Nevyslovená pravda o hviezde kamiónov na ľadovej ceste – Darrell Ward

Darrell Ward bol americký trucker, osobnosť televíznej reality a podnikateľ, narodený 13. augusta 1964 v Rock Creek, Montana, USA. Preslávil sa najmä tým, že sa objavil na kanáli History Ice Road Truckers. Zahynul pri leteckej nehode 28. augusta 2016.

ObsahSkorý život

Darrell, ktorého rodina sa už celé generácie venuje nákladnej doprave, sa o biznise naučil všetko počas svojej mladosti. Ako sa očakávalo od niekoho, kto vyrastal v Deer Lodge, začal sa zaujímať o aktivity, ako je kempovanie, rybárčenie a objavovanie vonku. Začal jazdiť na bicykli a ako tínedžer sa naučil obsluhovať zberné súpravy.

Neexistujú žiadne informácie o mene jeho rodičov, súrodencoch ani o jeho vzdelaní.

Vždy to bola jedna z mojich obľúbených fotiek! ❤❤

pridané Spomienková stránka pre Darrella Warda na Sobota 24. februára 2018

Kariéra

Kariéra kamionistu

Svoju kariéru ako trucker začal už v ranom veku so špecializáciou na zimné jazdenie. Darrell mal najmenej 30 rokov skúseností, keď ho prvýkrát kontaktovali producenti Ice Road Truckers.

Ľadové cestné nákladné autá

Série Ľadové cestné nákladné autá mal premiéru v roku 2007, s vysokou sledovanosťou. Séria reality tejto histórie sa sústreďuje na dobrodružstvá série kamionistov počas šiestich mesiacov, keď jazdia v nebezpečných podmienkach po ľadových cestách v Kanade a na Aljaške, aby počas zimy zásobovali vzdialené a často izolované komunity. Vďaka svojim priaznivým recenziám získali Ice Road Truckers nomináciu na ceny Emmy v kategórii Vynikajúca kinematografia za programovanie literatúry faktu.

Darrell, ktorý vstúpil do obsadenia seriálu v jeho šiestej sezóne v roku 2012, sa stal obľúbeným fanúšikom nielen pre svoju osobnosť, ale aj preto, že pomáhal svojim kamiónovým partnerom a súperom, keď to potrebovali.

Je autodoprava na ľade nebezpečná?

Ťažké mrazivé podmienky v zime a mimoriadne komplikované podmienky na cestách sú to, čo robí z nákladnej dopravy na ľade veľmi nebezpečnú prácu, viac než z akejkoľvek bežnej kamiónovej dopravy.

Jazda v týchto zimných podmienkach s teplotami, ktoré môžu klesnúť z -50 °C až na -70 °C, predstavuje pre kamionistov značné nebezpečenstvo, pretože potenciálne nebezpečenstvo predstavuje mechanické problémy a podchladenie.

Normálne ľadové cesty nie sú v skutočnosti cesty, ale zamrznuté rieky, rybníky, jazerá a iný terén.

Zatiaľ čo v týchto extrémnych podmienkach môže ľad udržať 100 000 libier, ak sa nákladné vozidlo pohybuje, ale iba 60 000 libier v stacionárnych polohách. To znamená, že ťažké vozidlá musia byť vždy v pohybe, aby sa predišlo riziku prasknutia ľadu a potopenia, ale rýchlosť by nemala prekročiť 25 km/h.

Kvôli týmto riskantným a neistým okolnostiam je nákladná doprava na ľade prácou určená len pre skúsených, starších kamionistov. Vo všeobecnosti prepravné agentúry neponúkajú tento druh práce, pretože sú určené len pre špeciálne spoločnosti, ktoré dokážu splniť požadovanú úroveň odbornosti.

Na cestách sa musia kamionisti zásobovať dostatočným množstvom jedla, vody a zdravotníckych potrieb, pretože na týchto cestách nie je veľa zastávok, ak vôbec nejaké, niekedy aj niekoľko stoviek míľ/kilometrov.

Osobný život

Rodina

Aj keď presný dátum, kedy sa Darrell Ward oženil s Gwen Menhusen-Ward, nie je známy, údajne sa uzavreli koncom osemdesiatych rokov a mali spolu dve deti.

Ich najstarší syn Reno nasledoval kroky svojho otca a stal sa tiež kamionistom. Mladšia dcéra Terra pracuje na základnej škole v Kansase a je vydatá za Jarretta Brooksa, s ktorým má dve deti.

Smrť

Darrell Ward tragicky zomrel 28. augusta 2016, keď sa lietadlo, ktoré pilotoval, neúspešne pokúsilo pristáť na letisku Rock Creek v Montane. Pri nehode zomrel aj Wardov kopilot Mark Melotz (56 rokov). K nehode došlo, keď sa dvojica vracala z Texasu, kde sa Darrell zúčastnil The Great American Truck Show v Dallase.

Ward práve dokončil natáčanie Ice Road Truckers 10thsezóny a bol na ceste do Missouly v Montane, aby začal nakrúcať nový značkový dokument o obnove „vrakov lietadiel“, ktorý produkovala spoločnosť History.

Po vyhlásení pilotného svedka, National Transportation Safety Board vyšetroval pád lietadla , ktorý informuje o okolnostiach nehody: „Keď bolo lietadlo na krátkom konečnom priblížení asi 15 stôp nad pristávacou dráhou, náhle sa otočilo o 90° doprava, čo bol podľa svedka uhol náklonu asi 30° až 40°. . Lietadlo pokračovalo v nízkej nadmorskej výške smerom k severnému obvodu letiska, kde narazilo do porastu stromov, potom pokračovalo medzi stromami a zastavilo sa vzpriamene na južnom ramene medzištátnej diaľnice.

Krátko nato vypukol požiar po havárii a pohltil lietadlo.“

Žiaľ, vyšetrovanie po nehode neodhalilo jej príčinu: „Kontrola draku lietadla a motora neodhalila žiadne mechanické anomálie, ktoré by znemožňovali normálnu prevádzku. Dôvod náhlej pravotočivej zákruty počas krátkeho konečného priblíženia sa počas vyšetrovania nepodarilo zistiť.“

Darrellova rodina odhalila nešťastnú správu na svojej oficiálnej stránke na Facebooku a uviedla: „veci, ktoré Darrell miloval najviac, bola jeho rodina vrátane jeho detí, vnúčat a nákladnej dopravy“. Fanúšikovia a vedúci predstavitelia kanála History vyjadrili sústrasť.

Altruizmus

Darrell Ward bol vo svojej komunite známy tým, že bol dobročinným človekom.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#darrellward #iceroadtruckers #irt #canada #trucker #truckerlife #iceroad #iceroadtrucker #bigrig #canada

Príspevok zdieľaný používateľom Lisa (@fandomofmanythings) 28. januára 2020 o 17:39 PST

Pomáhal miestnym orgánom v Montane bojovať s lesnými požiarmi, zbieral finančné prostriedky a svoje vlastné daroval na pomoc obetiam záplav v Louisiane. V čase svojej smrti sa mal objaviť ako maršál nákladného konvoja, aby zbieral prostriedky na špeciálne olympijské hry v Novom Škótsku.

Mesiac po Darrellovej smrti, Truck Convoy ohlásil špeciálny pamätník turné na počesť Warda za účasti jeho syna Rena. The Darrell Ward Tribute Tour, ktorá sa oslavovala 24. septembra, zahŕňala ďalšie televízne hviezdy a priateľov Darrella ako Marc Springer, Todd a Tamera Sturgis, Bruce Lacasse a Darrellov manažér Bob Stanton.

Stanton hovoril o tom, aká dôležitá bola udalosť pre Warda: „Cestovanie do Nového Škótska a postavenie konvoja Marshalla pre konvoj pre špeciálne olympijské hry v roku 2016 Nové Škótsko bolo pre Darrella dôležitou príčinou.

Deň pred jeho nehodou sa on a náš tím porozprávali o tom, aký bol nadšený, že prvýkrát cestuje do východnej Kanady, aby sa stretol so svojimi fanúšikmi a športovcami. Vedeli sme, že Darrell bude chcieť, aby sme dodržali jeho záväzok voči jeho fanúšikom a túto udalosť.

Keď Stanton navrhol účasť svojho tímu na Wardovej pocte, odpoveď, ktorú dostal, bola neprekvapivo sľubná: „Všetci boli na palube, aby sa táto pocta stala na jeho pamiatku úspechom“.

Čistá hodnota

Údajne vodiči nákladných áut dostávajú od 20 000 do 80 000 USD za sezónu jazdy na ľadovej ceste, ktorá môže trvať od šiestich týždňov až po niekoľko mesiacov.

Napriek tomu, že ide o značne štedrú odmenu, snaží sa kompenzovať nebezpečenstvá, s ktorými sa táto práca stretáva.

Okrem Darrellovho platu kamionistu na ľadovej ceste bol platený aj za svoje účinkovanie v Ice Road Truckers, takže Darrell's Ward odhadoval čistý majetok v čase jeho smrti na viac ako 500 000 dolárov.

Fyzický vzhľad

Darrell Ward bol muž bieleho etnika, s peknými črtami, hnedými očami a vlasmi. Hoci jeho hmotnosť a postava nie sú známe, bol silnej postavy.

Zaujímavosti

Objavil sa v časopise Parts Service.

Darrell, samozvaný adrenalínový narkoman, mal rád aktivity vonku a vždy bol pripravený na riskantné, ale vzrušujúce dobrodružstvá.

Jeho priatelia a rodina povedali, že jeho motto akákoľvek cesta, akýkoľvek náklad dokonale vystihovalo jeho osobnosť.

Správa o Darrellovej nehode, ktorú vypracovala Národná rada pre bezpečnosť dopravy, uvádza, že havarované lietadlo viedol obchodný pilot s dlhoročnými skúsenosťami. Wardovo vyhlásenie o smrti zverejnené na jeho facebookovej stránke však znie: „on (Darrell) a jeho druhý pilot havarovali a prišli o život. To spôsobilo zmätok v otázke, či Ward pilotoval lietadlo alebo nie, keďže jeho jedinou známou profesiou bol kamionista.

Chuck Campbell, ktorý bol Darrellov blízky priateľ, oznámil Fox411 : „Poznať Darrella Warda bola česť a privilégium, ktoré si so sebou ponesiem do konca života. Lúčime sa s úžasným mužom, vďaka ktorému sa všetci okolo seba cítili výnimočne. Časť mňa zomrela s ním.'