Nevyslovená pravda manželky Gerrita Colea – Amy Crawford

ObsahKto je Amy Crawford?

Amy Crawford sa narodila 10. januára 1989 v Mountain View, Kalifornia, USA a je kariérnou trénerkou a manažérkou náboru, no možno najznámejšou je manželka profesionálneho bejzbalového hráča Gerrita Colea. Jej manžel je známy tým, že hral ako nadhadzovač New York Yankees v Major League Baseball (MLB).

Čistá hodnota Amy Crawfordovej

V polovici roku 2020 sa čistý majetok Amy Crawford odhaduje na viac ako 100 000 dolárov, ktoré zarobila vďaka úspechu v jej kariérnom úsilí.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Florencia 🇮🇹

Príspevok zdieľaný používateľom Amy Cole (Crawford) (@amyc23) 14. novembra 2018 o 9:31 PST

Pravdepodobne ťaží aj z úspechu svojho manžela, pretože Cole má údajne čistú hodnotu viac ako 15 miliónov dolárov, ktorú zarobil úspechom v profesionálnom bejzbale, keď podpísal zmluvy s vysokou hodnotou za svoju prácu s New York Yankees.

Raný život a vzdelávanie

Amy vyrastala po boku troch súrodencov v rodine, ktorá milovala bejzbal. Rodina často sledovala svoje miestne tímy v Kalifornii a jej súrodenci sa tiež venovali kariére v baseballe. V piatich rokoch sa rozhodla zamerať na jediný šport a vybrala si bejzbal, ktorému by sa venovala aj ako študentka.

Navštevovala Foothill High School, kde hrala so školskými baseballovými a softbalovými tímami, pričom počas štyroch rokov v škole bola začiatočníčkou, väčšinou na tretej základni.

Počas svojho pôsobenia tam získala množstvo ocenení vrátane celoštátnych vyznamenaní. Po imatrikulácii mala v úmysle pokračovať v atletickom behu a zapísala sa na Kalifornskú univerzitu v Los Angeles (UCLA), jednu z najväčších a najstarších univerzít v Kalifornii. Považuje sa za Public Ivy, jednu z verejných škôl v USA, ktorá má vzdelávací systém porovnateľný so systémom prestížnej Ivy League.

Úspech na UCLA a kariéra po ňom

Atletické tímy UCLA sú považované za jedny z najúspešnejších v rámci National Collegiate Athletic Association (NCAA). Ich tím, spoločne nazývaný Bruins, vyhral viac ako 129 národných šampionátov a 118 majstrovstiev NCAA, druhý po Stanfordskej univerzite.

Vstúpila do baseballového aj softbalového tímu Bruins a stala sa súčasťou veľmi úspešného ženského softbalového tímu, ktorý by pokračoval vyhrať Svetovej série Women’s College v roku 2010.

Počas štúdia na vysokej škole získala aj prvé pracovné skúsenosti v softvérovej spoločnosti Spigit so sídlom v San Franciscu, kde stážovala ako súčasť obchodného a marketingového tímu. Spoločnosť je známa tým, že vyrába rôzny softvér určený na poskytovanie kolektívnych informácií a zdrojov spoločnostiam. Po ukončení štúdia sa zamestnala v Avid Ink ako jedna z vedúcich účtov. S jej úspechom ako atlétka a jej spojením s Gerritom Coleom potom začala pracovať ako kariérna trénerka pre športovcov a popri mnohých iných rozhodnutiach, ktoré robia, im poskytuje rady o ich kariérnom smerovaní.

Teraz úzko spolupracuje so svojím manželom a tiež si udržiava prácu v Hypotéka Essex v ktorej pôsobí ako náborová manažérka.

Manžel - Gerrit Cole

Kým Gerrit vyrastal v Kalifornii, jeho láska k New York Yankees pramení z jeho detstva, do značnej miery ovplyvneného jeho otcom, ktorý pochádzal z New Yorku. Vyrastal s mladšou sestrou a obe boli športovo založené a od mladosti sa venovali športu. Navštevoval Orange Lutheran High School, kde hral za juniorský univerzitný tím ako nadhadzovač. Počas tejto doby si získal určitú pozornosť vďaka svojej rýchlej loptičke a vynikajúcej bilancii víťazstiev a prehier. Po imatrikulácii ho mnohí označili za jedného z najlepších kandidátov zo strednej školy.

Vybrali si ho New York Yankees počas draftu MLB v roku 2008, čím sa stal prvým zo svojej školy, ktorý bol draftovaný.

Po zvážení mnohých faktorov sa však rozhodol najskôr pre vysokoškolské vzdelanie, pretože mnohí stredoškolskí hráči majú často problémy s prechodom do MLB alebo po kariére v športe. Získal štipendium, aby sa zapísal na UCLA, pripojil sa k Bruins a stal sa ich začínajúcim nadhadzovačom. Trvalo mu rok, kým sa prispôsobil, ale v roku 2010 pomohol Bruins k rekordnému rekordu 51:17, čím ich doviedol do College World Series 2010, kde však prehrali proti Južnej Karolíne.

Úspech v profesionálnom baseballe

V roku 2011 sa Cole opäť pripojil k draftu MLB a bol jedným z najlepších talentov svojej triedy, čo ho priviedlo k prvému celkovému výberu Pittsburgh Pirates a podpísal zmluvu v nižšej lige, najvyššiu zaznamenanú pre nováčika na 8 miliónov dolárov. Svoje prvé roky hral v menších ligách, kým nebol zavolaný v roku 2013 kvôli zraneniam v hlavnej súpiske. Rýchlo si urobil meno, aj keď mal stále súpravu, ktorú mohol zlepšiť s nadhadzovaním. Napriek tomu bol ocenený niekoľkými oceneniami, ako napríklad nováčik mesiaca a nadhadzovač mesiaca National League (NL).

V roku 2018 bol vymenený do Houstonu Astros a zaznamenal 12-zásahový zásah, čím stanovil rekord tímu počas tohto zápasu, trafil 16 hráčov, pričom povolil iba jeden zásah. Rýchlo bol pozvaný na zápas hviezd a stal sa druhým nadhadzovačom, ktorý v po sebe idúcich zápasoch vystrelil 14 alebo viac stopérov. Pokračoval v hre s Astros až do roku 2019 a potom podpísané obrovský deväťročný kontrakt s New York Yankees v hodnote 324 miliónov dolárov, najväčšiu zmluvu podpísal nadhadzovač. Zmluva ho viedla k najvyššej priemernej ročnej hodnote profesionálneho bejzbalového hráča v MLB, čím prekonal rekord Mikea Trouta.

Osobný život

Amy sa s Gerritom stretla, keď obaja boli študentmi na UCLA. Keďže obaja boli zapojení do atletických tímov a bejzbalu, obaja sa zblížili, pretože často navštevovali univerzitnú posilňovňu. Po roku kamarátstva začali spolu chodiť a odvtedy sú spolu. V roku 2016 sa obaja vzali na slávnostnom ceremoniáli v Newport Beach v Kalifornii za účasti priateľov a rodín - o štyri roky neskôr oznámili jej tehotenstvo. Aj keď už nejaký čas nehrá baseball, stále predvádza množstvo zručností na súťažnej úrovni, ako to niekoľkokrát zaznamenal jej manžel. Bola rovná schopný robiť silný fastball počas tehotenstva.