Nevyslovená pravda matky Colina Kaepernicka – Heidi Russo

ObsahKto je Heidi Russo?

Heidi Russo sa narodila v USA v roku 1969 a je zdravotnou sestrou, no najviac uznávaná ako biologická matka bývalého hráča National Football League (NFL) Colina Kaepernicka, ktorý je známy svojou kariérou v San Francisco 49ers. Získala slávu a kontroverziu po tom, ako sa snažila znovu spojiť so svojím synom, keď sa stal slávnym hráčom amerického futbalu.

Bohatstvo Heidi Russo

V polovici roku 2020 sa čistý majetok Heidi Russo odhaduje na viac ako 100 000 dolárov, ktoré zarobila úspešná kariéra zdravotnej sestry.

Väčšinu svojho života pracovala ako zdravotná sestra a na rozdiel od mnohých slávnych matiek nezískava finančnú podporu od svojho syna, pretože títo dvaja nie sú úzko prepojení.

Adopcia

Heidi sa počas dospievania zaplietla do vzťahu s Afroameričanom a v tomto období otehotnela. Po tom, čo sa dozvedel, že je s dieťaťom, ju muž opustil a ona zostala sama znášať tehotenstvo. Hoci ju rodičia presviedčali, že ju ako matku podporia, ona sa necítila pripravená a schopná uspokojiť potreby dieťaťa, a tak dala dieťa na adopciu – adoptovali si ho manželia Teresa a Rick Kaepernickovi. ktorý stratil deti kvôli srdcovým chybám a stal sa Colinom Kaepernickom.

Ako dieťa rástlo, zostala v kontakte s pestúnskymi rodičmi, ktorí jej neustále posielali fotografie jej dieťaťa, no neskôr kvôli neznámym okolnostiam stratili akýkoľvek kontakt. Pokračovala vo svojej kariére zdravotnej sestry, ale neobťažovala sa opätovným spojením so svojím dieťaťom, ktoré žilo šťastný život. Zrazu, počas začiatku Colinovej slávy, ju médiá zachytili kvôli jej snahe o opätovné spojenie.

Kontroverzie a iné snahy

Akonáhle sa Colin stal quarterbackom 49ers, Russo sa snaží s ním stretnúť, pretože ľutovala, že s ním nebola v kontakte, keď vyrastal, neľutovala adopciu, pretože si myslí, že to bolo v tom čase správne rozhodnutie.

Heidi Russo, biologická z Colina Kaepernicka, rozohrávača San Francisco 49ers. Vo veku šiestich týždňov ho dal na adopciu Photo: Getty images

pridané Denný bonus na Nedeľa 12. mája 2013

Colin odmietol jej návrhy, pretože nechcel zradiť výchovu a lásku, ktorú mu dali jeho pestúni. Získala tiež veľa kritiky od jeho fanúšikov, ktorí mali pocit, že sa len snaží využiť Colinov status a peniaze. Napriek tomu, že bola niekoľkokrát odmietnutá, naďalej sa snaží o opätovné spojenie, najmä na sociálnych sieťach. Znovu vyvolala kritiku potom, čo kritizovala svojho syna za jeho protest proti rasovej nerovnosti, kľačiac počas štátnej hymny pred zápasmi. Mnohí jej vyčítali, že to riešila verejne cez sociálne siete, a nie osobne.

Okrem jej snahy o opätovné pripojenie je súčasťou skupiny tzv Linked Thru Love ktorý bol vytvorený, aby pomohol odstrániť stereotypy spojené s matkami, ktoré dali svoje deti na adopciu.

Je tiež súčasťou organizácie Three Strands, ktorej cieľom je pomáhať matkám, ktoré majú problémy, ako aj tým, ktoré práve dali svoje deti na adopciu.

Syn – Colin Kaepernick

Colin vyrastal ako nevlastný syn Kaepernickovcov s dvoma adoptívnymi súrodencami – rodina sa presťahovala do Kalifornie, kde sa začal zaujímať o americký futbal. Hral s mládežníckym tímom a navštevoval strednú školu Johna H. Pitmana, kde sa etabloval ako veľmi atletický hráč, ktorý uspel vo viacerých športoch. Po imatrikulácii dostal množstvo ponúk venovať sa profesionálnemu bejzbalu, keďže ako nadhadzovač získal množstvo ocenení. Odmietol a rozhodol sa hrať americký futbal na vysokej škole.

jpeg

Zapísal sa na University of Nevada, Reno, ktorá mu ponúkla štipendium, a počas svojho pôsobenia v škole pomohol dosiahnuť množstvo víťazstiev. Stále zvažoval kariéru v profesionálnom baseballe a v roku 2009 bol dokonca draftovaný Chicagom Cubs, ale rozhodol sa zostať na vysokej škole. Predĺžil si posledný ročník a prekonal početné školské rekordy. V roku 2011 vstúpil do draftu NFL a v druhom kole draftu si ho vybrali 49ers.

NFL Kariéra a život po nej – Colin Kaepernick

Väčšinu svojej nováčikovskej sezóny strávil ako záložný hráč, počas druhej sezóny strelil svoj prvý touchdown v lige a považovalo sa za štartujúceho v zápasoch za 49ers, čo vyvolalo určitú kontroverziu.

Pomohol tímu počas posezónnej sezóny a priviedol ich k vystúpeniu na Super Bowl XLVII, kde súťažil s Baltimore Ravens, ale prehral. V ďalších rokoch naďalej exceloval, čo viedlo k šesťročnej zmluve v hodnote 126 miliónov dolárov. V sezóne 2015 sa trápil kvôli novému trénerovi a vyjadril túžbu byť vymenený. V roku 2016 bola jeho sezóna plná viacerých zranení vrátane problému s ramenom, ktorý si sezónu vyžiadal operáciu. Po pridaní nového trénera do 49ers mu tím povedal, že nevyhovuje novému systému a vypadol zmluvy a stal sa voľným hráčom.

Po jeho odchode bol niekoľkokrát odmietnutý mnohými tímami NFL kvôli jeho protestným akciám ako hráč 49ers. Po niekoľkých rokoch bez podpisov podal sťažnosť súdny spor s NFL, požadujúc odmenu za tajnú dohodu medzi vlastníkmi NFL, aby ho nepodpísali. Súd sa skončil nezisteným zmierom. Naďalej vyjadruje túžbu hrať a navštevuje tréningy, ale vo väčšine prípadov sa mu vyhýbajú. Potom ho oslovili ďalšie dve ligy amerického futbalu, ale odmietol, pretože nedokázali zodpovedať jeho platu v NFL.

Osobný život

Počas práce zdravotnej sestry sa Heidi stretla s Heathom Russom a obaja začali vzťah, ktorý viedol k manželstvu. Majú spolu tri deti a rodina teraz žije v Denveri v Colorade. V posledných rokoch mlčala o svojom probléme, že sa nedokáže znovu spojiť so svojím synom. Medzitým podporuje rôzne charitatívne aktivity a vyjadruje svoju vieru online. Ona bola jemne prejavujúc podporu afroamerickej komunite, ako je jej syn, vysielaním rôznych obhajcov, aby poskytli náležité práva afroamerickým obetiam zločinu alebo nenávisti.