Nevyslovená pravda sudkyne „Ľudového súdu“ – Marilyn Milian

ObsahRaný život, rodina, vzdelanie

Americký lektor, televízna osobnosť a sudca obvodného súdu na Floride na dôchodku Marilyn Milian , sa narodil 1. mája 1961 v Queens, New York City, USA. Jej rodičia pochádzali z Kuby. Jej otec, Jorge, bol generálnym dodávateľom a jej matka sa volala Georgina. Nikdy nehovorila o tom, že by mala nejakých súrodencov. Hovorí plynule anglicky a španielsky a je známa najmä tým, že predsedá americkej súdnej televíznej show The People’s Court.

Keď mala osem rokov, jej rodina sa presťahovala do Miami na Floride av roku 1978 zmaturovala na strednej škole St. Brendan. Bakalársky titul z psychológie získala na Univerzite v Miami v roku 1981, pričom absolvovala summa cum laude s 4.0 GPA. Rok študovala právo na Harvarde a potom prestúpila na Georgetown University Law Center, kde opäť promovala s vyznamenaním.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Táto žena je pre mňa novým hrdinom. Bol som na #thepeoplescourt – osobne a videl som, ako pracuje!! V prvom rade WOW len...wow tá #cirkusová show!!!! 🤣 V jeden deň som ju videl búrať #stereotypy, využívať svoju silu na dobro, riadiť miestnosť a ovládať #chaos, zvládať každú situáciu s #intelektom, #férovosťou, #poise a #decorum...a pozrieť sa do tváre #mysogýnie a usmiať sa, vediac, čo stojí za to, vedieť, že je to tá najšéfovejšia #BOSS, nech je kdekoľvek. Je to #bossbabe áno. #bosslady áno. #badass #powerhouse žena áno. Ale ani v najmenšom jej nezáleží na pohlaví. Je príliš zaneprázdnená #crushinglife!!!!!!! Jaaaaaa!!!!! #tu sa sudca #sudca #marilynmilian #hrdina #najkvalifikovanejsi #

Príspevok zdieľaný používateľom Len X (@jenxproductions) 2. februára 2017 o 22:13 PST

Osobný život rodiny

Jej manžel, John Schlesinger, je sudcom jedenásteho okresného súdneho súdu v oddelení pre rodinu na Floride, zvolený v roku 2004 do rovnakej funkcie, akú zastávala Marilyn predtým, ako odišla do dôchodku a začala pracovať na ľudovom súde. V roku 1982 promoval na Boston College s titulom B.A. a v roku 1987 získal titul J.D. na Právnickej fakulte Suffolk University.

Kariéra

Marilyn rok pracovala ako riaditeľka školenia pre projekt Guatemala na Harvard Law School. Mala na starosti školenie guatemalského súdnictva v oblasti obžaloby a obranných techník.

Právnická kariéra

Od roku 1985 do roku 1994 bola asistentkou štátneho zástupcu v okrese Dade, ktorú si najala vtedajšia štátna zástupkyňa Janey Reno.

V rokoch 1994 až 1998 bola oficiálnou sudkyňou štátu Florida na súde okresu Miami-Dade. Počas svojho pôsobenia na súde začala pôsobiť ako obhajkyňa domáceho násilia, za čo si získala veľký rešpekt.

Potom ju guvernér Floridy Jeb Bush v roku 1999 najal ako oficiálnu sudkyňu štátu Florida. Pracovala na obvodnom súde v Miami v trestnom oddelení v 11.thOkruh pre okres Miami-Dade do roku 2001.

Učila súdne spory a bola členkou fakulty práva na University of Miami School of Law.

Je hovorkyňou FBI's Safe Online Surfing, známej tiež ako FBI-SOS.

Ľudový súd

V roku 2001 sudkyňa Milian nahradila manžela sudkyne Judy Jerryho Sheindlina ako sudcu ľudového súdu, pričom svoj televízny debut mala 12. marca 2001 v epizóde zo 17.thsezóna. Bola prvou sudkyňou v latinčine nielen na ľudovom súde, ale aj v akomkoľvek anglicky hovorenom televíznom seriáli.

Na šou ocenenej cenou Daytime Emmy pracuje už 18 rokov, od 8. apríla 2019, kedy sa 22.ndbola odvysielaná sezóna relácie.

Pred Marilyn bol Joseph Wapner najdlhšie slúžiacim porotcom v šou, rekord, ktorý odvtedy urobila.

Je považovaná za opak svojich predchodkýň, pretože je viac ‚animovaná‘, často používa gestá rúk a hovorí nahlas, no chvália ju za to, že je logická a vyrovnaná pri riešení prípadov. Aj keď je zvyčajne vtipná a priateľská, neznáša žiadnu neúctu a má drzé poznámky. Hoci jej asertivita, priamosť a animované gestá zvyčajne dostávajú chválu, dostala aj kritiku za to, že sa občas správala k ľuďom v šou neslušne.

Žalovaný a žalobca súhlasia s tým, aby sa ich súdne spory s nízkou hodnotou sporu odvysielali, a dohodnú sa, kto vyhrá pred nakrúcaním šou, prostredníctvom arbitráže. Víťaz prípadu je platený z rozpočtu predstavenia, čo znamená, že porazení prípadu neplatia náklady víťaza. Porazené strany tiež dostávajú peniaze zo show, a to prostredníctvom kompenzácie za ich vzhľad.

V rozhovore pre biddingforgood Marilyn hovorila o fascinácii súdnymi šou v Amerike – „Sme národ s rýchlym občerstvením. Ľudia radi vidia rozuzlenie a chcú sa pozerať na niekoho, kto sa previnil, a vidieť, ako spravodlivosť zvíťazí... to všetko za hodinu.“ Počas troch dní sa natáča 10 epizód denne, po ktorých sa Marilyn vracia do Miami. V rokoch 2001 až 2013 sa šou natáčala v New Yorku, odtiaľ sa natáčanie presunulo do Stamfordu v štáte Connecticut.

Ľudový súd je druhou najdlhšie vysielanou sériou súdnych siení – najdlhšie vysielaný je Rozvodový súd a je hodnotený ako tretí najvyšší po Judge Judy a Hot Bench.

Televízne vystúpenia

Objavila sa ako porotkyňa v troch epizódach As the World Turns v roku 2002 a ako Judge Alvarez v dvoch epizódach George Lopeza v roku 2007. V roku 2006 vystupovala ako hosť v Jimmy Kimmel Live a v niekoľkých epizódach The Dr. Oz Show. medzi rokmi 2013 a 2017.

V rokoch 2003 a 2004 sa zúčastnila ako súťažiaca celebrít v hernej šou Pyramída a v roku 2019 v programe Kto chce byť milionárom, odišla s 5 000 dolármi po zmeškaní otázky o 7 000 dolároch – jej výhry boli venované Camp Fiesta.

V roku 2017 Cecily Strong stvárnila Marilyn v paródii Saturday Night Live na Ľudový súd. V paródii postava Marilyn predsedala prípadu medzi tromi sudcami amerického odvolacieho súdu pre deviaty obvod a prezidentom Donaldom Trumpom.

Osobný život

4. apríla 1993 sa Marilyn vydala za Johna Schlesingera. V epizóde The People’s Court’s Off-Air hovorila o svojom vzťahu so svojím manželom, za ktorého bola v tom čase vydatá 26 rokov. Prezradila, že sa stretli v miestnom bare a medzi nimi stál chlap. Marilyn ‚kopla‘ chlapíka a potichu povedala: ‚Predstav ma svojmu priateľovi‘.

Počas raných fáz ich vzťahu sa Marilyn údajne obávala, ako rýchlo ich vzťah napreduje, a John jej pokojne povedal, že nemusia veci ponáhľať. „Uvidí, kam to zájde.“ O rok a pár mesiacov neskôr John požiadal Marilyn o ruku, vyjadril jej lásku a daroval jej prsteň z vrecka. Pár žije v Coral Gables na Floride so svojimi tromi dcérami. Cristina sa narodila v roku 1996, Alexandra v roku 1998 a Sofia Elena 28. novembra 2001.

Každý druhý mesiac chodí Marilyn na tri dni do Stamfordu v štáte Connecticut, kde natáča The People’s Court. Stále vlastnia svoj byt v New Yorku, kde by Marilyn zostala, keď sa šou v New Yorku nahrávala.

Záľuby, obľúbené veci a zaujímavé fakty

V roku 2003 bola Marilyn čestnou hostiteľkou výročnej oslavy národného predsedu Arnolda Schwarzeneggera v rámci hier South Florida Inner-City Games.

Podporuje letný tábor Detského onkologického centra v južnej Floride a organizuje „Camp Court“, čo sú predstierané procesy s táborovými poradcami zo strany mladých táborníkov.

Pracovala ako moderátorka pre filantropické účely, vrátane kampane Hope for Vision a washingtonskej kampane Teachers Making a Difference z roku 2002. V novembri 2011 upadla do kontroverzie. Michelle Parker sa objavila v The People’s Court a zmizla niekoľko hodín po odvysielaní epizódy, v ktorej sa objavila – Špinavá bielizeň. Hlavným obvineným bol jej údajne násilnícky priateľ Dale Smith, ktorý sa tiež objavil v epizóde.

Všetko najlepšie k narodeninám sudkyni ľudového súdu Marilyn Milian! Dnes má 52 rokov. Pozerali ste niekedy tú šou? Stále z času na čas stihneme reprízy!

pridané Aké bohaté? na štvrtok 1. mája 2014

Marilyn je aktivistkou za práva hispáncov a spolupracuje s Latino Commission on AIDS. 20. septembra 2006 bola ocenená cenou Priekopnícka latinčina roka.

Vzhľad

Je vysoká 5 stôp 3 palce (1,6 metra) a váži 117 libier (53 kg). Má červenohnedé vlasy a tmavohnedé oči.

Čistý majetok a plat

Začiatkom roku 2020 sa jej čistý majetok odhaduje na viac ako 20 miliónov dolárov.

V prvom roku práce na ľudovom súde zarobila 500 000 dolárov, potom sa jej plat zvýšil na 1 milión dolárov. Po štyroch rokoch účinkovania v šou a neustále vysokej sledovanosti sa jej príjem opäť zvýšil, tentoraz na 5 miliónov dolárov. Od roku 2020 zarába 8 miliónov dolárov ročne, takže jej čistý majetok je zjavne stále na vzostupe.