• Hlavná
  • Herci
  • Nevyslovená pravda o Kente McCordovi – čistá hodnota, manželka, rodina

Nevyslovená pravda o Kente McCordovi – čistá hodnota, manželka, rodina

Kent McCord je americký filmový a televízny herec, najobľúbenejší pre svoju rolu v televíznom seriáli NBC Adam-12 ako dôstojníka Jima Reeda. Je dlhoročným členom Cech hercov na obrazovke a pôsobil ako jej prvý viceprezident.

ObsahRaný život a vzdelanie

Kent Franklin McWhirter sa narodil 26thseptembra 1942 v Los Angeles, Kalifornia, USA Laure a Bertovi McWhirterovým. Detstvo prežil v meste Baldwin Park v Kalifornii. Vo veku 8 rokov sa musel starať o svojho prvého koňa Tobyho a len o dva roky neskôr začal pracovať na čerpacej stanici svojho otca. Vďaka pomoci rodinného priateľa začal Kent cez víkendy a počas leta po dobu piatich rokov pracovať na letisku Brackett Field v La Verne.

Kent McCord

pridané Kent McCord na Sobota 23. novembra 2013

Spočiatku bol príliš mladý na to, aby dostával plat — mal len 12 rokov —, a tak mu namiesto toho poskytli hodiny lietania.

Po imatrikulácii na Baldwin Park High School Kent navštevoval Citrus Junior College s plánmi stať sa futbalovým trénerom a inštruktorom telesnej výchovy. Hviezdnemu futbalistovi na strednej škole ponúkli futbalové štipendium na University of Utah a prijali ho. V roku 1961 sa kamarát spýtal, či by sa nechcel zúčastniť hry dotykového futbalu. Akoby šťastie, Elvis Presley viesť tím súpera, zatiaľ čo Kent hral v tíme, ktorého kapitánom bol Ricky Nelson, s ktorým si následne vytvoril blízke priateľstvo a odštartoval svoju hereckú kariéru.

Kariéra

herec

Jeho priateľstvo s Rickym Nelsonom viedlo k častým hosťom v jeho televíznej show, Dobrodružstvá Ozzieho a Harriet , ktorý sa v priebehu rokov objavil v 44 epizódach seriálu. Získal tiež malé úlohy v troch filmoch Elvisa Presleyho: Girl Happy, Roustabout a Viva Las Vegas. V roku 1965 s ním podpísali zmluvu Universal Studios a dostali ďalšie menšie úlohy ako komparz alebo kaskadér v Message from Beyond, Virginian and McHale’s Navy pod umeleckým menom Kent McCord. Jeho vystúpenie vo filme Jack Webb's Dragnet pritiahlo pozornosť producentov seriálu a bol obsadený do jednej z hlavných úloh. Martin Milner v policajnej dráme Adam-12 .

Šou sa stala jednou z medzinárodne najúspešnejších relácií v histórii televízie a neustále dosahovala najvyššie hodnotenie. Séria mala celkovo 174 epizód, ktoré sa vysielajú dodnes. Pokračoval v partnerstve s Milnerom vo filmoch a televíznych reláciách až do jeho zánik v roku 2015 vo veku 83 rokov.

Následne sa objavil v televíznych reláciách ako Galactica 1980, Baa Baa Black Sheep a Zrušiť odber a filmy Airplane II: The Sequel, Predátor 2 a Návrat živých mŕtvych časť III . Medzi jeho najnovšie úlohy patria Women’s Story, Megiddo – The Omega Man Code, Run Ronnie Run a Tides of War v roku 2005.

Má za sebou úspešnú hereckú kariéru s viac ako 100 vystúpenia vo filmoch a televíznych reláciách.

Preteky

Jednou z jeho obľúbených výhod, keď bol súčasťou Adam-12, bolo hosťovanie na trati v Indianapolis 500 race. Pokračoval v súťažiach na rôznych pretekoch a podujatiach, ako sú 12 Hours of Sebring, Toyota Pro Celebrity Challenge v New Yorku a Kalifornii, ako aj IMSA a Sports Car Club of America.

Asociácia s Screen Actors Guild (SAG)

V roku 1972 bol Kent zvolený do Národnej rady a „...bojovali za to, aby naša únia zostala otvorená, inkluzívna a pripravená na budúcnosť“. Pôsobil v predstavenstve a stal sa ich prvým viceprezidentom v roku 1979 a znova v roku 1981. Bol tiež predsedom detského výboru, ktorého cieľom je chrániť detských hercov na celom svete, a predsedom predstavenstva divízie Hollywoodu a pokladníkom.

V roku 2003 sa uchádzal o predsedníctvo SAG, ale prehral Melissa Gilbertová 50 % až 42 %. Výkonný riaditeľ Hollywoodu povedal: „...úžasné služby a rozmanité skúsenosti spoločnosti McCord neustále zlepšujú životy pracujúcich hercov“.

Charity

Herec podporuje množstvo nadácií a charitatívnych organizácií vrátane City of Hope National Medical Center a Beckman Research Institute v Duarte v Kalifornii, centrum pre prevenciu, liečbu a liečbu rôznych život ohrozujúcich chorôb, ako je HIV/AIDS, rakovina. a cukrovky v spojení s najmodernejšou starostlivosťou o pacientov a špičkovým výskumom. Desať rokov bol členom basketbalového tímu Celebrity All Stars, ktorý hral v južnej Kalifornii, aby získal peniaze na charitu.

Vzťahy

Manželka — Cynthia Lee Doty

Dvojica sa prvýkrát stretla na strednej škole Baldwin Park a stali sa stredoškolskými miláčikmi. Nakoniec uzavreli uzol na 14thJúl 1962. Majú spolu tri deti, dve dcéry a syna Kristen, Megan a Michaela.

Kto je Cynthia Lee Doty?

O Cynthiinom živote pred svadbou alebo po nej nie sú takmer žiadne informácie, pretože tieto podrobnosti sú mimoriadne súkromné. Zostáva mimo centra pozornosti, pokiaľ nepodporuje svojho manžela na červenom koberci na podujatiach a ceremóniách.

Ocenenia a úspechy

V roku 1999 bol Kent odmenený spoločnosťou SAG cenou Ralpha Morgana na „česť jeho oddanosti veci hercov“.

V roku 2000 boli Kent a Martin odmenení The Jack Webb Award od Los Angeles Police Historical Society za „podporu LAPD a komunity, ktorej slúži“.

Záľuby, obľúbené veci a zaujímavé fakty

  • Kent rád jazdí na bicykli so svojou manželkou Cynthiou z ich domu na mólo Santa Monica.
  • Jeho hviezdnym znamením sú Váhy.
  • Je veľkým fanúšikom motoristických pretekov a zúčastnil sa mnohých pretekov.
  • Jedným z jeho najpamätnejších momentov na natáčaní Adama-12 bola návšteva filmového režiséra Johna Forda, ktorý bol veľkým fanúšikom seriálu. McCord bol v úžase nad talentovaným režisérom, ktorého obdivoval.
  • Na konci svojej práce na letisku mal Kent nalietaných viac ako 100 hodín.
  • Po stredoškolskej imatrikulácii mu bolo ponúknutých 20 futbalových štipendií.
  • McCord a jeho hviezda Milner hostili nespočetné množstvo telethónov po celej krajine, ako napríklad Variety Club Telethon v Tennessee, na ktorom sa zúčastnili ikony ako Roger Miller, Johnny Cash a Waylon Jennings. Usporiadali tiež každoročný sprievod NBC Macy’s Thanksgiving Day Parade.

Vzhľad a štýl oblečenia

McCord je muž kaukazského etnika a americkej národnosti, ktorý má výšku 6 stôp 1 palec (1,86 m). Vo veku 78 rokov si svoju postavu udržiaval pravidelným bicyklovaním s manželkou. Má zelené oči, kedysi bol prirodzenou brunetkou a na tele nemá žiadne tetovania. Čo sa týka štýlu oblečenia, Kent preferuje ležérne, no trendy oblečenie, od jednoduchých šortiek a košele až po tmavé obleky a spoločenské topánky.

Čistá hodnota a plat

Ako už bolo spomenuté, McCord má za sebou dlhú kariéru herca. celebritynetworth.com odhaduje, že Kentovo čisté imanie je viac ako 1,3 milióna dolárov, pričom jeho plat alebo príjem sa každý rok líši podľa jeho záväzkov. V súčasnosti žije so svojou manželkou v Los Angeles v Kalifornii.