• Hlavná
  • Herci
  • Nevyslovená pravda manželky Henryho Winklera – Stacey Weitzman

Nevyslovená pravda manželky Henryho Winklera – Stacey Weitzman

ObsahKto je Stacey Weitzman?

Stacey Weitzman je americká herečka, filmárka, podnikateľka a aktivistka, no možno najznámejšia ako manželka slávneho hollywoodskeho veterána. hviezda – herec, producent, režisér a komik Henry Winkler . Stacey sa stala slávnou a dobre známou vďaka svojej úlohe v dramatickom filme Safe v roku 1995. Predtým, ako začala hrať v televíznom seriáli As Told by Ginger a dramatickom filme The Touch, vlastnila Stacey firmu pre styk s verejnosťou. Často ju môžeme vidieť, ako sa s manželom zúčastňuje rôznych akcií a podporuje jeho viaceré projekty.

Spolu so svojím manželom pomáhala Stacey mnohým detským programom prostredníctvom ich produkčnej spoločnosti. V roku 1990 pár spolu so šiestimi ďalšími pármi, napríklad Stevenom Spielbergom a Kate Capshaw, spoluzaložil Children’s Action Network. Táto charitatívna organizácia pomohla poskytnúť bezplatné očkovanie pre 175 000 detí na celom svete a zapojila sa do národnej kampane adopcie.

Stacey Weitzman Vek, vzdelanie a raný život

Stacey Cooper Furstman sa narodila 15. novembra 1947 v Los Angeles, Kalifornia, USA. Jej otec pracoval v súkromnej kancelárii, zatiaľ čo jej matka bola zdravotná sestra.

Keď bola mladá, navštevovala tanečnú školu a chcela študovať módne návrhárstvo na vysokej škole. Napriek tomu ju otec presvedčil, aby študovala ekonómiu a obchod na University of North California. Po promócii odišla do New Yorku, kde v roku 1968 stretla svojho prvého manžela, právnika v oblasti zábavy Howarda Weitzmana, a po krátkom romániku sa pár 19. októbra 1969 zosobášil. Pár privítal syna Jeda Weitzmana v r. 1971, ale ich manželstvo netrvalo dlho a pár sa v roku 1976 rozviedol.

Vzťah s Winklerom

Stacey sa so svojím budúcim druhým manželom Henrym Winklerom stretla neskôr v tom istom roku v obchode s odevmi Jerryho Magnina v Beverly Hills v Los Angeles, ktorý bol klientskou firmou jej PR.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Na odovzdávaní cien Zlatý glóbus 2019 ✨ . . . #darcycarden #billhader #mannyjacinto #jameelajamil #williamjacksonharper #kristenbell #teddanson #goldenglobes2019 #goldenglobeawards2019 #henrywinkler #staceyweitzman #barry #barryhbo #hbo #thegoodplace #nbc

Príspevok zdieľaný používateľom Fanpage D’arcyho Cardena (@darcycardenfanpage) 9. mája 2019 o 13:40 PDT

V tom čase už bol Henry hviezdou seriálu Happy Days – keď sa stretli, bola to zrejme láska na prvý pohľad. Stacey sa k nemu presťahovala o päť mesiacov neskôr a presťahovala sa do jeho domu v Hollywood Hills so svojím štvorročným synom Jedom a psami Amandou a Percym, obaja Yorkovci. 5. mája 1978 sa pár uzavrel v synagóge na Manhattane, kde mal Henry pred rokmi bar micva. Ich prvá dcéra Zoe Winkler sa narodila v roku 1980, zatiaľ čo syn Max Daniel sa narodil 18. augusta 1983. Aj keď vyrastali v Hollywoode, tieto dve slávne deti mali pozoruhodne normálnu výchovu.

Zoe sa stala predškolskou učiteľkou, z Jeda Weitzmana vyrástol manažér hudobných talentov a Max nasledoval svojho otca do zábavného priemyslu ako filmový a televízny režisér a scenárista.

Kariéra Stacey Weitzmanovej

Keď Stacey vyštudovala vysokú školu, otvorila si svoju módnu PR firmu. Jej firma sa stala veľmi úspešnou a čoskoro prilákala klientov ako Jag a Van Cleef & Arpels. Prvým angažmánom Stacey v hollywoodskom svete bola práca na filmovej dráme Safe, ktorú obsadila, a objavila sa v nej ako hosť v niekoľkých scénach.

Jej pokus stať sa herečkou sa stal dvakrát, po prvé v roku 2001 v akčnej komediálnej animácii As Told by Ginger, v ktorej prepožičala svoj hlas postave menom Muffin. Potom v roku 2005 sa Stacey objavila v dráme Touch s Kristia Knowles, Brooke Morgan, Shauna Bartel, Cree Ivey a Julia Jarvis. Ako sama sa objavila aj v televíznom seriáli E! Live from the Red Carpet v roku 2019, Entertainment Tonight a Celebrity Page v roku 2020.

Prežil rakovinu

V roku 2001, krátko po tom, čo jej dcéra Zoe šla na vysokú školu, diagnostikovali Stacey Weitzmanovej rakovinu prsníka – po testoch podstúpila intenzívnu chemoterapiu a podstúpila lumpektómiu.

Žiaľ, po niekoľkých rokoch sa jej rakovina vrátila a tentoraz podstúpila dvojitú mastektómiu a odvtedy žila bez rakoviny. Táto choroba postihla jej rodinu a teraz sa spolu s manželom zapájajú do humanitárnej práce, čím zvyšujú povedomie žien, aby chodili na pravidelné prehliadky.

Stacey Weitzman Čistá hodnota

Stacey Weitzman nespomenula svoj plat a príjem, takže je ťažké určiť jej čistý majetok. Jej manžel Henry je v tejto veci oveľa transparentnejší a vieme, že má hodnotu až 30 miliónov dolárov. Pred niekoľkými rokmi zarobil z predaja svojej knihy asi 3,5 milióna dolárov a vieme, že jazdí na aute Lexus v hodnote len 15 000 dolárov.

Manžel Stacey Weitzman Henry Winkler

Henry Franklin Winkler sa narodil 30. októbra 1945 na Manhattane, New York City, USA. Jeho rodičia sú nemeckí Židia, ktorí v roku 1939 pred vojnou ušli z Nemecka do USA. Hoci bol ako dieťa úzkostný a trpel dyslexiou, bakalársky titul získal na Emerson College. Henry tiež študoval vo švajčiarskom Lausanne a pracoval na čiastočný úväzok v malom nemeckom meste. Keď sa vrátil do New Yorku, začal robiť reklamy a podporovať roly ako herec.

Prvá významná rola, ktorá mu vyniesla aj prvé veľké dva Zlaté glóbusy, bola v sitcome Happy Days v rokoch 1977 a 1978.

V roku 1982 sa Henry objavil v komédii Rona Howarda Night Shift, potom sa v osemdesiatych rokoch venoval aj réžii a produkcii.

K herectvu sa vrátil v 90. rokoch a objavil sa vo filme Jedny Vianoce s Katharine Hepburn a The Waterboy (1998) s Adamom Sandlerom. V roku 2018 Henry získal cenu Vynikajúci herec vo vedľajšej úlohe v komediálnom seriáli za úlohu v komédii Barry a rok nato za rovnakú úlohu získal cenu za najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe v komediálnom seriáli. Vo svojom živote hral viac ako 100 postáv, režíroval tri filmy a produkoval tri filmy. Hral v divadle v pantomíme a napísal 19 kníh.