• Hlavná
  • Herci
  • Nevyslovená pravda o mexickom hercovi Manuelovi Garciovi-Rulfovi

Nevyslovená pravda o mexickom hercovi Manuelovi Garciovi-Rulfovi

Manuel Garcia-Rulfo je rastúci mexický herec z filmov a televíznych seriálov. Známy najmä vďaka filmom Bless Me, Ultima a televíznej show From Dusk Till Dawn: The Series, do centra pozornosti sa dostal aj ako jedna z hlavných postáv v remaku filmu The Magnificent Seven.

ObsahSkorý život

Narodený 25.2.1981 Manuel vyrastal na koni na ranči v Guadalajare v Mexiku. Vyštudoval komunikáciu na Universidad del Valle de Atemajac. Odišiel aj do Vermontu, aby sa naučil angličtinu.

https://www.instagram.com/p/B-8LRHuAFHr/

V súkromnej katolíckej škole UNIVA v Mexiku, kde je španielčina prvým jazykom, zistil svoju lásku k tvorbe filmov. Chvíľu sa venoval aj filmovej tvorbe na filmovej akadémii v New Yorku, ale potom sa vrátil do Mexika, aby pokračoval vo svojej tvorbe kariéra v herectve .

Kariéra

Prvýkrát nakrútil americký film ako Uncle Pedro vo filme Bless Me, Ultima v roku 2013. V roku 2014 Manuel účinkoval v americkom dramatickom filme Cake s Jennifer Anniston v hlavnej úlohe a potom pokračoval v úlohe Pedra v akčnom dramatickom filme Term Life.

Jeho kariéra sa však začala presadzovať v roku 2016, keď si zahral jednu z hlavných postáv, psanec Vasquez, v remaku akčného westernu The Magnificent Seven. Manuel hral Biniamino Marques vo filme Kennetha Branagha z roku 2017, Vražda v Orient Expresse, mysterióznom thrilleri.

Od súmraku do úsvitu: seriál

Robert Rodriguez rozvinul myšlienku amerického hororového televízneho programu From Dusk Till Dawn: The Series, ktorý vyrástol z filmu From Dusk Till Dawn a pridal ďalšie postavy a príbehy do filmu, ktorý sa prvýkrát odvysielal 11. marca 2014.

Bola propagovaná a predávaná ako Netflix Original mimo USA a Latinskej Ameriky a prebiehala tri sezóny, pričom jej herci boli zbavení zmlúv koncom roka 2016. Manuel hral opakujúcu sa postavu Narcisa Menendeza až do druhej série série.

Požehnaj ma, Ultima, torta

Film Bless Me, Ultima, ktorý režíroval Carl Franklin v roku 2013 s Lukom Ganalonom v hlavnej úlohe, bol Manuelov prvý americký film, adaptovaný podľa románu Rudolfa Anaya z roku 1972. Film sa odohráva v Mexiku v čase 2. svetovej vojny. Ústredná téma filmu sa točí okolo starej medicinky a mladého muža, ktorí sa navzájom podporujú, aby sa vysporiadali s dobrými a zlými živlami vo svojej dedine.

Manuel hral postavu, strýka Pedra vo filme – aj keď to nebolo práve hviezdne alebo prvotriedne obsadenie, bol to pre neho začiatok nakrúcania amerických filmov, pričom v pokladni zarobil viac ako 1,5 milióna dolárov.

Dňa 8. septembra 2014 vyšla Manuelova druhá účasť na americkom filme ako Arturo. Réžia Daniela Barnza, Cake je dramatický film napísaný Patrickom Tobinom, v hlavnej úlohe s Jennifer Anniston a debutujúci na Medzinárodnom filmovom festivale v Toronte. Anniston získala nominácie na Zlatý glóbus a Screen Actors Guild Awards. Cake výrazne zaostával za celkovým rozpočtom 7 miliónov dolárov a zarobil menej ako 3 milióny.

Sedem veľkolepých, Vražda v Orient Expresse

Manuel nakrútil v roku 2016 celkovo štyri filmy. Jedným z nich a najvýraznejším bol The Magnificent Seven, kde hral jednu z hlavných postáv, psanca Vasqueza. Koncept filmu bol rekreáciou filmu Sedem samurajov z roku 1954 a remake rovnomenného filmu z roku 1960. Hrali v ňom Denzel Washington, Ethan Hawke, Chris Pratt a Manuel ako mexický psanec na úteku niekoľko mesiacov.

Film, napriek svojmu hviezdnemu obsadeniu, neviedol v pokladniach tak dobre, ako sa očakávalo, ale zarobil 162 miliónov dolárov s rozpočtom 90 miliónov dolárov. Režisér Antoine Fuqua sa pri výbere hercov, akými sú Denzel a Manuel, zámerne rozhodol pre rozmanitosť, pričom chcel presne zobraziť historickú realitu.

V roku 2017 Manuel nakrútil mysteriózny thriller pod vedením režiséra Kennetha Branagha Vražda v Orient Expresse podľa rovnomenného románu Agathy Christie z roku 1934.

Manuel bol Bianamino Marquez vo filme, ktorý mal svetovú premiéru v Royal Albert Hall v Londýne, a bol kasovým hercom s celkovým hrubým zárobkom 352 miliónov dolárov a rozpočtom iba 55 miliónov dolárov. Branagh sám hral belgického detektíva Hercula Poirota, hlavnú úlohu vo filme.

Čistá hodnota a plat

Manuel Garcia-Rulfo pôsobí v hereckom priemysle od roku 2006.

Jeho priemerný ročný príjem je teraz údajne 600 000 dolárov a jeho čistá hodnota viac ako 3 milióny dolárov. Je ženatý s Lee Min Jung, jeho predstaviteľkou vo filme The Magnificent Seven. Nemajú deti.

Fyzické vlastnosti a štýl

Manuel Garcia-Rulfo je kaukazského etnika a mexickej národnosti. Má a váži 72 kg. Má hnedé oči a vlasy a je svetlej pleti. Pozoruhodným rysom tváre, ktorý vyzerá nedokonale, ale svojsky, je jeho mierne veľký nos. Je šikovný a ležérny a v obyčajnom obleku a kravate vyzerá odvážne a v pravomodrom modernom Mexičanovi.