• Hlavná
  • Herci
  • Nevyslovená pravda manžela Whoopi Goldbergovej Lyle Trachtenberga

Nevyslovená pravda manžela Whoopi Goldbergovej Lyle Trachtenberga

ObsahKto je bývalý manžel Whoopi Goldbergovej Lyle Trachtenberg? Wiki Bio

Lyle Trachtenberg sa narodil v Los Angeles v Kalifornii v USA 1. januára 1956 – jeho znamenie zverokruhu je Kozorožec a má americkú národnosť. Je to bývalý herec a odborový organizátor Medzinárodnej aliancie zamestnancov divadelnej scény (IATSE), no pravdepodobne najznámejší ako bývalý manžel Whoopi Goldberg, slávnej americkej herečky, komičky a spisovateľky.

Detstvo a vzdelanie

Lyle bol vychovávaný ako jediné dieťa v Los Angeles jeho otcom, ktorý bol divadelným hercom, a jeho matkou, ktorá učila angličtinu na miestnej strednej škole. Lyle, motivovaný svojím otcom, sa začal zaujímať o herectvo počas štúdia na strednej škole, ale zaujímal sa aj o šport, keďže hral futbal aj futbal.

Bol členom školského dramatického klubu a často sledoval, ako jeho otec vystupuje v miestnom divadle.

Dva roky po maturite na strednej škole v roku 1974 sa zapísal na Kalifornskú univerzitu v Los Angeles, kde v roku 1980 získal titul bakalára umenia.

Kariéra ako herec a televízna osobnosť

Lyle nemá na konte veľa filmových a televíznych titulov a skôr sa sústredil na to, aby robil problémy so svojou odborovou organizáciou IATSE na filmových scénach, čo údajne stálo producentov a režisérov veľa peňazí.

Debutoval v televíznom špeciáli The 21st Annual People’s Choice Award v roku 1995 a o rok neskôr bol obsadený, aby stvárnil vedľajšiu postavu vo filme akčný krimi horor Od súmraku do úsvitu V ktorom hrali Hervey Keitel, George Clooney a Juliette Lewis, režíroval ho Robert Rodriguez a napísali Robert Kurtzman a Quentin Tarantino. Film sleduje dvoch trestancov, ktorí držia ľudí ako rukojemníkov na zastávke kamiónu plnej upírov, získal sedem ocenení a bol nominovaný na 13 ďalších.

V roku 1997 hral Lyle na I.A.T.S.E. Union Organizer (alebo sám) v dokumentárnom filme Full Tilt Boogie, ktorý je o nakrúcaní filmu Od súmraku do úsvitu. Jeho posledná úloha bola ako Husky Guy v komédii Beach Movie, ktorú režíroval a napísal John Quinn a v hlavnej úlohe s Alexom DeBoe a Gabrielle Anwar, o mužovi, ktorý riskuje stratu dvoch vecí, ktoré na živote najviac miluje – svoju priateľku Sunny a surfovanie. .

Lyle dostal veľa špeciálnych vďaok za filmy, pričom jeho prvý bol v romantickej komédii Girl Fever v roku 2002, po ktorej nasledoval hororový triler All Sould Day: Dia de los Muertos a akčný komediálny horor House of the Dead 2 v roku 2005. V roku 2006 by sa „filmári chceli poďakovať“ Lyleovi za pomoc pri natáčaní komediálneho filmu Keeping Up with the Steins, zatiaľ čo v roku 2009 dostal špeciálne poďakovanie za komediálny horor Transylmania.

Lyle Trachtenberg a Whoopi Goldberg

Jeho posledné poďakovanie patrilo za komediálny film 30 Nights of Paranormal Activity with the Devil Inside the Girl with the Dragon Tattoo v roku 2013 a romantickú komediálnu drámu Hello, My Name Is Doris v roku 2015.

Milujte život a manželstvo s Whoopi Goldberg

Lyle sa stretol s Whoopi Goldberg v roku 1992, ešte predtým, ako začal svoju hereckú kariéru, kým Whoopi neustále pracovala na svojom – začali spolu chodiť a vzali sa 1. októbra 1994 na malej ceremónii, na ktorej sa zúčastnili ich najbližší priatelia a rodina. Verí sa, že Lyleovo zapojenie do zväzku IATSE bolo to, čo pomohlo rozbiť ich manželstvo a rozviedli sa už po roku, keď boli spolu. Lyle sa potom oženil s Adriannou Belan, kanadsko-americkou herečkou, ktorá je snáď najlepšie známa svojimi úlohami vo filmoch Alpha Dog, Room 6 a Mostly Ghostly. Adrianna im porodila dve dcéry Gabriellu a Natashu a štvorčlenná rodina žije v Los Angeles.

Whoopi bola dvakrát vydatá predtým, ako spoznala Lyla, v roku 1973 za Alvina Martina, ale v roku 1979 sa s ním rozviedla, a potom za amerického kameramana Davida Claessena v roku 1986, no o dva roky neskôr sa rozviedli. Stretla sa so slávnym americkým divadelným a filmovým hercom Frankom Langellou a ďalším slávnym americkým hercom a filmovým producentom Tedom Dansonom, ale po Lyleovi sa už nevydala. Ako 14-ročná išla na potrat, zrejme to urobila sama s vešiakom, no dcéru Alexandreu Martin porodila ako 18-ročná.

Záľuby a iné záujmy

Lyle je vášnivý tenista, pričom sa o ňom hovorí, že je tiež veľmi dobrý v golfe a hrá množstvo iných športov vrátane basketbalu a stolného tenisu. Počas svojich 20-tych a 30-tych rokov mal Lyle každý týždeň niekoľko tréningov v posilňovni, aby zostal fit, a držal trochu prísnu diétu, no ako roky plynuli, našiel si menej času a vôle chodiť do posilňovne.

Pred 19 rokmi sa Whoopi Goldberg a Lyle Trachtenberg zosobášili. 01.10.1994

pridané Dni, ľudia, udalosti, sviatky na Utorok 1. októbra 2013

Rád cestuje a bol po celých USA, väčšinou kvôli práci, a pri viacerých príležitostiach dovolenkoval v Európe, kde býval v mestách ako Solún v Grécku a Dubrovník v Chorvátsku.

Lyle má svojich obľúbených hollywoodskych hercov a herečky, z ktorých niektorí sú Bruce Willis, Vin Diesel a Angelina Jolie, zatiaľ čo niektoré z jeho obľúbených filmov sú Pulp Fiction, Pitch Black a Pán a pani Smithovci.

Vzhľad a čistý majetok

Lyle má 64 rokov. Má krátke hnedé vlasy a hnedé oči, je vysoký 1,68 metra a váži okolo 63 kg. Od júna 2020 sa jeho čisté imanie odhaduje na viac ako 1 milión dolárov Whoopi má čistý majetok je údajne viac ako 45 miliónov dolárov.

Kto je Whoopi Goldberg? Wiki Bio

Caryn Elaine Johnson sa narodila v New Yorku, USA, 13. novembra 1955 – jej znamenie zverokruhu je Škorpión a má americkú národnosť. „Whoopi“ je z chrapľavého vankúša a Goldberg je uznaním jej dosť nejasného židovského pôvodu. Uznanie si získala po tom, čo v roku 1985 stvárnila hlavnú postavu Celie v dramatickom filme The Color Purple z obdobia dospievania, ktorý režíroval Steven Spielberg a v hlavnej úlohe si zahrali Danny Glover a Oprah Winfrey. Film sleduje černošku, ktorú zneužíval jej otec a jeho priatelia, a mal obrovský úspech, pretože získal 14 ocenení a bol nominovaný na 23 ďalších, vrátane 11 Oscarov, zatiaľ čo Whoopi bola odmenená Zlatým glóbusom, snímkou ​​NAACP, a National Board of Review Awards.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný WhoopiGoldberg (@whoopigoldberg) dňa 4. júna 2020 o 5:18 PDT

Whoopi vychovala na Manhattane po boku svojho brata Clyda ich matka Emma Johnson, ktorá bola zdravotnou sestrou – ich otec Robert James Johnson Jr. ktorý bol baptistickým duchovným opustil rodinu krátko po narodení Whoopi. Whoopi študovala na St Columba a potom sa presťahovala na Washington Irving High School, z ktorej však pred imatrikuláciou odišla. Keď mala 17 rokov, opustila svoj dom a po tom, čo sa sama presťahovala do Berkeley v San Franciscu, pracovala v niekoľkých zamestnaniach vrátane čašníčky a bankovej pokladníčky, kým získala svoje prvé úlohy vo filmoch a televíznych seriáloch.

Teraz má na svojom konte viac ako 100 filmových a televíznych titulov – debutovala vo filme v dramatickom filme Citizen: I’m Not Losing My Mind, I’m Giving It Away v roku 1982.

Jej ďalší pozoruhodný výkon bol v akčnom komediálnom thrilleri Fatal Beauty v roku 1987, za ktorý získala cenu NAACP Image Award za vynikajúcu herečku vo filme, potom v roku 1990 Whoopi hrala v oceňovanom romantickom komediálnom fantasy thrilleri Ghost, za získala šesť ocenení vrátane Oscara, BAFTA a Zlatého glóbusu.

V roku 1992 stvárnila Whoopi Deloris Van Cartier v hudobnom komediálnom filme Sister Act a za svoj výkon získala cenu NAACP Image Award, ako aj cenu American Comedy Award. V roku 1998 bola pozvaná hrať vedľajšiu postavu Delilah Abraham v romantickom komediálnom filme How Stella Got Her Groove Back, ktorý jej vyniesol ďalšiu cenu NAACP.

Whoopi sa objavila v mnohých ďalších filmoch, zatiaľ čo niektoré z jej najnovších účinkov vo filmoch boli v akčnej dráme 9/11 v roku 2017, komédii Furlough v roku 2018 a romantickej komédii Nobody's Fool v roku 2018.

V televíznom seriáli debutovala v roku 1986, keď stvárnila Camille Brand v epizóde Camille komediálneho dramatického seriálu Moonlight. Jej prvý pozoruhodný výkon v sérii bol v Star Trek: The Next Generation, kde stvárnila Guinan v 28 epizódach natočených v rokoch 1988 až 1993. Medzitým v roku 1990 začala vyjadrovať Gaiu, Duch Zeme v animovanom enviromentálnom superhrdinskom seriáli Captain Planet and the Planetári.

V roku 1992 začala Whoopi hostiť vlastnú neskorú nočnú talkshow The Whoopi Goldberg Show. V roku 1999 dala hlas Ransome v 26 epizódach britského animovaného seriálu The Foxbusters av roku 2003 hrala Whoopi Mavis Rae v dramatickom seriáli Whoopi.

Niektoré z jej najnovších úloh v televíznych seriáloch boli v jednotlivých epizódach animovaného seriálu Scooby-Doo a Hádaj kto? v roku 2019, súťažnú sériu reality RuPaul’s Drag Race v roku 2020 a dramatickú webovú minisériu The Stand v roku 2020.

Whoopi je bojovníčkou za ľudské práva a pri niekoľkých príležitostiach hovorila o sociálnych sieťach a o tom, ako ich možno použiť proti násilnému extrémizmu. Od roku 1987 podporuje LGBT komunitu a 1. apríla 2010 bola súčasťou kampane Give a Damn, ktorej cieľom bolo priblížiť rovných ľudí členom LGBT komunity – niektorým ďalším známym ľuďom, ktorí boli súčasťou kampaňou boli Cyndi Lauper, Elton John a Jason Mraz.