Nevyslovená pravda o „zlatej horúčke“ Fred Hurt – Čo sa s ním stalo?

Fred Hurt sa stal známym vďaka nárastu popularity relácie Discovery Channel Gold Rush. Často sa objavuje po boku svojho syna Dustina, no ich vzťah je plný napätia. Hurt, moderný lovec pokladov, trávi čas stratégiou a ťažbou, aby dosiahol úžasný zisk. Napriek jeho pestrej osobnosti a dôvtipnému obchodnému postoju ho relácia niekedy zobrazuje ako darebáka, no v konečnom dôsledku sa snaží iba zarobiť peniaze. Fred Hurt nebol vždy predurčený na život v baniach, trávenie potulných mladých ľudí rybolovom a vyhýbaním sa škole, vďaka jeho oddanosti a odhodlaniu sa stal významným menom v priemysle ťažby zlata.

pridané Fred Hurt na Utorok 2. decembra 2014

ObsahRaný život a rodina

Fred Hurt bol narodený dňa 10. júla 1943 v Severnej Dakote v USA. Vzhľadom na jeho vek sa veľmi málo sústredil na rodinu a rodičov. Prvou láskou a záľubou Freda Hurta bolo rybárčenie, s ktorým mohol tráviť hodiny s udicou pri vode, s vylúčením všetkého ostatného. V jednom momente ho jeho náklonnosť k vode a vodným aktivitám, ako je potápanie, priviedla k úvahám o kariére v morskej biológii. Keď si Hurt uvedomil, že to nie je práve lukratívna kariérna voľba, opustil ju a hľadal kariéru, ktorá ho nastaví pohodlnejšie.

Vzdelávanie

Jeho oddanosť rybolovu spôsobila, že Hurtove školské známky vážne utrpeli. V čase, keď nastúpil na strednú školu, si uvedomil, že ak by sa mal dostať tam, kam chcel, musel by vynaložiť viac úsilia na svoje školské povinnosti.

Dokázal vylepšiť svoje ročníkov počas strednej školy a Fred následne nejaký čas navštevoval vysokú školu, pričom absolvoval niekoľko hodín geológie, čo ho prvýkrát priviedlo k myšlienke ťažby zlata.

Kariéra

Stavebné a komerčné potápanie

Fred začal svoju kariéru ako a komerčný potápač pri Mexickom zálive. To spojilo jeho lásku k vode s prácou a poskytlo mu zručnosti, ktoré sa mu neskôr hodili pri práci zlatokopa. Práve tu sa dozvedel o stavbe pod vodou, ktorá je v niektorých ohľadoch podobná podporným systémom potrebným na podzemnú ťažbu, demoláciu a záchranu. V tomto odvetví bol taký úspešný, že nakoniec 25 rokov vlastnil vlastnú stavebnú firmu.

Fred odišiel do dôchodku v roku 2004, ale čoskoro si uvedomil, že ide len o prechod z jedného odvetvia do druhého.

Baníctvo

Začiatok Hurtovej kariéry v ťažbe zlata nebol taký pôvab a úspech, aký očakával. Po pravde, mal niekoľko veľmi neúspešných sezón v Porcupine a Caribou Creek, čo ho poslalo hľadať sľubnejšie hranice. Po čase strávenom vo Wyomingu, Nevade a Montane s veľmi málo na preukázanie svojho úsilia sa Hurt v roku 2008 vrátil na Aljašku a tu sa jeho šťastie začalo meniť. Fred sídlil pri Little Squaw Lake a zohral významnú úlohu pri vytvorení a prevádzke závodu na spracovanie zlata, čo bola skúsenosť, ktorá ešte viac upevnila jeho oddanosť svojmu remeslu.

Jeho potenciál bol konečne realizovaný, keď na tomto novom mieste objavil 600 uncí zlata za jedinú sezónu.

Discovery Channel

Prehliadka Zlatá horúčka mala premiéru 10. decembra 2010 a trvá dodnes. Prehliadka sleduje kariéry zlatokopov ako Fred, dokumentuje ich bitky a úspechy na potešenie celosvetového publika. Fred Hurt sa prvýkrát objavil v šou v roku 2010, keď kúpil práva na pozemok, za ktorý iný baník nezaplatil nájomnú zmluvu. V tej sezóne vyťažil 80,4 uncí zlata, čo sa iným baníkom mohlo zdať žalostné, ale bolo pôsobivé, keď sa vezme do úvahy pracovná sila, ktorú mal. V nasledujúcej sezóne on a jeho novovytvorený tím The Dakota Boys objavili impozantných 803,02 uncí – takmer desaťnásobok množstva v predchádzajúcej sezóne.

Fred Hurt sa rozvetvil v roku 2015, aby si zahral vo svojej vlastnej sérii All that Glitters, ktorá nasledovala po skutkoch Freda a jeho syna Dustina, keď sa pokúšali nájsť hlinu zlata na dne vodopádu. Hurtova história s vodou mu dobre poslúžila a potom sa objavil v ďalšom spin-off kanála Discovery – Zlatá horúčka: Biela voda – ktorý prebiehal od roku 2018 do roku 2020. Prehliadka skúma nekonvenčnú ťažbu zlata tímu Dakota pomocou techniky nazývanej sacie bagrovanie. potápanie.

Vyskytli sa nezhody s režisérmi Zlatej horúčky, čo viedlo k tomu, že Fred a Dustin sa neobjavili v šou počas piatej sezóny. Bolo to do značnej miery kvôli obrovskému peňažnému mýtu, ktoré mala show na Hurtovom živote. Hurt vysvetlil verejnosti, že ‚som robotnícka trieda‘ a že šou ho privádza do finančného deficitu. Oslovil tiež režisérov predstavenia slovami: ‚Ak chcete baníka, zavolajte mi…….ak chcete herca, zaplaťte mi ho.

Osobný život

Manželstvo

Osobný život Freda Hurta je bohatý na udalosti a má veľkú a rozrastajúcu sa rodinu. Bol trikrát ženatý, čím sa môže pochváliť kolektívnych 42 rokov. Neexistujú žiadne informácie o jeho prvej manželke, ich vzťah pred šou. Jeho druhá manželka Lorrayne Frances Leier Hurt bola vášnivou zberateľkou a rada často dražila. Tí dvaja sa zrejme hlboko milovali a spoločne prispievali do viacerých občianskych organizácií. Lorrayne trpela nešpecifikovanou chorobou, ktorá sa časom zhoršovala a nakoniec 5. februára 2015 viedla k jej smrti.

Fred sa znova oženil, tentoraz s dlhoročnou priateľkou Jennifer Sheetsovou, ktorá ho podporovala, keď smútil za predchádzajúcou manželkou. Obaja sa vzali 30. júla 2016 v jaskyniach Letnikof v Haines a ich svadbu odbavil jeden z Hurtových synov.

Títo dvaja sú zjavne šťastne ženatí a ona sa často objavuje po boku svojho manžela v šou a poskytuje podporu jeho tímu.

deti

Fred Hurt je starší, ako sa zdá, a má 15 priamych potomkov – päť pravnúčat, šesť vnúčat a štyri biologické deti. Okrem toho sa stal aj nevlastným otcom detí svojej súčasnej manželky Jennifer Sheets. Hurtova najstaršia dcéra Darla Matlock žije a pracuje v Texase, kde je realitnou maklérkou. Najmladšia dcéra Shannon Hurt Rodrigue je vydatá za Garyho Rodriguea a tiež žije v Texase. Okrem svojich dcér má dvoch synov, z ktorých jeden je pastor a celebroval na jeho poslednej svadbe, no jeho meno zostáva neznáme.

Snáď najznámejší zo všetkých jeho detí je jeho syn Dustin Hurt, ktorý začal pracovať ako divoký hasič pre Californian Forestry Service. Vždy bol mimoriadne odhodlaný a bol známy svojou statočnosťou na mieste požiarov. Hoci sa často objavuje v Zlatej horúčke po boku svojho otca, stále má rád aktivity ako turistika a snowboarding. Dustin je ženatý s Arinom Alhumom Hansonom, s ktorým čaká dieťa.

Vzhľad

Fred zostarol mimoriadne dobre a ľudia sú často prekvapení, keď počujú jeho vek. Podstúpil dramatický úbytok hmotnosti kvôli fyzickej náročnosti priemyslu ťažby zlata a teraz je štíhly a svalnatý. Fred má plnú hlavu bielych vlasov a niekedy má fúzy a bradu.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

'Nebudem mladší!' - #FredHurt vsadí jednu kartu a zabojuje o # zlato v novej sezóne # Golden Rush # Treasure River. Na #czwartki o 21:00 v #DiscoveryPolska. #vodopád #rieka #zlatá ruža #dakota #dakotahurt #discoverychannelpolska #discoverypolska #discoverychannel #portrait #brada #whitewater #rocks #alaska

Príspevok zdieľaný používateľom Discovery Channel Polska (@discoverychannelpolska) 26. marca 2020 o 6:21 PDT

Fredova ľavá noha je zdeformovaná a o 4 palce kratšia ako pravá noha, zatiaľ čo v ľavej topánke nosí dvojpalcové vložky, zdráha sa podeliť sa o príbeh o tom, čo to spôsobilo, ale to ho nezastavilo v tom, aby podnietil špekulácie a povedal príbehy o tom, čo sa stalo, pričom všetky potvrdil ako nepravdivé.

Čistá hodnota a plat

Ako sám priznal, Fred Hurt nie je bohatý muž, ale to neznamená, že by nežil pohodlne. Aj keď má čistú hodnotu 6 miliónov dolárov, značná časť jeho prostriedkov ide na udržanie jeho podnikania nad vodou, financovanie ťažobných expedícií a na prenájom pôdy na ťažbu. Finančné ťažkosti sú v skutočnosti to, čo viedlo Freda Hurta k odchodu zo Zlatej horúčky, o ktorej mal pocit, že ho nedopláca za jeho úsilie a vystupovanie.