• Hlavná
  • Herci
  • Nevyslovená pravda manželky Jasona Batemana – Amanda Anka

Nevyslovená pravda manželky Jasona Batemana – Amanda Anka

Amanda Anka je americká herečka, ktorá je možno známejšia ako manželka Jasona Batemana, hviezdy Arrested Development. Amanda sa do centra pozornosti dostala aj po tom, čo v roku 2017 obvinila Andreho Balazsa, jedného z najbohatších newyorských hotelierov, zo sexuálneho obťažovania.

ObsahRaný život a rodina

Amanda Katherine Anka sa narodila 10. decembra 1968 v New Yorku v USA, takže jej znamenie zverokruhu je Strelec a má americkú národnosť. Amanda sa narodila ako druhá dcéra Paula Anka a Anne de Zogheb. Paul Anka, Amandin otec, je známy kanadský hudobník a skladateľ, ktorý získal americké občianstvo v roku 1990 – jeho najobľúbenejšie piesne sú Lonely Boy (1959) a Diana (1957). V roku 2005 bolo Paulovo meno uvedené na kanadskom chodníku slávy.

https://www.facebook.com/PureDestiny001/photos/a.438681352916236/748780971906271/?type=3&theater

Anne de Zogheb, ktorá sa narodila libanonskému otcovi a matke Angličanke, a zdobila obálku francúzskej Elle, keď mala len 17 rokov Helmut Newton, Bert Stern a Richard Avedon, najuznávanejší fotografi tých čias, bojovali za právo spolupracovať. Anne a stala sa jednou z nich najviac fotografovaných modelov v 60. rokoch.

Rodičia Amandy sa rozviedli v roku 2001, jej otec im vzal dom, v ktorom bývali, zatiaľ čo jej matka vzala zbierky majstrovských diel, ktoré nazhromaždila počas svojho života. V roku 2008 sa Paul Anka oženil s americkou herečkou a modelkou Annou Åbergovou, zatiaľ čo Anne Anka sa znovu nevydala a v roku 2017 zomrela.

Amandine talentované sestry

Amanda má štyri sestry: Alexandru narodenú v roku 1966, Aliciu (1970), Antheu (1971) a Ameliu v roku 1977. Alexandra Anka bola asistentkou produkcie v rôznom štábe a v roku 1989 pracovala na dobrodružnej komédii Vojsko Beverly Hills s Craigom T. Nelson, Shelley Long a Betty Thomas. Anthea Anka je skúsená scenáristka, ktorá pracovala na filmoch ako Alleycats (2016) či Battlecreek (2017).

Vzdelanie

Amanda maturovala na miestnej strednej škole v New Yorku v roku 1986. Nikdy nezverejnila žiadne podrobnosti o vysokej škole, na ktorej študovala (ak vôbec).

Kariéra

Prvé kroky v herectve

V roku 1991 Amanda debutovala ako herečka v pozadí v sci-fi komédii Frankenstein: The College Years a čoskoro začala dostávať ďalšie úlohy a objavovať sa v takých televíznych filmoch ako Buffy, premožiteľka upírov (1992) (nezamieňať s populárnym televíznym seriálom). v hlavných úlohách Sarah Michelle Gellar, The Last Job (1993) a Cityscrapes: Los Angeles (1994).

V roku 1994 získala úlohu Patti v epizóde Teen Angel zo série Renegade. V roku 1996 sa objavila ako Barbara v troch epizódach pôvodnej série Beverly Hills, 90210, a neskôr sa objavila v takých televíznych seriáloch ako Diagnosis Murder, Totally Spies! a ER. Čo sa týka filmov, získala rolu zástupkyne Miny vo filme Cherry Falls (2000), rolu Venuše v Bobovom videu (2000) a hrala Trampu vo filme Sol Goode (2003).

Ďalšie a najnovšie práce

Amanda, ktorá rozvíjala svoju hereckú kariéru, sa usilovne snažila, aby si ju všimli moderní režiséri s úspešnými projektmi, no získala len vedľajšie úlohy v relatívne priemerných filmoch. V roku 2004 hrala dôstojníka v Taxi Tima Storyho, ktorý mal v porovnaní s pôvodným filmom Luca Bessona väčšinou negatívne recenzie. V roku 2006 Amanda stvárnila publicistku v televíznom prijímači av roku 2007 získala danú rolu Smoke v sérii Batman. Od roku 2007 do roku 2008 sa objavila iba v niekoľkých epizódach seriálov ako Notes from the Underbelly a Bones. V roku 2010 bola Louisou vo filme Ingenious a potom získala rolu Marge vo filme Sofie Coppolovej Somewhere, kde si zahrali Elle Fanning a Stephen Dorff.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#happybirthday to #amandaanka – ❤️

Príspevok zdieľaný používateľom Aleen Keshishian (@aleenkeshishian) 10. decembra 2017 o 15:05 PST

V rokoch 2012 až 2014 pracovala ako dabérka pre televízny seriál The Greatest Event in Television History a jej najnovšou úlohou bola rola Belindy vo filme The Fosters v roku 2014. Potom ju fanúšikovia mohli zachytiť iba v seriáli The Morning Show, z ktorých v roku 2019 koprodukovala jednu epizódu s názvom In the Dark Night of the Soul It's Always 3:30 in the Morning.

Amanda Anka obvinila hoteliera Andreho Balazsa zo sexuálneho obťažovania

V roku 2017 New York Times zverejnili Amandine obvinenia z toho, že ju Andre Balazs v roku 2014 ohmatával. Majiteľ takých luxusných hotelov ako Chateau Marmont, Mercer a The Standard, ktoré sa všetky nachádzajú v New Yorku, Andre Balazs zorganizoval večeru a okrem iného pozvala hercov ako Charlie Day, Jason Sudeikis, Jennifer Aniston a mnoho ďalších – Amanda Anka bola pozvaná spolu so svojím manželom Jasonom Batemanom.

Prítomnosť jej manžela však Amandu neochránila pred tým, ako Andre údajne strčil ruku pod Amandinu sukňu a hmatal ju v rozkroku, keď kráčala po schodoch. Amanda sa na tieto činy okamžite sťažovala svojmu manželovi a Jason údajne napľul hoteliérovi do tváre svoju žuvačku a okamžite opustil párty. Manželka Charlesa Day, Mary Elizabeth Ellis, videla celý incident a podelila sa o svoje myšlienky neskôr: „Bola som svedkom správania André Balazsa, ktoré bolo nevhodné a urážlivé“. Amanda nebola prvá, kto obvinil Andreho zo sexuálneho obťažovania, jeho bývalá zamestnankyňa, ktorá požiadala The New York Times, aby jej meno utajili, povedala, že sa stala obeťou jeho urážlivého a hrubého správania. Elodie Trouche, bývalá osobná asistentka pána Balazsa, bola v roku 2011 svedkom aj jeho útočných akcií voči iným ženám.

Osobný život, manžel Jason Bateman

Amanda Anka chodila dva roky s americkým hercom, režisérom a producentom Jasonom Batemanom, kým ju v roku 2000 požiadal o ruku a pár sa zosobášil 3. júla 2001. 28. októbra 2006 Amanda porodila ich prvú dcéru Francescu Noru Bateman. a 10. februára 2012 pár privítal svoju druhú dcéru Maple Sylvie Bateman.

Amanda vraj Jasona veľmi ovplyvňuje, keďže bol zrejme závislý od drog a alkoholu. Jason začal svoju kariéru skoro a nemohol odolať skúšaniu všetkých nových vecí, ktoré stretol vo svojom živote, pričom príliš nepremýšľal o tom, či sú dobré alebo zlé. Keď Amanda pochopila, že ich vzťah je vážny, dala mu ultimátum, aby prestal piť a navštevoval anonymné stretnutia alkoholikov.

Dodala tiež, že ho nežiadala, aby prestal navštevovať večierky alebo už nikdy nepil, ale prosila ho, aby prestal toľko piť. Jason neskôr priznal, že Amanda mu zachránila kariéru, pretože neveril, že sa bez jej pomoci dokáže zbaviť svojich zlých návykov: „V dvadsiatke robíte isté veci, ktoré sa nehodia do tridsiatky a určite nie do štyridsiatky. Nakoniec vyrovnáte váhy a je čas posunúť sa ďalej a stať sa dospelým a začať znova tvrdo pracovať a ísť spať o niečo skôr, Jason zdieľané v jednom zo svojich rozhovorov.

Kto je Jason Bateman?

Amandin manžel Jason Kent Bateman sa narodil 14. januára 1969 v Rye v štáte New York, USA.

Jason začal svoju hereckú kariéru, keď mal 12 rokov, keď v roku 1981 získal rolu Jamesa Coopera Ingallsa v populárnom televíznom seriáli Malý domček na prérii. Jason kvôli svojej pracovnej vyťaženosti vynechal veľa hodín, pretože jeho ďalšie projekty Silver Spoons, Just a Little More Love a Teen Wolf Too mu zabrali všetok čas, takže Jason v skutočnosti nikdy nezmaturoval na strednej škole, ale venoval sa svojej hereckej kariére a nikdy neľutoval svoju voľbu. Najviac ho preslávila hra vo filme Arrested Development, v ktorom získal rolu Michaela Blutha, Bad Words a Juno. Čo sa týka jeho najnovších diel, môžeme ho vidieť ako Terryho Maitlanda v sérii The Outsider a ako Martina Martyho Byrdeho v Netflix’ Ozark.

Vzhľad, štýl oblečenia

Amanda má dlhé tmavohnedé vlasy a hnedé oči. Je vysoká 5 stôp 4 palce (1,63 m) a váži okolo 127 libier (58 kg), jej dôležité štatistiky momentálne nie sú k dispozícii. Čo sa týka štýlu obliekania, rada nosí vysoké opätky a blejzre, väčšinou sa drží noblesných outfitov.

Od roku 2020 je čistý majetok Amandy údajne ukončený 1 milión dolárov , ale zvyčajne je spojená s majetkom svojho manžela Jasona Batemana, ktorý sa odhaduje na viac 30 miliónov dolárov . V roku 2013 Amanda a Jason kúpili dom v Beverly Hills za 3 milióny dolárov, v ktorom predtým býval populárny americký herec Ernest Borgnine. Za päť rokov si Amanda a Jason kúpili ďalší dom v blízkosti ich sídla za o niečo menej ako 2 milióny dolárov.