Nevyslovená pravda o hviezde „zlatej horúčky“ – Dave Turin

Dave Turin je americký inžinier a televízna osobnosť, narodený 21. apríla 1959 v Sandy, Oregon, USA. Je známy z účinkovania v rôznych reality šou, ako je Zlatá horúčka a jej spin-off Dave Turin’s Lost Mine.

ObsahSkorý život

David Turin sa narodil v rodine zo strednej triedy a detstvo na Mt Hood strávil vonku a zaujímal sa o aktivity, ako je rybolov a poľovníctvo. Neexistujú žiadne informácie o jeho ranom vzdelávaní, hoci je známe, že bol futbalistom počas strednej školy.

V tínedžerskom veku začal spolu so svojimi tromi bratmi Danom, Dennisom a Douglasom dláždiť rodinnú pôdu pod vedením svojho otca Jima.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Dave Turin (@grdozerdave ) bude budúci týždeň na stánku Roco B92323 v Bronzovej sieni na @conexpoconagg. Neváhajte a príďte sa osobne stretnúť s Daveom s tímom Roco. ‍♂️🤩 #conexpo #CONEXPOCONAGG #daveturin #roco #conexpo2020 #conexpo

Príspevok zdieľaný používateľom ROCK (@rococrushing) 4. marca 2020 o 9:02 PST

Keďže ich susedia chválili výnimočnú prácu štyroch mladých chlapcov, rodina začala získavaním malých zákaziek na pokládku dlažby v Oregone. Vďaka rastúcej povesti pracovnej dokonalosti sa oficiálne sformovali Jim Turin a synovia , Inc. v roku 1973.

Dave opustil svoje rodinné podnikanie, aby nastúpil na vysokú školu a získal bakalársky titul v odbore stavebné inžinierstvo na Portlandskej štátnej univerzite.

Kariéra

Rodinný podnik

Po získaní diplomu sa Dave vrátil do práce vo svojej rodinnej dlažobnej firme, pretože ekonomika konca 80. rokov bola v kríze a bolo pre neho ťažké nájsť si inú prácu vo svojom odbore. Jeho rozhodnutie pokračovať v rodinnom podniku však bolo pre jeho kariéru správne, pretože ich spoločnosť sa rozšírila o úspešnú asfaltáreň s názvom Mt. Hood Asphalt.

Daveovo prirodzené vodcovstvo sa ukázalo ako pravdivé, keď prevzal vedenie Mt. Hood Rock, skalný lom, ktorý patril aj jeho rodine potom, čo ho získali v roku 1988, krátko po Daveovej promócii. Preto na pozícii manažéra lomu nadobudol skúsenosti s ťažbou a následne sa stal odborníkom na bezpečnosť práce a techniku, v odbore pôsobí viac ako 25 rokov.

Zlatá horúčka – TV debut

Prvýkrát sa objavil v Zlatej horúčke v prvej sezóne série, keď si ho Todd Hoffman priviedol ako hosťujúceho konzultanta, aby riešil problémy posádky počas práce v bani Jim Nail Placer na Aljaške. V tom čase sa v šou objavil iba krátko, pretože jeho hlavnou prácou bola stále spoločnosť jeho rodiny.

Dave Turin, ktorý je presvedčený ísť za svojím snom o zlato a po sľube svojmu otcovi, sa pripojil k Hoffmanovmu tímu v Quartz Creek Claim v druhej sezóne show. Jeho odborné znalosti v oblasti vybavenia boli pre jeho tím užitočné a viedli ho k tomu, aby sa stal jednou z hlavných hviezd a Hoffmanovou pravou rukou až do roku 2017, keď opustil show. Jeho odchod do dôchodku bol spôsobený problémami po súboji s Treyom Poulsonom v poslednej epizóde siedmej sezóny.

Turin svoj odchod zo šou oficiálne oznámil v príspevku na svojej facebookovej stránke , na ktorom sa poďakoval fanúšikom za podporu a vyhlásil, že je čas, aby sa „pohol ďalej“.

V sekcii komentárov sa fanúšikovia rýchlo pýtali na dôvod jeho odchodu do dôchodku, na čo Dave odpovedal, že „žiadna suma peňazí ani zlata nestojí za prácu s neúctivým členom posádky.

Je čas, aby som sa pohol a dal to za hlavu.“

Scott Lewers, výkonný riaditeľ Discovery Channel, ocenil Turinovu úlohu v šou: „Dave Turin sa stal obľúbeným fanúšikom, pretože diváci boli svedkami jeho úspechov, neúspechov a vytrvalosti. Turín si vysoko vážili aj jeho kolegovia baníci, pretože často prejavoval hlboký záujem o ich blaho: „Máme chlapcov s malými deťmi. Máme chlapcov s deťmi na vysokej škole. To zlato je dosť zlata na to, aby výrazne ovplyvnilo ich život.

Zlatá horúčka odohrala svoju prvú sezónu v roku 2011 a odvtedy zaznamenala úspech v televíznych reality show. Šou vysielaná na Discovery Channel a jej dcérskych spoločnostiach po celom svete a bola natočená na rôznych miestach, ako je Kanada, Guyana, Čile a Peru.

jpeg

Stratená baňa Davea Turina – 2019

V roku 2019 bolo oznámené, že v apríli bude debutovať after-show Gold Rush s názvom Dave Turin’s Lost Mine. Séria spin-off sa sústreďuje na Davea pri hľadaní zlata v Lynx Creek v Arizone. Reality show tiež znamenala prvú sériu Discovery, ktorá sa vysielala súčasne na rôznych platformách, ako je napríklad sieťová aplikácia Discovery GO a oficiálna webová stránka. Počas show Dave vytvoril vlastnú banícku posádku, vyhlasujúc, že ​​napriek neskúsenosť jeho člena, tvoria ho ľudia, ktorých si váži.

Na začiatku série bol Dave financovaný zo zdrojov tretích strán, no ako ťažobné práce úspešne napredovali, Dave financoval ťažobné prieskumy sám.

Vo februári 2020 bola vo februári 2020 odvysielaná druhá sezóna relácie, ktorá trvala osem epizód, a bola zameraná na hľadanie zlata v Turíne v tisíckach opustených baní v Montane.

Osobný život

Manželstvo

Dave Turin je ženatý so Shelly Turin, jeho stredoškolskou láskou, s ktorou má tri deti. V súčasnosti je Dave starým otcom štyroch detí a momentálne žije v Greshame v Oregone.

V roku 2016 Dave zverejnil fotografiu, ktorá pripomína jeho 35thvýročie sobáša na svojej facebookovej stránke : „Moje srdce sa stalo tvojím, keď som ťa stretol v 11. triede. Ďakujem, že si moje sladké slniečko, moja najlepšia kamarátka a najúžasnejšia manželka, mama a stará mama. Mám také šťastie, Shelly.

pridané Dave Turin – Gold Rush Dozer Dave na Nedeľa 28. júna 2020

hodnoty

Dave Turin nie je len muž so silnými pracovno-etickými hodnotami, ale má aj silnú vieru v Boha a nesmierne miluje svoju rodinu. Jeho vytrvalosť bola rozhodujúcim faktorom jeho úspech ako baníka : ‚Vždy som bol ten chlap, ktorý sa vždy postaví, vráti sa do boja, obuje si topánky a ide do práce.‘

Čistá hodnota

Dave Turin má odhadovaný čistý majetok 2 milióny dolárov , výsledok jeho nepretržitej práce v lome svojej rodiny ako súčasť baníckej posádky v Zlatej horúčke a vedenie vlastných banských prieskumov.

Vzhľad

Dave Turin je muž bieleho etnika so zelenými očami a hnedými vlasmi. Jeho hmotnosť a postava nie sú známe, hoci má silný vzhľad a tvrdú postavu.

Zaujímavosti

Pre jeho pracovnú morálku, odbornosť v oblasti ťažby a pracovných zariadení ho prezývali Dozer Dave.

Todd Hoffman a Dave boli blízki priatelia, ale po Daveovom odchode zo Zlatej horúčky bolo ich priateľstvo napäté – Turin vyhlásil, že stále niekedy rozprávajú a píšu si, ale nie tak často ako predtým. Je tiež známe, že Turín počas šou často nesúhlasil s Hoffmanovými rozhodnutiami: „To, čo začalo ako skupina, ktorá sa cítila tak blízko ako rodina, sa zmenilo“, vyhlásil Dave .

Dave hovorí, že najťažšia časť ťažby je byť preč od svojej rodiny na dlhší čas.

Daveova manželka Shelly spravuje financie banského podnikania v Dave Turin's Lost Mine.

V čase, keď Dave pracoval v Hoffmanovej posádke v Zlatej horúčke, tím raz preskúmal zlaté bane v Guyane. Táto cesta sa však považovala za neúspešnú, pretože posádka zrejme nazbierala iba dve unce zlata.

V roku 2016 Turín vyjadril svoje pocity z problémov, ktorým Hoffmanova posádka čelila počas siedmej sezóny show Channel Guide Mag: „Začíname vysoko... a potom uprostred sezóny máme toto údolie. Prežil som to a som jedným z lídrov skupiny a bol to jeden z najťažších mesiacov, aké som kedy mal, pretože je tu veľa hádok. Títo chlapci sú rodina a začíname sa rozchádzať vo švíkoch. Tento rozhovor bol zverejnený krátko predtým, ako oficiálne opustil sériu.