Nevyslovená pravda manželky Edwarda Nortona – Shauna Robertson

ObsahKto je Shauna Robertson?

Shauna Robertson sa narodila v roku 1975 v Markhame v Ontáriu v Kanade a je producentkou, ktorá počas svojej kariéry producentky pracovala na mnohých filmoch, pričom často spolupracovala s Juddom Apatowom. Známejšia je však možno tým, že je manželkou herca Edwarda Nortona. Jej manžel získal množstvo ocenení za svoju prácu vo filme, s niektorými z jeho najväčších hitov vrátane Birdman, Fight Club, The Illusionist a The Bourne Legacy.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Oh #shaunarobertson Rád ťa vidím v mojom #ireneneuwirth

Príspevok zdieľaný používateľom Šperky Irene Neuwirth (@ireneneuwirth) 24. januára 2015 o 23:06 PST

Bohatstvo Shauny Robertsonovej

Začiatkom roku 2020 sa čistý majetok Shauny Robertson odhaduje na viac ako 35 miliónov dolárov, zarobených úspešnou kariérou vo filme, pričom mnohé z jej produkcií zarábajú milióny v pokladni. Pravdepodobne ťaží aj z úspechu svojho manžela, keďže Norton má čisté imanie odhadované na viac ako 80 miliónov dolárov a je jedným z najznámejších hercov na svete.

Raný život, vzdelávanie a začiatky kariéry

Shauna vyrastala v Markhame, súčasťou veľmi uvoľnenej rodiny. Kvôli postoju svojej rodiny sa musela naučiť byť organizovaná, zodpovedná a dokonca ju matka zo žartu nazvala diktátorkou, pretože vždy hľadala efektivitu.

Vo veku 16 rokov mala jasný smer vo svojom živote, a tak opustila strednú školu a presťahovala sa do Los Angeles, pretože sa chcela podieľať na filmových produkciách.

Začala tým, že pracovala ako asistentka producenta a režiséra Mikea Bindera, s ktorým sa zoznámila počas výletu do parku v Kanade. Pomohla mu pri tvorbe filmu Indiánske leto, ktorý sa natáčal v tábore Tamakwa a v ktorom účinkoval súbor ako Diane Lane, Bill Paxton, Matt Craven a Alan Arkin. Obsahuje aj vystúpenie režiséra Sama Raimiho.

Pokračovanie filmovej práce

Robertson počas rokov pokračoval v práci so známymi režisérmi a hercami.

S komikom Willom Ferrellom sa zoznámila, keď spolu pracovali na filme Elf, ktorý je považovaný za jeden z najlepších vianočných filmov všetkých čias. Zapôsobila naňho jej zručnosť a pracovná morálka, čo ho viedlo k tomu, aby ju priviedol na natáčanie filmu Anchorman: The Legend of Ron Burgundy – film produkoval Judd Apatow a viedlo by to k dlhotrvajúce priateľstvo medzi týmito dvoma. Film získal pozitívne recenzie a je považovaný za jeden z najlepších komediálnych filmov všetkých čias.

V roku 2000 pokračovala v práci na rôznych produkciách Apatow vrátane The 40-Year-Old Virgin, v ktorej hral Steve Carrell ako titulnú postavu, ktorej kolegovia mu pomohli prísť o panenstvo.

Pracovala aj na filme Knocked Up, v ktorom si zahrali Seth Rogen a Katherine Heigl, rozprávajúci príbeh o vzťahu na jednu noc, ktorý vedie k neúmyselnému tehotenstvu. Film bol úspešný, a tak potom pracovali na Superbad a Ananásový expres posledne menovaná je komédia s Jamesom Francom a Sethom Rogenom v hlavnej úlohe, ktorá sleduje príbeh dvoch kamenárov, ktorí sú svedkami vraždy a musia uniknúť skorumpovaným policajtom. Film získal pozitívne ohlasy a bol úspešný aj v pokladniach.

Manžel - Edward Norton

Edward Norton sa narodil v Bostone, Massachusetts, ale jeho rodina sa neskôr presťahovala do Columbie v Marylande, kde jeho otec pracoval ako environmentálny právnik po tom, čo predtým slúžil počas vojny vo Vietname.

Jeho matka, naopak, pracovala ako učiteľka – vyrastal s dvoma súrodencami. Po zhliadnutí muzikálovej verzie Popolušky sa u neho prejavil záujem o herectvo. Fascinovala ho kinematografia rôznych filmov, no k herectvu ho inšpirovalo divadlo.

Ako dieťa sa objavil v niekoľkých profesionálnych produkciách, ako napríklad Annie Get Your Gun‘. Navštevoval strednú školu Wilde Lake High School a začal sa ponoriť do herectva, pričom sa učil od niektorých svojich idolov. Po imatrikulácii sa zapísal na Yale College a začal študovať históriu a japončinu. Po ukončení štúdia sa nakrátko presťahoval do Osaky v Japonsku, kde pracoval vo firme svojho starého otca a naučil sa aj aikido.

Keďže chcel ísť za svojím snom, po niekoľkých mesiacoch prácu opustil a presťahoval sa do New Yorku, kde popri hľadaní hereckej práce bral príležitostné práce.

Úspech Edwarda Nortona

Po práci na niekoľkých inscenáciách Norton debutoval vo filme Prvotný strach čo ho povýšilo na hviezdu, keď za svoju rolu získal nomináciu na Oscara. Nebol zvyknutý na tento status, začal sa odkláňať od toho, aby sa stal celebritou a začal veci normálne robiť. Pokračoval v práci, objavil sa v American History X ako reformovaný neonacista, čo mu vynieslo ďalšiu nomináciu na Oscara. V roku 1999 hral v Klube bitkárov po boku Brada Pitta a film si v priebehu rokov získal kult.

V roku 2000 pokračoval vo svojom podnikaní ako herec a zároveň začal pracovať ako producent a režisér.

Medzi jeho najväčšie herecké projekty tej doby patria The Grand Budapest Hotel, The Illusionist a Moonrise Kingdom. Mal tiež veľa filmov úspešných v pokladniach, ako napríklad Kráľovstvo nebeské a Červený drak. Hoci je známy ako jeden z najvšestrannejších hercov v Hollywoode, je známy aj ako perfekcionista. k poruche . Je známy tým, že mení scenáre alebo záverečné strihy filmov, ak to nie je podľa jeho predstáv. Medzi mnohými režisérmi a producentmi si zachoval negatívny aj veľmi pozitívny názor, čo uznáva.

Osobný život

Shauna začala chodiť s Edwardom v roku 2005 a zostali spolu šesť rokov, kým sa nezasnúbili. Nasledujúci rok sa vzali a majú spolu dieťa.

Pred ich vzťahom bol Edward v diskrétnom vzťahu s herečkou Courtney Love, ktorú považuje za osobu, ktorá jej pomohla znovu sa spojiť s jej dcérou. Po ich vzťahu chodil s herečkou Salmou Hayek, s ktorou zostal blízkymi priateľmi. Pripísala mu uznanie za to, že bol nápomocný pri ich osobnom a profesionálnom úsilí.

Robertsonovú ocenil Judd Apatow a mnohí herci, s ktorými pracovala ako žena, ktorá posúva hranicu humoru ešte ďalej ako muži, vrátane nahoty vo svojich filmoch a posúva vtip tak ďaleko, ako sa dá, ako je vidieť v projektoch ako napr. ako Superbad. Dokonca aj herec Jonah Hill priznal že mala viac zvrátenosti ako ktorýkoľvek muž, ktorého pozná.