Nevyslovená pravda o dcére Wayna Gretzkého, Emma Gretzky

ObsahKto je Emma Gretzky, dcéra Wayna Gretzkého?

Emma Gretzky sa narodila v Los Angeles v Kalifornii v USA 28. marca 2003 – jej znamenie zverokruhu je Baran a má americkú národnosť. Je to športovkyňa , ktorá je však najznámejšia ako najmladšia dcéra Wayna Gretzkého, bývalého hviezdneho kanadského profesionálneho hokejistu.

Raný život, rodina a vzdelanie

Emmu vychovávali spolu so svojimi tromi bratmi Ty, Trevorom a Tristanom a jej sestrou Paulinou v Los Angeles ich otec a matka Janet Jones, ktorá je slávnou americkou herečkou – detskou herečkou. rodičia sa stretli v šou Tanečná horúčka a začali spolu chodiť o dva roky neskôr v roku 1987 po opätovnom stretnutí na zápase Los Angeles Lakers.

Vzali sa 16. júla 1988 na ceremónii, ktorá údajne stála Wayna viac ako 1 milión dolárov.

Dvaja Emmini bratia, Ty a Trevor, boli veľmi športoví, hrali hokej, respektíve bejzbal, a Emma sa tiež začala venovať rôznym športom na strednej škole – keď mala 13 rokov, upútala na seba veľkú pozornosť ako slávny kanadský spevák Justin. Bieber zrušil svoju akciu Meet and Greet, len aby sa s ňou mohol stretnúť na jej narodeniny.

Emmina kariéra

Emma bude v roku 2021 maturovať na strednej škole a namiesto toho, aby sa stala profesionálnou atlétkou, plánuje študovať na vysokej škole.

Priatelia, milostný život a vzťahy

Podľa mnohých Waynových fanúšikov je Emma ešte príliš mladá na to, aby chodila, a momentálne sa s nikým nestretáva, no kolujú klebety, že by mohla chodiť so svojou stredoškolskou láskou. Predpokladá sa, že títo dvaja spolu začali chodiť asi pred rokom a že chlapca predstavili jej otcovi, keďže Emma nechce s niekým chodiť, ak im otec nedá palec hore – nekomentovala tieto fámy, takže od augusta 2020 je Emma slobodná, nevydala sa a nemá deti.

Je vysoko spoločenská osoba a má veľa priateľov, čo si môžete všimnúť na fotkách, ktoré nahráva na svoj účet na Instagrame.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Emma Gretzky, na krokoch stať sa jednou z najlepších hráčok na svete! Veľa štastia! ☺️ #rogerscup #couperogers #teniscanada #tenis #emmagretzky #gretzky #futureoftennis #tenisprospect #amazing #followme #unexpected #surpise #happymoments #atp #blondýnka #tennisplayer Navštívte moju stránku na Facebooku Dimitri Sterlin Photography pre viac fotiek! Lajkuj a zdieľaj!

Príspevok zdieľaný používateľom Dimitri (@mrdim) dňa 8. augusta 2017 o 13:50 PDT

Má veľa priateliek a očividne nie je veľmi rada kamarátka s chlapcami.

Záľuby a iné záujmy

Emminým obľúbeným ročným obdobím je leto, pretože si užíva plávanie v mori, jazdu na skútri a plavbu na otcovej lodi. Má rada pobyt v prírode nie je obklopená davmi a hlukom premávky, ale môže dýchať čerstvý vzduch a pozerať sa na hory a kopce – keď je v meste, rada chodí na dlhé prechádzky po parkoch so svojimi najlepšími kamarátkami a na párty chodí len občas.

Je milovníčkou zvierat a má domáceho psa, pričom jej obľúbené zvieratá sú delfíny a jastraby.

Emma cvičí v posilňovni trikrát týždenne a drží trochu prísnu diétu, no zjavne jedáva veľa sladkostí.

Zvyčajne pozerá filmy neskoro v noci a jej obľúbeným hercom a herečkou sú Johnny Depp a Anne Hathaway, zatiaľ čo niektoré z jej obľúbených filmov sú série Piráti z Karibiku, Scissorhands Edward a Les Miserables.

Vek a výška

Emma má 17 rokov. Má dlhé blond vlasy a hnedé oči, jej výška je 5 stôp 6 palcov (1,67 m) a váži okolo 130 libier (58 kg).

Emma Gretzky v dome! #gretzkyschool

pridané Hokejová škola Gretzky na Pondelok 28. júla 2014

Od augusta 2020 jej čistý majetok otca sa odhaduje na viac ako 200 miliónov dolárov, čo z neho robí najbohatšieho súčasného alebo bývalého hokejistu na svete.

Kto je Wayne Gretzky?

Wayne Douglas Gretzky sa narodil v Brantforde v Ontáriu v Kanade 26. januára 1961 – jeho znamenie zverokruhu je Vodnár a má kanadské občianstvo. V National Hockey League (NHL) pôsobil 20 rokov, iba trikrát zmenil tím.

Wayna vychovával spolu so svojou sestrou Kim a bratmi Brentom, Glenom a Keithom v Brantforde ich otec Walter Gretzky, ktorý bol hokejistom, a ich matka Phyllis Leone, ktorá bola v domácnosti – Waynovi rodičia sa vzali v roku 1960.

Wayne sa prvýkrát postavil na korčule predtým, ako mal tri roky, a učil ho jeho otec. vo veku šiestich rokov začal hrať za tím pozostávajúci z detí takmer dvakrát starších ako on. Keď mal 10 rokov, hral za Brantford Nadrofsky Steelers a strelil 378 gólov a napočítal 139 asistencií. Jeho rodina sa presťahovala do Toronta, keď mal 14 rokov, aby mu pomohla pracovať na jeho kariére hokejistu, a v rokoch 1975 a 1976 súťažil v Metro Junior B Hockey League.

V roku 1978 podpísal zmluvu s Indianapolis Racers v rámci Svetovej hokejovej asociácie (WHA), ale na konci roka tím skrachoval a Wayne bol predaný do Edmontonu Oilers, kde zostal až do roku 1988.

Počas hrania za Oilers v roku 1985 bolo zavedené nové pravidlo známe ako „Gretzkyho pravidlo“, ktoré uvádzalo, že ak by boli odpískané dve náhodné penalty, ani jeden tím by nestratil hráča, avšak toto pravidlo bolo v roku 1992 zrušené. V roku 1988 Wayne bol vymenený do Los Angeles Kings, kde zostal do roku 1996 a potom odohral sezónu za St. Louis Blues. Potom podpísal zmluvu s New York Rangers a zostal s nimi až do roku 1999 a oficiálne odišiel do dôchodku 18. apríla 1999 po prehre Rangers s Pittsburghom Penguins. Wayne neskôr uviedol : „Môj posledný zápas v New Yorku bol môj najväčší deň v hokeji... Všetko, čo vás baví na hokejovom športe ako dieťa, šoférovanie na tréning s mamou a otcom, jazda na zápas s mamou a otcom, pozeranie na tribúnu a videnie tvoja mama, otec a tvoji priatelia, to všetko sa zišlo v tej poslednej hre v New Yorku.“

Wayne je aj trochu hercom, keďže sa objavil v americkej telenovele The Young and the Restless v roku 1981 a objavil sa aj v ruskom filme o živote bývalého ruského brankára Vladislava Tretiaka. V roku 1989 bol hosťom v talkshow Saturday Night Live a objavil sa aj v jednej epizóde animovaného komediálneho seriálu Simpsonovci.

Wayne ako spisovateľ vydal svoju prvú knihu – Gretzky: An Autobiography – v roku 1990, po ktorej nasledovala druhá kniha 99: My Life in Pictures v roku 1999. Jeho posledná kniha 99: Stories of the Game vyšla v roku 2016 a stala sa najlepšou knihou. predajcu.