• Hlavná
  • Herci
  • Nevyslovená pravda manželky Willema Dafoea – Giada Colagrande

Nevyslovená pravda manželky Willema Dafoea – Giada Colagrande

ObsahRaný život, rodina, vzdelanie

Talianska herečka a režisérka Giada Colagrande sa narodil 16. októbra 1975 v Pescare, Abruzzo, Taliansko. Študovala v Taliansku, Austrálii a Švajčiarsku av roku 1995 sa presťahovala do Ríma a začala točiť dokumentárne filmy a videoart o súčasnom umení.

O jej rodine ani výchove nie je nič známe.

Kariéra

Giadove filmy sú známe svojim jedinečným pohľadom na stav človeka v modernej zdravotnej starostlivosti. V rokoch 1997 až 2000 sa zapojila do umeleckého projektu VOLUME a vytvorila sériu videoportrétov siedmich súčasných umelcov vrátane Bernharda Rüdigera, Gianniho Dessího, Sol LeWitta, Alfreda Pirriho, Raimunda Kummera, Jannisa Kounellisa a získala od nich medzinárodné uznanie.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

ďakujem @jmontbarron za takéto #krásne #obrázky #fotenie od #skvelého #umelca #jeannettemontgomerybarron

Príspevok zdieľaný používateľom Giada Colagrande (@giadacolagrande) dňa 25. júna 2019 o 1:04 PDT

Urobila tri krátke filmy – Carnaval v roku 1997, Fetus – 4 prináša smrť v roku 1999 a č.3 v roku 2000.

V roku 2002 sa objavila vo svojom prvom celovečernom filme Aprimi il Cuorse (Open My Heart), kde hrala, produkovala, napísala a režírovala drámu. Film mal premiéru na filmovom festivale v Benátkach v roku 2002 a potom bol vybraný niekoľkými ďalšími medzinárodnými filmovými festivalmi, vrátane filmového festivalu Tribeca v roku 2003. Získala všeobecné uznanie a ocenenia, vrátane ceny za najlepšiu réžiu na filme Sulmonacinema 2003 a na medzinárodnom stretnutí kín v Paríži. v roku 2002. Bola tiež nominovaná za najlepšiu novú réžiu v roku 2003 na Striebornej stuhe.

V roku 2005 si zahrala a napísala film Before It Had a Name – medzinárodný názov je Black Widow – s manželom bol tento film jej prvým anglickým scenárom. Film mal premiéru v roku 2005 na filmovom festivale v Benátkach a bol uvedený na iných medzinárodných festivaloch vrátane San Sebastianu.

V roku 2010 napísala a režírovala A Woman, v ktorej Willem hral po boku Stefanie Rocca a Jessa Weixlera. Film získal cenu Controcamp Italiano na filmovom festivale v Benátkach 2010.

V roku 2012 vytvorila tretí krátky film zo série PRADA The Miu Miu Women’s Tale – The Woman Dies.

V tom istom roku napísala a režírovala aj Život a smrť Mariny Abramović od Boba Wilsona – dokument sleduje ikony divadla, vrátane Mariny Abramović a Boba Wilsona, a zahrali si v ňom Willem Dafoe, Abramovic a Antony Hegarty, ktorý mal premiéru v roku 2012 na filmovom festivale v Benátkach. a bol premietaný v múzeu Louvre v Paríži a MoMA v New Yorku.

Giada a Abramovič opäť spolupracovali v roku 2013 na krátkom filme The Abramovic Method, ktorý bol uvedený v niekoľkých múzeách umenia po celom svete, ako aj na filmovom festivale v Benátkach.

V roku 2014 sa objavila v krátkom filme Castello Cavalcanti od Wesa Andersona a Pasolini od Abela Ferrara.

V roku 2016 napísala, hrala a režírovala PADRE, v hlavných úlohách Willem Dafoe, Franco Battiato a Marina Abramović. Film mal premiéru v októbri 2016 na Medzinárodnom filmovom festivale v Morelii a stále sa premieta na filmových festivaloch po celom svete.

Svoje skladanie, spev a písanie debutovala v roku 2017 v projekte THE MAGIC DOOR, ktorý vytvorila s Vincenzom Zitellom a Arthuanom Rebisom.

Kto je Willem Dafoe?

William ‚Willem‘ James Dafoe sa narodil 22. júla 1965 v Appletone, Wisconsin, USA, je známy tým, že má charakteristický drsný hlas. Počas svojej hereckej kariéry získal množstvo ocenení vrátane nominácií na tri Zlaté glóbusy a štyri ceny Akadémie. Spolupracoval s filmármi ako Wes Anderson, Abel Ferrara, Paul Schrader a Lars von Trier.

Bol prvým členom experimentálnej divadelnej spoločnosti Wooster Group, s ktorou sa objavil v mnohých produkciách a predtým, ako sa dostal do filmového priemyslu, cestoval so skupinou po Amerike a Európe.

V roku 1980 mal mať svoj filmový debut v Nebeskej bráne, no počas produkcie bol nahradený. Vo filme The Loveless z roku 1982 získal svoju prvú hlavnú úlohu, čo mu pomohlo získať ďalšie dve úlohy hlavného antagonistu vo filme Streets of Fire z roku 1984 a v roku 1985 vo filme Žiť a zomrieť v L.A. v roku 1986 za rolu seržanta Eliasa Gordona vo filme Vojnový film Olivera Stonea, Platoon, získal svoju prvú nomináciu na Oscara.

V roku 1988 sa objavil v dvoch kontroverzných filmoch – v Mississippi Burning a vo filme Martina Scorseseho Posledné pokušenie Krista ako Ježiša. Potom, čo sa objavil iba v malých úlohách, spolupracoval s režisérom Paulom Schraderom na sérii šiestich filmov, ktorá začala snímkou ​​Light Sleeper v roku 1992. V roku 1993 hral v erotickém thrilleri Body of Evidence, potom si zahral v roku 1994 vo filme Clear and Present Danger. , Anglický pacient z roku 1996, Rýchlosť 2: Tempomat v roku 1997 a The Boondock Saints z roku 1999.

Za stvárnenie Maxa Schrecka vo filme Shadow of the Vampire z roku 2000 bol nominovaný na svoju druhú Oscara. V roku 2002 hral Normana Osborna vo filme Spider-Man a v roku 2003 záporáka vo filme Once Upon a Time in Mexico.

Hral Carsona Claya vo filme z roku 2007 s názvom Prázdniny pána Beana a v roku 2009 si zahral v jednom zo svojich troch filmov s Larsom von Trierom, experimentálnom filme Antikrist. V roku 2014 sa objavil v populárnych filmoch vrátane „John Wick, The Fault in Our Stars“ a The Grand Budapest Hotel.

Naposledy bol vo veľmi očakávanom filme z roku 2017 Vražda v Orient Expresse a v roku 2019 si zahral vo filme Maják po boku Roberta Pattinsona.

Venoval sa aj hlasovému herectvu – v roku 2003 nahovoril Gill vo filme Hľadá sa Nemo a svoju rolu si zopakoval v pokračovaní Hľadá sa Dory z roku 2016. Svoj hlas prepožičal aj adaptáciám videohier, ako napríklad Hľadá sa Nemo v roku 2003, James Bond 007: Všetko alebo nič 2004 a Beyond: Two Souls v roku 2013.

Willem tiež stvárnil pár ľudí zo skutočného života – v roku 1994 hral T.S. Eliot vo filme Tom & Viv, v roku 2014 stvárnil Piera Paola Pasoliniho v Pasolini a v roku 2018 stvárnil Vincenta van Gogha vo filme At Eternity’s Gate, za ktorý bol nominovaný na Oscara za najlepšieho herca.

Jeho čistý majetok sa v polovici roku 2020 odhaduje na 24 miliónov dolárov.

Osobný život

Giada sa s Willemom zoznámila prostredníctvom spoločných priateľov v roku 2004 v Ríme. 24. marca 2005 po roku randenia Willem požiadal o ruku a na druhý deň sa vzali, pričom jej redaktor a jeho manažér boli svedkami.

Je nevlastnou matkou Willemovho syna Jacka Dafoea, ktorý sa narodil v roku 1982, jeho matkou je divadelná režisérka Elizabeth LeCompte. Giada a Willem spolu nemajú žiadne deti a svoj čas delia medzi New York a Taliansko

O svojom osobnom živote je veľmi ticho a rada ho udržiava v súkromí.

Vzhľad

Giada má tmavohnedé oči a čierne vlasy. Je vysoká 5 stôp 5 palcov (1,65 m).

Čistý majetok a plat

Jej čistý majetok sa odhaduje na 6 miliónov dolárov.