• Hlavná
  • Herci
  • Nevyslovená pravda o manželke Peta Samprasa - Bridgette Wilson

Nevyslovená pravda o manželke Peta Samprasa - Bridgette Wilson

ObsahKto je Bridgette Wilson?

Bridgette Wilson je americká herečka na dôchodku, modelka, víťazka súťaže krásy a manželka slávneho tenistu Peta Samprasa. Slávu si vybudovala sama, predovšetkým víťazstvom v súťaži Miss Teen USA v roku 1990 a potom ako Sonya Blade vo fantasy akčnom filme Mortal Kombat v roku 1995.

Nevyslovená pravda Bridgette Wilsonovej – Vek, detstvo a vzdelanie

Bridgette Lean Wilson sa narodila 25. septembra 1973 v Gold Beach v štáte Oregon USA a je dcérou Dalea Wilsona a jeho manželky Kathy.

Bridgette Wilsonovej

pridané Celebretis naboso na Piatok 1. januára 2016

Vyrastala v malom pobrežnom mestečku, no na strednej škole sa prostredníctvom svojich priateľov dozvedela o jej úžasne peknom vzhľade, a tak sa rozhodla vyskúšať súťaže krásy. V roku 1990 sa prihlásila na súťaž Miss Teen USA a nakoniec bola menovaný. Počas nasledujúcich 12 mesiacov Bridgette cestovala po USA v pozícii Miss Teen USA a po tom, čo sa jej pôsobenie skončilo a dokončila strednú školu, urobila možno očividný krok a vyskúšala sa ako herečka.

Začiatky kariéry

Bridgettina herecká kariéra začala v roku 1992, keď bola vybraná pre rolu Ginger v televíznom seriáli Saved by the Bell.

Potom bola vybraná, aby stvárnila Lisu Fenimore v dennej dráme Santa Barbara (1992-1993), ktorá sa objavila v 40 epizódach oceneného seriálu, čím naplno prejavila svoj herecký talent. Jej ďalšia rola prišla neskôr v roku 1993 ako Whitney v akčnom dobrodružnom filme Last Action Hero, v ktorom hrali Arnold Schwarzenegger, F. Murray Abraham a Art Carney, potom si Bridgette koncom 90. rokov vybudovala svoju slávu menšími rolami, ale filmy boli viac ako úspešné. V roku 1995 bola Nicole v kriminálnom trileri Higher Learning, v ktorom hrali Omar Epps, Kristy Swanson a Michael Rapaport, a tiež hrala ako Sonya Blade vo filme Mortal Kombat po boku Christophera Lamberta, Robina Shou a Cary-Hiroyuki Tagawa.

Bridgette Wilsonovej

Vzostup ku hviezde

V tom istom roku mala Bridgette svoju druhú hlavnú úlohu ako Veronica Vaughn v komediálnom filme Billy Madison, kde si zahrali Adam Sandler a Darren McGavin. Bridgette sa s každou úlohou stávala populárnejšou a pred koncom desaťročia sa objavila v životopisnom filme Nixon (1995), ktorý bol nominovaný na niekoľko Oscarov, v hlavných úlohách s Anthonym Hopkinsom, Joan Allen a Powersom Bootheom, potom si zahrala v trileri Sweet Evil ( 1996), so Seiko Matsudou a Petrom Boylom, pričom v tom istom roku mala významnú úlohu v romantickej dráme Unhook the Stars.

Nasledujúci rok si zahrala v thrilleri The Stepsister s Renou Sofer a Richardom Josephom Paulom a tiež sa objavila v horore I Know What You Did Last Summer, kde si zahrali Jennifer Love Hewitt, Sarah Michelle Gellar a Anne Heche. desaťročie s rolou v horore Williama Malona House on a Haunted Hill, zatiaľ čo hrala aj v komediálnom filme Láska smrdí s Frenchom Stewartom a Billom Bellamym, obaja v roku 1999.

Pokles kariéry a odchod do dôchodku

So začiatkom nového tisícročia kariéra Bridgette trochu upadla, ale pred odchodom do dôchodku v roku 2008 sa objavila v niekoľkých hosťujúcich úlohách v televíznych seriáloch a menších úlohách v B-produkčných filmoch.

Začínala v komediálnom filme Beautiful (2000) a potom si zahrala v romantickej komédii The Wedding Planner po boku Jennifer Lopez a Matthewa McConaugheyho. Významnú úlohu mala aj v sci-fi komediálnom filme Just Visiting po boku Christiny Applegate, Jeana Rena a Christiana Claviera. Potom hosťovala v televíznom seriáli CSI: Miami (2003) a potom mala vedľajšiu úlohu v romantickej dráme Shopgirl (2003), v ktorej hrali Steve Martin, Claire Danes a Jason Schwartzman.

Svoju kariéru ukončila úlohou Farah v športovom životopisnom filme o Sonnym Listonovi, kontroverznom boxerskom šampiónovi sveta v ťažkej váhe, s názvom Phantom Punch (2008).

Od odchodu do dôchodku sa Bridgette sústredila na svoju rodinu, výchovu detí a užívala si pokojný život mimo médií.

Bridgette Wilson Čistá hodnota, výška, hmotnosť a vzhľad

Bridgette, hoci je manželkou tenisovej legendy, si vyslúžila meno a miesto v šoubiznise. Hoci sa jej kariéra skončila pred 12 rokmi, úspechmi projektov, na ktorých pracovala, zarobila slušnú sumu a podľa zdrojov čistý majetok Bridgette Wilsonovej dosahuje od polovice roku 2020 až 8 miliónov dolárov.

Bridgette je vysoká 5 stôp 9 palcov (1,75 m), pričom váži približne 128 libier ~ 58 kg a jej dôležité štatistiky sú 34-25-33 palcov. Má blond vlasy a hnedé oči.

Osobný život Bridgette Wilson, rande, manželstvo, deti

V jednom z mnohých rozhovorov Bridgette uviedla, že od roku 1993 sa túžila stať domácou, no na splnenie svojich snov čakala približne 10 rokov. Za Peta Samprasa sa vydala 30. septembra 2000 a majú spolu dvoch synov, Christiana Charlesa a Ryana Nikolaosa. Rodina býva v Bel Air v Kalifornii, kde si v roku 2014 kúpila dom.

Bridgettin manžel sa narodil ako Petros Sampras 12. augusta 1971 vo Washingtone, D.C. USA a má grécky, židovský a poľský pôvod. Profesionálne hral tenis od roku 1988 do roku 2003, pričom vyhral 14 grandslamových titulov vo dvojhre vrátane siedmich titulov vo Wimbledone a piatich titulov na US Open. Jeho najväčším rivalom bol Andre Agassi, ktorý vyhral 20 zápasov z 34 odohraných.
Čistý majetok Peta Samprasa sa od polovice roku 2020 odhaduje na viac ako 160 miliónov dolárov.