Nevyslovená pravda syna Stephena Hawkinga – Timothy Hawking

ObsahKto je Timothy Hawking?

Timothy Hawking sa narodil 15. apríla 1979 v St. Albans, Hertfordshire, Spojené kráľovstvo, a je výkonným riaditeľom spoločnosti, ale je tiež známy tým, že je najmladším synom zosnulého fyzika Stephena Hawkinga. Jeho otec je považovaný za jedného z najslávnejších vedcov všetkých čias, ktorý objavil mnohé aspekty vedy v oblasti kvantovej mechaniky a fyziky.

Bohatstvo Timothyho Hawkinga

Začiatkom roku 2020 má Timothy Hawking čisté imanie odhadované na viac ako 1 milión dolárov, ktoré zarobil najmä vďaka úspechu vo svojej práci ako súčasť spoločnosti LEGO.

Pravdepodobne ťažil z úspechu svojho otca, pretože Stephen mal v čase jeho smrti čistý majetok odhadovaný na viac ako 20 miliónov dolárov, a to vďaka úspechu mnohých diel, ktoré vydal.

Skorý život

Timothy vyrastal v St. Albans a má britský pôvod. Je najmladším z troch detí pedagógov Stephena a Jane Wilde Hawkingovcov. Po jeho narodení bolo veľa kontroverzií, pretože sa verilo, že bol synom Jane počas jeho vzťahu s Jonathonom Hellyerom Jonesom, v čase, keď sa ona a Stephen rozišli. Zatiaľ čo sa viedli spory, biologický test túto pravdu skutočne potvrdil, ale uviedol, že nepovažuje za iného otca okrem Stephena.

Vyrastal so svojimi dvoma staršími súrodencami a býval s otcom, ktorý v tom čase ešte vedel prirodzene rozprávať, no jeho zhoršujúci sa fyzický stav ho viedol k tomu, že pomaly strácal schopnosť normálnej reči. Timothy priznal, že mal problémy s komunikáciou so Stephenom, ale obaja sa zblížili, pretože ho často navštevoval, keď chodil na liečenie. Dvaja tiež často hrali hry, ako napríklad šach, a ako oni zblížil sa , dokonca ho párkrát zažartoval.

Vzdelanie a Kariéra

Iba jedno dieťa Stephena by pokračovalo v podobnej kariére v akademických kruhoch a nebol to Timothy, ktorý sa rozhodol pre kariéru v obchode.

Timothy Hawking (vľavo) a Lucy Hawking, syn a dcéra Stephena Hawkinga, sa zúčastňujú globálneho uvedenia „Stručné odpovede na…

pridané China Xinhua News na Streda 17. októbra 2018

Po maturite na strednej škole sa zapísal na Exeter University v Anglicku, kde získal titul z francúzštiny a španielčiny. Potom pokračoval v štúdiu a zapísal sa na University of Birmingham a získal titul Master of Science. Počas tohto obdobia mal trochu pracovných skúseností ako account manažér pre niekoľko malých spoločností v rámci Spojeného kráľovstva.

Po ukončení postgraduálneho štúdia nastúpil do hračkárskej firmy LEGO ako konateľ. Lego je známe tým, že je jednou z najpopulárnejších a najznámejších značiek na svete – ich hračky sa v skutočnosti skladajú z rôznych plastových kociek rôznych farieb, ktoré do seba zapadajú, čo vedie k vytvoreniu ľubovoľného počtu figúrok.

Od svojho vzniku Lego spolupracuje s rôznymi ikonami popkultúry, či už ide o hry alebo filmy. Majú tiež šesť zábavných parkov Legoland po celom svete. Na začiatku svojej kariéry bol Timothy súčasťou marketingového tímu LEGO, ktorý sa staral o dlhodobé partnerstvá a stratégie. Nakoniec sa stal manažérom rozvoja značky spoločnosti so sídlom v Londýne.

Otec – Stephen Hawking

Stephen vyrastal v rodine lekárov – jeho otec pracoval ako lekársky výskumník, zatiaľ čo jeho matka pracovala ako sekretárka v lekárskom ústave. Rodina sa neskôr usadila v St. Albans, kde pracoval jeho otec.

Stephene vyrastala vo veľmi inteligentnej rodine, ktorú ich rovesníci často považovali za výstrednú. Často čítali knihy a bývali vo veľkom preplnenom dome. Keďže rodina kládla vysokú hodnotu na vzdelanie, navštevoval mnoho prestížnych škôl v tejto oblasti, ale nakoniec sa usadil na St. Albans School, pretože si nemohli dovoliť vysoké školné ako iné školy. To viedlo Stephena k tomu, aby prežil normálne detstvo so skupinou priateľov, s ktorými skúmal rôzne koncepty a hral geek hry.

Bol bystrý, no nepovažovali ho za úspešného akademika, pretože sa sústredil iba na predmety, ktoré ho bavili. S pribúdajúcimi rokmi sa snažil stať sa populárnejším, živším, aktívnejším a vtipnejším.

Po skorej imatrikulácii zo strednej školy sa zapísal na University College v Oxforde a práca na vysokej škole bola jednoduchá. Získal prvotriedny diplom z fyziky a po ceste do Iránu začal postgraduálne štúdium v ​​Trinity Hall v Cambridge.

Úspech Stephena Hawkinga

Hawking zostal na univerzite v Cambridge celý svoj život, významná časť inštitúcie až do svojej smrti. Bol menovaný Lucasiánskym profesorom matematiky, tento titul držal tri desaťročia a zároveň bol riaditeľom Centra pre teoretickú kozmológiu. Ako akademik bol zodpovedný za kombináciu teórie relativity s kvantovou mechanikou, ktorá podporuje interpretáciu mnohých svetov. Tiež predpovedal, že čierne diery vyžarujú žiarenie.

Zatiaľ čo v oblasti akademickej vedy dosiahol veľa vecí, získal si meno aj v populárnej vede, pretože jeho teórie a spisy o kozmológii sa páčili mnohým. Jeho kniha Stručná história času bola bestsellerom takmer päť rokov. V priebehu rokov získal množstvo ocenení, ako napríklad Prezidentskú medailu slobody.

Celý život bojoval s amyotrofickou laterálnou sklerózou alebo ALS, ktorá v jeho prípade pomaly postupovala. V priebehu rokov ochrnul a stratil reč, čo ho viedlo k tomu, že hovoril iba pomocou zariadenia na tvorbu reči. On umrel v roku 2018 po tom, čo s touto chorobou prežili viac ako päť desaťročí.

Osobný život

Timothy žil väčšinou ďaleko od centra pozornosti, hoci sa verí, že je ženatý a má rodinu. O svojom osobnom živote okrem minulosti otvorene nehovoril. Aj keď mal na otca veľa pekných spomienok, spomína si aj na náročné chvíle pre rodinu. Ako Stephenova choroba postupovala, mnohí asistenti a zdravotné sestry s nimi začali žiť, čo viedlo k trochu rušivému nastaveniu ich rodinného života. Jeho rodičia tiež bojovali kvôli kresťanskej viere jeho matky a nedostatku viery jeho otca v náboženstvo. Jeho rodičia sa rozviedli, hoci všetci zostali blízko jeho smrti. Niektoré aspekty života jeho otca a ich rodinného života boli adaptované do filmu Teória všetkého , vydané v roku 2014.