• Hlavná
  • Herci
  • Nevyslovená pravda manželky Edwarda Jamesa Olmosa – Lymari Nadal

Nevyslovená pravda manželky Edwarda Jamesa Olmosa – Lymari Nadal

Lymari Nadal je portorická herečka, scenáristka a producentka, ktorá sa preslávila úlohou manželky drogového dílera z Harlemu Franka Lucasa vo filme American Gangster v roku 2002 a v skutočnom živote treťou manželkou herca Edwarda Jamesa Olmosa.

ObsahRaný život a rodina

Lymari Nadal Torres sa narodila 11. februára 1978 v Ponce v Portoriku Anaide Torresovej a Danielovi Nadalovi. Vyrastala v Ponce spolu so svojimi sestrami Anaidou, Daniou a Azarel.

Vzdelanie

Lymari absolvovala akadémiu Santa Maria Reina v roku 1994 a promovala na Pápežskej katolíckej univerzite v Portoriku.

Lymari Nadal

pridané cinequest na Streda 9. marca 2011

Potom vo veku 22 rokov ukončila magisterský titul z chémie na Univerzite v Portoriku v Mayaguez Campus (UPRM). Nadal sa však vždy chcela stať herečkou, a tak na tej istej univerzite absolvovala aj herectvo I, II a III. Keďže chcela svoje schopnosti ďalej zdokonaľovať, povedala, že kvôli tomu išla do Mexika a Londýnskej akadémie hudobných a dramatických umení, potom navštevovala dvojročný program v Sanford Meisner Center for the Arts v Los Angeles pod vedením Martina Bartera a Marlona. Workshop Brando klame pre živých hercov. Mala aj hlasového kouča a kouča nárečia.

Kariéra

Prvé kroky

Lymari odišla do Los Angeles v Kalifornii v roku 2001, aby sa venovala hereckej kariére, a mala zo začiatku ťažké časy.

Rozhodla sa vyskúšať prácu v divadle a bola súčasťou niekoľkých scénických inscenácií vrátane Shadow of Anthropology, Yerma, Nebeské mäso a Miss Julie.

Nastúpila do spoločnosti Edwarda Jamesa Olmosa ako producentka. V televízii debutovala v roku 2002 menšou úlohou Lindy v príbehu PBS o latinskoamerickej rodine žijúcej v L.A., American Family s Edwardom Olmosom a Soniou Braga v hlavných úlohách. Nasledovala ďalšia vedľajšia rola Giany v trojhodinovej sci-fi dramatickej minisérii Battlestar Galactica, remaku rovnomenného filmu z roku 1978. Vysielal sa v decembri 2003 na kanáli Syfy a bol údajne tretím najsledovanejším seriálom siete so 4,5 miliónmi divákov.

V roku 2006 debutovala vo filme Thieves and Liars, ktorý bol pre Portoriko vstupom do 79.thOscara za najlepší cudzojazyčný film, ale neprešiel.

Ďalší úspech

Lymari bola obsadená do úlohy Evy, manželky Franka Lucasa, ktorú stvárnil Denzel Washington, v kriminálnom filme Americký gangster, v roku 200 sa o filme hovorilo, že je založený na skutočnom príbehu o Lucasovi, jeho živote v zločine ako droge. prevádzača a vodcu harlemského gangu, ako aj zatknutie detektíva Richieho Robertsa v podaní Russella Crowea. Bol to kasový úspech, celosvetovo zarobil viac ako 250 miliónov dolárov oproti produkčnému rozpočtu 100 miliónov dolárov a získal aj nominácie na ceny Akadémie a Zlatý glóbus.

Nadalova rola bola údajne fiktívnou verziou skutočnej manželky a tí, ktorí boli zapojení do prípadu, uviedli, že film nebol presným popisom toho, čo sa stalo – Lucas povedal, že len malá časť filmu bola pravdivá a bývalí agenti DEA dokonca podala na produkčnú spoločnosť žalobu, ktorú však súd zamietol.

Svoju úlohu Giany si zopakovala v Battlestar Galactica: The Plan, čo bola prepracovaná verzia, ktorá obsahovala nový materiál, ako aj klipy z minisérie z roku 2003 a televízneho seriálu z roku 2004. Premiéru mal na DVD a digitálnom sťahovaní v roku 2009 a potom na Syfy v roku 2010.

Lymari sa potom objavila v epizóde Sangre por Sangre CSI: New York v roku 2010 a v roku 2011 bola hlavnou postavou v Amerike, ktorá bola založená na románe Esmeraldy Santiago z roku 1996 s názvom El Sueño de America (Americký sen).

Bol jej predložený scenár a páčil sa jej a ako súčasť výroby Tím urobil niekoľko zmien v scenári, aby predstavil realistickejšie zobrazenie latinos. Bol tiež vybraný ako vstup Portorika na 84thAcademy Awards, ale bol diskvalifikovaný, pretože akadémia už neprijala vstup z amerického protektorátu.

Medzi ďalšie filmy, v ktorých sa objavila, patria Light from the Darkroom (2014), The Blackout (2014) a Kreep (2016), v ktorých bola aj výkonnou producentkou.

Osobný život

Napriek 31-ročnému vekovému rozdielu boli Lymari a Edward Olmos ženatý v roku 2002, ale rozišli sa v roku 2013. Bola treťou Edwardovou manželkou.

Kto je Edward James Olmos?

Edward Huizar Olmos sa narodil 24. februára 1947 v L.A. mexickému prisťahovalcovi Pedrovi Olmosovi a mexickej Američanke Eleanor Huizar. Vychovali ho jeho starí rodičia, pretože jeho rodičia boli zaneprázdnení prácou, a potom sa rozišli, keď mal sedem rokov, čo ho veľmi ovplyvnilo, takže začal hrať baseball každý deň a zlepšoval sa do tej miery, že sa stal šampiónom v pálke štátu Kalifornia. vo farmárskom tíme Los Angeles Dodgers, keď mal 13 rokov.

V roku 1960 však skončil s bejzbalom, pretože sa namiesto toho chcel stať rock'n'rollovým spevákom – v skutočnosti to nebol až taký spevák, ale vedel tancovať, pretože ho učil jeho otec, keď mal 10 rokov.

Keď sa mu podarilo získať prácu ako interpret, absolvoval strednú a vysokú školu. V roku 1964 v prvom ročníku vysokej školy navštevoval hodiny herectva a začal hrať v divadelných hrách.

Jeho veľký zlom v divadle nastal, keď stvárnil postavu El Pachuca v Zoot Suit, čo mu vynieslo nomináciu na cenu Tony za najlepšieho herca v hlavnej úlohe v hre. Hru napísal Luiz Valdes a mala premiéru na Mark Taper Forum v L.A. v apríli 1978, potom debutovala na Broadwayi v divadle Winter Garden v marci 1979. V roku 1981 bola natočená filmová adaptácia, v ktorej si Olmos zopakoval svoju rolu.

V televízii debutoval v roku 1974 vo filme Cannon ako nemenovaná postava a pokračoval v prijímaní rôznych projektov od menších až po hlavné úlohy.

V roku 1984 bol súčasťou hlavného obsadenia, pretože hral úlohu detektíva poručíka Martina Martyho Castilla v kriminálnom seriáli Miami Vice, ktorý mal päť sezón (1984-1990) a 112 epizód – Olmos bol v 106 z nich. Objavil sa aj v mnohých populárnych televíznych seriáloch, vrátane American Family (2002-2004), Battlestar Galactica (2003-2009), Dexter (2011) a Mayans M.C. (2018- súčasnosť).

Jeho filmový debut bol tiež v roku 1974, keď mal nepripísanú úlohu feťáka v kúpeľni vo filme Black Fist. Po sérii stvárňovania menších a vedľajších úloh bol v roku 1988 obsadený ako Jaime Escalante vo filme Stand and Deliver, čo mu vynieslo nomináciu na najlepšieho herca na 61.svAkademické ocenenia.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Zatiaľ čo oslavujeme toľko zaslúžilých hercov a predstavení nominovaných na #Emmy...a čo komunita #Latino? #EdwardJamesOlmos odpovedal na @foxla a hovorí: Nemyslím si, že by bolo niečo znepokojujúcejšie ako skutočnosť, že tento rok nie sú nikde na @televisionacad (#Emmy) žiadni #Latinos a že neexistujú žiadne televízne programy... sieťové televízne relácie s Latinoameričanmi v nich. Herec nominovaný na #Oscara hovoril s @amandasalas na #GoodDayLA a nielenže sa podelil o svoje myšlienky o požiadavke väčšej rozmanitosti a inklúzie, ale hovoril aj o @mayansfx a niektorých z jeho obľúbených/skvelých herečiek ako @theritamoreno & hereisgina. POZRITE SI CELÝ ROZHOVOR! #Emmy #LatinX #FoxLA @laliff_

Príspevok zdieľaný používateľom Rita Garcia (@theritagarcia) 29. júla 2020 o 12:58 PDT

Potom bol súčasťou niekoľkých úspešných filmov, vrátane Selena (1997), The Green Hornet (2011), El Americano: The Movie (2016) a Coco (2017).

Edward bol vo viac ako 120 filmoch a televíznych seriáloch od roku 1974 do roku 2019 a niekoľko ďalších ešte nebolo zverejnených. Niektoré z nich aj produkoval a režíroval.

V roku 1971 sa oženil s Kaijou Keel, rozviedli sa v roku 1992, mali dve deti, Bodieho a Mica, a adoptovali si ďalšie štyri, konkrétne Tamiko, Brandona, Michaela a Danielu. Jeho druhou manželkou bola herečka Lorraine Bracco, s ktorou sa oženil v roku 1994, no v roku 2002 sa rozviedli.

Zaujímavé fakty a fámy

  • Lymari bola zapojená do kontroverzie v Ponce, keď bola najatá, aby poskytovala svoje služby v oblasti konzultácií, propagácie umeleckých filmov a ponúkania hereckých workshopov na 11 mesiacov za 55 000 dolárov. Zákonodarkyňa Vilma Flores, členka autonómneho hnutia Ponceño (MAP), obvinila starostku Mariu Melendez Altieriovú z najatia Nadala, keď existujú neziskové organizácie, ktoré môžu robiť tieto veci bez nákladov pre vládu.
  • Hovorilo sa, že ABC vyvinula sitkom, ktorý mal byť jej televíznym debutom, údajne o jej živote na vysokej škole, ale nikdy sa nedostala.

Vzhľad

Je vysoká 5 stôp 8 palcov (1,73 m) a váži okolo 117 libier (53 kg), jej veľkosť šiat je 8. Má hnedé vlasy a zelené oči.

Čistý majetok

Lymari má odhadovanú čistú hodnotu viac ako 3 milióny dolárov od júna 2020 zdrojov .