Nevyslovená pravda prvej manželky Michaela Douglasa – Diandra Luker

Oficiálne americká filmová producentka a modelka Diandra Luker dosiahla nové štádiá hanby. Diandra sa v roku 2000 rozviedla s Michaelom Douglasom, s mužom, za ktorého sa vydala vo veku 19 rokov. Douglas je držiteľom nie menej ako dvoch cien Akadémie, Primetime Emmy a úžasných piatich ocenení Zlatý glóbus. Na konte má 64 kreditov za filmy od klasiky Základný inštinkt (1992) až po nedávne obľúbené filmy z popkultúry Avengers: Endgame (2019) a Ant Man (2015). Samotný rozvod bol považovaný za škandalózny, ale Diandrine činy po rozvode zdvihli ešte viac obočia, najmä potom, čo Douglasovi diagnostikovali rakovinu hrdla v štádiu IV. Schopnosť Diandry ako rodiča a jej etika sa dostali pod paľbu v nedávnych správach. Či je to opodstatnené alebo nie, je ponechané na uváženie čitateľa.

Absurdné rozvodové dohody niekedy prinútili ľudí prehodnotiť manželstvo Michael a Diandra Douglas: Po takmer 20 rokoch…

pridané A Frazho na Sobota 9. mája 2020

Zatiaľ čo celebrity túžia po žiare reflektorov, toto rozhodne nie je vytúžená pozornosť, ktorú Diandra hľadala.

ObsahRaný život a rodina

Luker odmietla poskytnúť svoj presný dátum narodenia, čím dala verejnosti vedieť viac ako len to, že sa narodila v roku 1956 na Mallorke v Španielsku, jednom z väčších ostrovov Baleárskej skupiny. Mená Lukerových rodičov nie sú známe, rovnako ako identita jej súrodencov – ak existujú. Diandrin otec bol švajčiarsko-americký diplomat a veľvyslanec, ktorého práca ho zaviedla do celého sveta. Zatiaľ čo jeho práca znamenala, že bol dobre platený a bol schopný dostatočne zabezpečiť svoju rodinu, kočovný spôsob života nezabezpečoval veľkú stabilitu. Keď bola Diandra dosť stará na to, aby mohla navštevovať strednú školu, uvedomil si, že nadmerné cestovanie môže byť v konečnom dôsledku škodlivé pre jej vzdelanie, a tak bola Diandra poslaná na internátnu školu, aby dokončila svoje vzdelanie v nejakom zdanlivom stave.

Diandra Luker bola veľkorysá a dobročinný mládež, ktorá sa intenzívne angažovala v organizáciách, ako je Červený kríž, čo bez jej vedomia neskôr dobre poslúžilo jej kariére.

Vzdelávanie

Ako už bolo uvedené, Diandra Luker navštevovala internátnu školu, aby zabezpečila stabilné vzdelanie vzhľadom na nomádsky životný štýl svojej rodiny. Prvý internátna škola sa nachádzala vo Švajčiarsku. Avšak napriek zámeru, že ide o školu, na ktorej by dôsledne študovala až do jej promócie, sa Diandra presťahovala do USA, aby dokončila školskú dochádzku, navštevovala Edmunda A. Walsha School of Foreign Service v Georgetowne, odkiaľ maturovala vo veku devätnástich rokov. v roku 1975.

Diandra hovorí plynule po španielsky dodnes a pri návšteve španielsky hovoriacich krajín nepotrebuje žiadnu pomoc s prekladom.

Kariéra

Modelovanie a réžia

Diandra Luker sa hneď po promócii nerozbehla v kariére. Vydala sa mladá a dobre ju podporoval Michael Douglas, ktorý bol už vtedy slávny. Hoci teraz mohla žiť život v luxuse, Luker sa neuspokojil s tým, že bude sedieť a zaháľať. Diandra zostala veľmi aktívna vo svojej charitatívnej práci s Červeným krížom, vďaka čomu si ju najala správna rada Metropolitného múzea umenia. Jej práca nebola najbežnejším podnikom tej doby, pretože bola poverená vedením Úradu filmu a televízie múzea.

Tejto úlohy sa zhostila mimoriadne dobre a práve počas práce v múzeu ju oslovili, aby modelovala. Modely Ford predložila Diandre zmluvu, ktorá jej dala príležitosť pracovať medzi hviezdami sama, namiesto toho, aby zostala v tieni svojho manžela. Počas svojej modelingovej kariéry pracovala po boku niektorých z najznámejších mien vtedajšej módy. Robila modelku pre Donnu Karen, americkú módnu návrhárku za značkami Donna Karen New York a DKNY, ako aj pre Carolinu Herreru, venezuelskú módnu návrhárku, ktorá obliekala viacero prvých dám vrátane Michelle Obamovej a Laury Bushovej.

Jej práca v modelingovom priemysle však bola dočasná, pretože čoskoro zistila, že jej záujem je inde, a rozšírila sa do oblasti réžie, ktorú zazrela počas svojho pôsobenia v Metropolitnom múzeu umenia.

V roku 1991 zdokumentovala príbeh umelca, spisovateľa a sochára so zmyslom pre starý západ v epizóde American Masters. V roku 1997 režírovala Off the Menu: The Last Day of Chasen’s ako Diandra Douglas. Jej snáď najznámejším dielom bol film Broken Lines, ktorý produkovala a uviedla na trh v roku 2008.

Osobný život

Michael Douglas a Diandra Luker

Diandrin raný život sa niesol v meandrujúcom vzore rozprávky, v devätnástich stretla svoju (zdanlivú) pravú lásku a čoskoro sa vydala. Michael Douglas a Diandra Luker sa stretli na slávnostnej prísahe prezidenta Jimmyho Cartera v USA a nasledovala búrlivá romantika, pretože už po dvoch týždňoch randenia Douglas navrhol. Pár sa zosobášil v marci 1977 a o rok neskôr privítali syna Camerona Douglasa.

Ich rozprávkový príbeh však nevydržal a pár sa rozišiel v roku 1995. Aj keď výslovne neuviedli, čo roztrhalo manželstvo, médiá tvrdia, že to bola typická hollywoodska kariérna hlúposť. Nasledoval mimoriadne chaotický rozvod, ktorý bol dokončený až v roku 2000. Douglas zaplatil a vyrovnanie $ 45 miliónov navyše k podpisu nehnuteľností vrátane ich Santa Barbara Estate v Kalifornii. V tom štádiu sa povrávalo, že Douglas by urobil čokoľvek, aby unikol manželstvu, aby si mohol vziať o 25 rokov mladšiu herečku Catherine Zeta-Jones.

Luker bola pri rozvode kritizovaná médiami za jej údajnú chamtivosť. Jej rodičovské schopnosti boli tiež spochybnené, keď si ich syn Cameron Douglas odsedel sedem rokov vo väzení za heroín a iné trestné činy súvisiace s drogami.

Oheň ešte viac rozdúchala, keď vstúpila do ďalšieho súdneho sporu s Douglasom, v ktorom požadovala zníženie jeho zárobkov za Wall Street: Peniaze nikdy nespia. Toto nasledovalo na chvoste Douglasovej diagnózy rakoviny. Luker pôvodne uvažoval o stiahnutí nárokov, ale Douglasovi právnici trvali na tom, aby presadzovali. Luker zažila niekoľko finančných úskalí – v neposlednom rade jej bývalý obchodný manažér Kenneth Starr, ktorý sa priznal k podvodu, stal sa obeťou pyramídovej hry Bernieho Madoffa a predaj majetku v Santa Barbare stroskotal. Po tomto množstve finančných nešťastí sa stiahnutie jej pohľadávok stalo v jej očiach nemožným riešením.

Iné vzťahy a deti

Diandra Luker chodila s obchodným magnátom Zachom Hamptonom Baconom III. Po prijatí jeho návrhu sa Luker odmietol oženiť, pokiaľ nezaplatí alimenty od Douglasa, o ktoré by prišla. Obaja zostali zasnúbení a mali dvoch synov – Hudsona a Hawka prostredníctvom náhrady v roku 2004, ale ich vzťah sa čoskoro nato rozpadol. Luker si adoptoval jej dcéru Imiru Sestacu z Kazachstanu, ktorú by mala v plnej starostlivosti, na rozdiel od dvojčiat, ktoré sú v spoločnej starostlivosti. Luker mal v roku 2005 krátky vzťah s Michaelom Kleinom, ktorý netrval dlhšie ako pár mesiacov.

Dnes Diandra neuveriteľne podporuje všetky svoje deti, vrátane Cameron, ktorá napísala a kniha o svojich skúsenostiach vo väzení.

Ona aj Douglas majú v úmysle viesť kampaň s obsahom knihy ich syna, aby dosiahli väčšiu duševnú podporu ľudí vo väzenskom systéme. Rád trávi leto so svojimi deťmi v spoluvlastnenom dome na ostrove svojej mladosti, kde môžu slobodne spoznávať prírodu a pestovať svoje bilingválne dedičstvo. Nie je vôbec konzervatívna, pokiaľ ide o vyjadrenie svojich protitrumpovských nálad, keď pripojí fotografiu jeho tváre k strašiakovi v záhradách svojho ostrovného domu.

Vystúpenia

Hoci Diandra Luker nie je mladou a bezstarostnou modelkou, akou bola, dala si záležať na tom, aby si zachovala svoj vzhľad a dobre sa starala o svoje telo. Aj keď sa nehanbí ukázať trochu šediny, Luker má tendenciu zosvetľovať vlasy tmavším odtieňom hnedej, celkom odlišným od bledohnedej z mladosti.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#michaeldouglas#diandraluker#90. roky

Príspevok zdieľaný používateľom láska/hollywood (@lovehollywoodlove) 6. marca 2018 o 13:46 PST

Má hnedé oči a štíhlu postavu. Uvádza sa, že je vysoká 5 stôp 6 palcov (1 071 m) a váži 127 libier (58 kg). Jej švajčiarsko-americké dedičstvo po otcovi a talianske po matke sú zjavné v jej črtách a s odstupom času dobre vidia jej vek.

Čistá hodnota a plat

Diandra má pôsobivú čistú hodnotu 50 miliónov dolárov – vplyv má rozvodové vysporiadanie 45 miliónov dolárov. To bledne v porovnaní s tým, ktorý má súčasná manželka Michaela Douglasa, Catherine Zeta-Jones, 105 miliónov dolárov. Luker má však viac než dosť na to, aby mohla žiť v luxuse a pohodlí s minimálnym finančným stresom a svojim deťom môže poskytnúť to najlepšie. Luker nemá nahlásený zdroj príjmu, takže je logické predpokladať, že žije z alimentov z rozvodu.