• Hlavná
  • Herci
  • Nevyslovená pravda Paris Geller o „Gilmore Girls“ – Liza Weil

Nevyslovená pravda Paris Geller o „Gilmore Girls“ – Liza Weil

ObsahKto je Liza Weil?

Liza Rebecca Weil sa narodila 5. júna 1977 v Passaicu v štáte New Jersey v USA a je herečkou, ktorá sa preslávila najmä rolou v televíznom seriáli Gilmore Girls, v ktorom stvárnila Paris Geller. Medzi ďalšie relácie, ktorými je známa, patrí Scandal a How to Get Away with Murder, v ktorých hrá právničku Bonnie Winterbottom.

Čistá hodnota Lizy Weilovej

Začiatkom roku 2020 sa čistý majetok Lizy Weilovej odhaduje na viac ako 3 milióny dolárov, ktoré zarobila úspešnou kariérou herectva v zábavnom priemysle od roku 1993. Okrem mnohých televíznych projektov príležitostne pracuje aj na celovečerných filmoch.

Liza Weilová

pridané Celebrity na obrázkoch na Sobota 19. novembra 2016

Raný život a začiatky kariéry

Liza vyrastala v židovskej rodine, obaja jej rodičia boli zapojení do zábavného priemyslu ako komici. Kým väčšinu svojej mladosti strávila v Passaicu, často cestovala so svojimi rodičmi kvôli ich práci, vrátane skúseností cestovanie po celej Európe s The Madhouse Company of London. Počas tejto doby sa u nej prejavil silný záujem o filmy, pričom jedným z jej prvých obľúbených bola trilógia Indiana Jones. Vďaka týmto filmom sa túžila stať archeologičkou.

V roku 1984 sa rodina usadila v Landsdale v Pensylvánii neďaleko Philadelphie.

Nakoniec zistila, že v hereckej kariére môže stvárniť veľa rolí, keďže sa počas strednej školy viac zamerala na herectvo ako na štúdium. Stala sa tiež aktívnou súčasťou divadelného okruhu vo Philadelphii. Keď mohla, cestovala do New Yorku na konkurzy, na rôzne divadelné inscenácie. Zmaturovala na strednej škole North Penn a v tom čase sa veľmi venovala herectvu, čo viedlo k posunu v jej rozvrhu. Potom sa snažila robiť viac televíznych a filmových úloh a chodila na konkurzy do niektorých mainstreamových projektov.

Vystúpte na výslnie

Liza získala svoju prvú televíznu rolu v telenovele As the World Turns, v ktorej hrala neplnoletú, nemenovanú študentku. Nakoniec obrátila svoju pozornosť do Los Angeles a presťahovala sa tam, pričom sa rýchlo začlenila do miestnej divadelnej komunity. Pracovala na niekoľkých inscenáciách v LA Theatre Works a robila aj rozhlasové drámy. Potom dostala televíznu úlohu, vlastne po boku svojej matky v epizóde The Adventures of Pete & Pete, v ktorej hrala tyrana.

Pri filmoch sa zamerala najmä na nezávislé projekty, pričom jej prvým bol krátky film A Cure for Serpents, kde hrala ženu, ktorá má fóbiu zo špiny a baktérií.

Niektoré z ďalších projektov, na ktorých pracovala, zahŕňali Scar, Lullaby a Motel Jerusalem. Nakoniec sa dostala k práci na svojom prvom veľkom filme, v ktorom hrala hlavnú úlohu Miešajte ozveny po boku Kevina Bacona. Film je založený na rovnomennom románe Richarda Mathesona, ktorý rozpráva príbeh muža, ktorý verí, že ho zhypnotizovala jeho švagriná, čo vedie k zvláštnym víziám.

Gilmorove dievčatá

Potom sa Lize dostalo viac príležitostí hlavného prúdu s hosťovaním v niekoľkých populárnych reláciách vrátane The West Wing a ER. Nakoniec bola obsadená do jednej zo svojich najväčších úloh, v televíznom seriáli Gilmorove dievčatá , pre ktorú bola pôvodne považovaná za rolu Rory Gilmore.

Túto rolu však dostala Alexis Bledel, ale Paris Geller bola vytvorená pre Lizu, pretože producenti si užili jej konkurz.

Šou sa začala vysielať v roku 2000 na WB a bežala sedem sezón a zamerala sa na príbeh slobodnej matky a dcéry, sledoval ich osobný život a riešil rôzne príbehy vrátane romantiky, priateľstva, rodiny, vzdelávania, rozdielov v sociálnej triede, a veľa ďalších. Rory zažije život na vysokej súkromnej strednej škole a neskôr sa zapíše na Yale University. Prehliadka bola úspešná počas celého trvania vďaka svojej príťažlivosti pre mnohé vekové skupiny, mixu drámy a humoru, ako aj hereckým výkonom.

Zostala v šou počas celého sedemročného trvania, ktoré sa považuje za jednu z najväčších televíznych relácií všetkých čias.

Nedávne projekty

Po Gilmore Girls sa Weil vrátila k filmovej práci, aj keď sa výrazne zamerala viac na televízne úlohy. Pred prácou na Marse a Nealovi Cassadym sa objavila vo filme Year of the Dog v menšej úlohe. Vrátila sa hlavne k hosťovaniu v televízii a objavila sa v mnohých populárnych reláciách vrátane Grey's Anatomy, Private Practice, CSI a Eleventh Hour. V roku 2011 bola obsadená do úlohy Amandy Tannerovej v seriáli Škandál, v ktorom bola počas prvej sezóny opakujúcou sa postavou.

Okrem toho sa často objavovala aj v hororových filmoch a pracovala na krátkom filme Grace, ktorý inšpiroval rovnomenný celovečerný film a mal vedľajšiu úlohu v horore Smiley. Počas roku 2010 nadviazala priateľstvo s režisérom Noahom Buschelom, čo viedlo k spolupráci dua na mnohých projektoch, ako napríklad The Situation is Liquid. V roku 2014 bola obsadená do seriálu Ako sa dostať preč s vraždou a zostal pri relácii, ktorá sa naďalej vysiela. Súčasne si zopakovala svoju postavu Paris Geller v dvoch epizódach Gilmore Girls: A Year in the Life, oživenie show, ktorá sa vysielala na Netflixe. Objavila sa aj v tretej sezóne The Marvelous Mrs. Maisel, kde stvárnila postavu Carole Keen.

Osobný život

Liza sa po niekoľkých rokoch vzťahu vydala v roku 2006 za herca Paula Adelsteina. Obaja sa stretli pri práci na divadelných produkciách a nakoniec spolupracovali aj na niekoľkých filmoch, pričom spolupracovali na projektoch ako The Missing Person a Little Fish, Strange Pond. Paul je známy aj vďaka svojej práci v televíznej šou Private Practice, v ktorej stvárnil Coopera Freedmana. Títo dvaja majú spolu dcéru, no nakoniec podali žiadosť rozvod desaťročie do ich manželstva, pričom Paul uviedol neprekonateľné rozdiely. Rozvod sa urovnal po roku a potom začala randiť s hercom Charliem Weberom z How to Get Away with Murder, no svoj vzťah ukončili v roku 2019. Liza je teda momentálne slobodná, pravdepodobne sa stará o svoju dcéru Josephine.