Nevyslovená pravda manželky Georga R. R. Martina – Parris McBride

ObsahKto je manželka Georga R. R. Martina Parris McBride?

Parris McBride sa narodila v Portlande v americkom štáte Oregon, ale svoj dátum narodenia tajila – jej znamenie zverokruhu je vraj Baran a má americkú národnosť. Je filantropkou a blogerkou , ale možno najznámejšia ako manželka Georga R. R. Martina, slávneho amerického spisovateľa a spisovateľa poviedok.

Raný život a vzdelanie

Parris bola vychovávaná ako jediné dieťa v Portlande jej otcom, ktorý bol majiteľom malého obchodu s potravinami, a jej matkou, ktorá bola v domácnosti.

Parris bola veľmi aktívna, keď vyrastala, pretože bola väčšinu času vonku, hrávala športy a hry so svojimi priateľmi a navštevovala miestnu strednú školu, na ktorej bola fyzicky aktívna a kde sa venovala akémukoľvek športu, ktorý jej dovolili. Po imatrikulácii sa neprihlásila na vysokú školu, ale začala pracovať, a keďže má dušu hippies, odišla z domu vo veku 21 rokov, aby sa túlala po USA. O niekoľko rokov neskôr sa vrátila a začala pracovať v lesbickej reštaurácii Old Wives’ Tales, no prepustili ju, pretože hrala nevhodnú hudbu.

Parrisova kariéra a filantropia

Potom začala pracovať v reštaurácii Sambo, než sa rozhodla definitívne prestať pracovať ako čašníčka a stať sa novinárkou, ktorá bude viesť vlastný živý denník, v ktorom bude rozprávať o detailoch svojho každodenného života. Čoskoro sa stala filantropkou a dokonca aj na svoju svadbu Parris sa opýtala svojich hostí a fanúšikov nie preto, aby jej dávali darčeky, ale radšej venovali peniaze charitatívnym organizáciám zameraným na pomoc zvieratám. Je veľkou milovníčkou zvierat a je zástancom organizácie Wild Spirit Wolf Sanctuary, ktorej cieľom je pomáhať vlčiakom. Parris pomáhal a spolupracoval s niekoľkými ďalšími charitatívnymi organizáciami, ako sú Pearl Foundation a Meow Wolf.

Milostný život a manželstvo s Georgeom R. R. Martinom

George a Parris sa zoznámili v Nashville v roku 1975, keď chodil s Gale Burnickovou, čo mu zabránilo chodiť s Parris, hoci ho priťahovala. Parrisa priťahoval Georgeov priateľ Joe Haldeman a George sa v roku 1976 oženil s Gale , no v roku 1979 sa rozviedli a o dva roky neskôr sa dostal do kontaktu s Parrisom.

George žil v Santa Fe v Novom Mexiku, kým Parris v Portlande a obaja sa snažili presvedčiť toho druhého, aby sa presťahoval – George ju presvedčil, aby ho prišla navštíviť do Santa Fe, zamilovala sa do jeho domu a mesta a zostala tam. s ním.

Keďže nechceli mať hneď deti, adoptovali si mačiatko, ktorému dali meno Mulligan, no po viac ako 30 rokoch spolužitia sa 15. februára 2011 vzali. V určitom okamihu sa George a Parris zjavne dohodli, že nebudú mať deti. .

Iné záujmy a koníčky

Parris sa zaujímala o veľa vecí vrátane cestovania a ako hippie bola po celých Spojených štátoch, kým sa rozhodla usadiť, ale neskôr s Georgeom navštívila mnohé európske a ázijské krajiny. Pomohla mnohým túlavým zvieratám tým, že im otvorila dvere svojho domu, nakŕmila ich, zaplatila im očkovanie atď. – hoci miluje všetky zvieratá, dva z jej obľúbených sú psy a kone.

Ešte raz zo srdca ďakujem neuveriteľne štedrým Parris McBride-Martinovi a Georgovi R. R. Martinovi za darovanie projektu Bram Stoker Bronze Bust Project!!!!Týchto ľudí milujem!!!Bry

pridané Arkham Studios na Streda 14. septembra 2016

Jednou z jej hlavných záľub je čítanie a jej obľúbenými spisovateľmi sú Ernest Hemingway a Virginia Woolfová a ich knihy The Old Man and the Sea a To The Lighthouse.

Vo voľnom čase rada pozerá filmy a jej obľúbeným hercom a herečkou sú Elvis Presley a Katharine Hepburn a ich filmy Flaming Star a The Philadelphia Story.

Parrisov čistý majetok a vzhľad

Od polovice roku 2020 sa čistý majetok Parris odhaduje na viac ako 500 000 dolárov, hoci sa predpokladá, že bude zdieľať jej manžela majetok vo výške viac ako 65 miliónov dolárov. Parris má blond vlasy a jej oči sú modré, pričom je vysoká asi 1,65 m. Jej vek je približne rovnaký ako Georgeov – 71.

Kto je George R. R. Martin?

George Raymond Martin sa narodil v Bayonne, New Jersey USA, 20. septembra 1948 – jeho znamenie zverokruhu je Panna a má americkú národnosť. Dodnes je azda najznámejší vďaka svojej sérii románov Pieseň ľadu a ohňa, na ktorej je založená populárna fantasy séria Game of Thrones.

George bol vychovaný v Bayonne spolu so svojimi sestrami Darleen a Janet ich matkou Margaret Brady Martinovou a ich otcom Raymondom Collinsom Martinom, ktorý bol pobrežným robotníkom. Rodina zbohatla, no po strate všetkého vo Veľkej hospodárskej kríze veľmi schudobnela. Keďže George chcel cestovať, ale nemohol si to dovoliť, rozhodol sa čítať knihy, pretože niekde počul, že čítanie kníh môže byť to isté ako cestovanie.

Začal písať a svojim susedom predal množstvo príbehov o príšerách za niekoľko drobných a bol skvelý vo vytváraní „nekonečných príbehov“, ktoré by pokračovali a ktoré nikdy neskončili. Študoval na Mary Jane Donohoe School a potom prešiel na Marist High School, na ktorej začal čítať komiksy a stal sa veľkým fanúšikom Marvel Comics. Pokračoval na Medill School of Journalism Northwestern University, kde v roku 1970 absolvoval summa cum laude s titulom Bachelor of Science v odbore žurnalistika, pričom titul Master of Science získal v roku 1971. V tom čase mal byť navrhnutý vojny vo Vietname, ale namietal a dobrovoľne pracoval dva roky v AmeriCorps VISTA.

George pokračoval vo výučbe angličtiny na Clarke University a potom sa v roku 1977 rozhodol pracovať ako spisovateľ na plný úväzok – príčinou bola smrť jeho najbližšieho priateľa, čo ho priviedlo k zamysleniu nad tým, čo chce v živote skutočne robiť. Je známe, že je veľmi prístupný svojim fanúšikom a často prispieva na svoj blog Not a Blog, pričom ho možno vidieť, ako sa zúčastňuje všetkých komiksových a sci-fi konferencií v USA.

George bol kritizovaný len za jednu vec – za to, že príliš dlho medzi knihami z jeho série Pieseň ľadu a ohňa, keďže medzi jeho štvrtou a piatou knihou uplynulo šesť rokov, vysvetlil, že sa nesústreďuje iba na jedna kniha, ale vždy sa pracuje na viacerých zväzkoch.