Nevyslovená pravda prvej manželky Dicka Van Dykea – Margie Willett

Margie Willett bola Američanka, ktorá vzbudila záujem verejnosti tým, že bola prvou manželkou legendárneho oceneného hollywoodskeho herca, speváka, komika a spisovateľa Dicka Van Dykea, ktorý je známy najmä vďaka svojej práci v Mary Poppins a The Dick Van Dyke Show. .

ObsahRaný život a rodina

O ranom živote Margerie Margie Willett sa vie len málo, okrem skutočnosti, že sa narodila v roku 1927 v Danville, Illinois, USA. Bola celkom súkromnou osobou a jej rodina odmieta zdieľať informácie o nej s verejnosťou, aby zachovala jej túžbu žiť nenápadný život, keď bola ešte nažive.

Vzdelanie

Neexistujú žiadne informácie o jej dosiahnutom vzdelaní.

* Mini Bio... Vedeli ste? Dick a jeho prvá manželka Margie sa zosobášili v rozhlasovej relácii 'Bride and Groom', pretože relácia platila...

pridané Klasický hollywood''. na Utorok 13. decembra 2016

Kariéra

Nemala žiadne záznamy o tom, že by bola zamestnaná, alebo že by si zakladala nejakú živnosť.

Osobný život

Zo života v anonymite bola Margie vystavená verejnej kontrole, keď sa 12. februára 1948 v Chapman Park Hotel na Wilshire Boulevard v Los Angeles v Kalifornii vydala za jednu z najznámejších hollywoodskych celebrít Dicka Van Dykea. Dick bol vtedy len začínajúci zabávač a kvôli nedostatku financií svadba jeho a Margie bol sponzorovaný populárnou rozhlasovou reláciou – nebolo to takto plánované, ale bola to príležitosť, ktorú Dick nemohol nechať ujsť. Vystupoval v hoteli, keď sa rozhlasový moderátor relácie Nevesta a ženích dozvedel o jeho plánoch oženiť sa so svojou priateľkou a okamžite sa ponúkol, že bude sponzorovať nielen svadbu, ale aj medové týždne, a to domácimi spotrebičmi a nábytkom, ktoré si vezme domov.

Dick poslal po Margie, oženil sa s rozhlasovou šou a potom šiel na medové týždne v Mt. Hood Oregon Resort vo Welches, Oregon.

Pár sa trochu snažil a dokonca býval v ich aute, pretože Dick si nemohol dovoliť kúpiť jej dom. Nakoniec sa Dick stal celkom úspešným nielen v rádiu a na pódiu, ale aj v televízii a vo filmoch. Pár si dokázal postaviť dom a bol požehnaný štyrmi deťmi, menovite Carrie Beth, Stacy, Barry a Chris. Aj keď boli v ich manželstve nanešťastie šťastné roky, mali problémy ako jednotlivci, tak aj ako pár.

Margie prišla o dvojčatá kvôli potratu, ale bolo to na začiatku manželstva, takže sa po tom nešťastí dokázali vrátiť, ale neskôr obaja potrebovali rehabilitáciu kvôli závislosti.

Margie bola silne závislá od liekov na predpis, zatiaľ čo Dick sa stal alkoholikom. Obaja sa rozhodli vstúpiť do toho istého rehabilitačného centra a dokázali sa zreformovať. Avšak, zatiaľ čo Margie bola celkom hrdá na úspechy svojho manžela, z nejakého dôvodu sa jej nepáčilo svetlo reflektorov a vždy radšej bola mimo. Margie sa rozhodla zostať viac na rodinnom ranči v púšti, aby sa vyhla pozornosti verejnosti. Dick to pochopil, no zároveň našiel útechu v náručí inej ženy.

Osem rokov mal mimomanželský pomer so sekretárkou svojho agenta a herečkou na čiastočný úväzok Michelle Triolovou, ktorá sa dostala do popredia vďaka svojej kontroverznej spolupráci s iným hercom, Lee Marvinom.

Ako väčšina mileniek, aj Michelle dosť podporovala Dickovu potrebu zabávať sa, no zaťažovalo to jeho manželstvo. V rozhovore pre Country Living povedal: ‚Bol som zapletený s inou ženou, ako je moja manželka. Bolo to neuveriteľné. Zvíjal som sa v pocite viny. V roku 1976 som musel niečo urobiť.‘ Priznal sa manželke a obaja súhlasili, že budú žiť oddelene. Nakoniec v roku 1984 požiadali o rozvod, čím sa skončilo ich 36 rokov manželstva.

Po rozvode bola Margie na verejnosti zriedkavo viditeľná a bola spomenutá iba vtedy, keď sa jedno z jej detí rozhodlo nasledovať kroky svojho otca. Barry vstúpil do zábavného priemyslu a stal sa tiež hercom. Margie sa už nikdy nevydala a viedla život ďaleko od očí verejnosti.

V roku 2007 bola Margie diagnostikovaná rakovina pankreasu, choroba, ktorá viedla k jej smrti len o rok neskôr.

Zostali po nej štyri deti, päť vnúčat a štyri pravnúčatá.

Kto je Dick Van Dyke?

Richard Wayne Van Dyke sa narodil vo West Plains v štáte Missouri 13. decembra 1925 rodičom Loren Wayne Van Dyke, obchodníkovi, a Hazel Victoria McCord, stenografke. Rodina sa presťahovala do Danville v štáte Illinois a on tam vyrastal spolu s mladším bratom Jerrym Van Dykeom vo veľmi náboženskej domácnosti, takže dokonca uvažoval o kariére v ich službe, keď bol mladší. Avšak Dick bol predurčený stať sa zabávačom, pretože svoje povolanie našiel po účinkovaní v stredoškolskej dráme.

Dick odišiel zo strednej školy na vojenskú školu v posledných mesiacoch svojho posledného ročníka a diplom spolu s ocenením pre absolventa získal až pri návšteve Danville High v roku 2004, takže konečne imatrikuloval.

Keď prišla druhá svetová vojna, narukoval do amerického vojenského letectva, aby sa stal pilotom, ale bol odmietnutý, pretože mal podváhu. Potom sa stal rozhlasovým hlásateľom v armáde a nakoniec bol súčasťou špeciálnych služieb, ktoré poskytovali zábavu vojakom po celom svete.

Po vojne sa stal rádiovým dídžejom vo svojom rodnom meste, ale v roku 1947 začal vystupovať a bol súčasťou pantomimického komediálneho dua The Merry Mutes. Cestovali po mestách, kým sa im nepodarilo získať miesto v celoštátnej televízii a viac sa zviditeľniť. Duo prestalo vystupovať, keď už nemohli ťahať svoje rodiny z jedného koncertu na druhý.

Etapa

V roku 1959 Dick debutoval na Broadwayi v šou The Girls against the Boys a o rok neskôr mal hlavnú úlohu vo filme Bye Bye Birdie, ktorý trval viac ako rok.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Pred hlasovaním v utorok 6. novembra #deň volieb2018 #ďakujem za počúvanie #VOTEBLUE

Príspevok zdieľaný používateľom Oficiálny Dick Van Dyke (@official_dick_van_dyke) 4. novembra 2018 o 19:07 PST

Mal vrodený talent a nikdy ho profesionálne neučili ako speváka, herca alebo tanečníka, ale všetko zvládol na výbornú. Počas televízneho rozhovoru Dick povedal, že keď skúšal menšiu rolu v muzikáli, nemal vôbec žiadne skúsenosti s tancom, no keď spieval, režisér sa okamžite rozhodol dať mu hlavnú úlohu v šou. Jeho výkon mu v roku 1961 vyniesol cenu Tony za najlepší výkon hlavného herca v muzikáli.

Televízia

Kým dobýval pódium, bol na správnej ceste aj pri získavaní televíznych divákov. Starý armádny priateľ sa stal televíznym riaditeľom CBS a nechal ho v New Yorku na konkurz, ktorý viedol k sedemročnej zmluve. Dick sa ďalej objavoval ako hosť a semi-pravidelný v niekoľkých populárnych seriáloch, vrátane The Pat Boone Show, The Phil Silvers Show a The Andy Williams Show.

Úspech jeho kariéry na Broadwayi viedol v roku 1961 k jeho vlastnému televíznemu seriálu s názvom The Dick Van Dyke Show s Mary Tyler Moore, do ktorých bol zamilovaný na. Prehliadka trvala päť úspešných rokov, kým ju jej tvorca-producent Carl Renier nezrušil, čo mu vynieslo tri ceny Emmy za vynikajúceho herca v hlavnej úlohe v komediálnom seriáli. V roku 1971 Carl Reiner produkoval a vytvoril The New Dick Van Dyke Show s Hope Lange a trval tri roky a Dick bol nominovaný na Zlatý glóbus. Nebola taká úspešná ako jeho prvá séria, a tak sa sám Dick rozhodol ju ukončiť. Neskôr sa stal pravidelným účastníkom v The Carol Burnett Show, ale objavil sa iba v niekoľkých epizódach poslednej sezóny, pretože bol zaneprázdnený svojou filmovou kariérou.

Filmy

V roku 1963 si zopakoval svoju rolu na Broadwayi vo filmovej adaptácii muzikálu Bye Bye Birdie, a hoci s touto verziou nebol spokojný, bola komerčne úspešná.

V tom istom roku bol súčasťou kultového filmu Mary Poppins a hral dvojitú rolu s Julie Andrews. Bol to tiež komerčný a kritický úspech a stal sa považovaný za jeden z najpopulárnejších filmov 20thstoročí. Spolu s Julie získali Grammy za naspievanie pôvodného soundtracku k filmu Chim Chim Cher-ee a film získal Oscara za najlepšiu pôvodnú pieseň.

Pokračoval v prijímaní filmových úloh, aj keď starol – posledných niekoľko pozoruhodných bolo v sérii franšízových filmov s Benom Stillerom, Noc v múzeu (2006-2014), v ktorej hral záporáka, a v roku 2018 s Mary Poppins Returns, v ktorej si svoju rolu pána Dawesa Jr. zopakoval v pôvodnom znení.

Syn Dicka a Margie Barry účinkoval so svojím otcom v dlhotrvajúcom televíznom seriáli o zdravotnom zločine Diagnosis Murder, ktorý prebiehal v rokoch 1993 až 2001 a mal 178 epizód počas ôsmich sezón. V roku 2008 nakrútili otec a syn štyri filmy pre televíziu, kriminálne trilery s rovnakým názvom Murder 101, ktoré sa vysielali na Hallmark Channel.

Po skončení jeho manželstva s Margie pokračoval jeho vzťah s milenkou, až kým v roku 2009 nezomrela na smrteľnú chorobu. V roku 2012 sa znova oženil s Arlene Silver, vizážistkou o polovicu mladšou ako on.

Vzhľad

Margie Willet bola vysoká 5 stôp 5 palcov (1,67 m) a vážila okolo 120 libier (55 kg). Bola kaukazská s tmavohnedými vlasmi a hnedými očami.

Čistý majetok

Zdroje odhadovala jej čisté imanie na 15 miliónov dolárov pred jej smrťou. ktorá pochádzala z veľkej časti z jej rozvodového vyrovnania. Čistý majetok jej bývalého manžela sa od polovice roku 2020 odhaduje na viac ako 50 miliónov dolárov.