Nevyslovená pravda o osamelej miliardárskej dedičke – Athina Onassis

ObsahRaný život, rodina, vzdelanie

Francúzsko-grécka jazdecká jazdkyňa a dedička Athina Hélène Roussel sa narodila 29. januára 1985 v Americkej nemocnici v Paríži, Neuilly-sur-Seine, Francúzsko. Athina je jediným dieťaťom dcéry Aristotela Onassisa Christiny Onassisovej a jediným žijúcim potomkom gréckeho lodného magnáta Aristotela. Narodila sa Christine a jej štvrtému manželovi, francúzskemu farmaceutickému dedičovi Thierrymu Rousselovi.

Christina a Thierry boli manželmi v rokoch 1984 až 1987, rozviedli sa kvôli Thierryho pomeru so švédskou modelkou Marianne ‘Gaby’ Landhage, s ktorou mal dve deti. V novembri 1988 Christina zomrela na pľúcny edém v Buenos Aires, keď mala Athina iba tri roky a vo Švajčiarsku sa o ňu starala opatrovateľka.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#šťastné narodeniny #athinaonasis #ružová

Príspevok zdieľaný používateľom Lolita (@rosalulita) 27. januára 2017 o 13:13 PST

Christinino telo bolo prevezené do Atén na pohreb a potom na súkromný ostrov Skorpios Christina, ktorý zdedila po svojom otcovi, na súkromný pohrebný obrad. Thierry sa zúčastnil pohrebu a bohoslužby svojej bývalej manželky.

Po smrti jej matky jej otec a jeho milenka vychovávali Athinu spolu so svojimi deťmi. Athina má troch nevlastných súrodencov, všetkých od Thierryho a Gaby – Erik Roussel sa narodil v júli 1985, Sandrine Roussel v máji 1987 a Johanna Roussel v júli 1991. V roku 1990 sa Thierry a Gaby zosobášili s Athinou, Erikom a Sandrine, ktorí boli svedkami ich sľubu. . Gaby povzbudzovala deti, aby vyrastali s láskou k prírode a zvieratám, čo údajne viedlo k Athininej vášni pre kone.

Keď hovoril pre Hello Magazine o vreckovom, ktoré Athina dostala, jej otec povedal: „Chcem, aby vedela, že peniaze nie sú zlatá socha, ktorú si musíte uctievať.

Nikdy nedal Atény viac vreckového ako jej ostatní súrodenci, ktoré by si našetrila na neskoršie rozmaznanie svojho milovaného koňa.

Počas rokov raného vzdelávania navštevovala školu v Lussy-sur-Morges vo Švajčiarsku, ale dostala veľa vyhrážok smrťou, čo znamenalo, že Athina mala 24 hodín denne 7 dní v týždni strážený tím bývalých SAS, ktorí ju odvážali a odvážali. škola v nepriestrelnej limuzíne. V lete 2003 absolvovala prípravný kurz v Bruseli v Belgicku po zložení bakalárskeho testu.

Osobný život rodiny

Aristoteles Onassis, Athinin starý otec, bol jedným z najúspešnejších podnikateľov 20.thstoročia, predovšetkým lodný magnát. Jeho mnohomiliardové impérium zahŕňalo neoceniteľné umelecké diela, dva grécke ostrovy, majetok po celom svete a ďalšie investície.

Po jeho smrti v roku 1975 jeho majetok pripadol Christine, jeho jedinému žijúcemu dieťaťu, pretože jeho syn Alexander zahynul pred dvoma rokmi pri leteckej havárii.

Thierry bol Christinin štvrtý manžel. Bola do neho veľmi zamilovaná a rozhodla sa mu odpustiť, keď sa priznal, že otehotnel inú ženu, aj keď Christina nosila Athinu – Gaby porodila Erika len šesť mesiacov po tom, čo Christina porodila Athinu. Keď Gaby o dva roky znova otehotnela s Thierrym, Christina sa s ním rozviedla.

Existuje konšpiračná teória známa ako „Onassisova kliatba.“ Athina stará mama, po ktorej dostala meno, zomrela, keď mala 45 rokov, Alexander mal 24 rokov, keď zomrel pri havárii lietadla, a len o rok neskôr zomrel jej starý otec Aristoteles. v dôsledku myasthenia gravis, čo je autoimunitné neuromuskulárne ochorenie.

Christinina smrť, keď mala Athina iba tri roky, znamenala, že nakoniec musela so svojím otcom bojovať legálne o kontrolu nad svojím majetkom. Athina sa tiež dostala do právnych sporov kvôli smrti svojho koňa pri parkúrovom skákaní.

Kariéra

Ako dieťa, Atény zamiloval sa do koní a začal na nich jazdiť. Na svoje prvé zaznamenané podujatie vstúpila v roku 2001 v španielskom Jereze a umiestnila sa na druhom mieste. Táto skúsenosť ju povzbudila, aby súťažila v jazdeckom klube Avlona v Aténach ako grécka občianka pod menom Athina Onassis. Je súťažnou skokankou na Global Champions Tour na vybraných podujatiach.

V roku 2007 založila parkúrovú súťaž The Athina Onassis International Horse Show, ktorá sa začala v São Paule v Brazílii, ale v roku 2009 bola presunutá do Rio de Janeiro a v roku 2014 sa opäť presunula na pláž Pampelonne v Saint-Tropez vo Francúzsku.

V novembri 2012 utrpela zranenie chrbtice po zhodení z koňa, ale v januári 2013 sa vrátila k súťaži a reprezentovala Grécko na majstrovstvách Európy v parkúrovom skákaní v roku 2013 a potom na majstrovstvách sveta v roku 2014.

So svojím bývalým manželom Alvarom ‚Doda‘ de Miranda Neto spoluvlastní podnik na výcvik a chov koní v belgickom Fleurus, AD Sport Horses.

Na začiatku ich vzťahu spolu navštevovali jazdecké podujatia GTG, ale Athina ich začala navštevovať sama, keď sa na verejnosť dostali obvinenia z Dodovej nevery. V roku 2014 sa Athina umiestnila na 13. miestetha Doda sa umiestnil na 24. miesteth, no v roku 2016 sa umiestnila na 88. miestetha on 74th. Špekulovalo sa, že ich slabé výkony v roku 2016 boli spôsobené manželskými problémami.

Vo februári 2014 kúpila 5,6-akrový (2,3-hektárový) pozemok a stodolu za 12 miliónov dolárov vo Wellingtone na Floride, ktoré v apríli 2017 predala za 12,75 milióna dolárov.

Osobný život

Keďže Christina nedôverovala svojmu bývalému manželovi Thierrymu, zariadila, aby Athino dedičstvo vo výške približne 500 miliónov dolárov spravovali štyria grécki poradcovia Theodore Gabrielides, Paul Ioannidi, Stelio Papadimitrious a Apostolos Zabelas, kým Athina nedosiahla plnoletosť. Thierry sa stal piatym manažérom Athinyných peňazí po Christinom úmrtí. Christina napísala Steliosovi Papadimitriouovi, predsedovi predstavenstva, aby povedala: „Úlohou ochranárov je držať dvere [k môjmu bohatstvu] zatvorené... pretože príliš dobre vedia, že mám pre tohto muža slabosť, a preto budem vždy byť predmetom zneužívania.“

Desať rokov bojoval Thierry o kontrolu nad dedičstvom Athiny od gréckych podnikateľov a nakoniec ich presvedčil, aby mu dali 13 miliónov dolárov ročne na jej výchovu.

Athina dostávala len malé množstvo peňazí ako príspevok, napriek vysokým sumám, ktoré jej otec požadoval. Keď mala okolo 13 rokov, Thierry vzal Athinu do budovy súdu vo Švajčiarsku a prinútil ju podpísať dokumenty, v ktorých sa uvádzalo, že „pociťuje veľkú averziu k čomukoľvek gréckemu, hoci vie, že jej matka, jej starý otec a jej majetok pochádzajú z Grécka. “ Tým, že ju Thierry prinútil podpísať tento dokument, bolo legálne umožnené ísť proti Christinimu želaniu, aby bola Athina vychovaná „v ortodoxnom náboženstve“ a „naučila sa grécky jazyk, aby ním plynulo hovorila.“ Dnes Athina hovorí plynule anglicky. , švédčina, francúzština a portugalčina a údajne chodí na hodiny gréčtiny.

„Sivé brady“, ako tlač nazvala štyroch členov správnej rady, obvinila Thierryho, že pripravil Athinu o jej grécke dedičstvo a izoloval ju. Obvinenia prišli po tom, čo jej otec obvinil predstavenstvo zo sprisahania proti Athine.

Vyhrážal sa, že sa presťahuje späť do Francúzska, kde bude daň z príjmu z jej majetku oveľa vyššia, pretože predstavenstvo chcelo schváliť všetky jeho výdavky uskutočnené v jej mene.

Švajčiarsky súd odobral správu jej majetku členom predstavenstva a jej otcovi a v roku 1999 ho odovzdal audítorskej firme vo švajčiarskom Lucerne – KPMG Fides. O necelé štyri roky neskôr sa Athina odsťahovala z domu svojho otca. do Bruselu, odišla zo školy, obnovila si grécky pas a začala pripravovať žalobu proti jej otcovi s cieľom zrušiť dokument, ktorý jej dal podpísať.

Vo svojich 18 rokoch prevzala kontrolu nad dedičstvom svojej matkythnarodeniny, získal kontrolu nad 87 spoločnosťami, 217 bankovými účtami, flotilou 38 tankerov, hotelmi a leteckou spoločnosťou. V roku 2004 začala bojovať o kontrolu nad celým svojím majetkom, vrátane toho, čo jej otec skrýval.

Aténa Onassisová

pridané Zlatí Gréci na Sobota 27. apríla 2013

Do konca roka podpísal všetky práva na plnú moc pre Athinu výmenou za vyrovnanie 100 miliónov dolárov.

V roku 2006 po jej 21svnarodenín sa pokúsila stať prezidentkou Nadácie Onassis, ale svoj prípad nevyhrala. Správna rada ju zamietla, pretože tvrdila, že nebola oprávnená ako dedička dedičstva po svojom starom otcovi, pretože nemala žiadne spojenie s gréckym dedičstvom, jazykom, kultúrou alebo náboženstvom, nemala žiadne pracovné skúsenosti a nikdy nenavštevovala vysokú školu ani univerzitu. Stále však bojuje o to, aby sa stala prezidentkou organizácie, a naučila sa gréčtinu, aby jej pomohla.

Athina sa zapísala do jazdeckej školy v Belgicku, keď mala 17 rokov, majiteľ Nelson Pessoa, bývalý brazílsky jazdec, predstavil Athinu ďalšiemu študentovi Alvarovi ‚Doda‘ de Miranda Neto.

Doda požiadala v roku 2004 o ruku, a aj keď jej otec tento vzťah neschvaľoval, Athina prijala a 3. decembra 2005 sa zosobášili na pôde nadácie Maria Luisa a Oscar Americano v São Paule. Aby bol obrad bezpečný, boli hosťom zaslané magnetické karty, ktoré im umožnili bezpečný prístup, a mimo miesta konania boli zavesené plastové plachty, vďaka čomu boli akékoľvek fotografie paparazzov rozmazané.

Jej svadobnou róbou boli hodvábne šaty Valentino v hodnote 70 000 dolárov. Dvojica mala dva obrady, katolícku omšu, po ktorej nasledovala grécko-pravoslávna liturgia. Honorárny grécky konzul v Brazílii Konstantinos Kotronakis bol najlepším mužom v gréckych službách. Dodin otec Ricardo Miranda viedol Athinu uličkou a podľa jedného zdroja „Athina neplakala. Doda áno.‘

Aténa Onassisová

Ichry a Gaby neboli pozvaní, ale zúčastnili sa všetci nevlastní súrodenci Athiny. Podľa zdrojov obdarovala Athina svojho nového manžela ceneným plnokrvným koňom. Doda podpísal predmanželskú zmluvu, no detaily neboli nikdy zverejnené. Ich extravagantné oslavy viedli k tomu, že ich hostia vypili okolo 1000 fliaš šampanského Veuve Clicquot. Po ich svadbe Athina vypustila zo svojho mena „Roussel“ a zmenila si meno na Athina Onassis de Miranda.

Spočiatku spolu žili pokojný život vo svojej vile v Antverpách v São Paule. V rozhovore pre L’Eperon povedala: ‚Každý má rád život po svojom. Mne sa páči ten pokoj, ktorý máme.“

Keď boli čerstvo zosobášení, mala Viviane päť rokov, dcéru Doda s Cibele Dorsou. Viviane sa presťahovala k Athine a Dodovi a o štyri roky neskôr sa k trojici pripojil jej starší nevlastný brat Fernando. Fernandov otec bol Cibelein prvý manžel.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Zlatej dedičke Athine Onassis sa napokon podarilo ukončiť manželstvo s brazílskym jazdcom Alvarom de Mirandom Netom známym ako Doda. Nízkoprofilové, „tiché“ dievča sa poriadne pomstilo: svojmu bývalému manželovi platí 11 rokov oveľa menej, ako žiadal. #AthinaOnassis na súde dokázal, že mal vzťah s belgickou modelkou 8,5 roka.

Príspevok zdieľaný používateľom Grék a hrdý (@gapgreekandproud) 7. augusta 2018 o 21:35 PDT

Keď mal Fernando 13 rokov, jeho matka požiadala Athinu a Doda, aby ho vzali k sebe a vychovávali obe deti kvôli jej drogovým a duševným problémom. V marci 2011 Cibele vyskočila z okna svojho bytu v São Paule na siedmom poschodí. V brazílskom časopise Caras nechala odkaz pre Doda, v ktorom bolo napísané: ‚Nech ti Boh jedného dňa odpustí, čo si urobil mne, Athine a deťom, a bude v tom pokračovať.‘

Po správach o Dodovej nevere sa pár rozišiel v roku 2016. Athina zmrazila ich spoločné bankové účty v momente, keď zistila, že podvádza, onedlho sa začali rokovania o rozvode a Athina najala Roberta Stephena Cohena, uznávaného rozvodového právnika. Ich rozvod sa vyriešil v novembri 2017.

Podľa jej blízkeho priateľa Konstantinosa Kotronakisa sa Athina v mnohom podobá na svojho zosnulého starého otca. „Athina je zdržanlivá a skôr, ako prehovorí, berie na seba všetky miery... nikto s ňou nepreberá vedenie. Vyznačuje si vlastnú cestu.‘

Vzhľad

Athina je vysoká 5 stôp 7 palcov (1,7 m) a váži 135 libier (62 kg). Má hnedé oči a prirodzene hnedé vlasy, no často pridáva blond melír.

Čistý majetok a plat

Začiatkom roku 2020 sa jej čistý majetok odhadoval na viac ako 1,5 miliardy dolárov.

Christina zdedila 55 % Aristotelovho majetku, zvyšných 45 % – s výnimkou 26 miliónov dolárov uhradených Jacqueline Lee Kennedy Onassis – bolo venovaných Nadácii Alexandra S. Onassisa, ktorá bola založená na počesť Athinho zosnulého strýka Alexandra Onassisa, ktorý zomrel v r. 1973. V roku 1992 The New York Times citoval správu Associated Press a označil vtedy sedemročnú Athinu za jednu z nových miliardárov roka. Často sa o nej hovorí ako o „miliardárskej dedičke“, ale odhady sú presne také, pretože napríklad predala ostrov Skorpios trustom spojeným s kolegom jazdcom a ruskou podnikateľkou Ekaterinou Rybolovlevovou, konkrétne podrobnosti nie sú známe.