Nevyslovená pravda o hviezde „zlatej horúčky“ – Parker Schnabel

Dalo by sa očakávať, že lukratívny charakter odvetvia ťažby zlata bude dostatočným dôvodom na to, aby sa preslávil. Väčšina ťažiarov a vlastníkov zlata však žije svoj život v relatívnej temnote. Iste, dosahujú určitú úroveň renomé v rámci odvetvia, ale len zriedkavo upútajú pozornosť verejnosti. To robí slávu zlatokopa Parkera Schnabela tak jedinečnou. Parker bol vytrhnutý zo života v anonymite, keď debutoval v sérii Gold Rush na Discovery Channel. Parker Schnabel, tvrdohlavý pracant, ktorý sa venuje svojmu remeslu, sa čoskoro stal obľúbeným medzi divákmi šou.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Parkerom Schnabelom (@goldrushparker) dňa 30. októbra 2019 o 14:55 PDT

ObsahRaný život a rodina

Bol ním Parker Russell Schnabel narodený Rogerovi a Nancy Schnabelovým 22. júla 1994 v Haines na Aljaške v USA a má brata Paysona Schnabela. V súlade s dlhou rodinnou tradíciou ťažby zlata veľkú časť jeho mladosti ovládalo toto odvetvie. Parker, ktorý žije v blízkosti zlatej bane The Big Nugget, ktorú založil jeho starý otec John Schnabel, si pamätá, ako ho od mladosti učili hádzať sa s ťažkými strojmi. Neberie tieto spomienky s ľútosťou, ale oceňuje ich za to, že mu pomohli vybudovať kariéru, ktorú má dnes.

V detstve si tiež rád poľoval a často sa chválil, že celé roky rodina nemusela kupovať žiadne mäso, pričom sa vzdala len jeho úlovkov.

Vzdelávanie

Schnabel má len základné vzdelanie, pretože školu opustil v 16 rokoch, aby mohol naplno investovať svoj čas do baníctva. Hoci bol pripravený zúčastniť sa vysoká škola , použil celý svoj vysokoškolský fond na usporiadanie svojej prvej banskej expedície. Všetky svoje vedomosti o baníctve mu odovzdal jeho otec, starý otec a ďalší baníci, s ktorými sa stretol najskôr v mladosti a neskôr počas svojej kariéry.

Kariéra

Raná ťažba

Parker sa nemotal okolo drobných prác a snažil sa nájsť svoje povolanie, už v roku 2010, keď mal šestnásť rokov, zastával plášť ťažobnej spoločnosti svojho starého otca. Aj keď spočiatku nejaké zažil odmietnutie od ostatných baníkov – skúsenosť, ktorú opisuje ako partiu starých ľudí, ktorým sa nechcelo hovoriť, čo majú robiť – čoskoro dokázal, že vedie baníkov k úspechu za úspechom. V 19 rokoch sa presťahoval na Klondike, aby sa venoval projektom ešte väčšieho rozsahu.

Zlatá horúčka

Discovery Chanel hľadal Parkera od jeho 15 rokov a už vedel, že je to niekto, na koho treba dávať pozor.

Zlatá horúčka sleduje počiny rodinných spoločností ťažiacich zlato, skúma vzostupy a pády tohto odvetvia a Parker Schnabel bol súčasťou predstavenia od prvej série, ktorá mala premiéru 3. decembra 2010 a trvá dodnes. Zatiaľ čo Schnabel v prvých sezónach do značnej miery prevyšoval svoju konkurenciu, ale svoju prvú veľkú prestávku zažil v sezóne 4, keď Parker a jeho tím vyťažili ohromujúcich 1 029 uncí zlata, a odtiaľ jeho úspech len rástol a naďalej prekonával svoju konkurenciu o značné sumy. V čase deviatej sezóny ťažil každú sezónu zlato v hodnote miliónov dolárov a v tej sezóne rozdával 7 427,25 uncí.

pridané Parker Schnabel na štvrtok 28. júla 2016

Parkerov úspech viedol k tomu, že bol uznaný ako jeden z najúspešnejších baníkov v oblasti Klondike, nehovoriac o obrovskej hviezde kvôli popularite show. Schnabel si zahral vo viacerých vedľajších produktoch zo show, vrátane jedného s názvom Zlatá horúčka: Parker's Trail, ktorý nepretržite beží od roku 2017.

Osobný život

Vzťahy a spoločenský život

Parker Schnabel má prekvapivo jednoduchý osobný život. Toľko svojho času venoval banskému biznisu a televíznemu priemyslu, že mu nezostal čas na nič iné. Schnabel mal istý čas podporu vo svojej dlhoročnej priateľke Ashley Young – v istej fáze dokonca pár oznámil, že budú mať dieťa.

Verejnosť však bola zdrvená, keď oznámil, že sa počas ôsmej sezóny šou rozišli. Jeho súčasný vzťah s ňou a dieťaťom nie je známy. Čo sa týka zrelosti, Parker prevzal zodpovednosť za celú záležitosť, keď si uvedomil, že sa nechal svojou prácou pohltiť do tej miery, že už viac neuprednostňoval, a pracoval na ich vzťahu.

Stále chceli pre neho to najlepšie, začali sa šíriť zvesti, že chodí so Sheenou Cowell, asistentkou producenta seriálu, takže sa zdalo logické, že títo dvaja spolu strávili veľa času a vytvorili si náklonnosť.

Verejnosť bola z tejto fantázie hrubo rozčarovaná, keď sa prostredníctvom príspevku na Instagrame odhalilo, že Cowell sa vydala v Srbsku za neznámeho muža.

Napriek tomu, že si Parker vybudoval značné bohatstvo, nevedie okázalý životný štýl. Povedal, že „Nevlastním loď ani žiadne luxusné autá ani luxusný dom. Namiesto toho mám veľké drahé pieskovisko.‘. Veľká časť jeho prostriedkov ide priamo späť do baníctva v akomsi nekonečnom cykle, v ktorom zasvätí svoj život svojmu remeslu. Ani sa veľmi nestýka. Keďže som vstúpil do ťažobného priemyslu taký mladý, bolo ľahké vypadnúť z kontaktu s priateľmi a spolužiakmi. Hovorí, že je to „nepríjemné, ale robím to, čo milujem, takže si myslím, že sa toho vzdáte.“

Vzhľad

Parker Schnabel má tmavohnedé vlasy a oči a chlapčenský postoj, ktorý dopĺňa jeho mladistvé črty. Charakter jeho práce prispieva k jeho svalnatej a zdravej postave, no stále pôsobí ako štíhlejšia postava. Meria 5 stôp 9 palcov (1,72 m) a váži 165 libier (75 kg).

Čistá hodnota a plat

Počas svojho pôsobenia v šou Peter Schnabel objavil zlato v hodnote viac ako 30 miliónov dolárov. Za účinkovanie v šou dostáva aj tučný plat, nahlásené 25 000 dolárov za epizódu. Parker Schnabel nevystatuje svoje bohatstvo ani nemíňa peniaze na autá a majetok, namiesto toho sa radšej drží nižšieho profilu. Ako už bolo povedané, od roku 2020 má Schnabel odhadovanú čistú hodnotu 10 miliónov dolárov.