• Hlavná
  • Herci
  • Nevyslovená pravda manželky Eda Harrisa – Amy Madigan – životopis

Nevyslovená pravda manželky Eda Harrisa – Amy Madigan – životopis

Amy Madigan je americká ocenená herečka, producentka a bývalá speváčka, ktorá je vydatá za slávneho oceneného herca Eda Harrisa.

ObsahRaný život a rodina

Amy Marie Madigan sa narodila 11. septembra 1950 v Chicagu, Illinois, USA, Johnovi Josephovi Madiganovi Jr. a Dolores Hanlon Madigan. Jej otec, narodený 11. januára 1918, bol prominentným novinárom, ktorý pracoval pre americký týždenný spravodajský magazín Newsweek a tiež dával politické komentáre k spravodajským a publicistickým programom, ako sú Meet the Press NBC a Face the Nation na CBS. Mal tiež svoj vlastný spravodajský rozhlasový program WBBM (AM), ktorý moderoval. Jej matka bola amatérska herečka a administratívna asistentka. Má dvoch bratov, menovite Jacka a Jima Madigana.

Dolores zomrela vo veku 70 rokov 13. septembra 1992. John sa oženil s Elisabeth Kearnsovou v roku 1993, ktorá bola s ním až do jeho smrti na mozgovú príhodu vo veku 94 rokov 5. marca 2012 v Lauderhill na Floride.

Amy Madigan

pridané SAULutations na Pondelok 12. septembra 2016

Vzdelanie

Základné vzdelanie získala na St. Philip Neri School v Chicagu a potom maturovala na Aquinas Dominican High School, kde sa počas školských rokov zúčastnila niekoľkých hier. Koncom 60. rokov sa zapísala na vtedajšiu Chicago Musical College – dnes známu ako The Music Conservatory of Chicago College of Music – na klavír. Nebolo zverejnené, či bola schopná získať bakalársky titul v hudbe. Vyštudovala bakalársky titul z filozofie na Marquette University v Milwaukee, Wisconsin.

Kariéra

Prvé kroky

Amy začala svoju kariéru ako hudobníčka koncom 60. rokov a potom sa v roku 1974 presťahovala do Los Angeles za lepšími príležitosťami. Bola v rockovej kapele Jelly ako hlavná speváčka av roku 1977 vydali svoj jediný album A True. Príbeh pod azylovými záznamami.

Ona pózoval nahý v želé pre vydanie pánskeho časopisu Hugha Hefnera Playboy z júna 1978 ako súčasť propagácie ich hudobnej skupiny. Hovorilo sa, že koncom sedemdesiatych rokov absolvovala turné po USA s rôznymi kapelami ako rocková speváčka.

Vo veku 29 rokov sa rozhodla venovať herectvu a zapísala sa na Divadelný a filmový inštitút Lee Strasberga v L.A. Je to dramatická škola metódy herectva legendárneho hereckého trénera a herca-režiséra, ktorá sa môže pochváliť tým, že v ňom účinkovali Angelina Jolie, Chris Evans a Scarlett Johannsen. jej absolventov. V tom čase začala pracovať ako čašníčka, ale nakoniec debutovala v televízii v roku 1981 v epizóde mysteriózneho televízneho seriálu Hart to Hart, zatiaľ čo jej filmový debut bol v roku 1982 vo filme Love Child. Stvárnenie hlavnej postavy Terry Jean Moore, o ktorej živote bol tento životopisný film založený, jej vynieslo nomináciu na Novú hviezdu roka – herečku na 40.thCeny Zlatý glóbus.

Ďalší úspech

Televízia

Amy sa následne objavila vo viac ako 50 televíznych filmoch a viac ako televíznych seriáloch a v niekoľkých divadelných úlohách. V roku 1983 hrala rolu Alison Ransom v dráme stanice ABC Deň potom, ktorá bola o fiktívnej jadrovej vojne medzi USA a Sovietskym zväzom, pričom jej prvé vysielanie sledovalo viac ako 100 miliónov ľudí. V roku 1985 hrala postavu Deedee Johnson po boku Carol Burnettovej ako Alberty Johnson vo filme The Laundromat, ktorý napísala držiteľka Pulitzerovej ceny Marsha Norman, za tento výkon získala cenu CableACE za najlepšiu herečku v divadelnom alebo dramatickom špeciáli.

Kontroverzný televízny film z roku 1989 Roe vs Wade, ktorý bol o prelomovom rozhodnutí Najvyššieho súdu USA v roku 1973 vo veci Roe v. Wade o ochrane slobody tehotnej ženy rozhodnúť sa pre potrat bez vládneho obmedzenia, jej vyniesol cenu za najlepší herecký výkon v r. vedľajšia úloha – miniséria alebo televízny film zo 47thZlatý glóbus a nominácia zo 41svPrimetime Emmy Awards za rolu Sarah Weddington, ktorá bola právničkou Jane Roe.

Medzi ďalšie najvýznamnejšie projekty, na ktorých sa podieľala, patrí vojnový dramatický film A Bright Shining Lie (1988), držiteľ Peabody Award za excelentnosť v televízii, Having Our Say: The Delany Sisters' First 100 Years (1999) a dráma The Laramie Project (2002), ktorý mal premiéru na filmovom festivale Sundance a vysielala ho HBO, ktorý rozpráva príbeh o vražde homosexuálneho študenta Matthewa Shepparda v roku 1998 a jej následkoch.

Madigan bol pravidelným členom obsadenia temnej fantasy a dobovej drámy Carnivale z roku 2003, odohrávajúcej sa počas Veľkej hospodárskej krízy v 30. rokoch. Táto séria HBO mala skvelú prvú sezónu s vysokou sledovanosťou, ale nedokázala ju udržať počas druhej sezóny, čo viedlo k jej zrušeniu v roku 2005 po 24 epizódach. Ako hosť sa objavila aj v niekoľkých populárnych sériách, ako sú Mysli zločincov (2007), Grey’s Anatomy (2008 – 2009), Zákon a poriadok (2010) a Ako sa dostať preč s vraždou (2016).

Filmy

Amy hrala v neo-noir rockovom muzikáli Streets of Fire, ktorý v roku 1984 nedopadol v pokladniach kín dobre, no za svoju rolu v tomto filme získala cenu za najlepšiu herečku na španielskom filmovom festivale v Sitges. film ako bývalý vojak McCoy. V roku 1985 bola Amy obsadená ako Sunny Mackenzie-Sobel, dcéra Harryho Mackenzieho, ktorú stvárnil oceňovaný herec Gene Hackman vo filme Dvakrát za život, ktorý mal premiéru na Medzinárodnom filmovom festivale v Seattli. Bola nominovaná na najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe na 58thCeny akadémie a 43rdCeny Zlatý glóbus za tento výkon.

Amy bola v roku 1989 vo fantasy-dráme športovom filme Field of Dreams, ktorý bol založený na W.P. Kinsellov román s názvom Shoeless Joe, v ktorom hrá Kevin Costner ako Ray Kinsella, manžel Amyinej postavy Annie.

Knižnica amerického Kongresu ho vybrala, aby bol zaradený do zoznamu filmov v roku 2017 uchovávaných v Národnom filmovom registri.

Madison bola obsadená do úlohy Chanice Koblowski v komédii Strýko Buck z roku 1989, kde hlavnú úlohu hral John Candy. Hoci film získal od kritikov zmiešané až priemerné recenzie, darilo sa mu dobre a zarobil takmer 80 miliónov dolárov v porovnaní s produkčným rozpočtom iba 15 miliónov dolárov. Potom sa objavila v dráme z roku 2002 A Time for Dancing, ktorá bola nominovaná na ceny Daytime Emmy Awards a Directors Guild of America v roku 2004.

Hororové filmy The Hunt a Antlers, ktorých bola súčasťou, mali byť uvedené na trh v roku 2020, ale boli odložené z dôvodu pandémie COVID-19.

png

Divadlo

Debutovala vo filme The Lucky Spot (1987), ktorý jej vyniesol ocenenie Theatre World Award za divadelnú sezónu 1986-1987 a Drama Desk Award za vynikajúcu herečku v hre. Jej debut na Broadwayi bol vo filme A Streetcar Named Desire (1992), v ktorom získala nomináciu od Outer Circle Critics Award za najlepší debutový výkon v úlohe Stelly Kowalski. Trvalo jej viac ako 20 rokov, kým bola súčasťou ďalšej divadelnej hry, The Jacksonian v roku 2013, v ktorej hral Ed Harris a následne spolupracovali na oživení Off-Broadwayskej hry Buried Child, ktorú napísal Sam Shepard a ktorá získala Pulitzerovu cenu. pre drámu v roku 1979 prebiehal od februára do apríla v roku 2016 a potom 12. novembra 2016 odštartoval svoju 14-týždňovú jazdu vo West Ende.

Iné diela

Amy pracovala ako výkonná producentka spolu s Edom Harrisom na televíznej filmovej dráme z roku 1996 Riders of the Purple Saga, založenej na bestselleri westernu od Zanea Greya z roku 1912, v ktorej obaja hrali. Madigan tiež pracoval v zákulisí ako producent drámy After the Past (2004), výkonný producent kriminálneho filmu Once Fallen (2010) a režisér divadelnej hry Off the King’s Road (2015).

Amy tiež účinkovala na soundtracku k epizódam televízneho seriálu Chips (1981), Carnivale (2005) a Saving Grace (2008).

Osobný život

Amy Madigan sa vydala za Eda Harrisa 21. novembra 1983 a majú spolu dcéru Lily Dolores, ktorá sa narodila po 10 rokoch 3. mája 1993.

Podľa Amy prvýkrát videla Eda na javisku v hre Sama Sheparda Cowboy Mouth v roku 1980 a povedala, že má silnú prítomnosť s druhom zraniteľnosti, ktorá priťahuje ľudí.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

DVE COOL CATS AMY MADIGAN ‍♂️ Vlasy + Makeup odo mňa . . #Tvár #pokožka #krása @sisleyparisofficial #vlasy #vyfukovanie #harperartista @exclusiveartists #herecka #talent #divadlo #film #krasny #cool #umelec #love #amymadigan Ed Harris grooming @heyannabee #herec #nominant @westworldhbo #clusive #edharris emmys #móda ‍♂️ #style @diorunofficial #couple #goals #redcarpet

Príspevok zdieľaný používateľom Harper (@harperartist) 17. septembra 2018 o 19:27 PDT

V rozhovore pre magazín Time tiež povedala: ‚Bolo to ako niečo, čo vidíte vo filme alebo počujete v pesničke.‘ Bolo jej zrejmé, že ho potom znova uvidí. Najprv sa stretli na hereckej škole Lee Strasberga, keď v roku 1981 pracovali na inscenácii Prairie Avenue. Počas prvej skúšky si Ed všimol Amy, ktorá sedela na prázdnej stoličke vedľa neho. Madigan ho jedného dňa pozvala k sebe domov cez prestávku na obed, aby si nacvičil sendvič s tuniakom. Harris povedal, že v ten deň sa nič nestalo, ale nakoniec si ‚príroda zvolila svoj smer‘.

Podľa Eda to bolo, keď Amy kritizovala jeho výkon v hre Fool for Love a on počúval bez toho, aby sa bránil, uvedomil si, že manželstvo s ňou bude nevyhnutné.

Bolo to počas natáčania ich prvého spoločného filmu – Miesta v srdci (1984) – v ktorom hrali úlohu páru, ktorý má pomer, ktorý sa rozhodli vziať. Povedal, že sa po raňajkách vykradli, aby išli do okresu Waxahachie, a že ich oženil zmierovací sudca.

Nielenže je pár stále (zrejme) šťastne ženatý, ale má aj dobrý pracovný vzťah, keďže pokračovali v spolupráci na niekoľkých projektoch, ako je napríklad film Louis Malle, Alamo Bay (1985), životopisný film Pollock (2000) pre Ed bol tiež režisérom a producentom a režijným debutom Bena Afflecka vo filme Gone Baby Gone (2007).

V súčasnosti žijú v Malibu v Kalifornii.

Kto je Ed Harris?

Ed Harris je americký herec, scenárista, režisér a producent, ktorý sa narodil 28. novembra 1950 v Englewoode, New Jersey.

Študoval drámu na University of Oklahoma, potom sa presťahoval do L.A. a v roku 1975 ukončil bakalársky titul v odbore výtvarné umenie na California Institute of Arts. V roku 1976 Harris debutoval na javisku v hre Thomasa Rickmana Baalam a debutoval v televízii v epizóde dramatického seriálu Gibbsville. Vo filme debutoval v roku 1978, keď ho obsadili do menšej úlohy v napínavom filme Coma, ktorý vychádza z rovnomenného románu bestselleru Robina Cooka, v ktorom hral Michael Douglas a režíroval ho Michael Crichton.

Je to úspešný herec, ktorý hral vo viac ako stovke filmov vrátane Apollo 13 (1995) a Truman Show (1998), ktoré boli nielen úspešné v pokladniach, ale získali aj nominácie na Oscara za najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe. Objavil sa vo viac ako 20 televíznych seriáloch a za svoju nedávnu prácu vo Westworlde (2016 – doteraz) získal nomináciu na cenu Primetime Emmy za vynikajúceho herca v hlavnej úlohe v dramatickom seriáli.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Edward Allen 'Ed' Harris (narodený 28. novembra 1950) je americký herec, producent, režisér a scenárista. . Harris je štyrikrát nominovaný na Oscara za najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe za herecké výkony vo filmoch Apollo 13 (1995), Truman Show (1998) a Hodiny (2002). .. a za najlepšieho herca za stvárnenie umelca Jacksona Pollocka v Harrisovom režijnom debute Pollock (2000). . Je známy svojimi výkonmi vo filmoch ako The Right Stuff (1983), The Abyss (1989), Glengarry Glen Ross (1992), Nixon (1995), The Rock (1996), Absolute Power (1997) a A Beautiful Mind. (2001)... Rovnako ako Enemy at the Gates (2001), A History of Violence (2005), Gone Baby Gone (2007), The Way Back (2010), Gravity (2013), Snowpiercer (2013) a Run All Night (2015) . . V súčasnosti hrá v sci-fi dramatickom seriáli HBO Westworld... . ...ako aj pripravovaný seriál Starz od Alejandra G. Iñárritu The One Percent. . Získal aj Zlatý glóbus za rolu senátora Johna McCaina vo filme Game Change (2012). . Harris sa oženil s herečkou Amy Madigan, keď spolu v roku 1983 natáčali film Miesta v srdci.

Príspevok zdieľaný používateľom Chris M. 🇨🇦 (@starsofthescreen) 6. marca 2017 o 10:19 PST

Harris mal viac ako 60 nominácií za svoju prácu vo filmoch, televízii a divadle a získal viac ako 20. Svoju hviezdu získal na Hollywoodskom chodníku slávy 13. marca 2015 za účasti jeho manželky a dcéry.

Vzhľad

Amy je vysoká 5 stôp 5 palcov (1,67 m) a váži okolo 120 libier (54 kg). Má blond vlasy a modré oči, jej veľkosť šiat je 4 a veľkosť topánok 8.

Čistý majetok

Amy pracovala vo svojej kariére ako herečka, v divadle, vo filmoch a v televízii. Autoritatívne zdroje ju odhadli čisté imanie v máji 2020 by mal byť okolo 6 miliónov dolárov, zatiaľ čo úspešná kariéra Eda Harrisa ako herca mu priniesla odhadovanú čistú hodnotu viac ako 20 miliónov dolárov.