Nevyslovená pravda manžela Amy Lee – Josh Hartzler

ObsahKto je Josh Hartzler?

Josh Hartzler sa narodil 4. novembra 1977 v meste Encino v Kalifornii v USA a je skladateľom aj terapeutom, no pravdepodobne najznámejším je manžel speváčky Amy Lee. Jeho manželka sa preslávila ako hlavná speváčka rockovej skupiny Evanescence, ktorá vyprodukovala hity ako Bring Me to Life či My Immortal.

Čistá hodnota Josha Hartzlera

Začiatkom roku 2020 sa čistý majetok Josha Hartzlera odhaduje na viac ako 1 milión dolárov, ktorý zarobil úspechom v rôznych snahách. Má stály príjem vďaka svojej práci terapeuta a jeho zásluhy ako skladateľa tiež pomohli pri budovaní jeho bohatstva.

Pravdepodobne ťaží aj z úspechu svojej manželky, keďže Amy Lee má vďaka úspechu s Evanescence čisté imanie odhadované na viac ako 12 miliónov dolárov.

Raný život, vzdelávanie a začiatky kariéry

Josh vyrastal v Kalifornii pomerne mimo centra pozornosti. Už v mladom veku si vypestoval lásku k hudbe, no nevenoval sa jej ako kariére. Namiesto toho sa po imatrikulácii na strednej škole zapísal na Arkansas Baptist College, kde získal titul v odbore psychológia.

ABC je historicky čierna vysoká škola, ktorá funguje od konca 90. rokov 19. storočia. Z vysokej školy prišlo niekoľko celebrít, vrátane Louisa Jordana, Harryho Kenyona a Michaela Dyera.

Vyštudoval bez väčšej pozornosti a neskôr si dokončil atestáciu, aby sa stal psychologickým poradcom. Potom sa presťahoval do New Yorku, kde začal praktizovať ako terapeut, ale aj preto, že je to jeden z domovov hudobného priemyslu, cestu, ktorú mohol vykonávať ako vedľajšiu činnosť.

Inšpirujúca Evanescence

Hartzler bol predstavený Amy Lee spoločným priateľom, hoci nezačali ako romantickí partneri. Namiesto toho zostali dvaja blízkymi priateľmi niekoľko rokov, pričom jeho empatia a úprimnosť zasiahli v Leeovi pozitívnu notu.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#amylee #evanescence #happy #usmev #oci #love #reallove #joshhartzler #amyhartzler

Príspevok zdieľaný používateľom Amy (@amyleeslife) 6. septembra 2015 o 16:57 PDT

Keď sa títo dvaja zblížili, ponúkol jej veľa rád a pozitívnych vecí – neskôr ho pripísala ako inšpiráciu pre niekoľko hitov Evanescence, vrátane Bring Me to Life – inšpirovaný pri ich prvom stretnutí – a Good Enough, ktoré boli uvedené na ich debutovom albume s názvom Fallen. Priveďte ma k životu. Priniesol so sebou ľahkosť a pohodlie, aj keď to bolo prvýkrát, čo sa navzájom zoznámili. Cítila v ňom život, čo ju vyviedlo z mnohých vnútorných bojov, ktoré v tom čase riešila.

Nakoniec by mu spojenie s Evanescence pomohlo spojiť sa s ďalšími významnými osobnosťami v hudobnom priemysle.

Predviedol svoje schopnosti ako skladateľ a nakoniec sa pri vydaní piesne spojil s bývalým účastníkom súťaže American Idol Chrisom Daughterom. A čo teraz , čo je jeden z jeho najpozoruhodnejších hitov.

Nedávne snahy

Neskôr spolupracoval s producentom a hudobníkom Davidom Hodgeom na albume s názvom Musical Demonstrations Part 1, pričom si všimol jeho schopnosti skladať piesne po tom, čo mu Josha odporučila spoluhráčka Amy. David sa preslávil aj ako člen Evanescence, ktorý v skupine pôsobil najmä ako spevák a klávesák. Josh má na svedomí veľa skladieb na albume.

Josh spolupracoval so svojou manželkou aj na rodinnom albume s názvom Snívajte priveľa . Album vyšiel cez Amazon Prime Music a bol zameraný na deti. Napísal dve piesne pre album, na ktorom sa objavil aj Amyin otec a sestry. Zatiaľ čo títo dvaja spolu niekoľkokrát spolupracovali, hudbu pre Evanescence nepíše.

Manželka - Amy Lee

Amy Lee založila rockovú skupinu Evanescence spolu s gitaristom Benom Moodym, keď boli na mládežníckom tábore. Títo dvaja začínali ako hudobné duo a nezávisle vydali niekoľko rozšírených hier (EP). Potom nahrali ďalšie EP s názvom Origin, ktoré obsahovalo piesne, ktoré sa neskôr objavili na ich debutovom albume.

Prvý plnohodnotný album Evanescence bol vydaný po podpise zmluvy s Wind-up Records a bol veľmi úspešný a celosvetovo sa predalo viac ako 17 miliónov kópií. Kapela vyhral dve ceny Grammy v tom istom roku a pokračovali vo vydávaní úspešných albumov počas nasledujúcej dekády a pol.

Zatiaľ čo Amy bola spojená hlavne s Evanescence, urobila tiež veľa spoločných projektov ako sólová umelkyňa. Pracovala ako hudobníčka pre Muppets: The Green Album a Nightmare Revisited a vydávala hudbu po boku umelcov ako Seether a Korn.

Zložila tiež hudbu pre a prispela piesňami do projektov ako War Story a Voice from the Stone. Jej príspevky k filmu Indigo Grey: The Passage ju priviedli k tomu, že vyhrala cenu Medzinárodného filmového festivalu Moondance. Okrem hudby je tiež zástankyňou povedomia o epilepsii, často spolupracuje s nadáciou Out of the Shadows.

Osobný život

Predtým, ako sa Josh spojil s Lee, bolo známe, že mala v rokoch 2003 až 2005 vzťah s vedúcim spevákom Seether Shaunom Morganom.

Keď sa rozišli, začala chodiť s Joshom a zostali spolu dva roky, kým oznámila, že sa zasnúbili – o niekoľko mesiacov sa vzali a medové týždne strávili na Bahamách. O sedem rokov neskôr sa im narodilo prvé dieťa. Pár zdieľa kresťanské presvedčenie, pričom Amy vyznáva, že je hrdá na to, že je kresťankou, no neskôr potvrdila, že Evanescence je nie kresťanská kapela .

Hartzler bol mnohokrát chválený svojou manželkou, nielen za to, že bol pre ňu inšpiráciou a dobrým manželom, ale aj za jeho schopnosť skladať piesne. O svoju lásku k hudbe sa naďalej delí s mnohými a často chodí na podujatia, kde vystupuje jeho manželka.