho podania a internetu a potom sme chceli hrať tento štýl hudby.“ Ako taký považuje vytvorenie Fiasko nebolo určené ich prostredím alebo sociálnym zázemím: 'Deti, ktoré sa dostanú do tohto štýlu hudby, sa môžu stať kdekoľvek.'

Napriek tomu, že začínali ako cover kapela, to členov neodradilo od experimentovania so svojim zvukom, pomalého zlepšovania a vytvárania jedinečnejšieho štýlu: „Myslím, že je to hlučnejšie a komplexnejšie. Začali sme hrať v nepárnych taktoch a riffy, ktoré sme začali písať, sa začali hrať ťažšie.“ Bez ohľadu na zmeny, ktorými kapela prešla, Fiasco si počas svojej kariéry stále zachovalo svoje punkové vplyvy.

Po podpise zmluvy s nezávislou spoločnosťou Impose Records vydali v roku 2007 Fiasco svoj prvý album – God Loves Fiasco – ktorý obsahoval 23 skladieb a získal uznanie kapely na miestnej hudobnej scéne v Brooklyne. Potom vydali rôzne albumy, ako napríklad Native Canadians v roku 2008, Fabolous Bozo FP v roku 2009 a singel Sinus Rhythm Breakdown v roku 2012. Tieto diela boli vysoko ocenené verejnosťou, čo viedlo kapelu k tomu, aby bola prezentovaná nielen špecialistami na rockovú hudbu. časopisov, ale niekoľkými mainstreamovými mediálnymi platformami.

Fiasco niekoľkokrát absolvovalo aj turné po USA, ale v roku 2012 vstúpilo do neurčitej prestávky, aj keď zrejme počas produkcie singla Sinus Rhythm Breakdown.

Jeho členovia sa sústredili na svoje osobné projekty – Buscemi sa viac venoval herectvu, vo filmoch ako napr Rozhovor, Tree Lounges a The Sopranos, a podieľal sa aj na soundtrackoch niekoľkých hollywoodskych produkcií.

Nie je presne známe, čo robí Lucian Buscemi v súčasnosti.

Osobný život

Romantické vzťahy

Lucian Buscemi si udržiava romantický život v súkromí. Z tohto dôvodu neexistujú žiadne informácie o jeho partnerkách alebo rodinnom stave, ale predpokladá sa, že je slobodný a nemá deti.

Slávni rodičia

Otec – Steve Buscemi

Lucianov otec je Steve Buscemi, vysoko uznávaný americký herec, spisovateľ a režisér, ktorý sa objavil vo filmoch ako Reservoir Dogs a Desperado.

Steven Vicent Buscemi sa narodil v New Yorku ako syn Johna a Dorothy Buscemiovcov talianskeho a írskeho pôvodu. Spolu s rodičmi a tromi bratmi sa Steve presťahoval z Brooklynu do okresu Nassau. Steve maturoval na Valley Stream Central High School v roku 1975, potom sa zapísal na Nassau Community College, hoci neskôr prestúpil na Manhattan Lee Strasberg Institute.

Hoci Steve sa vždy zaujímal o herectvo, jeho prvá práca bola hasičská. V rokoch 1980 až 1984 pôsobil v New Yorku, keď sa presťahoval do Los Angeles a debutoval v Hollywoode vo filme No Wave Cinema The Way It Is. Potom bol obsadený do rôznych menších úloh v produkciách ako Parting Glances a Miami Vice.

V roku 1989 sa objavil vo filme Mystery Train, za ktorý bol nominovaný ako najlepší muž vo vedľajšej úlohe na Spirit Awards toho roku.

Jeho vynikajúci výkon v uvedenom filme mu pomohol získať miesto v obsadení filmu Millers Crossing v roku 1990.

V roku 1992 Steve Buscemi konečne získal svoju prvú hlavnú úlohu ako Adolpho Rollo vo filme In The Soup. V tom istom roku bol obsadený ako pán Pink vo filme Reservoir Dogs, jednej z jeho doteraz najpamätnejších úloh, a za ktorú Buscemi vyhral kategóriu Najlepší muž vo vedľajšej úlohe na Spirit Awards.

V roku 1996 Buscemi účinkoval vo filme Fargo ako hlavný hrdina Carl Showalter. Táto rola bola odborníkmi prijatá pozitívne a po nej nasledovali ďalšie charakterové úlohy v produkciách ako Con Air v roku 1997, film The Big Lebowski z roku 1998 a Ghost World z roku 2001. Za posledný z nich vyhral kategóriu Chicago Film Critics Association Awards. Najlepší herec vo vedľajšej úlohe.

Počas týchto rokov Buscemi debutoval aj ako hlasový herec, ktorý dal svoj hlas rôznym nezabudnuteľným postavám animovaných filmov Monsters, Inc. a jeho prequelu Home On The Range z roku 2004 a Monster House z roku 2006.

Ďalšími dôležitými úlohami Buscemiho kariéry boli Tony Blundetto v klasike The Sopranos z roku 2004 a Enoch Thompson v seriáli Boardwalk Empire, za ktorú získal v roku 2010 kategóriu Najlepší herec na odovzdávaní cien Zlatý glóbus.

V roku 1992 Steve Buscemi debutoval ako režisér krátkym filmom What Happened to Pete, po ktorom v roku 1996 nasledoval Trees Lounge. V roku 2000 režíroval aj Animal Factory, Lonesome Jim a Interview.

Všetko najlepšie k narodeninám žijúcej legende, pánovi Stevovi Buscemimu.

pridané Esquire na Utorok 13. decembra 2016

Buscemiho kariéra režiséra seriálu bola tiež úspešná, keďže pracoval na webovej šou Love a televíznych seriáloch The Sopranos a 30 Rock.

Matka - Jo Andres

Hoci bola Lucianova matka Jo Andres menej prominentná ako jej manžel, bola talentovaná filmárka, tanečnica a umelkyňa. Jej umelecké diela boli prezentované v niekoľkých galériách v New Yorku, pričom pracovala a spolupracovala aj s Wooster Group, Rockefeller Study Center a Yaddo. Jej najoceňovanejším dielom bol film Black Kites z roku 1996, ktorý sa premietal na viacerých renomovaných medzinárodných filmových festivaloch.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Veronicou Nihart (@veronicavoices)

Andres aj režírovaný krátky film Liquid Tara v roku 2012 a videoklip Diany Krall k piesni When The Curtain Comes Down.

Príbeh Buscemiho a Andresa

Steve Buscemi a Jo Andres sa zoznámili v roku 1983 a okamžite začali spolu chodiť. V roku 1987 sa vzali a dokázali si udržať šťastný rodinný život po celé desaťročia, napriek svojej rušnej kariére.

Bohužiaľ, Jo Andres zomrel v januári 2019 po tom, čo niekoľko rokov bojoval s rakovinou vaječníkov. Pokiaľ ide o jeho stratu, v roku 2020 Buscemi povedal časopis GQ : „Ak by som náhodou neodišla zrazu, dúfam, že by som mohla byť tak prítomná ako Jo. Ona viedla cestu. Bola obklopená priateľmi a rodinou.‘

Čistá hodnota

Lucian Buscemi má odhadovanú čistú hodnotu viac ako 5 miliónov dolárov, čo je z veľkej časti výsledkom jeho kariéry hudobníka.

Fyzický vzhľad

Lucian Buscemi je muž bieleho etnika. Má hnedo-blond vlasy a zelené oči. Je vysoký 5 stôp 8 palcov (1,72 m), no jeho hmotnosť nie je známa.

Ďalšie zaujímavé fakty

Všetci členovia kapely Fiasco boli multiinštrumentalisti.

Lucian nemá žiadne verejné účty na sociálnych sieťach.

Jedným z Buscemiho obľúbených koncertných miest v New Yorku bol Silent Barn.

Hoci jeho skupina Fiasco často citovala hudobníkov zvučných mien ako svojich vplyvov, Lucian pre Impose Magazine povedal niečo iné: „Máme aj vplyvy, ktoré sú na hovno, ale jednoducho ich nepočujete.