• Hlavná
  • Herci
  • Nevyslovená pravda manželky Tommyho Chonga – Shelby Chong – Wiki

Nevyslovená pravda manželky Tommyho Chonga – Shelby Chong – Wiki

ObsahKto je Shelby Chong?

Shelby Chong je americká komička, herečka a tiež producentka, ktorá je však svetu známa najmä ako manželka slávneho komika a herca Tommyho Chonga. So svojím manželom sa objavila v niekoľkých filmoch, medzi inými aj v snímke Cheech & Chong The Corsician Brothers (1984).

Shelby Chong Nevyslovená pravda – rodné meno, vek, detstvo a vzdelanie

Shelby sa narodila ako Shelby Fiddis 1. februára 1948 v Los Angeles, Kalifornia, USA, detstvo prežila v Hollywoode, takže od malička sa zaujímala o herectvo.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Peknú nedeľu od Viktórie!!! Dnes večer tu robíme show !!!!❤️♥️#cheechandchong #chongschoice

Príspevok zdieľaný používateľom Shelby Chong (@funnyshelby) 6. októbra 2019 o 16:38 PDT

Na strednú školu sa však presťahovala do Kanady a odišla na strednú školu Gladstone vo Vancouveri v Britskej Kolumbii, z ktorej maturovala v roku 1966.

Kariéra

Svoj záujem zmenila z herectva na komédiu a začala vystupovať v miestnych komediálnych kluboch v Los Angeles. Ako sa zlepšovala, stretávala sa s ďalšími komikmi a hercami, vrátane svojho budúceho manžela Tommyho Chonga. Obaja sa čoskoro stali párom a zosobášili sa v roku 1975. Odvtedy sa Shelbyho kariéra zmenila k lepšiemu a objavila sa v niekoľkých filmoch a niekoľko z nich aj produkovala.

Svoju kariéru na obrazovke začala v roku 1980 menšou úlohou vo filme Cheech a Chong's Next Movie a pokračovala v účinkovaní vo filmoch počas 80. rokov, ako napríklad Pekné sny (1981), ktorý tiež produkovala, potom Things Are Tough. All Over (1982) a The Corsican Brothers od Cheech & Chong. Ako herečka zostala aktívna až do roku 2010, ale neurobila veľa pozoruhodných vystúpení, hrala iba vo filme Sandman v roku 1993. Viac sa však sústredila na produkciu a nedávno v roku 2019 produkovala film Homewrecker. Od roku 1996 do roku 2000 bola tiež predskokanom pre svojho manžela a jeho komediálneho partnera Cheecha Marina.

Po rozchode Cheecha a Chonga sa Shelby oficiálne stala jeho partnerkou, no akonáhle sa legendárne komediálne duo opäť spojilo, Shelby bola znížená na úvodnú akciu pre oboch.

Shelby Chong Čistá hodnota, výška, hmotnosť a vzhľad

Hoci Shelbyina kariéra nebola taká úspešná ako kariéra jej manžela, stále sa jej podarilo získať uznanie a jej bohatstvo sa výrazne zvýšilo. Podľa dôveryhodných zdrojov sa odhaduje, že čisté imanie Shelby Chong je začiatkom roku 2020 až 4 milióny dolárov.

Shelbyho skvelý vzhľad tiež prispel k jej popularite, keďže je vysoká 5 stôp 4 palce (1,65 m), pričom váži približne 119 libier ~ 54 kg.

Jej dôležité štatistiky sú 32-26-32 palcov a má hnedé oči, zatiaľ čo jej vlasy sú blond. Shelby hovorila o svojom používaní botoxu a uviedla, že ho používa každé štyri mesiace.

Osobný život Shelby Chong, manželstvo, deti

Shelby a Chong začali svoju romantiku po Tommyho rozvode v roku 1974, privítali svoje prvé dieťa, syna Parisa, a nasledujúci rok sa oženili. Ich druhé dieťa, Gilbran, sa narodilo v roku 1981 a o päť rokov neskôr pár privítal tretie dieťa a jedinú dcéru Precious Chong. Predtým, ako mali svoje druhé dieťa, si obaja adoptovali Marcusa Wyatta, ktorého biologickým otcom bol Martin Wyatt.

Shelby aj Tommy sú zástancami marihuany a hovorili o svojom fajčení, väčšinou Tommyho, pričom Shelby priznala, že Tommy je ešte zábavnejší, keď je vysoko.

Manžel Shelby Chong, Tommy Chong

Thomas Bing Kin Chong sa narodil 24. mája 1938 v Edmontone v kanadskej Alberte a je synom Lorny Jean, čašníčky, ktorá má škótsko-írsky kanadský pôvod, a Stanleyho Chonga, ktorý je Číňan a pracoval ako vodič kamiónu v r. Kanada. Bol problémovým dieťaťom a strednú školu opustil, keď mal 16 rokov. V tom čase začal hrať na gitare a s pribúdajúcim vekom začal hrať s hudobnými skupinami.

Kariéra

Začiatkom 60. rokov sa jeho hudobná kariéra rozvíjala a bol súčasťou soulovej skupiny The Shades. S nimi pracoval na niekoľkých albumoch a so spoluhráčom Bobbym Taylorom založil nočný klub Blue Balls. Bohužiaľ, niekedy ho manažér skupiny vyhodil za to, že meškal na koncert. Stal sa hviezdou koncom 70. a začiatkom 80. rokov s komediálnym duom Cheech a Chong, po boku Cheecha Marina. Obaja hrali v niekoľkých filmoch a absolvovali turné po USA, pričom vydali niekoľko komediálnych albumov, z ktorých štyri boli nominované na cenu Grammy za najlepší komediálny album.

Tommy Chong sa vo svojej osobnej košeli Skullface Project usmieva a vyzerá dobre!

pridané FATBOL na Pondelok 10. októbra 2016

Po rozchode Cheecha a Chonga Tommy pokračoval vo svojej kariére, ale nemal veľký úspech, okrem úlohy Lea v televíznom seriáli That 70's Show (1999-2006) a naposledy ako Ezra v sci-fi. horor Color Out of Space (2019), v ktorom si zahrali Nicolas Cage, Joely Richardson a Madeleine Arthur.

Problémy so zákonom

Tommy čelil právnym problémom niekoľkokrát vo svojom živote kvôli užívaniu marihuany vrátane toho, že bol súčasťou operácie Pipe Dreams. Našťastie sa zúčastnil súdneho procesu po uzavretí dohody s americkým prokurátorom úradu Western District of Pennsylvania a nakoniec si odpykal svoj deväťmesačný trest v nápravnom ústave Taft.

Jeho spolubývajúcim bol Jordan Belfort, známy ako pôvodný Vlk z Wall Street. Tommy bol ten, kto inšpiroval a povzbudil Jordana, aby napísal svoje spomienky, a stále sú dobrými priateľmi.

Osobný život a čistá hodnota

Predtým, ako sa Tommy stretol so Shelby, mal za sebou jedno neúspešné manželstvo v roku 1960, oženil sa s Maxine Sneed, ktorá má černošský kanadský a čerokíjsky pôvod. Obaja boli manželmi do roku 1970 a majú spolu dve dcéry, Rae Dawn a Robbi Chong.

Zostal verný svojej podpore marihuany a teraz je pravidelným prispievateľom časopisu Cannabis Culture Magazine a zároveň je členom poradnej rady NORML (Národná organizácia pre reformu zákonov o marihuane).

V roku 2012 Tommy čelil svojej prvej diagnóze rakoviny, rakovine prostaty, ale po použití konopného oleja uviedol, že bol vyliečený. V roku 2015 mu však diagnostikovali rakovinu hrubého čreva a konečníka, no podarilo sa mu aj poraziť túto hroznú chorobu. On tiež hovoril o svojich tanečných lekciách čo ovplyvnilo celý jeho stav.

Čistý majetok Tommyho Chonga sa začiatkom roku 2020 odhaduje na približne 8 miliónov dolárov.