Nevyslovená pravda manželky Davea Grohla – Jordyn Blum

ObsahKto je Jordyn Blum?

Jordyn Blum sa narodila v Los Angeles v Kalifornii v USA 28. mája 1976 – jej znamenie zverokruhu sú Blíženci a má americkú národnosť. Je filmovou režisérkou a bývalou modelkou ktorá môže byť známa najmä tým, že je manželkou slávneho amerického speváka a skladateľa Davea Grohla, ktorý bol kedysi bubeníkom rockovej skupiny Nirvana a ktorý v roku 1994 založil skupinu Food Fighters.

Detstvo a vzdelanie

Jordyn bola vychovaná spolu so svojimi súrodencami v Los Angeles jej otcom, ktorý bol hercom, a jej matkou, ktorá bola divadelnou herečkou – Jordyn často sledovala svoju matku vystupovať v divadle, ale sama sa o herectvo nikdy nezaujímala.

Navštevovala miestnu strednú školu, na ktorej bola fyzicky aktívna, keďže hrala futbal, pričom sa zaujímala aj o tvorivé písanie, spev a tanec – nehovorila o tom, či chodila na vysokú školu alebo nie, ale je známe, že chodila na modelovanie vo veku 17 rokov, zatiaľ čo stále navštevuje strednú školu, a objavil sa v časopise Teen – bola väčšinou populárna v 90. rokoch a počas tých rokov sa objavila v mnohých časopisoch.

Kariéra filmového režiséra

Jordyn je známa len tým, že v roku 2002 spolu s Chrisom Osterhusom režírovala krátke hudobné video Foo Fighters: Walking a Line, v ktorom si zahrali Foo Fighters, jej manžel Dave a Taylor Hawkins – Jordyn mala režírovať aj dokumentárny film o Foo Fighters, ale z neznámych príčin sa tak nestalo.

V roku 2003 ona sa objavil v televíznom špeciáli The GQ Men of the Year Awards . Odvtedy sa sústredila na podporu svojho manžela a na výchovu ich troch dcér.

Milujte život a manželstvo s Daveom Grohlom

Jordyn sa zoznámila s Daveom Grohlom začiatkom roku 2000 a vzali sa po roku randenia 2. augusta 2003 – obrad bol súkromný a zúčastnili sa ho len ich najbližší priatelia a rodina. Dňa 15. apríla 2006 obaja privítali svoju prvú dcéru Violet Maye Grohl a ich druhá dcéra Harper Willow Grohl nasledovala 17. apríla 2009 – Jordyn a Daveova tretia dcéra Ophelia Saint Grohl sa narodila 1. augusta 2014.

Jordyn nehovorila o žiadnych iných mužoch, s ktorými mohla byť, aj keď je známe, že toto nie je Daveovo prvé manželstvo – v rokoch 1994 až 1997 bol ženatý s fotografkou Jennifer Leigh Youngblood, títo dvaja nemajú žiadne deti.

Od novembra 2020 je Jordyn vydatá za Davea a majú spolu tri dcéry.

Záľuby a iné záujmy

Jordyn je nadšená cestovaním a využíva každú príležitosť, aby mohla cestovať po USA so svojím manželom a robila mu spoločnosť na väčšine jeho podujatí na červenom koberci. Dvaja dovolenkovali po celom svete a navštívili európske krajiny ako Grécko a Anglicko.

Jordyn je milovníčkou zvierat, pričom psy sú jej obľúbené, má dvoch domácich miláčikov a papagája – počas dospievania sa niekoľkokrát dobrovoľne prihlásila do útulku pre zvieratá a je zástankyňou ochrany ohrozených druhov.

Vo svojom voľnom čase rada sleduje filmy, v ktorých hrá jej obľúbený herec a herečka – Leonardo DiCaprio a Julia Roberts – ako Inception, Titanic a The Runaway Bride.

Vek, výška a čistý majetok

Jordyn má 44 rokov. Má dlhé hnedé vlasy a modré oči, jej výška je 5 stôp 7 palcov (1,7 metra) a váži približne 59 kg. Od novembra 2020 sa jej čistý majetok odhadoval na viac ako 150 000 dolárov Daveov čistý majetok sa odhaduje na viac ako 320 miliónov dolárov, čo z neho robí najbohatšieho bubeníka na svete.

Dave Grohl (Foo Fighters) – Jordyn Blum

pridané RockON.it na Utorok 14. februára 2017

Kto je Dave Grohl?

David Eric Grohl sa narodil vo Warrene v štáte Ohio v USA 14. januára 1969 – jeho znamenie zverokruhu je Kozorožec a má americkú národnosť. Vychoval ho spolu so svojou sestrou vo Warrene jeho otec James Harper Grohl, ktorý bol spravodajcom a ktorý zomrel v roku 2014, a jeho matka Virginia Jean, ktorá bola učiteľkou. Jeho rodina sa neskôr presťahovala do Springfieldu vo Virgínii, ale keď mal sedem rokov, jeho rodičia sa rozviedli.

Dave mal 12 rokov, keď dostal svoju prvú gitaru, ale čoskoro ho omrzel učiteľ gitary a začal učiť sám – do svojej prvej kapely sa pridal ešte počas základnej školy.

Študoval na Thomas Jefferson High School predtým, ako ho matka presťahovala na strednú školu Bishop Ireton, väčšinou preto, že Dave v škole fajčil marihuanu – po dvoch rokoch tam prestúpil na strednú školu v Annandale, z ktorej nakoniec zmaturoval. Počas dvoch posledných ročníkov strednej školy prešiel Dave z hrania na gitaru na bicie.

Uznanie získal, keď sa v roku 1987 pripojil k hardcore punkovej skupine Scream a stal sa jej bubeníkom. V roku 1990 Dave opustil Scream, aby sa pripojil k Nirvane a do konca roka skupina podpísala zmluvu s DGC Records. Druhý štúdiový album skupiny Nirvana, Nevermind, vyšiel 24. septembra 1991 a stal sa obrovským hitom po celom svete, po ktorom sa Dave podieľal na písaní piesní pre skupinu.

Potom, čo Kurt Cobain počul svoju pieseň Alone + Easy Target, v skutočnosti pobozkal Davea za to, že odviedol úžasnú prácu. Nirvana sa rozpadla po tom, čo sa Kurt 5. apríla 1994 zabil brokovnicou.

V júli 1995 vydal Dave album Foo Fighters s rovnomennou kapelou, ktorú založil rok predtým, a v máji 1997 vyšiel jeho druhý album s názvom The Color and the Shape. Jeho tretí album There Is Nothing Left to Lose vyšiel 2. novembra 1999. Skupina koncertuje a tvorí hudbu dodnes a jej čistý majetok sa odhaduje na viac ako 30 miliónov dolárov.

Dave je tiež televízna osobnosť a hlasový herec, ktorý sa objavil v 14 epizódach talkshow Saturday Night Live av auguste 2000 vyjadril svoj hlas Danielovi Dotsonovi v animovanom komediálnom filme Is It Fall Yet? Vo februári 2013 pôsobil týždeň ako moderátor nočnej komediálnej talkshow Chelsea Lately a naposledy vo februári 2019 sa objavil v epizóde vzdelávacieho seriálu pre deti Sesame Street.

Dave je zástancom LGBT populácie. čo vyvolalo podozrenie, že je gay alebo bisexuál, čo Dave poprel – zdá sa, že jeho úspešné manželstvo ho podporuje.