Nevyslovená pravda syna Alexa Trebeka – Matthew Trebek

ObsahKto je Matúš Trebek?

Matthew Trebek je reštaurátor a majiteľ newyorskej reštaurácie Oso Harlem, no svetu je zrejme viac známy ako syn slávnej kanadsko-americkej televíznej osobnosti, moderátora hernej šou a herca Alexa Trebeka. Matthew založil reštauráciu s pomocou svojho obchodného partnera Nodara Mosiashviliho spolu so šéfkuchárkou Cassandrou Rhodes.

Matthew Trebek Wiki - Vek, detstvo a vzdelanie

Matthew Trebek sa narodil v roku 1990 v Los Angeles, Kalifornia, USA, starší dieťa Alexa Trebeka a jeho 30-ročnej manželky Jean Currivan, projektového manažéra v oblasti nehnuteľností, má sestru Emily, narodenú v roku 1993.

Po strednej škole sa zapísal na Fordhamskú univerzitu, počas ktorej začal pracovať ako barman a táto práca ho skutočne bavila.

Začiatky kariéry

Matúš pracoval v bare Midtown’s Madison & Vine po boku Nodara Mosiashviliho, tiež barmana, ktorý sa neskôr stal jeho obchodným partnerom. Tiež sa začal zaujímať o mexickú kuchyňu a rozhodol sa založiť reštauráciu založenú na mexických jedlách. Presťahoval sa do New Yorku a uvedomil si nedostatok mexických reštaurácií, takže s pomocou Nodara a šéfkuchárky Cassandry Rodhes otvoril reštauráciu Oso Harlem v Hamilton Heights v Harleme.

Vzostup ku hviezde

Jeho 44-miestna reštaurácia mu pomaly začala získavať slávu a s pomocou svojho otca sa Matthew stal veľmi populárnym a Matthew odvtedy otvoril ďalšie dve reštaurácie, pizzeriu Pizza By Lucille's a kaviareň s vínom. funguje ako kaviareň od 7:00 do 16:00 a potom sa stáva kokteilovým barom.

Matthew Trebek Čistá hodnota, výška, hmotnosť a vzhľad

Čistý majetok Matthewa Trebeka sa za posledných pár rokov výrazne zvýšil a podľa zdrojov sa Trebekov majetok začiatkom roku 2020 odhaduje na približne 2 milióny dolárov. Majetok jeho otca je oveľa väčší a odhaduje sa na 50 miliónov dolárov.

Matthew Trebek, FCRH ’13 (L), syn Jeopardy! moderátor Alex Trebek a Roger A. Milici, Jr., viceprezident pre vývoj a…

pridané Fordhamská univerzita na Streda 4. mája 2016

Matthew má dom v Harleme blízko svojho podniku, zrejme v hodnote takmer 2 milióny dolárov, ktorý mu dal jeho otec ako dar.

Matthew Trebek je vysoký 5 stôp a 10 palcov (1,78 m), pričom váži približne 150 libier ~ 68 kg. Má tmavohnedé oči a zelené oči.

Matthew Trebek Osobný život, Zoznamka

Aby sme odsunuli svoju kariéru na stranu, Matthew o svojom osobnom živote veľa nehovoril, ale podľa zdrojov je slobodný a zameriava sa na svoju kariéru. Niektoré zdroje uviedli, že Matthew bojuje s rakovinou pečene, ale tieto správy sa nepotvrdili.

Otec Matúša Trebeka, Alex Trebek

George Alexander Trebek sa narodil 22. júla 1940 v Sudbury v Ontáriu a je synom Georga Edwarda Trebeka a Lucille Lagaceovej. Ukrajinského a francúzsko-ontárskeho pôvodu sa stal naturalizovaným občanom USA v roku 1998. Chodil na strednú školu Sudbury a neskôr sa zapísal na Ottawskú univerzitu. V roku 1961 získal titul z filozofie, ale počas univerzitných rokov sa začal zaujímať o vysielanie spravodajstva a ešte pred ukončením univerzity začal Alex svoju kariéru v CBC.

Začiatky kariéry

Keď pracoval s CBC počas svojich univerzitných dní, v tej či onej dobe bol hlásateľom každej show a nahradil jej stálych.

jpeg

Posunul sa o úroveň vyššie a dokonca čítal národné správy a vystupoval v televízii, kde pokrýval špeciálne udalosti, a bolo ho možné počuť aj v rádiu CBC.

Jeho kariéra televízneho moderátora skutočne začala v roku 1963, keď sa stal moderátorom relácie Music Hop. Trvalo to rok, kým sa presunul na ďalšie show, vrátane CBC Championship Curling a Reach for the Top, akademickej kvízovej súťaže pre študentov stredných škôl. Jeho prvým veľkým projektom bola šou The Wizard of Odds. Keď bol čoraz úspešnejší, začal moderovať ďalšie populárne relácie vrátane hernej show High Rollers.

Vystúpte na výslnie

Alex sa však so správou dostal v polovici 80. rokov, keď bol menovaný za moderátora relácie Jeopardy!, Prvá epizóda s ním ako moderátorom bola odvysielaná v roku 1984 a odvtedy moderoval viac ako 8 000 epizód tohto ocenenia. -víťazná herná šou, vďaka ktorej sa určite stal celebritou televíznej osobnosti. Odvtedy Alex hostil množstvo ďalších show, vrátane Classic Concentration (1987-1991), potom The National Geographic Bee (1989-2013) a Game Changes (2017).

Herecká kariéra

Alex sa tiež niekoľkokrát objavil vo filmoch a televíznych seriáloch, väčšinou ako on sám, a niektoré tituly sú populárne televízne seriály Beverly Hills, 90210 (1995), Akty X (1996) a FCU: Fact Checkers Unit (2010) .

Naposledy sa objavil v televíznom seriáli Orange Is the New Black (2018) ako on sám a ako televízny moderátor v televíznom seriáli Tom Clancy’s Jack Ryan, a to aj v roku 2018.

Alex Trebek Osobný život, zdravotné problémy

Predtým, ako sa oženil s Matthewovou matkou, bol Alex v rokoch 1974 až 1981 ženatý s podnikateľkou Elaine Calleiovou. Nemali deti, hoci sa Alex z manželstva s Louisom Calleiom stal adoptívnym otcom jej dcéry Nicky.

Alex sa v roku 1990 oženil s Jean Currivan a tri roky po Matthewovi sa im narodila dcéra Emily.

V marci 2019 bola Alexovi diagnostikovaná rakovina pankreasu v štádiu IV, podstúpil liečbu a nedávno prerušil show kvôli koronavírusu, pretože Alex je v rizikovej skupine.

Ešte pred rakovinou pankreasu mal Alex niekoľko zdravotných problémov, vrátane niekoľkých miernych infarktov a subdurálneho hematómu, ktorý bol dôsledkom pádu.

Podporil niekoľko humanitárnych organizácií a hnutí, čo zahŕňa dar vo výške 100 000 dolárov pre Hope of the Valley Rescue Mission, útulok pre bezdomovcov v Los Angeles.