Nevyslovená pravda manželky Georga Sorosa – Tamiko Bolton

ObsahRaný život, rodina, vzdelanie

Tamiko Bolton, narodená v roku 1971 v Kalifornii, je farmaceutka a podnikateľka, no najznámejšia je vydatá za miliardára Georgea Sorosa. Jej matka je zdravotná sestra a jej otec Robert J. Bolton bol bývalým veliteľom námorníctva USA. Jej rodičia sú japonského a amerického pôvodu.

Tamiko študovala na Univerzite v Utahu, kde získala bakalársky titul v odbore farmácia, po ktorom získala certifikát farmaceuta. Na Univerzite v Miami získala titul MBA.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Married Biography (@marriedbiography)

Kto je George Soros?

György Schwartz, známy ako George Soros, sa narodil 12. augusta 1930 v Budapešti. Bol opísaný ako americký miliardár maďarského pôvodu, filantrop a investor. Ako Žid prežil a prežil okupáciu Maďarska nacistickým Nemeckom.

V roku 1947 sa presťahoval do Veľkej Británie, kde pokračoval vo vzdelávaní na London School of Economics a po získaní magisterského titulu začal pracovať v obchodných bankách vo Veľkej Británii. V roku 1956 sa presťahoval do USA a založil Double Eagle, z ktorého sa neskôr stal Quantum Fund. Bol to jeho prvý hedžový fond a vytvoril základ pre Soros Fund Management. Quantum Fund má aktíva viac ako 25 miliárd dolárov, na charitu však prispel viac ako 32 miliardami dolárov.

George sa ujal Bank of England v roku 1992 počas britskej menovej krízy Black Wednesday a stal sa známym ako „Muž, ktorý rozbil Bank of England.“ Urobil to tak, že šikovne stavil na devalváciu britskej libry a údajne predal v hodnote 100 miliárd dolárov. libier šterlingov a dosiahol zisk 1 miliardy dolárov. Tento historický obchod sa pripisuje väčšine jeho bohatstva a slávy a naďalej zveľaďuje svoje bohatstvo, vďaka čomu je jedným z najúspešnejších svetových miliardárov.

Pred svadbou s Tamiko bol George dvakrát ženatý, najprv s Annaliese Witschak v rokoch 1960 až 1983, z ktorej sa mu narodili tri deti, Robert Daniel Soros (nar. 1963), Andrea Soros Colombel (1965) a Jonathan Tivadar Soros (1970).

Druhé manželstvo uzavrel so Susan Weber Soros, americkou historičkou, ktorá bola o 25 rokov mladšia ako on, a bolo od roku 1983 do roku 2005. Majú spolu dvoch synov – Alexandra (nar. 1985) a Gregoryho (nar. 1988).

Keď sa skončilo jeho druhé manželstvo, George chodil päť rokov s brazílskou herečkou Adrianou Ferreyr, kým sa začiatkom roku 2010 rozišli. Uvádza sa, že keď sa začal stretávať s Tamiko, stále chodil s Adrianou.

Kariéra

Krátko po ukončení štúdia začala Tamiko pracovať v špičkovom zdravotníckom zariadení ako farmaceutka, pričom pokračovala v štúdiu, čo jej pomohlo stať sa aj vzdelávacou poradkyňou.

Znalosti, ktoré nadobudla prácou v zdravotníckom zariadení, využila na rozbehnutie online obchodu s výživovými doplnkami a vitamínmi, pričom začala vyučovať online jogu.

Je partnerkou Soros Fund Management Company a často chodí s Georgeom po celej Európe, keď vystupuje na ekonomických podujatiach, pričom často na týchto podujatiach hovorí aj ona sama. Tamiko a George pravidelne prispievajú organizáciám, ktoré pracujú na zmierňovaní klimatických zmien, a pár sa nedávno zúčastnil samitu OSN, ktorého cieľom bolo upriamiť pozornosť na tento problém.

Osobný život

Tamiko sa údajne vydala v roku 1990, no ďalšie podrobnosti, ako napríklad kto je jej bývalý manžel a kedy sa rozviedli, nie sú známe.


George Soros a Tamiko Bolton

Tamiko a George sa stretli na večeri v roku 2008, ale svoj vzťah zachovali v súkromí, kým ich v roku 2012 nevideli spolu v Paley Center of Media v New Yorku na premietaní filmu The Intouchables.

Dňa 10. augusta 2011 bol George zasiahnutý žalobou vo výške 50 miliónov dolárov od svojej bývalej priateľky Adriany Ferreyrovej, ktorá tvrdila, že po tom, čo od neho nedostal veľa darčekov počas ich spoločného času, sľúbil, že jej kúpi byt na Manhattane za 1,9 milióna dolárov, ktorý našla. hľadá nehnuteľnosť. George namiesto toho daroval byt Tamiko, ktorú Adriana následne ohovárala svojim právnikom a predstavenstvu bytového domu.

Tamiko bola na súde obvinená aj z toho, že je zlatokopka, a to pre veľký vekový rozdiel medzi ňou a Georgeom. Adriana sa počas pojednávania stala násilnou, fyzicky zaútočila na Georgea a jeho právnikov, čo podnietilo Georga, aby podal čakajúci návrh v nádeji, že žalobu zamietne. Keď sa Tamiko a George vzali, Adrianin právnik veril, že keďže Tamiko byt nepotrebuje, dokážu sa dohodnúť a urovnať súdny spor, no Tamiko byt stále vlastní.

Počas víkendového pobytu na pláži v Hamptons na Long Islande v roku 2012 George požiadal Tamiko o ruku a pár oznámil zasnúbenie v auguste toho istého roku.

Maska bábkara málokedy skĺzne, no nedávno napadnuté e-maily medzi Georgeom Sorosom a ukrajinským…

pridané Inštitút Rona Paula pre mier a prosperitu na Sobota 13. júna 2015

Ich svadba sa konala na sídlisku George’s Bedford v New Yorku 21. septembra 2013, na pozemku, ktorý George kúpil v roku 2003 od Michaela Crichtona, slávneho autora Jurského parku.

Federálny sudca USA Kimba Wood celebroval na svadbe páru bez denominácie, na ktorej sa zúčastnilo asi 500 hostí, vrátane najbližšej rodiny Tamiko a Georgea, ako sú jeho päť detí, ako aj prezident Estónska Toomas Hendrik Ilves. Albánska premiérka, Bono prezident Svetovej banky Edi Rama U2, prezidentka Libérie Jim Yong Kim Ellen Johnson Sirleaf a výkonná riaditeľka Medzinárodného menového fondu Christine Lagardeová.

Tamiko si nechala navrhnúť a vyrobiť svadobné šaty libanonskej módnej návrhárky Reem Accra. Reem tiež navrhol šaty pre Jennifer Lopez a Angelinu Jolie. Tamikin snubný prsteň pozostáva z diamantu Graff, ktorý jej daroval George.

Po obrade usporiadali Tamiko a George jednu recepciu v Caramoor Centre for Music and Arts a ďalšiu v Múzeu moderného umenia na Manhattane pre 300 hostí, ktorá slúžila ako ukážka výstavy belgického surrealistického maliara Rene Magritteho.

Namiesto darovania boli hostia požiadaní, aby prispeli organizáciám ako Harlem Children’s Zone, Planned Parenthood, Global Witness, National Dance Institute a Roma Education Fund.

Tamiko má tendenciu žiť pokojný život a svoj osobný život si udržiava tak súkromný, ako len môže. Hoci sa verí, že George nechá väčšinu svojho majetku na charitu, jeho právnik potvrdil, že o Tamiko bude veľmi štedro postarané.

Vzhľad

Tamiko je 5 stôp 5 palcov (1,65 m) vysoký a váži okolo 132 libier (60 kg). Má čierne vlasy a tmavohnedé oči.

Čistý majetok a plat

Osobný čistý majetok Tamiko nie je známy, ale spolu s jej manželom sa odhaduje, že začiatkom roku 2021 bude mať hodnotu 8,3 miliardy dolárov.