Nevyslovená pravda Siga Hansena z filmu Najsmrteľnejší úlovok

Sig Hansen možno začínal ako skromný lovca krabov z dlhej línie, ale keď Discovery Channel dorazil na scénu lovu krabov na Aljaške, Hansen vystrelil na vrchol slávy. Hansen, stálica v Discovery show Deadliest Catch od jej začiatku, je predmetom mnohých diskusií a špekulácií. Nórsky kapitán FV Northwestern v posledných rokoch bojoval so srdcovými problémami, utrpel dva infarkty. Úzko spolupracuje so svojím bratom Edgarom Hansenom, čo vyvolalo ešte väčší nesúhlas, keď obaja bratia čelili samostatným obvineniam zo sexuálneho napadnutia. V prípade Siga Hansena tieto obvinenia vzišli od jeho odcudzenej dcéry a vyvolali obrovský rozruch v médiách.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Existujú tri spôsoby, ako niečo urobiť: správny spôsob, zlý spôsob a nórsky spôsob. #DeadliestCatch #SigHansen

Príspevok zdieľaný používateľom Najsmrteľnejší úlovok (@deadliestcatch) 7. januára 2016 o 14:31 PST

ObsahRaný život a rodina

Sigurd Jonny 'Sig' Hansen bol narodený dňa 28. apríla 1966 v Seattli, štát Washington, USA, Sverre a Snefryd Hansen. Sig bol prvý z troch chlapcov, jeho mladší bratia Norman a Edgar ho nasledovali v krátkom čase. Sig pochádza z dlhej línie rybárov krabov, ktorá sa datuje najmenej štyri generácie. Hansen chcel nasledovať kroky svojho otca a starého otca, ktorí boli priekopníkmi nových rybárskych techník, ktoré im umožnili predĺžiť rybársku sezónu, a tak vytvoriť stabilnejší zdroj príjmu. Vo veku 14 rokov už Hansen pomáhal na rodinnej rybárskej lodi, často kvôli tomu chýbal v škole.

Vzdelávanie

Povedzme, že sa zúčastnil Hansen školy napriek tomu, že od mladého veku vedel, že kariéra, ktorú chce nasledovať, nespočíva v akademickej oblasti. Vyštudoval Shorewood High School a nenavštevoval žiadnu inštitúciu terciárneho vzdelávania. Hansen a jeho bratia sú bilingválni a hovoria plynule po nórsky, ako sa hovorí v ich detskom domove. Sig sa naučil všetky svoje rybárske zručnosti od svojho otca a posádky lodí, na ktorých pracoval predtým, ako získal vlastné rybárske plavidlo.

Kariéra

Výstup na kapitána

Ako väčšina posádky rybárskych plavidiel, aj Hansen musel začať na najnižšej priečke a práca jeho cestu do pozície moci. Sig začínal ako palubný sprievodca na jednej z otcových lodí po imatrikulácii a trávil mesiace na mori naraz.

V letných mesiacoch by tiež vyrazil do Nórska, aby lovil makrely a tresky. Vďaka jeho schopnostiam a blízkym rodinným väzbám sa dostal na pozíciu pomocného kapitána vo veku 22 rokov v roku 1988, kedy pracoval na krátke zmeny a zastupoval rôznych kapitánov vo flotile svojho otca. Vo veku 24 rokov Sig prevzal úplnú kontrolu nad severozápadom. Loď si získala pôsobivú povesť nielen pre svoj úspech v rybárskom priemysle, ale aj pre neuveriteľne nízku mieru zranení a vzácnosť úmrtí – niečo, čo v búrlivých a mrazivých vodách Beringovho mora nemožno považovať za samozrejmosť.

Najsmrteľnejší úlovok

Hoci existuje viacero aljašských relácií Discovery, Najsmrteľnejší úlovok je možno najobľúbenejší z celej sady. Prehliadka mala premiéru 12. apríla 2005 a vytvorila rekordy v rámci dokumentárneho priemyslu.

Prehliadka získala viacero ocenení a obsadenie je teraz uznávané v bežných médiách. Hoci uvedené plavidlá prekvitali v centre pozornosti, uvádza sa, že prehliadka mala veľmi škodlivý vplyv na odvetvie rybolovu krabov, keďže iné plavidlá a flotily zápasia o konkurenciu. Prehliadka má svoj názov podľa nebezpečnej povahy života na mori a na lodi. Sig je kapitán v show, ale tiež pôsobí ako dôverník a mentorská postava pre členov posádky a dokonca aj pre kapitánov iných lodí, ako je Jake Anderson.

Hlasové herectvo

Sláva Siga Hansena na mori viedla k tomu, že ho oslovili producenti filmu Autá 2 (2011), aby si zahral hereckú rolu. Súhlasil a vyjadril Crabbymu loď veľmi vhodnú úlohu vzhľadom na jeho pôvod.

pridané Povedz Hansen na Piatok 13. januára 2012

Autor

30. marca 2010 vydali Sig Hansen a Mark Sundeen album kniha mali spoluautorstvo North by Northwest: A Seafaring Family on Dangerous Alaskan Waters. Kniha skúma boj rodiny Siga Hansena od imigrantov po magnátov loviacich krabov. Kniha bola verejnosťou dobre prijatá a raketovo sa dostala na zoznamy bestsellerov New York Times a Wall Street Journal.

Osobný život

Rodina

Sig sa rozviedol so svojou prvou manželkou v roku 1992, po chaoticky a napätím napätom procese, keď pár zvádzal krutý boj o opatrovníctvo ich jedinej dcéry Melissy Eckstromovej. Rozvod eskaloval do tej miery, že padali obvinenia, že Sig sexuálne zneužíval jeho dcéru, ale prípad sa dlhé roky nedostal pred súd.

Hansen sa neskôr oženil s June a adoptoval jej dve dcéry – Mandy a Ninu. Mandy sa priklonila k Hansenovmu spôsobu života a začala mu pomáhať na severozápade počas natáčania filmu Deadliest Catch a nakoniec prevzala loď.

Zdravie

Sig Hansen zažil svoj prvý infarkt v roku 2016, keď bol na Northwestern počas natáčania filmu Deadliest Catch, neskôr priznal, že táto skúsenosť bola mimoriadne traumatizujúca a desivá. Šou neodhalila, že k infarktu došlo takmer tri roky, čo vyvolalo pobúrenie fanúšikov.

V októbri 2018 bol Sig v aute so svojou manželkou June, keď zažil druhý infarkt.

Hansen užíval antibiotiká na infekciu dutín a bez toho, aby o tom vedel, mal na lieky alergickú reakciu. Keď si uvedomil, že niečo nie je v poriadku, pokračoval v jazde rýchlosťou 100 míľ za hodinu, aby sa dostal na pohotovosť. Neskôr sa ukázalo, že do smrti mu zostávalo sotva 10 minút, keď mu sestra podala injekciu EpiPen, ktorá mu zachránila život.

Tieto zdravotné problémy spôsobili, že Hansen bol mimoriadne opatrný, pretože si bol vedomý svojej smrteľnosti, dokonca ovplyvnil spôsob, akým vnímal svoj život na mori. Sig Hansen vysvetľuje, že sa mi to už nepáči. Túto sezónu kráľovských krabov si ani nepamätám. Stále sa snažím prekonať túto minulú zimu. nemôžem to dostať z mysle. Je to strašidelné. Bolo to naozaj ťažké. Neviem, koľko mi toho ešte zostalo.

Právne otázky

Na veľmi medializovanom a spletitom súde prípad Odcudzená dcéra Sig Hansen vzniesla obvinenia, že ju otec sexuálne zneužíval, keď nemala viac ako dva roky. Tvrdí, že kvôli tejto liečbe bol jej život sužovaný depresiami, samovražednými myšlienkami a poruchami príjmu potravy. Prípad bol založený na údajných spomienkach Mellissy na zneužívanie, lekárskych záznamoch a hodnoteniach terapeutov. Sig všetky tieto tvrdenia popiera a hovorí, že jeho dcére vymyla jeho matka mozog, aby uverila, že sa tieto veci stali. Domnieva sa, že jeho bývalá manželka použila túto taktiku na získanie Melissy do opatrovníctva a že obaja to teraz využívajú ako formu vydierania.

Zatiaľ čo Sig za to nikdy nebol usvedčený, pôvodné vyšetrovanie v roku 1990 sa rozhodlo prípad nevyšetrovať, s dodatočným upozornením, že veria, že Sig je vinný, ale nemysleli si, že by to mohli dokázať. Hansena však teraz oslobodili a všetky obvinenia položili na odpočinok.

Vzhľad

Sig Hansen má bledohnedé, prešedivené vlasy, ktoré nosí dlhšie, no zostáva hladko oholený. Je vysoký 5 stôp 8 palcov (1,72 m) a váži 172 libier (78 kg). Má široké ramená a dobre stavaný z rokov strávených na mori.

Čistá hodnota a plat

Sig Hansen zarobil značnú sumu z odvetvia rybolovu krabov az obsadenia seriálov Deadliest Catch Discovery Channel, ktorí údajne dostávajú značné sumy za svoje vystúpenia v šou. Od roku 2020 Sig Hansen nazbieral čistú hodnotu viac ako 3 milióny dolárov.